BALANCER یک بازار ساز خودکار (AMM) است که بر روی بلاکچین اتریوم توسعه یافته و در مارس ۲۰۲۰ راه اندازی شد. این شرکت توانست Placeholder و Accomplice را به ارزش ۳ میلیون دلار جمع آوری کند.

پروتکل  BAL به عنوان یک سبد وزنی متعادل کننده خود ، سنسور قیمت و ارائه دهنده نقدینگی عمل می کند. این به کاربران امکان می دهد از طریق توکن اخیراً معرفی شده ($ BAL) با مشارکت در منابع نقدینگی قابل تنظیم سود کسب کنند.

این پروتکل چند نوع استخر را اجرا می کند:

۱-استخرهای خصوصی به مالک حاکمیت استخر را می دهند و شخص را تنها مشارکت کننده نقدینگی در استخر می کند. همچنین ، همه پارامترها توسط مالک قابل تغییر هستند.
۲-استخرهای مشترک برای کسانی است که می خواهند به تامین کننده نقدینگی (LP) تبدیل شوند. LP ها با توکن های استخر متعادل کننده (BPT) پاداش می گیرند.
۳-استخرهای هوشمند شبیه استخرهای خصوصی هستند اما با قرارداد هوشمند کنترل می شوند. آنها همچنین با استفاده از BPT پاداش می دهند و به هرکسی اجازه می دهند نقدینگی خود را به صندوق کمک کند

بنیانگذاران BALANCER چه کسانی هستند؟

آزمایشگاه بالانسر توسط فرناندو مارتینلی و مایک مک دونالد تاسیس شد ، اما به عنوان یک برنامه تحقیقاتی در یک شرکت نرم افزاری “BlockScience” در سال ۲۰۱۸ آغاز شد. پروژه Balancer شامل همفکران هوشمند و دارای درک عمیق از فضای DeFi است.

فرناندو مارتنلی ، کارآفرین سریالی و عضو جامعه Maker ، سالها تجربه کاری خارج از Balancer دارد. او قبل از شروع این پروژه با شریک خود ، مایک مک دونالد ، بسیاری از شرکت های دیگر را تاسیس کرد.

مایک مک دونالد بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Balancer است. او یک مهندس امنیت است و خالق mkr.tools -او برای ساخت پلتفرم Balancer به فرناندو مارتنلی پیوست.

کریستن استون ، COO در Balancer ، بیش از پنج سال در صنعت دیجیتال کار کرده است. او مدیر محصول Coinbase بود و تیم هایی در زمینه محصول و مهندسی ایجاد کرده است.

تیمور بدرتدینوف ، توسعه دهنده پیشرو است و قبل از کار در Balancer روی چندین پروژه کار کرده است. او شرکتی به نام “Longcaller” تاسیس کرد ، پلتفرمی که بر ارائه بررسی ارزهای دیجیتالی و محتوای آموزشی بلاکچین تمرکز داشت.

چه چیزی BALANCER را منحصر به فرد می کند؟

Balancer شبیه Uniswap و Curve است ، زیرا هر کسی را قادر می سازد که مجموعه ای از توکن ها ایجاد کند. استخر خود را تنظیم می کند تا توکن ها بدون توجه به تغییرات قیمت آنها به یک اندازه وزن داشته باشند. با این حال ، یکی از ویژگی های منحصر به فرد Balancer این است که می توان بیش از یک توکن اضافه کرد و ETH مورد نیاز نیست.

اگرچه ، Balancer اولین پروتکل DeFi نیست که از AMM استفاده می کند ، اما چهره و رویکرد جدیدی را برای نقدینگی به ارمغان آورده است. ویژگی منحصر به فرد این پروتکل این است که به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا حداکثر هشت دارایی در هر بازار داشته باشند که درصد برآورد شده و به طور خودکار متوازن می شوند.

با استفاده از Balancer ، کاربران مجبور نیستند ۵۰ درصد دارایی مورد نظر خود را واریز کنند ، اما اجازه دارند تصمیم بگیرند که چه مقدار دارایی پشتیبانی شده می خواهند واریز کنند. یکی دیگر از ویژگیهای منحصر به فرد آزمایشگاه بالانس این است که کاربران می توانند از طریق فرصتهای آربیتراژ و کاهش لغزش ، دارایی هایی که تقاضای کمی دارند ، بازده بالایی داشته باشند.

چگونه شبکه BALANCER امن است؟

برای بالانسر ، امنیت اولویت اصلی است و به این دلیل پروتکل سه بار به طور کامل توسط:

Trail of Bits ، ConsenSys و OpenZeppelin ممیزی شده است.

هیچ کلید مدیریتی یا درهای پشتی وجود ندارد ، بنابراین ، آن را بی اعتماد می کند ، و استخرهای متعادل کننده قابل ارتقا نیستند. بالنسر از توکن هایی که مطابق با استاندارد ERC-20 نیستند پشتیبانی نمی کند ، حتی اگر در برخی از استخرها مورد استفاده قرار گیرند.

توکن هایی که در استخرهای بالانسر نگهداری می شوند توسط Balancer کنترل نمی شوند ، اما قراردادهای هوشمند هستند. با این وجود ، این امر خطرات ذاتی قراردادهای هوشمند را حذف نمی کند.

مجموعه های حقوق قابل پیکربندی (CRP) تضمین می کند که توکن هایی با مسائل شناخته شده از استفاده در استخر منع می شوند. این امر همچنین تضمین می کند که همه توکن های دیگر به طور ایمن با پروتکل تعامل دارند.

BALANCER چیست؟ آشنایی با توکن BAL

چند توکن BALANCER در گردش وجود دارد؟

Balancer با توکن بومی راه اندازی نشد. با این حال ، در ژوئن ۲۰۲۰ ، آنها پس از موفقیت توکن COMP کامپوند ، یک توکن دولتی ، $ BAL ، راه اندازی کردند. هدف از توکن این است که امکان تمرکززدایی بیشتر و به عنوان انگیزه ای برای LP فراهم شود.

از مجموع ۱۰۰ میلیون توکن ایجاد شده ،

  • ۲۵ میلیون برای تیم ، توسعه دهندگان اصلی ، سرمایه گذاران و مشاوران اختصاص داده شد.
  • ۵ میلیون توکن برای صندوق اکوسیستم بالانسر اختصاص داده شد که از آن به عنوان مشوق شرکای استراتژیک استفاده می شد.
  • ۵ میلیون دیگر نیز به صندوق جمع آوری کمک اختصاص داده شد. این صندوق توسط Balancer برای حمایت از عملکرد و رشد آن در جمع آوری کمک های آتی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • توکن های باقی مانده باید توسط ارائه دهندگان نقدینگی بر روی پلتفرم استخراج شوند

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳۸٫۲۴۰٫۳۳۵ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۳۲۶ است

با ارزش بازار زنده $ ۱۴۹،۸۷۷،۳۱۴ USD

دارای حجم گردش ۶،۹۴۳،۸۳۱ کوین BAL

عرضه ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ کوین BAL

از کجا می توانید توکن بالانس (BAL) بخرید؟

Balancer به کاربران اجازه می دهد تا به منابع نقدینگی اضافه کنند تا BAL دلار دریافت کنند ، که به طور خودکار به صورت هفتگی به کاربران تعلق می گیرد.

اگر می خواهید بدانید Balancer را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای معامله Binance ، Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و FTX هستند.

از کیف پول BAL لذت ببرید

کیف پول Balancer ایجاد کنید و با برنامه ها برای iOS و Android همه مزایای کیف پول دیجیتالی موبایل را تجربه کنید. کیف پول شما همیشه آماده استفاده است زیرا آن را با بلاکچین همگام سازی کرده و از حساب شما پشتیبان تهیه می کند. با ورود به سیستم با ایمیل ، فیس بوک ، Gmail یا شماره تلفن همراه خود ، از کیف پول خود در یک دقیقه لذت ببرید.
می توانید با استفاده از وب سایت به حساب BAL خود دسترسی داشته باشید و در هر زمان کوین های خود را روی میز کار خود مدیریت کنید. کیف پول Balancer برای Windows ، OSX ، Ubuntu و دیگر سیستم عامل های لینوکس موجود است.

نتیجه

BAL بدون دلیل یکی از پرکاربردترین پروتکل های DeFi / DEX هست و بازارسازی خودکار (AMM) را به سطح جدیدی می برد. امکانات فراوان برای ایجاد و پیکربندی “استخر” ، Balancer را به یک بازار بسیار مایع با قیمت مناسب تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *