BAKKT زاییده فکر صاحبان بورس اوراق بهادار نیویورک است. باکت با ایجاد یک صرافی ارز دیجیتال با نظارت دولت ایالات متحده، می‌خواهد تجارت دارایی‌های دیجیتالی را مانند معاملات سهام عادی کند.

Bakkt یک سرویس نگهداری است که بیت کوین را در سردخانه ذخیره می کند. این پلتفرم راهی را برای سرمایه گذاران سنتی فراهم می کند تا با نظارت نظارتی فدرال ایالات متحده در بیت کوین درگیر شوند.

چه چیزی به عنوان جریان اصلی محسوب می شود؟

اگر بتوانید پول قدیمی را به دست آورید تا احساس راحتی در تجارت پول جدید داشته باشید، می توانید موج عظیم جدیدی از سرمایه گذاران را به بازی ارزهای دیجیتال بیاورید – و شاید حتی آن را تثبیت کنید. این وعده BAKKT است، که امیدوار است به رمپ سرمایه گذار نهادی تبدیل شود.

BAKKT چیست؟

در هسته خود، Bakkt یک سرویس نگهبانی است که بیت کوین را به شکل ایمن ذخیره می کند که به نام سردخانه شناخته می شود. به نمایندگی از سرمایه گذاران نهادی، از مقادیر زیادی بیت کوین مراقبت می کند.

Bakkt متعلق به Intercontinental Exchange (ICE)، شرکت مادر بورس نیویورک (NYSE) است. سپس ICE یک محصول آتی بیت کوین با برند Bakkt را ارائه می دهد. اینجاست که معامله گران می توانند روی افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین شرط بندی کنند. تمام بیت کوین مورد استفاده برای حمایت از معاملات در انبار امن Bakkt ذخیره می شود.

بنابراین، Bakkt از طرف ICE از بیت کوین مراقبت می کند، که به سرمایه گذاران نهادی این امکان را می دهد تا در قالب معاملات آتی بر روی آن گمانه زنی کنند. این ترکیب به مؤسسات فرصتی برای خرید و فروش دارایی های دیجیتال در یک محیط تحت نظارت فدرال ایالات متحده می دهد. این بدان معناست که آنها می توانند آسانی، حجم و امنیت بیت کوین را که قبلاً در صرافی های سنتی از آن برخوردار بودند، تجربه کنند.

چیزی که نسبتاً منحصر به فرد باکت است این است که به معاملات اجازه می دهد تا به صورت فیزیکی در بیت کوین تسویه شوند، برخلاف پول نقد. این بدان معناست که وقتی معامله به پایان می رسد، معامله گران بیت کوین را به حساب خود دریافت می کنند. تمام این بیت کوین توسط Bakkt ذخیره می شود – و از یک دفتر کل جداگانه برای ثبت مالکیت چه کسی استفاده می کند، نه اینکه بیت کوین را همیشه جابجا کند.

BAKKT چه زمانی راه اندازی شد؟

Bakkt در آگوست ۲۰۱۸ معرفی شد، اما تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی نشد. ICE، که آن را ایجاد کرد، توسط غول وال استریت، جفری اسپریچر، که همچنین به عنوان رئیس NYSE خدمت می کند، اداره می شود. Sprecher متوجه شد که بسیاری از سرمایه‌گذاران سنتی تمایل به درگیر شدن در ارزهای دیجیتال دارند، اما آنها نیاز داشتند که آن را به روش صحیح بسته‌بندی و تنظیم کنند. بنابراین باکت را برای پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران ایجاد کرد.

او در ابتدا کلی لوفلر را به عنوان مدیر عامل Bakkt منصوب کرد، مدیر سابق مدیریت مالی ICE، که در اواخر سال ۲۰۱۹ سناتور ایالات متحده را ترک کرد. مایک بلاندینا، معاون سابق مهندسی پی پال، دیوید کلیفتون، مشاور کل ICE (به عنوان موقت) جانشین او شد.

راه اندازی Bakkt به آرامی شروع شد. در روز اول عرضه آتی بیت کوین Bakkt فقط ۷۱ بیت کوین معامله شد که در آن زمان حدود ۷۰۰۰۰۰ دلار ارزش داشت. تجارت در طول زمان افزایش یافته است. در آخرین هفته سال ۲۰۲۰، معاملات آتی بیت کوین Bakkt به حجم معاملات ۲۸۶ میلیون دلاری رسید.

BAKKT چیست؟

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

Bakkt هنوز هم بچه جدید در بلاک است، اما قبلاً به عنوان راهی برای تبدیل بیت کوین به جریان اصلی برچسب گذاری شده است. حتی غول‌های بزرگ مایکروسافت و استارباکس نیز از این موضوع حمایت کرده‌اند.

این پلتفرم راهی را برای سرمایه گذاران سنتی فراهم می کند تا با نظارت مقررات فدرال ایالات متحده در بیت کوین مشارکت کنند. این شرکت در حال همکاری با کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) برای تأیید است – که الزاماتی مانند انطباق، قوانین ضد پولشویی و استانداردهای گزارش دهی دقیق را به همراه خواهد داشت.

این می تواند تضمینی باشد که سرمایه گذاران نهادی بزرگ باید در نهایت به سراغ ارزهای دیجیتال بروند. این شرکت گفته است که هدفش تبدیل بیت کوین به اولین ارز در سراسر جهان است.

چگونه کار می کند؟

Bakkt بستری برای سرمایه گذاران نهادی برای خرید، فروش و ذخیره دارایی های دیجیتال در یک شبکه جهانی است. ایده این است که به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که دارایی ها و معاملات آتی مبتنی بر بیت کوین را به همان روشی که ارزها و کالاهای سنتی انجام می دهند، معامله کنند.

همچنین ذخیره سازی انبار را برای حفظ بیت کوین ارائه می دهد. ذخیره کردن کلیدهای خصوصی مشتری به صورت آفلاین لایه‌های امنیتی را اضافه می‌کند و هکرها را خنثی می‌کند

این پلتفرم همچنین راهی برای مقابله با بزرگترین عیب بلاکچین ارائه کرده است: سرعت پایین. از آنجایی که بسیاری از تراکنش‌ها بین مشتریان با دارایی‌های ذخیره شده در انبار انجام می‌شود، لازم نیست تک تک حرکت‌ها را روی یک بلاکچین قرار دهید. هر چیزی که در انبار اتفاق می افتد در دفتر کل جداگانه خود Bakkt ثبت می شود. فقط دارایی هایی که وارد انبار می شوند یا از انبار خارج می شوند باید در بلاکچین باشند.

با BAKKT چه کاری می توانید انجام دهید؟

BAKKT راهی برای سرمایه گذاران نهادی است تا بیت کوین را به گونه ای که قبلاً هرگز نتوانسته اند بپذیرند و ادعا می کند که دو مشکل اساسی را حل می کند که مانع از پذیرش گسترده بیت کوین می شود.

  1. زیرساخت – پلتفرم Bakkt زیرساخت های تنظیم شده را برای خرید و فروش بیت کوین فراهم می کند.
  2. کشف قیمت – Bakkt می‌خواهد کشف قیمت قابل اعتماد و تنظیم‌شده ایجاد کند. بنابراین سرمایه‌گذاران می‌توانند به خرید و فروش اطمینان کامل داشته باشند.

آینده

در ۱۱ مارس ۲۰۲۱، دپارتمان خدمات مالی نیویورک (DFS) مجوز BitLicense را به BAKKT اعطا کرد. این به آن امکان می دهد تا در نیویورک شروع به فعالیت کند و خدمات حضانت خود را برای مخاطبان گسترده تری باز کند. همچنین در حال برنامه ریزی برای تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام است.

این شرکت فقط خدمات نگهداری را به سرمایه گذاران نهادی ارائه نمی کند. همچنین می‌خواهد بیت کوین را از طرف صاحبان ارزهای دیجیتال ذخیره کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *