Bluzelle پروژه ای است که سعی دارد با تهیه یک گزینه امن و مقرون به صرفه در بلاکچین ، ذخیره سازی داده ها را غیر متمرکز کند.

به دنبال پروژه های طولانی دیگر برای ذخیره سازی بلاکچین ، آنها سعی می کنند مانند شرکتهای بزرگ مدیریت پایگاه داده مانند اوراکل و موارد مشابه آن را بدست آورند. Bluzelle همچنین در تلاش است تا چارچوبی را ایجاد کند که کنترل خصوصی داده ها و سندیکا داده ها را تقویت کند.

اما آیا آنها واقعاً می توانند به این مهم دست پیدا کنند و در میان رقابت ها برجسته شوند؟

در این بررسی Bluzelle ، ما نگاهی عمیق به این پروژه خواهیم داشت از جمله فناوری قدرت دهنده آن ، تیم هدایت کننده آن و رمز BLZ که به آن دامن می زند.

Bluzelle چیست؟

Bluzelle در سال ۲۰۱۸ شروع خیره کننده ای داشت ، با یکی از تبلیغات جالب ترین پیشنهادات اولیه کوین ، یک روزنامه سفید فوق العاده حرفه ای و یک راه اندازی که آن را بلافاصله در صرافی Binance معرفی کرد. این شروع باورنکردنی باعث شد Bluzelle مانند هر سرمایه گذار یک بار در طول زندگی سرمایه گذاری اولیه باشد.

Bluzelle یک بلاکچین ذخیره سازی داده است که برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را به عنوان یک راه حل پایگاه داده غیرمتمرکز ارائه می دهد. این همچنین یک اقتصاد رمز دوگانه ایجاد می کند ، با یک رمز خارجی برای سرمایه گذاری و یک رمز داخلی برای تأمین انرژی شبکه به صورت بدون هزینه و در عین حال انگیزه ای برای ادامه کار به صاحبان masternode می دهد.

Bluzelle تنها زنجیره بلاک در این فضا نیست و می توان انتظار داشت رقابت سختی مانند MaidSafeCoin ، Siacoin ، Storj و Filecoin را شاهد باشیم. اجتناب ناپذیر است که یکی از اینها در نهایت به عنوان برترین بازیکن تبدیل شود و سرمایه گذاران در رمز BLZ شرط بندی می کنند که این برنده نهایی Bluzelle باشد.

Bluzelle با داشتن دفاتر در غرب در ونکوور ، و در شرق در سنگاپور ، خود را برای این تسلط نهایی بسیار مناسب کرده است. همچنین برخی مشارکت ها را به همراه آورده است که به آن کمک می کند سهم بازار را بدست آورد و به آن کمک کند تا به راه حل غالب ذخیره سازی پایگاه داده غیرمتمرکز تبدیل شود.

پیش بینی می شود وقتی زنجیره بلاک Bluzelle به طور کامل اجرا شود ، ۱۰ میلیون برابر ظرفیت ذخیره سازی بیشتر در برابر ذخیره سازی فناوری اطلاعات فعلی شرکت داشته باشد. و این ذخیره سازی در مقایسه با هزینه های فعلی با ۰٫۰۰۱ هزینه هر ترابایت فضای ذخیره سازی تامین می شود. شاید از همه بهتر ، داده های شما کاملاً ایمن باشند.

Bluzelle چیست؟معرفی و آشنایی با رمز ارز (BLZ)

Bluzelle Technology & موارد استفاده

موارد مختلفی برای استفاده در فناوری Bluzelle وجود دارد ، اما استفاده اصلی به عنوان یک سرویس پایگاه داده غیرمتمرکز و مقیاس پذیر برای dApps خواهد بود. این ایده با الهام از مفاهیم وارد شده در sharding و NoSQL فراهم شده است و به Bluzelle اجازه می دهد تا تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به هم متصل کند ، جایی که مصرف کنندگان قادر به خرید منابع محاسباتی اضافی (پهنای باند ، ذخیره سازی ، حافظه و پردازش پردازنده) از تولیدکنندگانی هستند که این مازاد را ایجاد می کنند .

برای اینکه این زنجیره بلاک بیشتر به نظر برسد ، تولید کنندگان در واقع معدنچیانی هستند که منابع محاسباتی خود را در ازای دریافت پاداش به شبکه Bluzelle وام می دهند. به این اقتصاد تولیدکننده در اقتصاد Bluzelle ، یک گره از گره ها یا فراماسط گفته می شود.

به تولیدکنندگان یا BLZ یا BNT که دو توکن ایجاد شده برای شبکه Bluzells هستند ، پاداش داده می شود. Bluzelle همچنین گامهایی را برای وثیقه گذاردن توکن ها برای اقتصاد پایگاه داده معتبر و قوی برداشته است. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تولید کنندگان حداقل استانداردهای مربوط به منابع محاسباتی را برآورده می کنند.

مصرف کننده در اکوسیستم Bluzelle در درجه اول از توسعه دهندگان dApp تشکیل می شود که به یک سیستم ذخیره سازی غیر متمرکز تغییرناپذیر نیاز دارند. آنها می توانند به منابع Bluzelle دسترسی پیدا کنند و هزینه آنها را در توکن های BLZ و BNT پرداخت کنند. توکن BLZ یک توکن ERC-20 است که به صورت عمومی معامله می شود ، در حالی که توکن BNT یک توکن خصوصی است که بومی شبکه Bluzelle است.

با استفاده از یک توکن داخلی ، شبکه می تواند محدودیت های مقیاس پذیری شبکه Ethereum را دور بزند و در عین حال استقلال بیشتری در تعیین نحوه و ذخیره داده ها به شبکه می دهد. این دو توکن به یکدیگر متصل می شوند و با نسبت ۱: ۱ قابل تعویض هستند ، اطمینان حاصل شود که هر دو با یک نرخ قدردانی می کنند و انگیزه بیشتری برای تولیدکننده شبکه در اختیار کاربران قرار می گیرد.

شبکه به عنوان یک کل با یک “شاخص کارما” رتبه بندی و تنظیم می شود که تعیین می کند آیا تولید کنندگان به درستی عمل می کنند. تولیدکنندگانی که رفتار بد نشان می دهند جریمه می شوند ، در حالی که کسانی که بهترین رفتار را دارند ، می توانند رهبران دسته جمعی شوند. این شاخص کارما برای ارتقا levels سطح بالاتر خدمات بدون یک بازیگر متمرکز که رفتارهای خوب را اعمال کند ، ایجاد شده است.

در حالی که راه حل پایگاه داده تمرکز اصلی Bluzelle است ، موارد استفاده دیگری وجود دارد که Bluzelle برای آنها مناسب است. برخی موارد جالب دیگری که برای Bluzelle شناسایی و بررسی شده اند عبارتند از:

  • ساخت کیف پول های موبایل مبتنی بر Ripple و fork های Ripple
  • محصولات بیمه با استفاده از شبکه اصلی Ethereum و testnet (Ropsten ، Rinkeby)
  • ساخت کیف پول سخت افزاری پیچیده برای محافظت از دارایی های رمزنگاری شده در Ripple ، Ethereum و Bitcoin.
  • ایجاد راه حل های نرم افزاری KYC در بالای Ethereum برای بانک های OCBC ، MUFG و HSBC
  • مجموعه کاملی از خدمات را برای تأمین انرژی ICO ، از جمله قراردادهای هوشمند کنترل شده امنیتی برای تأمین توکن ERC-20 و قراردادهای فروش ، ایجاد کرده است.

Bluzelle چیست؟معرفی و آشنایی با رمز ارز (BLZ)

تیم Bluzelle

تیم Bluzelle با جذب تیمی از مهندسان با سوابق گسترده در ایجاد و مقیاس گذاری پروژه های فناوری ، شروع بسیار خوبی داشته است.

بولوزل در سنگاپور مستقر است ، اما در ونکوور کانادا یک تیم توسعه نیز دارد. این تیم متشکل از ۱۰ عضو است که مختصری از اعضای اصلی تیم در زیر آورده شده است:

Pavel Bains – مدیر عامل شرکت: بیش از ۱۸ سال تجربه در سرمایه گذاری خطرناک و همچنین تجربه کارآفرینی به عنوان یکی از بنیانگذاران استارت آپ Panda Stories داستان های کودکان.

Neeraj Murarka – CTO: همچنین بیش از ۱۸ سال تجربه ، اما در این مورد در مهندسی نرم افزار برای شرکت های فناوری چند ملیتی مانند Hewlett Packard ، IBM و Google.

Nitin Cunha – توسعه دهنده ارشد: ۱۲ سال تجربه در زمینه تجزیه و تحلیل برنامه ، اخیراً با مشاوره TEEMA ، به عنوان مدیر استعداد.

Scott Burch – توسعه دهنده ارشد: ۸ سال تجربه به عنوان یک توسعه دهنده وب ، با تجربه اضافی در زمینه معماری برنامه ، اخیراً با Credit1 Credit Union.

Leandro Bark – رئیس فروش: ۱۶ سال تجربه در عملیات تجاری ، اخیراً در سرمایه گذاری خطرناک و سهام خصوصی.

Bluzelle به وضوح از نظر فنی با رهبری مورارکا و یک تیم توسعه به همان اندازه قوی پشت سر او خوب است. این تخصص فنی با همکاری چندین شرکت ارزی ، شرکت های بیمه و بانک ها موافقت کرده اند که با Bluzelle به عنوان مشتری همکاری کنند ، این همکاری فنی به شرکت Bluzelle کمک کرده است. HSBC و AIA فقط دو شرکت مالی چند ملیتی هستند که به Bluzelle و رهبری فناوری آنها اعتماد دارند.

مدیر عامل شرکت پاول بینز نیز با داشتن سالها تجربه در مدیریت عملیاتی برای هدایت پروژه ، برای موفقیت Bluzelle بسیار مهم است. اخیراً در نقش او در Story Panda استعدادهای او در کمک به بستن معاملات مجوز با شرکت هایی مانند برادران وارنر ، Dreamworks و Disney بسیار مهم بود.

همانطور که مشاهده می کنید ، این تیم سابقه خوبی هم در اجرای فنی و هم در اجرای عملیاتی دارد. با شروع پروژه Bluzelle ، این توپ خواهد بود که توپ را رها کرده و برتری پیدا نکند ، در غیر این صورت دلیلی برای موفقیت پروژه ندارد.

 

مشارکت های کلیدی Bluzelle

من قبلاً اشاره کردم که Bluzelle با HSBC و AIA کار می کند ، اما آنها مشارکت های استراتژیک اضافی دارند. چندین مورد از آنها با سایر پروژه های blockchain مانند ۰x ، Zilliqa و Bee Token همراه هستند. گفته شده است که Bluzelle این سه پروژه را برای حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی هدف قرار داده است.

Bluzelle به هر یک از پروژه های ذکر شده خدمات پایگاه داده را ارائه می دهد ، اما به روش های کمی متفاوت. در حال حاضر انتظار می رود که همکاری ها به این شکل باشد:

  • Bluzelle در حال ساخت بالای ۰x است تا یک سرویس پایگاه داده استاندارد و سازگار به رله ها ارائه دهد.
  • Bluzelle و Zilliqa با هم همکاری می کنند تا یک راه حل یکپارچه ارائه دهند تا کاربران در ساخت dApps با Zilliqa به عنوان بلاک چین اصلی بتوانند از Bluzelle برای ذخیره سازی غیرمتمرکز اطلاعات استفاده کنند.
  • Bluzelle با Bee Token همکاری خواهد کرد تا راه حل اصلی پایگاه داده برای مشتریان Bee Token باشد.
  • علاوه بر مشارکتهایی که قبلاً ذکر شد ، Bluzelle خدمات پایگاه داده ای برای Zagbank ، BT Group و Microsoft نیز ایجاد کرده است. در حالی که هیچ تعهد محکمی از سوی هیچ یک از این شرکت ها وجود نداشته است ، این یک رابطه کاری ایجاد کرده است که Bluzelle ممکن است در آینده بتواند از آن استفاده کند.

و با توجه به اینکه Bluzelle با چه سرعتی توانست شرکت های بزرگ را برای کار با آنها جذب کند ، تصور اینکه در ماه های آینده مشارکت استراتژیک بیشتری شکل بگیرد ، کار سختی نیست.

Bluzelle چیست؟معرفی و آشنایی با رمز ارز (BLZ)

توکن BLZ

توکن BLZ ICO در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ برگزار شد و با فروش ۵۰۰ میلیون توکن با قیمت ۰٫۱۲ دلار ، به سرعت ۱۹٫۵ میلیون دلار جمع آوری کرد. طی دو هفته آینده قیمت بالاتر رفت و قبل از سقوط به پایین بیش از ۰٫۷۷ دلار رسید زیرا کل بازار ارزهای رمزپایه تحت فشار قرار گرفت.

در اوایل آوریل به ۰٫۲۵۷ دلار کاهش یافت و دوباره جهش کرد و تقریباً تا پایان آوریل دوباره به ۰٫۷۷ دلار رسید. متأسفانه از ماه مه در حال سقوط است و از اواخر اکتبر ۲۰۱۸ با نزدیک شدن به قیمت ۰٫۱۳۱۰۴۵ دلار به قیمت ICO خود نزدیک می شود.

Binance کوین را دقیقاً از ICO خود برداشت و همچنان با بیشترین حجم معاملات BLZ مبادله می شود. همچنین می توانید BLZ را از Huobi ، Fcoin و Gate.io و همچنین از صرافی های کوچکتر خریداری کنید.

از آنجا که BLZ یک رمز ERC-20 است ، می توان آن را در هر کیف پول سازگار با ERC-20 ، مانند Coinomi ، MetaMask یا MyEtherWallet / MyCrypto ذخیره کرد.

نتیجه

ما پذیرفته ایم که داده های ما دیگر متعلق به ما نیست و توسط شرکت های بزرگ و تبلیغ کنندگان به صورت آزادانه داد و ستد می شود ، اما Bluzelle با راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز داده خود به دنبال تغییر آن است. این امر می تواند داده های ما را پس بگیرد و در اختیار کاربران قرار دهد و همچنین امکان توسعه dApp را به نسل بعدی خود بدهد.

تیم توسعه قوی ، و مشارکت های چشمگیر که به سرعت شکل گرفته است ، هر دو نشانه مثبت برای آینده Bluzelle است. اگر تیم بتواند حرکت اولیه خود را حفظ کند و هم به بهبود سیستم عامل خود ادامه دهد و هم مشارکت های جدید و قوی تری ایجاد کند ، این می تواند پایگاه داده غیرمتمرکز و راه حل ذخیره اطلاعات برای پیروزی در مسابقه تحویل ذخیره سازی پرونده بلاک چین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *