BitTorrent یک پروتکل اشتراک فایل با جامعه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر است. به همین ترتیب، در بین کاربران فن آوری تورنت و جامعه وسیع تری برای به اشتراک گذاری تبدیل شده است. خرید آن توسط TRON در سال ۲۰۱۹ (به عنوان بخشی از یک معامله ۱۴۰ میلیون دلاری) با معرفی ارز رمزنگاری BitTorrent و رمز BTT آن با هدف ارائه حداقل برخی از این اهداف اعلام شده دنبال شد.

BitTorrent  باید پلی بین سازندگان محتوا و مخاطبان آنها باشد.

تیم BTT معتقد به پتانسیل ارزهای رمزپایه است که هم به سازندگان و هم به کاربران اجازه می دهد آنها را بدون داشتن هیچ واسطه ای خریداری و خرج کنند. کاربران می توانند با استفاده از رمزهای BTT ارزش جدیدی به منابع محاسباتی خود بدهند. روند معامله شامل استفاده از ارزهای فیات نخواهد بود.

فناوری Cryptocurrency باید برای جامعه کاربران تورنت که سابقه طولانی در ترویج اشتراک و همکاری در مقابل مقاومت در برابر سانسور دارند، آشنا باشد.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

با درک اینکه کاربران تورنت با این اصول غریبه نیستند، TRON به عنوان تأمین کننده یک زیرساخت فناوری که باید همه این کاربران را در سطح جهانی به هم متصل کند، وارد عمل می شود.

توکن BTT قرار است بلاکچین را به تبدیل شدن به یک فناوری اصلی نزدیک کند.

ایجاد شبکه BitTorrent P2P و بلاکچین TRON مانند یک اکوسیستم واحد باید در نهایت به معنای گسترش دسترسی بلاکچین به میلیون ها کاربر جدید و کمک به پذیرش انبوه بلاکچین باشد.

مدل رمز BTT باید تلاش ها را برای کاهش نواقص ساختاری پروتکل BitTorrent به خود اختصاص دهد. وظیفه اولیه پروژه BTT ارائه مشوق های بازار محور به کاربران خود به منظور ارتقا همکاری آنها است. هدف مشترک این است که آنها در زمینه بهینه سازی و افزایش طول عمر انبوه BitTorrent با هم کار کنند.

رمز BitTorrent مدل Speed ​​BitTorrent را تأمین می کند. در ازای دسترسی به بارگیری سریعتر، توکن های BTT اکتسابی ارائه می شود. آنها در یک کیف پول اختصاصی ذخیره می شوند و برای مبادله با رمزهای (TRON) (TRX) از طریق مبادله غیرمتمرکز پشتیبانی می شود.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

پروتکل BTT و TRON چگونه با هم کار می کنند؟

از نظر فناوری، رمز BTT با هدف ترکیب نقاط قوت دو راه حل اصلی موجود در هسته اصلی آن است:

پروتکل (BitTorrent) و TRON

آنچه این دو فناوری را به هم نزدیک می کند تمرکز آنها بر فن آوری همتا به همتا (P2P) است.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

رمز BTT چگونه کار می کند؟

برای مبتدیان، BitTorrent به عنوان یک پروتکل ارتباطی که از P2P به عنوان ستون فقرات سیستم اشتراک فایل خود استفاده می کند، کار می کند. به همین ترتیب، این پلت فرم محبوب برای توزیع داده ها و پرونده های الکترونیکی از طریق اینترنت است. گفته می شود بسته به موقعیت مکانی، شبکه های P2P تا ۷۰ درصد از کل ترافیک اینترنت را در صورت مشاهده بصورت جمعی تشکیل می دهند. پروتکل BitTorrent قبلاً خود را به عنوان بستری انتخابی برای توزیع پرونده های بزرگتر مانند کلیپ های ویدیویی، نمایش های تلویزیونی، فیلم ها، فایل های صوتی، بازی ها و غیره ثابت کرده است.

به همین ترتیب، TRON به عنوان یک فناوری شبکه متمرکز بر P2P نیز فعالیت می کند. هدف آن این است که به یک سیستم عامل جهانی برای ذخیره و بارگذاری بدون محدودیت داده ها از هر نوع، از جمله محتوای صوتی و تصویری تبدیل شود. از آنجا که این انواع محتوا در حال حاضر پایه اصلی پروتکل BT هستند، جاستین سان، بنیانگذار Tron و مدیر عامل BitTorrent، این وحدت هدف و فناوری را چنین توصیف می کند:

“به Tron و BitTorrent مانند تیغ فکر کنید. برای ایجاد یک اقتصاد اینترنتی جدید که ناشی از عدم تمرکز است، به هر دو مورد نیاز دارید. ما در حال سرمایه گذاری روی BTT برای ارائه بازار نوآوری ها و برنامه ها در سراسر وب هستیم. “

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

رمز BTT چگونه کار می کند؟

BitTorrent Token یک رمز TRC10 است. به این معنی که توکن خود در شبکه TRON اجرا می شود. شبکه TRON مانند بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر از زنجیره بلاکی برای پیگیری کلیه معاملات استفاده می کند. برخلاف اکثر سکه های معروف، TRON از مکانیسم اجماع اثبات سهام (DPoS) استفاده می کند. کاربرانی که بلاکچین را تأیید می کنند باید سهمی از توکن های TRON را در اختیار داشته و توسط دیگران رای دهند.

BitTorrent Token Airdrops

تیم TRON تصمیم گرفته است توزیع های BitTorrent را با استفاده از ICO ، توزیع کند. از فوریه ۲۰۱۹، BitTorrent Tokens تا ماه فوریه ۲۰۲۵ هر ماه به دارنده های موجود TRON هدایت می شود.

در مورد جنبه سازگاری موارد، هر کیف پول TRON که از نشانه های TRC10 پشتیبانی کند، می تواند به طور خودکار ادعای airdrop را انجام دهد. این شامل کیف پول های مهم TRON مانند کیف پول Tron و Trust Wallet و همچنین برخی کیف پول های مبادله ای مانند Binance  OKEx و Huobi است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

چرا از BitTorrent Token استفاده می شود؟

BitTorrent Token یک هدف مشخص دارد:

توکن سازی فضای به اشتراک گذاری فایل peer-to-peer. اما چرا شمای کاربر دقیقاً از Token BitTorrent استفاده می کنید؟ در اینجا برخی موارد استفاده بالقوه برای BitTorrent Token آورده شده است.

موارد استفاده از توکن BTT

برای اهداف اشتراک فایل

مورد اصلی استفاده از BitTorrent Token برای کسانی است که از خدمات اشتراک فایل استفاده می کنند. اگر مرتباً پرونده ها را از BitTorrent بارگیری می کنید، ممکن است بتوانید از رمز بیت تورنت برای سرعت بخشیدن به انتقال پرونده های انتخابی استفاده کنید.

به عنوان یک سرمایه گذاری

مانند بسیاری دیگر از پروژه های رمزنگاری، BitTorrent Token را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده نیز مشاهده کرد. اگر تحت تأثیر کار تیم های TRON و BitTorrent قرار گرفته باشید، می توانید این سکه را به امید اینکه قیمت آن افزایش یابد بخرید.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

به عنوان یک ارز

BitTorrent Token می تواند مانند هر ارز دیگر ارسال و دریافت شود. به همین ترتیب، در صورت یافتن خریدار یا فروشنده ای که مایل به قبول آن است، می توانید از توکن بیت تورنت به عنوان ارز استفاده کنید.

انتقادها از BTT

BitTorrent Token با وجود عمر کوتاه خود تاکنون، مورد انتقادات متعددی قرار گرفته است. از همه قابل توجه تر، این پروژه در متن ICO و توسط مدیر سابق BitTorrent مورد انتقاد قرار گرفته است.

پروتکل BTT و TRON چگونه با هم کار می کنند؟

جنجال BitTorrent Token ICO

تیم TRON، متولی پروژه BitTorrent Token، تصمیم به اجرای ICO جداگانه و دوم برای جمع آوری کمک مالی گرفت. این نکته نگرانی جدی برخی از سرمایه گذاران بوده است. بالاخره چرا پروژه TRON وجوهی را که از قبل در این پروژه دارد سرمایه گذاری نمی کند؟

BitTorrent Token ICO و تاریخچه قیمت

رمز BitTorrent با استفاده از ICO یا همان پیشنهاد اولیه سکه در ژانویه ۲۰۱۹ راه اندازی شد. ICO در مجموع ۷٫۲ میلیون دلار با قیمت BTT 0.00012 دلار برای هر رمز جمع آوری کرد. جالب اینجاست که فروش توکن که در پلتفرم اختصاصی Binance برگزار می شد, در عرض چند دقیقه به فروش رسید.

چگونه BTT بخریم؟

در یکی از صرافی های زیر که BitTorrent را معامله می کند حساب باز کنید:

 • Huobi

 • Binance

 • CoinTiger

 • DigiFinex

 • OKEx

 • BitMax

 

لیست ۹ کیف پول برتر BTT در سال ۲۰۲۰

 

 • کیف پول Android TRON برای BitTorrent

 • TRON Web Wallet برای BitTorrent

 • TRON Chrome Extension Wallet برای BitTorrent

 • TRON iOS Wallet برای BitTorrent

 • Atomic Wallet

 • Trust Wallet

 • Coinomi

 • Math Wallet

 • Sato Wallet

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *