Bitfinex یک مقصد برتر برای معامله گران فصلی در سراسر جهان و یکی از برترین مبادلات از نظر شناخت و حجم معاملات است. این سرویس به غیر از معدود کشورهای جهان خدمت می کند و از معاملات فیات به رمزنگاری و رمزنگاری به رمزنگاری پشتیبانی می کند.

از دیگر ویژگی های قابل توجه می توان به معاملات حاشیه ای ، محدودیت و توقف سفارش ها ، معاملات بدون بورس (OTC) و سایر موارد اشاره کرد. در حالی که گزینه های زیادی در دسترس است ، همه چیز به طرز چشمگیری بصری و با پیمایش آسان در داشبورد و منوها قرار می گیرد.

با وجود اقدامات امنیتی قوی ، Bitfinex دو بار هک شده است (در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶). از آن زمان به بعد امنیت خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده و وجوه از دست رفته را برای هر کاربر جبران کرده است.

مزایا

 • طیف گسترده ای از خدمات ، جفت های تجاری و انواع سفارشات
 • هزینه معاملات و برداشت کم
 • استفاده از آن بسیار آسان است

معایب

 • فقط برای بازرگانان حرفه ای رمزنگاری
 • چندین مورد هک برجسته را تجربه کرده است
 • مدت زمان طولانی برای تأیید حساب طول می کشد

چرا باید از Bitfinex استفاده کنید

در اینجا برخی از ویژگی های اصلی Bitfinex وجود دارد

تجارت بورس

کتابهای سفارش محدود که در آن کاربران می توانند رمزهای دیجیتال را واریز ، معامله و برداشت کنند.

بازرگانی مارجین

کاربران واجد شرایط می توانند با دریافت بودجه از بستر تأمین اعتبار حاشیه با حداکثر ۳٫۳ برابر اهرم تجارت کنند.

بودجه حاشیه

بازار تأمین مالی P2P که به کاربران امکان می دهد با وام دادن به سایر کاربران که با اهرم تجارت می کنند ، سود کسب کنند.

میز OTC Bitfinex

به معامله گران اجازه می دهد بدون نیاز به مراجعه به کتاب های سفارش عمومی ، مستقیماً با یکدیگر معامله کنند.

امکان خرید ارزهای رمزپایه با استفاده از کارت های اعتباری یا بدهی

Bitfinex به معامله گران اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از پردازنده های پرداخت شخص ثالث OWNR و Mercuryo خریداری کنند.

نقدینگی بالا

Bitfinex یکی از برترین مبادلات از نظر حجم معاملات روزانه BTC / USD است که ثبات قیمت و اطمینان هر معامله گر را تضمین می کند.

جفت معامله این پلتفرم بیش از ۱۰۰ جفت بازار را شامل می شود ، از جمله هر دو کوین برجسته مانند Bitcoin ، Ethereum ، Ripple و EOS و Altcoin های معروف مانند TRON ، Stellar ، NEO ، ۰x ، QTUM و بسیاری دیگر.

گزینه های تجارت جامع

علاوه بر معاملات حاشیه ای و بودجه ، معامله گران می توانند از محدودیت ها ، بازاریابی ، توقف ، توقف عقب ، پر کردن یا کشتن ، کوه یخ ، OCO ، سفارشات محدود و پنهان استفاده کنند.

Bitfinex چیست؟ آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

امنیت Bitfinex

 به دلیل چند هک در گذشته ، Bitfinex اقدامات احتیاطی بیشتری را برای امنیت سیستم عامل خود انجام می دهد. اینها شامل ذخیره ۹۹٫۵٪ از اعتبارات کاربر در کیف پول سرد، حفاظت از DDoS ، رمزگذاری پایگاه داده و پشتیبان گیری منظم است. حساب های کاربری می توانند آدرس های برداشت و IP را در لیست سفید قرار دهند ، ۲FA و U2F را تنظیم کنند ، تجزیه و تحلیل فعالیت های مشکوک و موارد دیگر.

پشتیبانی مشتری کاربران Bitfinex می توانند از طریق ایمیل ۲۴/۷ ساعت پشتیبانی را دریافت کنند. به تمام سوالات در طی ۱۲ ساعت پاسخ داده می شود ، به جز دوره های فعالیت زیاد. جدا از آن ، کاربران می توانند از یک پایگاه دانش گسترده برای پاسخگویی به بیشتر سوالات اصلی خود استفاده کنند

بررسی هزینه های Bitfinex

Bitfinex به عنوان یک پلتفرم تجاری برای ارزهای رمزپایه ، هزینه های معاملاتی را دریافت می کند. اینها با توجه به مبالغ مورد معامله ، و اینکه آیا کاربر “سازنده” یا “گیرنده” تجارت است (به عنوان مثال ، با توجه به اینکه آیا آنها با ایجاد یک سفارش جدید تجارت می کنند ، یا با گرفتن یک سفارش موجود) متفاوت است. هزینه های سازنده از ۰٫۱ to تا ۰٫۰ while در حالی است که هزینه های گیرنده از ۰٫۲ to تا ۰٫۰۵۵ vary بر اساس حجم تجارت انجام شده در ۳۰ روز گذشته متغیر است.

Value of trade Maker fee Taker fee
>$0 ۰٫۱۰% ۰٫۲۰%
>$500,000 ۰٫۰۸% ۰٫۲۰%
>$1 million ۰٫۰۶% ۰٫۲۰%
>$2.5 million ۰٫۰۴% ۰٫۲۰%
>$5 million ۰٫۰۲% ۰٫۲۰%
>$10 million ۰٫۰% ۰٫۱۸%
>$30 million ۰٫۰% ۰٫۱%
>$3 000 million ۰٫۰% ۰٫۰۷۵%
>$30 000 million ۰٫۰% ۰٫۰۵۵%

برای بیان این موضوع ، Poloniex – که هزینه های “سازنده” و “گیرنده” را نیز متهم می کند – برای هر معامله کمتر از ۶۰۰ بیتکوین ، ۰٫۲۵٪ و هزینه سازنده ۰٫۱۵٪ را تحمیل می کند. Bitfinex را به یکی از ارزانترین سیستم عاملهای پیشرفته تجارت موجود تبدیل می کند.

و وقتی صحبت از سپرده می شود ، مبالغی معادل یا بیشتر از ۱۰۰۰ دلار (دلار آمریکا) و ارزهای رمزپایه اصلاً فاقد کارمزد هستند. Bitfinex 0.1٪ از سپرده انتقال بانکی را به دلار یا یورو دریافت می کند.

برای سپرده های کمتر از معادل ۱۰۰۰ دلار ، هزینه هایی را می گیرد که با ارز رمزنگاری شده واریز شده متفاوت باشد. نمونه ای از این موارد در زیر نشان داده شده است ، در حالی که لیست کامل را می توانید در صفحه پشتیبانی بورس مشاهده کنید:

Currency Small deposit fee
(Bitcoin (BTC ۰٫۰۰۰۸ BTC
(Ethereum (ETH ۰٫۰۱ ETH
(Litecoin (LTC ۰٫۰۰۱ LTC
(Monero (XMR ۰٫۰۴ XMR
(Dash (DASH ۰٫۰۱ DASH
(Ripple (XRP ۰٫۰۲ XRP

در مورد برداشت ها ، این موارد همیشه توسط Bitfinex دریافت می شوند. انتقال بانک / سیم به یورو یا دلار آمریکا به میزان ۰٫۱٪ مبلغ منتقل شده صورت می گیرد ، در حالی که انتقال بانکی سریع (ظرف ۲۴ ساعت) ۱٪ شارژ می شود. برداشت با سیم فیات با فرکانس بالا (بیش از ۲ در ۳۰ روز) یا اندازه (بیش از ۱ میلیون دلار) دارای ۳٪ هزینه است.

بار دیگر ، هزینه برداشت ارز رمزنگاری شده در ارز برداشتی متفاوت است. با این حال ، این واقعیت که Bitfinex برای برداشت پول همان چیزی را که برای سپرده های کوچک انجام می دهد ، برای کاربران کمی ساده تر می کند. به عبارت دیگر ، کاربران برای یک سپرده “کوچک” در بیت کوین هزینه ثابت ۰٫۰۰۰۸ BTC پرداخت می کنند و اگر بخواهند ارز را برداشت کنند ، همان مبلغ را پرداخت می کنند.

و برای مقایسه ، برداشت Bitfinex به طور کلی ارزان تر از دو صرافی مشابه پیشرفته Kraken و HitBTC است.

Currency Bitfinex withdrawal fee HitBTC withdrawal fee Kraken withdrawal fee
(Bitcoin (BTC ۰٫۰۰۰۴ BTC ۰٫۰۰۱۵ BTC ۰٫۰۰۰۵ BTC
(Ethereum (ETH ۰٫۰۰۰۹ ETH ۰٫۰۰۹۵۸ ETH ۰٫۰۰۵ ETH
(Litecoin (LTC ۰٫۰۰۱ LTC ۰٫۰۰۳ LTC ۰٫۰۰۱ LTC
(Monero (XMR ۰٫۰۰۰۱ XMR ۰٫۰۹ XMR ۰٫۰۰۰۱ XMR
(Dash (DASH ۰٫۰۱ DASH ۰٫۰۳ DASH ۰٫۰۰۵ DASH
(Ripple (XRP ۰٫۰۲ XRP ۰٫۰۲ XRP ۰٫۰۲ XRP

پس زمینه Bitfinex

Bitfinex در سال ۲۰۱۲ تأسیس و در جزایر ویرجین انگلیس ثبت شده است و با حجم معاملات بیت کوین به یکی از بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است. این تمرکز بیشتر بر معامله گران حرفه ای است تا عموم مردم ، به کاربران این امکان را می دهد که در وام های حاشیه ای ، بودجه حاشیه ، معاملات جفتی و سفارشات محدود و متوقف (و همچنین انواع دیگر سفارشات) شرکت کنند. اگرچه این صرافی به معامله گران حرفه ای اختصاص دارد ، اما طرح ساده و رابط کاربری آن استفاده از آن را آسان می کند.

در حالی که این مبادله از نظر امنیتی از نظر احراز هویت دو عاملی (۲FA) تا نظارت بر آدرس IP ، به کاربران از نظر امنیتی بسیار قدرتمند است ، Bitfinex در ماه مه ۲۰۱۵ و سپس در آگوست ۲۰۱۶ از چند مورد هک با مشخصات بالا رنج می برد. پس از آن ، وجوه از دست رفته توسط صرافی بازپرداخت شد ، زیرا از این حملات درس گرفته و امنیت خود را تقویت کرده است.

امنیت Bitfinex

با وجود ماهیت متمرکز بودن ، امنیت در اولویت اصلی Bitfinex است ، زیرا از امنیت بیشتری برای کاربر برخوردار است و اقدامات احتیاطی امنیتی بیشتری نسبت به اکثر مبادلات انجام می دهد. نه تنها احراز هویت دو عاملی ذکر شده در بالا وجود دارد ، بلکه کاربران می توانند از تأیید اعتبار جهانی دوم (U2F) نیز استفاده کنند ، که به آنها نیاز دارد تا با استفاده از یک دستگاه فیزیکی اضافی مانند یک درگاه USB وارد سیستم شوند.

همچنین ، ۹۹٫۵٪ از اعتبارات مشتری با استفاده از سیستم چند علامت توزیع شده جغرافیایی در کیف پول سرد ذخیره می شود.

Bitfinex چیست؟ آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

Bitfinex حسابهای کاربری را به روشهای زیر رصد می کند

 • داده های ورود به سیستم را ذخیره می کند و آنها را برای هر گونه فعالیت غیر معمول تجزیه و تحلیل می کند
 • تغییرات آدرس IP را در صورت ربودن جلسات شناسایی می کند
 • اعلان ها را ارسال می کند و در صورت فعالیت مشکوک ، حساب را مسدود می کند
 • می تواند دسترسی و برداشت حساب را به آدرس های IP انتخاب شده محدود کند
 • الگوهای رفتاری را دنبال می کند و بازرسی های دستی را در برداشت های غیرمعمول آغاز می کند
 • از رمزگذاری ایمیل PGP برای فرآیند تأیید برداشتن ایمنی از بدافزار استفاده می کند

در مورد اقدامات امنیتی که برای محافظت از سیستم خود در نظر گرفته است ، Bitfinex موارد زیر را انجام می دهد:

 • از محافظت در برابر حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) استفاده می کند
 • به طور خودکار روزانه از پایگاه داده پشتیبان تهیه می کند
 • داده های پشتیبان را به صورت خودکار رمزگذاری و کپی می کند
 • به طور منظم نرم افزار و سیستم های لینوکس را به روز می کند

اقدامات ذکر شده در بالا آسیب پذیری های Bitfinex را کاهش می دهد. اگرچه این صرافی وجوه کاربر را بیمه نمی کند ، اما مسئولیت جبران خسارت به کاربران هنگام از بین رفتن دارایی ها به دلیل نقض امنیت را بر عهده گرفته بود.

سهولت استفاده

Bitfinex برای یک صرافی که تقریباً منحصراً به معامله گران حرفه ای اختصاص دارد ، بسیار کاربر پسند است. داشبورد اصلی آن واضح ، شهودی و منطقی است و همچنین دارای یک برنامه تلفن همراه است که می توانید از آن استفاده کنید (Android & iOS).

یک نمودار وجود دارد که ارزش ارز انتخابی را در بالا نمودار می کند ، یک نوار کناری شامل فرم سفارش مرتب و مانده های کاربر ، و جعبه هایی در پایین که کتاب سفارش Bitfinex ، معاملات ورودی و سابقه سفارش کاربر را نشان می دهد.

علاوه بر این ، داشبورد بسیار قابل تنظیم است و شامل ابزارهای پیشرفته نمودارسازی است که همچنین نمودارهای TradingView را ادغام می کند.

در مورد انجام معاملات و مدیریت وجوه ، همه چیز به همین ترتیب پیچیده است. با استفاده از فرم سفارش در نوار کناری سمت راست ، کاربران می توانند از یک مبادله ساده قیمت بازار گرفته تا توقف محدودیت تجارت با حاشیه ، قرار دهند. و پس از تعیین سفارشات و انجام معاملات ، پیگیری فعالیت شما به لطف جعبه Tickers در نوار کناری و جعبه Orders  و Order History در پایین داشبورد ساده است.

روش های سپرده گذاری و برداشت Bitfinex

Bitfinex قبلاً دارای محدودیت ارزش ویژه حداقل ۱۰،۰۰۰ دلار بود ، اما دیگر وجود ندارد. شما می توانید از طریق انتقال بانکی / سیم (در صورت ارزهای فیات) یا انتقال ارز رمزنگاری شده از یک کیف پول خارجی سپرده گذاری کنید.

پس از واریز ، کاربران می توانند وجوه خود را بین حسابهای مبادله ای یا بازاریابی و مالی تأمین کنند. به این ترتیب می توانید برای سرویس های مختلف Bitfinex حساب های مختلفی داشته باشید (به عنوان مثال ، حاشیه وام / تجارت ، بدون معاملات غیر مجاز).

سپرده گذاری ساده است ، اما در صورت انتقال بانک زمان بر است. دلیل این امر این است که سپرده های انتقال بانکی فقط برای حساب های تأیید شده است. در زمان نوشتن مقاله ، Bitfinex برای تأیید حساب شما تقریباً شش تا هشت هفته طول می کشد.

برداشت ها به روشی مشابه انجام می شود: کاربران می توانند ارزهای فیات را از طریق سیم به حساب بانکی خود بازگردانند. متناوباً ، می توانید ارز رمزنگاری شده را به کیف پول خارجی خود برگردانید. برداشت ارزهای فیات تا ده روز کاری طول می کشد ، در حالی که برداشت ارز دیجیتال تا ده ساعت طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *