BANCOR متشکل از یک سری قراردادهای هوشمند است که تبدیل زنجیره ای توکن ها را مدیریت می کند. این پروتکل تبدیل توکن ها را بدون نیاز به صرافی آسان و سریع می کند. قراردادهای هوشمند پروتکل، استخرهای نقدینگی را مدیریت می کنند که توکن های مختلف موجود در شبکه را به هم متصل می کنند.

توکن اصلی مورد استفاده در شبکه توکن BNT است. در حال حاضر، Bancor و Uniswap پیشتازان این روند جدید DeFi هستند.

بنیانگذاران بانکور چه کسانی هستند؟

Bancor توسط Eyal Hertzog ، Yudi Levi ، و Galia و Guy Benartzi در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد. به افتخار جان مینارد کینز که ۷۶ سال پیش این کلمه را برای توصیف یک ارز فراملی ابداع کرد، “Bancor” نامگذاری شد.

Eyal Hertzog معمار محصول پروتکل، BNT و سایر محصولاتی است که از شبکه استفاده می کنند. او یک صدای شناخته شده در صنعت کریپتو است و بیش از ۲۰ سال است که یک کارآفرین فناوری است. او قبلاً MetaCafe را تأسیس کرده بود، یک سایت برتر اشتراک‌گذاری ویدیو در اسرائیل با بیش از ۵۰ میلیون کاربر.

گای بنارتزی مدیر اجرایی بانکور است. او همچنین در سال ۲۰۰۵ شرکت Mytopia را تأسیس کرد، شرکتی که بازی های چند پلتفرمی را برای کاربران در شبکه های اجتماعی توسعه می دهد.

گالیا بنارتزی سالها کارآفرین فناوری بوده و یکی از بنیانگذاران پروتکل Bancor است. در بانکور، او توسعه دهنده تجارت است. او همچنین مدیرعامل و بنیانگذار Particle Code است.

یودی لوی مدیر ارشد فناوری بانکور است. او بیش از ۲۰ سال است که یک کارآفرین فناوری است. او قبلا AppCoin را تأسیس کرد، اپلیکیشنی که به جوامع اجازه می‌دهد ارزهای خود را ایجاد کنند.

BANCOR چیست؟ آشنایی با توکن BNT

چه چیزی BANCOR را منحصر به فرد می کند؟

Bancor تبدیل یکپارچه توکن های مورد استفاده در شبکه را امکان پذیر می کند. این امر نیاز به صرافی یا پلتفرم های شخص ثالث را از بین می برد. این پروتکل همچنین چندین استخر خودگردان را برای توکن های پشتیبانی شده توسط شبکه حفظ می کند.

منحصر به فرد بودن Bancor در هدف آنها برای ایجاد نقدینگی برای آلت کوین ها و پاداش دادن به ارائه دهندگان نقدینگی است. این پروتکل به طور یکنواخت توکن های دیجیتالی مختلف را بدون دخالت شخص ثالث به توکن های دیگر، از جمله آنهایی که روی بلاکچین های دیگر اجرا می شوند، تبدیل می کند.

BNT، توکن اصلی پروتکل، پیش‌فرض برای تمام توکن‌های هوشمند ایجاد شده در شبکه است. ایجاد توکن های هوشمند توسط Bancor اولین مورد از نوع خود است که از طریق فناوری بلاکچین ساخته شده است. هدف اصلی پروتکل برای ایجاد توکن های هوشمند، ارائه راه حلی پایدار برای مشکلات نقدینگی است و از این رو آن را از سایر سازندگان بازار متمایز می کند.

شبکه BANCOR چگونه ایمن است؟

توکن هوشمند پروتکل به معامله گران اجازه می دهد تا نقدینگی را برای استخرهای موجود در شبکه فراهم کنند. هر کسی می تواند نقدینگی را به استخرها کمک کند.

هنگامی که ارائه دهندگان نقدینگی_نقدینگی را به یک استخر کمک می کنند، واجد شرایط دریافت پاداش برای معاملاتی هستند که از طریق استخر انجام می شود. ارائه دهندگان نقدینگی توکن های استخری را دریافت خواهند کرد که نشان دهنده درصدی از کل سهام آنها است.

BANCOR چیست؟ آشنایی با توکن BNT

چند کوین (BNT) در گردش است؟

در ژانویه، بانکور حرکتی را برای ارائه نقدینگی و آگاهی بیشتر برای توکن بومی خود انجام داد. بنابراین، مقداری ETH/BNT به ارزش ۶۰۰۰۰ دلار را در کیف‌پول‌های مختلفی که حداقل BNT مورد نیاز را داشتند، توزیع کرد. در سال ۲۰۱۷، پروتکل بیش از ۱۴۴ میلیون دلار در طول عرضه اولیه کوین خود جمع آوری کرد.

این پروتکل اجازه می دهد تا توکن های دیگر نیز نقد شوند. با این حال، این توکن ها (که توکن های ذخیره نیز نامیده می شوند) باید با استانداردهای ERC-20 یا EOS مطابقت داشته باشند.

اکوسیستم بانکور از یک مدل توکن دو طرفه پشتیبانی می کند: توکن های مایع و توکن های رله.

توکن مایع یک توکن خودکار با یک ذخیره واحد است که خود را ضرب می کند و از بین می برد. این کار را یا با ارسال توکن ذخیره به قرارداد هوشمند خود یا حذف آن از قرارداد هوشمند انجام می دهد. برای استفاده از شبکه Bancor، یک توکن مایع باید توکن ذخیره خود را به صورت BNT یا مشتق از BNT داشته باشد.

از سوی دیگر، توکن‌های رله در استیکینگ برای تامین نقدینگی استفاده می‌شوند. دارندگان توکن درصدی از درآمدهای آینده بانکور را دریافت خواهند کرد. توکن‌های رله نسبت مبلغ شرط‌بندی شده به ارزش کل در استخر را نشان می‌دهند.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳۷,۱۸۳,۷۸۴ دلار است.

رتبه فعلی ۱۱۳ است

با ارزش بازار واقعی ۸۲۲,۸۴۹,۲۳۸ دلار

دارای عرضه در گردش ۲۳۰۸۱۱۰۲۶ کوین BNT

عرضه در دسترس نیست.

چگونه می توانید BANCOR بخرید؟

بانکور معاملات بیش از ۲ میلیارد دلاری شامل چندین توکن و همچنین توکن های زنجیره ای را تسهیل کرده است. این شبکه میلیون‌ها دلار از طریق استیکینگ به دست آورده است که بین سهامداران توکن BNT توزیع می‌شود. چندین صرافی که از BNT پشتیبانی می کنند عبارتند از:

Binance، OKEx ، Huobi Global، FTX و Bybit و Coinswitch و ZenGo هستند

کیف پول بانکور

Bancor خود را در Freewallet چند دارایی ذخیره و مدیریت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *