BADGER DAO یک سازمان خودکار منبع باز و غیر متمرکز است که به ایجاد محصولات و زیرساخت های ساده سازی استفاده از بیتکوین (BTC) به عنوان وثیقه در بسیاری از سیستم عامل های قرارداد هوشمند اختصاص داده است.

این پلتفرم یک فضای مشترک است که در آن توسعه دهندگان ، معروف به Badge Builders ، توانایی همکاری و پیاده سازی بیتکوین به عنوان وثیقه تا حد ممکن برای بلاکچین را دارند. یک توسعه دهنده می تواند برای هر پیاده سازی درصدی از هزینه ها و توکن های BADGER را از استخر استخراج توسعه دهندگان دریافت کند. شبکه اصلی در ۳ دسامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شد.

سازنده می تواند یک توسعه دهنده واحد ، گروهی از توسعه دهندگان یا حتی یک شرکت باشد. هیچ الزام ثابتی برای الزامات مشارکت وجود ندارد و هرکسی می تواند ایجاد کند.

ستون های Badger DAO شامل Badger Builders ، محصولات ایجاد شده در جامعه ، تیم عملیات Badger اختصاص داده شده،توزیع نسبتاً اولیه توکن های BADGER برای حکمرانی و این واقعیت است که همه کد ها منبع باز هستند.

بنیانگذاران BADGER DAO چه کسانی هستند؟

از آنجا که این پروژه تحت کنترل و اداره جامعه است ، توجه زیادی به اعضای موسس نمی شود. با این اوصاف ، چهار عضو موسس وجود دارند که پروژه Badger DAO را در تلاش برای وارد کردن بیتکوین در انقلاب DeFi زنده کردند. آن چهار عبارتند از:

کریس اسپادافورا فرمانده عملیات است. او یک کارآفرین سریالی است که چندین شرکت را در این سالها تاسیس کرده است. آخرین پروژه وی قبل از Badger Dao پروژه Alwayshodl.com بود. او همچنین در Angelrock ، شرکتی که مشاوره استراتژیک برای دارایی های طولانی مدت دیجیتالی ارائه می دهد ، شریک است.
Ameer Rosic همچنین بخشی از تیم عملیات Badger DAO است. یکی دیگر از کارآفرینان سریالی و بنیانگذار Blockgeeks.com است. او همچنین بخشی جدایی ناپذیر از Dollarcake است ، یک برنامه افزودنی مرورگر که می تواند برای کسب درآمد از شبکه های رسانه های اجتماعی استفاده شود.
آلبرت کاستلانا بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Stakehound.com است و به عنوان مشاور محصول Badger DAO خدمت می کند.
آلبرتو سیوالوس مشاور فنی پروژه است. او همچنین به تراوالا مشاوره می دهد و موسس Metl است ، شرکتی که در زمینه ایجاد زیرساخت اینترنت پول فعالیت می کند.

BADGER DAO یک پلتفرم قوی و مهم

چه چیزی BADGER DAO را منحصر به فرد می کند؟

Badger DAO دو محصول اصلی دارد: Sett و DIGG. Badger DAO یک پروژه جامعه محور است. به این ترتیب ، قبل از تولید هرگونه محصولی ، ابتدا باید به آنها پیشنهاد شود ، رای دهندگان آنها را تصویب کرده و توسط دارندگان توکن تأیید شوند.

Sett یک تجمع دهنده مالی غیر متمرکز (DeFi) است که دارای اقدامات کاهش سریع وام با تمرکز بر BTC توکن شده از طریق پنج استراتژی است. هنگامی که یک کاربر سپرده گذاری می کند ، می تواند بازدهی داشته باشد زیرا قرارداد هوشمند پروتکل کار می کند.

به منظور تشویق این مشارکت ، کشاورزانی که BTC توکن شده را به طاق Sett واریز می کنند ، BADGER و DIGG دریافت می کنند. علاوه بر کارمزد ۰٫۵٪ ، ۴٫۵٪ دیگر از سود کسر می شود تا هزینه معاملات را پوشش دهد.

DIGG یک بیتکوین مصنوعی غیر محرمانه در بلاکچین اتریوم است که با عرضه انعطاف پذیر و عملکرد مجدد به قیمت BTC وابسته است. هدف اصلی آن حذف اشخاص ثالث متمرکز است.

چند کوین BADGER در گردش وجود دارد؟

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۲،۱۷۹،۷۲۹ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۲۸۴ است

با ارزش بازار زنده ۱۵۵،۳۳۴،۲۸۲ دلار آمریکا.

دارای گردش ۱۰،۱۱۶،۰۳۱ کوین BADGER

عرضه ۲۱،۰۰۰،۰۰۰ کوین BADGER.

از کجا می توانید BADGER بخرید؟

اگر می خواهید بدانید Badger DAO را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای معامله در حال حاضر:

Binance ، Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و FTX هستند.

راه اندازی توکن BADGER

Badger هنگام راه اندازی توکن خود ، همان جهت Yearn.finance را در پیش گرفته است ، و مشخص می کند که توکن BADGER ارزش پولی ندارد و دقیقاً برای اهداف حاکمیت DAO در نظر گرفته شده است. و همچنین مانند Yearn ، توکن BADGER با راه اندازی معادن نقدینگی عادلانه آغاز شد.

این بدان معناست که هیچ وقت کنترل متمرکز بر پروتکل وجود نداشت. هیچ سرمایه گذار اولیه ای وجود نداشت ، هیچ صندوق سرمایه گذاری VC و هیچ حامی ناشناس وجود نداشت که در صورت تمایل به تخلیه تمام دارایی های خود ، بعداً باعث توقف این توکن شود.

همه اینها بدان معنی است که Badger DAO از مثال ها و اشتباهات بد بسیاری از پروژه های بلاکچین که تحت شرایط نامطلوب راه اندازی شده اند ، یا ۹۰ درصد از توکن پروژه را به بنیانگذاران ، مشاوران و سرمایه گذاران اولیه کنترل کرده اند ، اجتناب می کند. علاوه بر این ، تمام کد ها و سیستم های قرارداد هوشمند توسط شرکت حسابرسی شخص ثالث Zokyo به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که آنها ایمن و بدون نقص پنهان هستند.

هیچ نامی برای مخفی کردن تیم وجود ندارد. آنها کاملاً شفاف هستند و برای عموم شناخته شده اند. آنها ۱۰ درصد از منابع توکن را برای حفظ ارتباط با پروژه در اختیار دارند. همچنین ۳۵ درصد از توکن هایی که برای تصمیم گیری درباره توزیع در اختیار جامعه قرار گرفته است ، وجود دارد. این وجوه می تواند برای مواردی مانند مشوق های مشارکت ، عملیات ، استخراج نقدینگی بیشتر یا موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد ، اما تنها پس از رای گیری و تأیید جامعه برای استفاده از توکن ها.

از آنجا که کنترل پروژه و توکن ها از همان ابتدا در اختیار جامعه قرار می گیرد ، چیزی که در وب سایت Badger DAO پیدا نمی کنید نمودارها و جداول است که درصد اختصاص یافته به صندوق های VC ، سرمایه گذاران فرشته ، مشاوران اولیه و موارد دیگر را نشان می دهد. به در عوض ، جامعه نحوه استفاده از توکن های Badger را از ابتدای پروژه تعیین می کند. با توجه به اینکه این توکن از زمان راه اندازی تقریباً ۶۰۰ درصد افزایش یافته است که می تواند تصمیم درستی باشد.

BADGER DAO یک پلتفرم قوی و مهم

BADGER DAO چیست؟ و هدف آن چیست؟

ممکن است شما از قبل با واژه DAO آشنا باشید ، که مخفف کلمه سازمان مستقل غیر متمرکز است. بنابراین ، Badger DAO با ساختار حکمرانی غیر متمرکز ایجاد شده است که جامعه را از همان ابتدا در کنترل پروژه قرار می دهد. و Badger DAO در تلاش است تا زیرساخت های مورد نیاز برای تسریع استفاده از بیتکوین در امور مالی غیر متمرکز و در سرتاسر اتریوم و دیگر بلاکچین ها را ایجاد کند.

تیم توسعه دهنده Badger DAO  لگوی آن را به عنوان یک اکوسیستم کامل طراحی کرد که به پروژه های هر پروتکل DeFi امکان همکاری و ساخت محصولات مشترک را می دهد. از آنجا که Badger DAO با ساختار حاکمیت DAO ایجاد شده است ، توسعه دهندگان می توانند مشوق های خود را با حاکمیت غیر متمرکز ، بدون توجه به پروژه ای که روی آن کار می کنند ، هماهنگ کنند. تصور این است که به جای ایجاد روحیه رقابت ، در اکوسیستم DeFi روح همکاری ایجاد شود.

همچنین ، یکی از اهداف اولیه از زمان شروع پروژه این بوده است که اطمینان حاصل شود که Badger DAO از ابتدا توسط جامعه هدایت و اداره می شود. حکومتداری در مورد محصولات جدید تصمیم گیری می کند و حاکمیت جامعه مسئول توزیع عادلانه توکن های BADGER به همه شرکت کنندگان خواهد بود. همه اینها نشان می دهد که بنیانگذاران چقدر متعهد به رویکرد اول جامعه هستند که برای همه شفاف و عادلانه است.

کلید موفقیت پروژه در میزان موفقیت آنها در جذب نقدینگی مورد نیاز نهفته است ، نه به تولیدکنندگان محتوا و برنامه نویسان که برای پیاده سازی Badger DAO باید به جامعه بپیوندند.

تعداد بیشتر و تنوع بیشتر مجموعه مهارتها برای پروژه و همه افرادی که با آن درگیر هستند سود زیادی خواهد داشت. به علاوه ، اعضای جامعه بیشترین سهم را در موفقیت پروژه دارند زیرا درآمدهای ایجاد شده سودهایی را ایجاد می کند که بین کسانی که بیشترین نقش را در رشد DAO دارند ، توزیع می شود.

نحوه عملکرد DAOs چگونه است

چند سال پیش DAO ها بسیار نادر بودند ، اما شکل گیری آنها افزایش یافته است زیرا پروژه ها می بینند که مدیریت تحت رهبری جامعه بر کنترل متمرکز ترجیح دارد. به نوعی این امر منجر به تبدیل توکن های حکمرانی به یک نوع توکن جدید شده است. هنگام طراحی DAO با رهبری جامعه ، یک ایده آل وجود دارد ، اما در دنیای واقعی DAO ها معمولاً مشارکت زیادی از جوامع خود جلب نمی کنند.

در بسیاری از موارد عدم مشارکت صرفاً به دلیل عدم درک مالکیت یا مسئولیت در برابر DAO است. رأی دادن و مشارکت در اجتماع ایده آل خوبی است ، اما وقتی بیشتر آنها را نادیده می گیرید بی فایده می شود یا وقتی تغییرات پیشنهادی به طور ناخواسته کنار گذاشته می شوند و مورد تأیید قرار نمی گیرند ، بدتر می شوند. اگر رأی مهم نباشد و شانس کمی برای تغییر وجود داشته باشد ، مردم به سرعت علاقه خود را از دست می دهند.

چگونه شبکه امن است؟

Badger DAO حسابرسی اولیه قراردادهای هوشمند خود را توسط تیم حسابرسی Zokyo گذرانده است و هیچ مسئله مهمی پیدا نشده است.

Badger DAO یک کمیته مشاوره امنیتی ایجاد کرده است که متشکل از هکرهای کلاه سفید است و به طور منظم اکوسیستم پروژه را بررسی می کند. Badger DAO همچنین برنامه هایی برای ایجاد مشوق هایی دارد که به داوران عمومی پاداش می دهد و یک برنامه پاداش اشکال را راه اندازی می کند.

نتیجه

مانند هر پروژه بلاکچین ، اثبات این که آیا این پروژه قابل اجرا است یا فقط یک پروژه دیگر بوده است ، به تصویب می رسد. در مورد Badger DAO بیشتر اینها بستگی به جامعه و توانایی تیم برای تقویت همکاری دارد که برای پلتفرم بسیار مهم است. برای انتشار برنامه ها و محتوای دیگر مانند فیلم ها ، میم ها و هنر به توسعه دهندگان و سازندگان محتوا نیاز دارد ، اما برای مصرف این محصولات به جامعه نیز نیاز دارد.

به نظر می رسد که در بررسی رشد توکن و TVL برای پروژه موفقیت آمیز باشد ، اما بسیار جدید است. تاریخ چند ماهه مطمئناً آنقدر طولانی نیست که به ما اطلاع دهد در دراز مدت چه خواهد آورد. در مورد Badger و مدل حکمرانی DAO کاملاً غیر متمرکز آن ، شما حتی نمی توانید برای موفقیت پروژه به رهبران پروژه اعتماد کنید ، زیرا هیچ رهبر وجود ندارد.

Badger DAO شروع فوق العاده ای دارد و اگر بتواند با شتاب تولیدش ادامه دهد ، می تواند خود را به عنوان یکی از پروژه های برتر DeFi پیدا کند. مطمئناً کاربران کافی وجود دارد که می توانند از پلتفرمی که DeFi را به طور کامل به اکوسیستم بیتکوین وارد کرده است ، سود ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *