(ATOM) (با پروژه رها شده Atomic Coin) (ATOM) اشتباه گرفته نشود. رمز ارز اصلی موجود در بالای سیستم عامل Cosmos است که برای تسهیل ارتباط ، مقیاس گذاری و همکاری بین زنجیره های مستقل طراحی شده است. Cosmos با شعار “اینترنت بلاکچین تلاش می کند تا بلاکچین های مختلف را در یک پلتفرم واحد گرد هم آورد و از همان ابتدا چندین مسئله اصلی که این فناوری را آزار می دهد و میخواهد آن را حل کند موارد زیر است:

  • مقیاس پذیری
  • قابلیت همکاری
  • قابلیت استفاده
  • حق حاکمیت

پروژه هایی که در شبکه Cosmos راه اندازی شده اند ، امکان تبادل توکن های آنها را بدون سر و صدا زیاد فراهم می کند. این شبکه به عنوان یک راه حل مدولار ساخته شده است که برای استفاده با بلاکچین های خاص برنامه از انواع مختلف ساخته شده است. این زنجیره ها باید با سهولت همراه با توانایی انتقال ارزش از یک به دیگری بدون تضعیف در حاکمیت متقابل آنها ، توسعه یابند.

علاوه بر این ، Cosmos خود را با ابزارهای مدولار و قابل انعطاف در اختیار توسعه دهندگانی که برای شروع کار در مورد تمرکززدایی از اینترنت و زیرساخت های مالی مربوط آماده هستند ، به عنوان یک ابزار مختلف در بازار عرضه می کند.

چگونه Cosmos قصد دارد با مقیاس پذیری مقابله کند؟

توسعه دهندگان Cosmos پروتکل های اثبات کار موجود را کند ، گران ، مضر برای محیط زیست و فاقد پتانسیل مقیاس پذیری توصیف می کنند. به عنوان مثال در مورد بیت کوین ، افزایش تعداد معاملات بدون شک منجر به کاهش بارز سرعت عملکرد کل سیستم عامل شده است. با استفاده از Ethereum ، برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده در بالای آن به دلیل محدودیت حجم معاملات قابل پردازش در یک ثانیه و همچنین dApps که مجبورند برای منابع موجود در بلاکچین مبارزه کنند ، محدود شده است.

Cosmos قصد دارد این مشکلات را با استفاده از مجموعه ای از ابزارهای موجود مانند موارد زیر حل کند:

هسته نعناع Tendermint Core

یک موتور اجماعی سازگار با خطای بیزانس (BFT) است که گفته می شود دارای یک زمان بلاک ۱ ثانیه است ، با توانایی نظری برای کنترل حجم معاملات ۱۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه برای معاملات ۲۵۰ بایت. با حذف Proof-of-Work و بهینه سازی عملکرد در مورد مقیاس پذیری عمودی ، توسعه دهندگان Cosmos امیدوارند که به نقطه ای برسند که برنامه خود به تنها گلوگاه مقیاس پذیری تبدیل شود. ساخت برنامه های غیرمتمرکز در بالای Tendermint با نزدیک شدن به توسعه به عنوان خود برنامه blockchain انجام می شود. فقط کافی است انواع معاملات و توابع انتقال مورد نیاز برنامه مورد نظر را تعیین کرده و در نتیجه عملکرد آن را بهبود بخشد.

ATOM چیست؟معرفی سیستم عامل Cosmos

Cosmos SDK

این یک مجموعه ابزار فناوری است که برای ساده سازی روند ایجاد برنامه های کاربردی بلاکچین امن در بالای Tendermint طراحی شده است. با استفاده از آن ، توسعه دهندگان ادعا می کنند که ساخت یک بلاکچین باید به حدی ساده شود که کل فرآیند دشوارتر از کدگذاری چندین ماژول باشد.

پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC)

جفت شده با Tendermint ، IBC زنجیره های ناهمگن را قادر می سازد تا ارزش (مانند توکن) و همچنین داده ها را بین خود مبادله کنند. با استفاده از چندین معماری زنجیره ای که از همان برنامه ها و یک مجموعه اعتبارسنج مشترک استفاده می کنند ، بلاکچین ها می توانند مقیاس پذیری نظری بی نهایت را بدست آورند که تیم Cosmos آن را “افقی” توصیف می کند.

چگونه (Cosmos (ATOM می تواند قابلیت همکاری در بلاکچین را بهبود بخشد؟

عدم همکاری بین بلاکچین ها از دیگر موانعی است که Cosmos سعی در دور زدن آن دارد. مسئله اصلی این است که مبتنی بر این واقعیت است که اقتصادهای مبتنی بر بلاکچین از بین می روند ، یعنی از یکدیگر جدا شده اند ، و به همین ترتیب ، قادر به انتقال دارایی بین خود نیستند.

پلتفرم Cosmos قصد دارد با پروتکل IBC خود این مسئله را حل کند. این فناوری همچنین به عنوان یک پروتکل پیام رسانی برای بلاکچین ها عمل می کند ، مبهم شبیه آنچه در راه حل های TCP / IP یافت می شود.

قابلیت استفاده و حاکمیت بلاکچین ها

قابلیت استفاده و حاکمیت بلاکچین نقاط ضعف اضافی هستند که توسط Cosmos هدف قرار گرفته اند. سیستم عامل های معروف مانند Ethereum Virtual Machine به عنوان راه حل های جعبه شن و ماسه عمل می کنند و توسعه دهندگان را مجبور می کنند به جای اینکه روی یک مشکل واحد تمرکز کنند ، سعی کنند برنامه های خود را برای اکثر موارد استفاده بالقوه بهینه کنند.

پلتفرم Cosmos با SDK خود قصد دارد یک راه حل سازگار با توسعه دهنده برای ساخت بلاکچین ارائه دهد که در آن حداقل سازش در طراحی باشد.

حتی وقتی برنامه ها ساخته می شوند ، بعضی اوقات باید بر اساس این واقعیت که یک چارچوب مشترک دارند ، حق حاکمیت خود را محدود کنند. قرار است پروتکل IBC Cosmos به زنجیره های بلاکی با برنامه های مختلف و مجموعه های اعتبارسنج اجازه دهد تا همچنان بین دارایی ها و انتقال داده ها از جمله انتقال بین زنجیره های بلاک خصوصی و عمومی درگیر انتقال دارایی و داده ها باشند.

ATOM چیست؟معرفی سیستم عامل Cosmos

ATOM در شبکه Cosmos

شبکه Cosmos دو توکن را اجرا کرده است:

ATOM کوینی است که به طور عمده برای حکمرانی استفاده می شود. با استفاده از ATOM ، اعتبارسنجهای منطقه می توانند به مراکز بپیوندند ، با این گزینه که با رفتار نامناسب در مناطق خود ، سهام آنها کاهش یابد.

فوتون ها (photons) کوین هایی هستند که برای پرداخت هزینه های معامله در اکوسیستم پلت فرم Cosmos استفاده می شود. از آنجا که مناطق می توانند از نشانه های خود استفاده کنند ، اعتبارسنجان در هاب ها می توانند هزینه تراکنش خود را با هر ترکیب رمز پرداخت کنند. دو درصد از هزینه ها برای استخر ذخیره در نظر گرفته شده است ، در حالی که بقیه براساس اعتبار سهام آنها به اعتبار سنج ها می رسد.

تاریخچه پلت فرم  (Cosmos (ATOM

پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای Cosmos در آوریل ۲۰۱۷ برگزار شد و در پایان با جمع آوری بیش از ۱۷ میلیون دلار به عنوان بخشی از تلاش برای جمع آوری سرمایه جمع شد. میزان کل توکن ها  ۲۳۶ میلیون ATOM است. پس از راه اندازی شبکه اصلی Cosmos در ۱۳ مارس ، ATOM پیدا شد که به مبادلات مختلف ارزهای رمزپایه اضافه می شود.

با توجه به اهمیت هسته Tendermint برای پلتفرم Cosmos ، جای تعجب نیست که بسیاری از اعضای تیم پشت این فناوری همان متخصصانی هستند که برای طراحی Cosmos ادامه دادند. آنها در شرکت انتفاعی All in Bits فعالیت می کنند که تلاشهای آنها برای توسعه پلتفرم Cosmos توسط بنیاد (Interchain )(ICF) کمک می کند که کار آنها در ارتقا قابلیت همکاری بلاکچین است.

برای خرید ATOM می توانید از طریق Binance اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *