BNB یک ارز رمزپایه (رمز) است که توسط Binance در سال ۲۰۱۷ ایجاد شده است. اولین بار در حین رویداد تأمین مالی سرمایه گذاری اولیه کوین (ICO) که بین ۲۶ ژوئن تا ۳ ژوئیه برگزار شد ، منتشر و راه اندازی شد.

فروش توکن ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد BNB  ۵۰٪ از کل عرضه را ارائه می داد. قیمت انتشار ۱ ETH برای ۲،۷۰۰ BNB یا ۱ BTC برای ۲۰،۰۰۰ BNB بود (حدود ۰٫۱۱ USD در آن زمان).

BNB در ابتدا به عنوان رمز ERC-20 (در بستر Ethereum) صادر شد ، اما به زودی به زنجیره اصلی Binance منتقل می شود. کل عرضه اولیه آن به عنوان ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کوین تعریف شد ، اما به دلیل وقایع منظم سوزاندن کوین ، عرضه به تدریج در حال کاهش است.

BNB موارد استفاده چندگانه ای دارد ، اما در اکوسیستم Binance Exchange به عنوان نشانه ای کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد که به کاربران امکان می دهد هنگام پرداخت هزینه های معاملات خود تخفیف دریافت کنند.

علاوه بر اینکه توسط بازرگانان برای تخفیف در هزینه های معاملاتی خود استفاده می شود ، از BNB می توان برای پرداخت هزینه های سفر (مانند هتل و رزرو پرواز) ، خرید هدایای مجازی ، خرید با استفاده از کارت اعتباری و موارد دیگر نیز استفاده کرد.

BNB چیست؟ چه مزایایی دارد و هرآنچه باید بدانید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید از طریق پروژه بنیاد خیریه (BCF) کمک های مالی مفیدی به امور خیریه انجام دهید. در آینده نزدیک ، BNB به عنوان گاز در Binance Chain و (Binance Decentralized Exchange) (DEX) استفاده خواهد شد. در حال حاضر ، شما می توانید BNB را مستقیماً در صرافی Binance خریداری کنید.

BNB در مقابل بیت کوین

 تفاوت های اصلی

وقتی نوبت به معامله بیت کوین می رسد ، یک معامله گر باید همیشه آگاه باشد که از کدام ارز رمزنگاری استفاده می کند. همه به یک اندازه قابل اعتماد و ایمن نیستند. BNB در Binance ، یکی از امن ترین صرافی های جهان ذکر شده است.

 متمرکز در مقابل غیر متمرکز

 بیت کوین در همه جا معامله می شود و تحت تأثیر انواع مختلف قرار دارد. BNB در یک مکان واحد قرار دارد و باعث می شود کمتر در معرض شرایط خارجی قرار گیرد ، اما به طور فزاینده ای مستعد شرایط داخلی در Binance است.

BNB جدید است ، که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده است. از طرف دیگر ، بیت کوین سابقه طولانی و اثبات شده ای دارد ، بازار سرمایه  را برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ می بیند.

سقف بیت کوین ۲۱ میلیون توکن است. BNB دارای ۲۰۰ میلیون توکن است. این بدان معناست که طی سالهای آینده ، بایننس کوین می توانند از حجم کل Bitcoin پیشی بگیرند.

چه چیزی ارزش BNB را هدایت می کند؟

برخلاف بیت کوین ، اتریوم و سایر ارزهای رمزپایه برجسته ، BNB بچه جدیدی است که در این بورس قرار دارد. این بدان معنی است که سهم بازار آن برای آینده کمتر قابل پیش بینی از کوین های مجازی پیشرو خواهد بود. علاوه بر این ، تخصیص اوراق بهادار معامله گر برای ارزهای رمزپایه محدود است. نتیجه این است که ارائه دهندگان رمزنگاری به طور روزمره برای منابع سرمایه گذار رقابت می کنند. به عنوان مثال: یک تاجر که ۱۰۰۰ دلار در BNB سرمایه گذاری می کند ، ممکن است بودجه موجود برای سرمایه گذاری در بیت کوین را نداشته باشد.

ارزهای رمزنگاری شده ممکن است برخی معامله گران را به دلیل عدم ارتباط دولت با آنها فریب دهند ، اما تصور اینکه اقدام دولت تأثیر عمده ای بر ارزش آنها ندارد عاقلانه نخواهد بود. اگر دولت ایالات متحده سیاست پولی نامطلوبی را به کار بگیرد ، این ممکن است باعث شود تاجران سرمایه گذاری خود را در ارزهای رمزپایه افزایش دهند و سرمایه گذاری خود را در USD محدود کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *