بیت کوین توسط چه چیزی پشتیبانی می شود؟

BITCOIN برای ارزشمند بودن نیازی به پشتوانه ندارد. مانند ارزهای فیات، بیشتر ارزش آن از اعتماد مصرف کننده ناشی می شود. علیرغم این تصور غلط رایج که بیت کوین ارزشی ندارد، ارزش بازار آن در حدود ۱۹۰ میلیارد دلار چیز دیگری را نشان می دهد.

مانند دلار آمریکا و بسیاری دیگر از ارزهای فیات، بیت کوین توسط دارایی های فیزیکی موجود در خزانه پشتیبانی نمی شود، بلکه ارزش آن به عنوان یک روش پرداخت پشتیبانی می شود.

این استدلال که بیت کوین (BTC) هیچ ارزشی ندارد زیرا توسط هیچ چیز فیزیکی پشتیبانی نمی شود، یکی از تصورات اشتباه عمده در مورد ارز دیجیتال باقی مانده است.

BITCOIN در مقابل فیات

تا همین اواخر (قرن گذشته یا بیشتر)، اکثر ارزهای کاغذی معمولی و کوین به طور مستقیم قابل بازخرید برای طلا بودند.

به عنوان بخشی از این سیستم، کشورها باید ذخایر کافی طلا را در خزانه های خود نگه می داشتند تا ۱۰۰ درصد از عرضه ارز در گردش خود حمایت کنند و اطمینان حاصل کنند که مردم در صورت تمایل می توانند همیشه ارز خود را با طلا مبادله کنند.

با این حال، این امر همچنین اقتصاد را در میانه رکود بزرگ محدود کرد، زیرا دولت‌ها نمی‌توانستند به سادگی طلای بیشتری برای افزایش عرضه پول خود و تحریک هزینه‌ها تامین کنند.

تا سال ۱۹۷۱ بود که ایالات متحده به طور کامل از استاندارد طلا خارج شد، پس از آن که ریچارد نیکسون، رئیس جمهور وقت آمریکا، به تبدیل دلار آمریکا به طلا پایان داد، در نتیجه سیستم برتون وودز را باطل کرد و اساساً به عصر استاندارد طلا پایان داد.

در عوض، کشورها به مدل فیات روی آوردند، که در آن پول ملی توسط کالایی مانند طلا پشتیبانی نمی‌شود و به بانک‌های مرکزی اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز پول جدید چاپ کنند.

اگرچه ارزش ذاتی ندارد، اما ارزش پول فیات با تغییرات عرضه و تقاضا و همچنین قدرت دولت در پشت آن تعیین می شود. از آنجایی که دولت ها فقط پرداخت مالیات را به ارز فیات می پذیرند و فرار مالیاتی غیرقانونی است، ارزش آنها نیز تا حدی با نیاز به پرداخت مالیات حفظ می شود.

بنابراین، در حالی که ارزهای فیات به طور رسمی توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شوند، ما تمایل داریم که ارزهای فیات خود را با این اطمینان خریداری کنیم که در ازای کالاها و خدمات در جای دیگری پذیرفته می شوند.

BITCOIN چگونه پشتیبانی می شود؟

آیا BITCOIN توسط ریاضیات پشتیبانی می شود؟

مانند دلار آمریکا، BITCOIN توسط یک کالای فیزیکی پشتیبانی نمی شود و در عوض ارزش خود را از راه های دیگر استخراج می کند.

بیت کوین در واقع توسط هیچ چیز فیزیکی پشتیبانی نمی شود – فقط ریاضیات پیچیده ای که زیربنای فناوری بلاکچین و عرضه کنترل شده آن است. این تضمین می‌کند که بیت‌کوین در عرضه محدود باقی می‌ماند و در برابر سانسور مقاومت می‌کند

ارزش بیت کوین را می توان به این نسبت داد که اولین سیستم پولی موفقی است که بدون یک نهاد متمرکز عمل کرد و نمیتوان به اجبار آن را افزایش داد

همچنین نشان داده شده است که BITCOIN دارای ارزش کاربردی است. هزاران تاجر اکنون بیت کوین را به عنوان پرداخت برای کالاها و خدمات می پذیرند.

آینده

دلار آمریکا عملکرد خوبی نسبت به سایر ارزهای فیات داشته است.

ارزی که تقریباً در همه جا قابل خرج است. در نتیجه مصرف کنندگان به دلار اطمینان دارند. قدرت خرید و عملی بودن خود کالاهای ارزشمندی هستند.

BITCOIN تا زمانی که پذیرش انبوه آن انجام نشود، اعتماد به بیت کوین به اندازه اعتماد به ارزهای فیات رایج و گسترده نخواهد بود.

علی‌رغم تفاوت‌های آشکار، بیت‌کوین تا آنجایی که عمدتاً توسط اعتماد مصرف‌کننده پشتیبانی می‌شود، شبیه ارز فیات است. همانطور که فضای کریپتو رشد می کند، اعتماد به بیت کوین نیز افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *