ARK یک پلتفرم توسعه مبتنی بر ارزهای دیجیتالی و مبتنی بر بلاکچین است که به هر کسی امکان می دهد بلاکچین کاملاً قابل تنظیم و قابل همکاری خود را ایجاد کند. کاهش نیاز صنایع به قراردادهای هوشمند با استفاده از معاملات سفارشی ، منطق و چندین زبان برنامه نویسی.

نحوه شکل گیری

Ark یک اکوسیستم غیر متمرکز است که برای افزایش استقبال کاربران از فناوری بلاکچین طراحی شده است.

Ark Crew ، تیم توسعه ای که خود نامگذاری شده است ، به وضوح در کاغذ سفید خود تصریح کرده است که قصد دارند بلاکچین را با ایجاد “فناوری سریع هسته ایمن” با “خدمات عملی برای افراد واقعی” به توده مردم برسانند.

به بیان ساده ، Crew در حال ایجاد یک اکوسیستم sandbox است که در آن مشاغل و سایر کاربران می توانند بلاکچین خود را از کلون Ark تنها در چند کلیک ایجاد کنند. برای اینکه این اکوسیستم تا حد امکان در دسترس عموم قرار گیرد ، آنها تمرکز زیادی بر ارائه یک تجربه کاربری خوب و ترکیب هرچه بیشتر بلاکچین ها و زبان های برنامه نویسی دارند.

ARK در اواسط سال ۲۰۱۶ تأسیس شد و در همان سال ICO را اداره کرد که ۸۰۰ هزار دلار جمع آوری کرد. برنامه ریزی صحیح مالی به تیم اجازه داده است از همان ابتدا به یک نهاد با بودجه خوب تبدیل شود. در ۲۱ مارس ۲۰۱۷ ، شبکه عمومی این ارز فعال شد و دارایی دیجیتالی ARK را میزبانی کرد.

نهاد تجاری این ارز اندکی بعد تشکیل شد و ARK ECOSYSTEM SCIC نام گرفت. معمولاً از واحد تجاری به عنوان “ARK.io” یاد می شود که بخشی از مارک تیم ها و همچنین وب سایت تیم ها است.

ARK Ecosystem شامل یک پشته فن آوری بلاکچین منبع باز است که به زبان برنامه نویسی TypeScript نوشته شده است. شبکه عمومی ARK به عنوان یک اجرای زنده از فناوری این ارز عمل می کند ، اپراتورهای گره به عنوان نمایندگان در شبکه عمل می کنند ، بلاکچین های مستقل که با فناوری این ارز با اپراتورهای گره مستقل اجرا می شوند ، یک نهاد تجاری است که محصولات خود را توسط این ارز توسعه می دهد و همچنین در حفظ پایگاه کد کمک می کند. ، یک بخش سازمانی برای پذیرش و همچنین جامعه ای از کاربران ، توسعه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات.

شبکه عمومی ARK از انواع معاملات خاصی مانند چند پرداختی ، چند امضا ، تراکنش های مختلف ثبت نام و تراکنش های هش IPFS پشتیبانی می کند. محصول ARK’s Deployer ، امکان ایجاد بلاکچین قابل تعامل کامل با استفاده از رابط کاربری گرافیکی را فراهم می کند. این روش ایجاد افزونه و بازی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از مدل اجماع این ارز ، مجموعه فناوری ، خط تولید و معاملات سفارشی به طور کامل استفاده کنند.

ARK یک پروژه ی قوی,آشنایی با توکن ARK

ARK در حال تلاش برای حل چیست؟

هدف این ارز حل مشکل کار با فناوری بلاکچین و توسعه راه حل هایی است که موارد استفاده مختلف را برآورده کند. ARK Core Framework برای دسترسی آسان توسعه دهندگان به فناوری بلاکچین طراحی شده است. این چارچوب شامل ARK Core است که به عنوان ستون فقرات یک شبکه مبتنی بر این ارز عمل می کند ، عملیات همتا به همتا ، مدیریت پایگاه داده دفتر کل ، دسترسی به API ، منطق تجاری سفارشی و موارد دیگر را انجام می دهد.

در ARK Core Frame ، Generic Transaction Interface (GTI) قرار دارد که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انواع تراکنش های سفارشی را ایجاد کنند که روی بلاکچین سفارشی اجرا می شوند و مورد استفاده مورد نظر توسعه دهنده را برآورده می کنند. این مفهوم شبیه به ایجاد یک برنامه غیر متمرکز در Solidity است. با این حال ، هیچ زبان پیچیده جدیدی برای یادگیری وجود ندارد زیرا GTI در TypeScript عمل می کند. در نهایت ، برنامه غیر متمرکز مبتنی بر این ارز و هر دارایی دیجیتالی مرتبط برای رفع نگرانی های مقیاس پذیری بر روی یک بلاکچین قابل تعامل قابل اجرا خواهد بود.

چگونه میتوان ARK را استخراج یا معامله کرد؟

شما نمی توانید ARK را استخراج کنید ، ARK توسط نمایندگان منتخبی که شبکه را اداره می کنند جعل می شود. این ارز بر اساس یک بلاکچین اثبات شده توسط سهام سفارشی طراحی شده با ۵۱ اسلات نماینده جعلی و هشت بار بلاک دوم اجرا می شود. هر بلاک جعلی ۲ ARK ایجاد می کند که برای کار به نماینده اعتبارسنج/جعل ارسال می شود. نمایندگان توسط دارندگان توکن انتخاب می شوند. قدرت رای دارندگان توکن در  ARK = 1 رای قفل شده است ، زیرا کاربران نمی توانند به بیش از یک نماینده با آدرس کیف پول معین رای دهند.

این به نگرانی های مربوط به تمرکز و گروه های قدرت که در گذشته DPoS را دچار مشکل کرده اند ، می پردازد. نمایندگان احتمالی جعل می توانند مواردی از ARK Core را اجرا کنند و با جمع آوری وزن رای از دارندگان توکن ، برای جعل وضعیت تلاش کنند.

کاربرانی که مایلند نماینده خود را در یکی از ۵۱ اسلات برتر قرار دهند ، با استفاده از کیف های ARK Desktop یا ARK Mobile یک معامله ویژه رای را انجام می دهند و وزن رای را به نماینده اختصاص می دهند. ARK مورد استفاده در رأی گیری قفل نشده است و می تواند آزادانه از آدرس کیف پول رای گیری خارج و وارد شود در هر زمان. سیستم پاداش دهی توسط نمایندگان اداره می شود و سیستم پاداش هر نماینده برای هر یک کاملاً منحصر به فرد است. تیم ARK شبکه عمومی ARK را اجرا نمی کند.

TOKEN OF ARK

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۱٫۵۳۶٫۰۲۶ دلار آمریکا است

رتبه فعلی ۱۹۱ است ،

با ارزش بازار زنده $ ۱۹۱،۷۲۷،۹۰۶ USD.

تعداد گردش آن ۱۳۲،۱۳۹،۶۸۳ کوین ARK

ARK یک پروژه ی قوی,آشنایی با توکن ARK

از کجا می توانید ARK بخرید؟

اگر می خواهید بدانید این ارز را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای معاملات در حال حاضر Binance ، OKEx ، Upbit ، HitBTC و BiONE هستند.

محل نگهداری

ساده ترین مکان برای ذخیره ARK شما یکی از کیف های ارائه شده در سایت پروژه است. شما پنج گزینه دارید:

  1. کیف پول رومیزی
  2. کیف پول کاغذی
  3. کیف پول Web Lite
  4. کیف پول Android
  5. کیف پول iOS

کیف پول های لجر نیز از این ارز پشتیبانی می کنند. با استفاده از این پشتیبانی ، می توانید توکن های خود را با خیال راحت آفلاین ذخیره کنید در حالی که هنوز می توانید از کیف پول رومیزی استفاده کنید.

نقشه راه

نقشه راه هنوز مقدار زیادی باقی مانده است. بعدی در افق:

  1. یک افزونه پرداخت ،
  2. بلاکچین های دکمه ای و ماشین مجازی Ark (برای قراردادهای هوشمند).

نتیجه

Ark به طور پیوسته در تلاش است تا قابلیت همکاری و قابلیت استفاده را در صنعت بلاکچین ایجاد کند. خدمه متوجه می شوند که ارائه یک ایده پیچیده مانند فناوری بلاکچین به چشم عموم باید با یک طراحی نمونه شروع شود.

اگر آنها همچنان به انجام همه چیز در نقشه راه جسورانه خود ادامه دهند ، شکی نیست که این اکوسیستم می تواند یکی از تأثیرگذارترین کاتالیزورهای پذیرش فناوری بلاکچین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *