بیت کوین برای اولین بار تقریباً دقیقاً نه سال پیش ظاهر شد و اکنون مانند همیشه قوی است. این روزها نه تنها اولین ارز بلکه گرانترین ، پایدارترین و محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان است. همینطور که گفته شد ، کامل نیست همیشه یکی از مهمترین موضوعات ارز رمزنگاری شده مقیاس پذیری آن بوده است. به طور خاص ، این اندازه یک بلاک از معاملات بوده است که با ایجاد بیت کوین به یک مگابایت محدود شد. این محدودیت باعث تاخیر قابل توجه در زمان پردازش معاملات می شود و تعداد معاملات شبکه را می تواند پردازش کند وه به همین در نتیجه یک هاردفورک Bitcoin Cash  به وجود آمد.

بیت کوین کش داستان متفاوتی بود. تفاوت آن با نسخه های دیگر این است که در افزایش اندازه بلاک از یک مگابایت به هشت مگابایت امکان پذیر است. هدف کلی آن افزایش تعداد معاملات قابل پردازش توسط شبکه است ، امیدواریم که Bitcoin Cash بتواند با حجم تراکنش هایی که غول های صنعتی مانند PayPal و Visa می توانند در حال حاضر پردازش کنند ، رقابت کند.

Bitcoin Cash در آگوست ۲۰۱۷ راه اندازی شد و از آن زمان به عنوان موفق ترین شاخه Bitcoin شناخته شده است.

داستان hard fork

در ابتدا محدودیت یک مگابایتی برای اندازه هر بلوک برای کاهش احتمال حملات احتمالی هرزنامه و DDoS اجرا شد. اگرچه تراکنشهای زیادی در شبکه اتفاق نمی افتد ، اما این محدودیت به هیچ وجه روی هیچ تأثیری نمی گذارد.

با افزایش محبوبیت بیشتر بیت کوین ، این محدودیت باعث انباشته شدن بلاک ها شد ، که این امر باعث می شود تا دوره های انتقال بی مورد افزایش یابد. اوضاع از حدود ماه می ۲۰۱۷ خارج شد ، زمانی که برخی از کاربران گزارش دادند که باید تا چهار روز منتظر تایید بمانند.

کاربران برای تسریع در تأیید فرصت داشتند هزینه های معامله بالاتری را بپردازند ، اما این روش اساساً بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت بی فایده می کند ، به ویژه هنگامی که صحبت از معاملات کوچکتر می شود. به عنوان مثال ، پرداخت یک ساندویچ یا یک فنجان قهوه با BTC به سادگی قابل اجرا نبود ، زیرا یک فنجان قهوه ۳ دلار هزینه معامله بیش از ۱۵ دلار را متحمل می شود. در غیر این صورت ، فروشنده مقدار گرد و غبار هزینه نشده دریافت خواهد کرد.

جامعه بیت کوین دو راه حل ممکن برای این وضعیت ارائه داد: Bitcoin Unlimited و SegWit.

Bitcoin Unlimited به طور کلی محدودیت اندازه بلاک را از بین می برد. بسیاری از ماینرها موافق این راه حل بودند ، زیرا عدم محدودیت اندازه بلاک نه تنها مانع از انباشته شدن بلاک ها می شود بلکه باعث افزایش هزینه کلی استخراج کننده برای هر بلاک می شود.

با این حال ، بسیاری از توسعه دهندگان مخالف این پیشنهاد بودند ، زیرا تصور می کردند که اجرای آن منجر به خروج معدن کاران کوچک خواهد شد ، که به نوبه خود می تواند منجر به تمرکز کل شبکه توسط شرکت های بزرگ استخراج شود.

SegWit یک راه حل شاهد جداگانه به معنای ذخیره برخی از اطلاعات در پرونده های جداگانه خارج از بلاکچین است. توسعه دهندگان ادعا کردند که با این کار فضای ذخیره سازی زیادی آزاد می شود ، بلاک ها در معاملات بیشتری جای می گیرند و زمان تأیید به طور قابل توجهی کاهش می یابد. اما ، بسیاری از مردم معتقد بودند که این فقط یک توقف موقت پیچیده تر در مقایسه با رویکرد Bitcoin Unlimited است.

در نتیجه ، یک پروتکل سازش به نام SegWit2x تهیه شد. راه اندازی این پروتکل به معنای ذخیره برخی از اطلاعات در خارج از Blockchain و همچنین افزایش محدودیت اندازه بلاک به دو مگابایت بود. پس از رأی ۹۵ درصد استخراج کنندگان به این پیشنهاد ، پروتکل در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ اجرا شد. با این حال ، شبکه افزایش فوری محدودیت اندازه بلاک را مشاهده نکرد. برای بسیاری از افراد ، این به معنای به تعویق انداختن یک مشکل به جای حل آن بود.

علاوه بر این ، به نظر می رسید این تصمیم برای کسانی که با بیت کوین به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری و نه یک سیستم پرداختی که ایجاد شده است ، تلقی می شود ، تأمین می شود.

Bitcoin Cash چیست؟هر آنچه باید بدانید.

سپس ، در جریان کنفرانس Future of Bitcoin در آرنهم ، هلند ، اولین اجرای پروتکل Bitcoin Cash به نام Bitcoin ABC توسط Amaury Séchet ، مهندس سابق فیس بوک اعلام شد.

Séchet و تیم توسعه دهندگانش تصمیم گرفتند پروتکل SegWit2x را کنار بگذارند و محدودیت اندازه بلاک را به هشت مگابایت افزایش دهند. از آنجا که چنین تغییرات شدید مستلزم جدایی آنها از شبکه اصلی بیت کوین بود ، اعلام شد که یک هارد فورک در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ اتفاق می افتد.

برای کسانی که نمی دانند ، هارد فورک تنها روش شناخته شده برای به روزرسانی نرم افزار بیت کوین در حال حاضر برای توسعه دهندگان است. توسعه دهندگان شبکه را تقسیم می کنند و اساساً یک Blockchain جدید با قوانین تغییر یافته ایجاد می کنند. نسخه اصلی و فورک شده ارز رمزنگاری شده Blockchains یکسان دارند تا زمانی که تقسیم اتفاق افتاد. از آنجا به بعد ، این دو شبکه به طور مستقل وجود دارند.

پس از وقوع انشعاب ، هرکسی که قبل از هارد فورک بیت کوین در دست داشته باشد ، به همان اندازه رمز Bitcoin Cash دریافت کرده است.

ارز رمزنگاری شده جدید به سرعت توسط سرمایه گذاران پذیرفته شد ، زیرا در پایان اولین روز از وجود آن Bitcoin Cash به سومین ارز رمزنگاری شده پس از Bitcoin و Ethereum از نظر سرمایه بازار تبدیل شد.

استفاده از Bitcoin Cash ارزان تر از Bitcoin Core است؟

هزینه های روزافزون مرتبط با معاملات بیت کوین یکی از دلایل اصلی ایجاد بیت کوین کش بود. یک آزمایش کاملا عملی که در دسامبر ۲۰۱۷ انجام شد ، نشان داد که معامله Bitcoin Cash نود و نه درصد ارزان تر از معامله معادل آن در شبکه اصلی Bitcoin است.

در پایان سال ۲۰۱۷ ، مردم برای انتقال توکن های بیت کوین خود به طور متوسط ​​۲۸ دلار هزینه معامله پرداخت می کردند. حتی شخصی ادعا کرده است که برای ارسال بیت کوین به ارزش ۲۵ دلار که یک کارمزد ۴۰ درصدی است ، باید ۱۶ دلار هزینه پرداخت کنند.

منتقدان hard fork

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، یک فورک همیشه یک رویداد آزار دهنده است. بسیاری از مردم معتقدند که این امر با اصل تغییرناپذیری Blockchain مغایرت دارد و با اصل “code is law” مغایرت دارد.

وقتی صحبت از این هارد فورک خاص می شود ، بسیاری از منتقدان نگرانند که انرژی رایانه ای مورد نیاز برای پردازش بلاک های بزرگتر ، ماینرهای کوچکتر را بلااستفاده  کند ، که ممکن است منجر به تمرکز قدرت تصمیم گیری در دست شرکت های بزرگ شود که توانایی پرداخت هزینه های بیشتر و بیشتر را دارند.

سرانجام ، همانطور که هرکسی که قبل از انشعاب Bitcoins را در اختیار داشت ، مقدار مساوی توکن Bitcoin Cash دریافت کرد ، برخی از مردم نگرانی های خود را ابراز کردند که این تقسیم چیزی جز یک طرح پول سازی نیست. در واقع ، هارد فورک وضعیتی مشابه مشکل دوبار مصرف ایجاد کرد ، زیرا انجام دو معامله از یک کیف پول با استفاده از مجموعه کلیدهای یکسان را امکان پذیر می کند.

Bitcoin Cash چیست؟هر آنچه باید بدانید.

راجر ور کیست ؟

راجر ور یک سرمایه گذار برجسته و یک پذیرنده اولیه بیت کوین است. وی بیش از یک میلیون دلار در استارت آپ های مختلف بیت کوین از جمله Ripple ، Z.Cash ، Blockchain.com ، Bitpay ، Purse.io و Kraken سرمایه گذاری کرد. وی همچنین مدیرعامل Bitcoin.com و یکی از پنج سازنده بنیاد بیت کوین است که به او بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین نیز اهدا کرده است. Ver بیت کوین را به معنای دستیابی به آزادی اقتصادی می داند. وی در جامعه ارزهای رمزنگاری شده به Bitcoin Bitcoin نیز معروف است.

با این حال ، این روزها راجر ور طرفدار Bitcoin Cash است. Ver در مصاحبه اخیر خود با Cointelegraph ، بیتکوین کش را “بیت کوین واقعی” توصیف کرد و ادعا کرد که در آینده نزدیک سرمایه بازار ، حجم تجارت و پایگاه کاربر بیشتری خواهد داشت. همچنین از وی نقل شده است که وی اکثر وجوه ارز رمزنگاری شده خود را در بیت کوین کش نگهداری می کند ، که شاید بزرگترین شاخص ایمان وی به دارایی باشد.

آیا باید در Bitcoin Cash سرمایه گذاری کنم؟

Bitcoin Cash خیلی طولانی وجود نداشته است ، اما در حال حاضر خود را به عنوان یک ارز رمزپایه بسیار قوی تثبیت کرده است.از نظر بسیاری از افراد ، بیت کوین کش به پاسخی برای همه آنچه در بیت کوین اصلی اشتباه بود تبدیل شد و روز به روز پیروان جدیدی پیدا می کند.به طور کلی ، هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

آیا قیمت بیت کوین کش به قیمت بیت کوین بستگی دارد؟

Bitcoin Cash یک ارز رمزنگاری شده کاملاً مستقل است ، بنابراین قیمت آن به قیمت بیت کوین اصلی وابسته نیست. با این حال ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که بیت کوین هنوز رمز ارز رایج در جهان است ، بنابراین اگر آن بالا یا پایین برود ، اکثریت مطلق سایر ارزهای رمزپایه احتمالاً روند آن را دنبال می کنند.

Bitcoin Cash را از کجا می توانم خریداری کنم؟

LocalBitcoinCash یک تبادل نظیر به نظیر است که به کاربران اجازه می دهد مستقیماً BCH را چه از طریق سرویس محافظتی خود و چه از طریق ملاقات خریداری و فروش کنند.همچنین از طریق Binance نیز میتوانید اقدام کنید.

Bitcoin Cash را از کجا می توانم ذخیره کنم؟

در کیف پول های سخت افزاری و همینطور کیف پول نرم افزاری مانند Trust Wallet میتوانید آن را ذخیره کنید.

چگونه می توانم از بیت کوین کش استفاده کنم؟

اکنون بسیاری از صرافی های ارز رمزنگاری شده اقداماتی را برای ادغام بیت کوین کش انجام داده اند ، بنابراین اکنون می توانید ارز رمزنگاری شده را ارسال ، دریافت ، خرید و فروش کنید.کاملاً محتمل است که با ادامه رشد Bitcoin Cash ، بازرگانان نیز از این الگو پیروی کنند. با این حال ، از هم اکنون ، Bitcoin Cash توسط اکثریت مطلق فروشندگان ، حتی کسانی که Bitcoin اصلی را قبول می کنند ، پذیرفته نیست.

بنابراین ، در حال حاضر ، استفاده اصلی از Bitcoin Cash سرمایه گذاری است.

در کجا بحث Bitcoin Cash وجود دارد؟

cryptocopare – صفحه ای مربوط به BCH درcryptocopare.

Bitcoin.com – فرم فرعی مربوط به BitcoinCash.

DeepOnion – موضوع Bitcoin در مقابل Bitcoin Cash.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *