ARDOR یک پلتفرم چند زنجیره ای بلاکچین با معماری زنجیره ای والدین و فرزندان است. امنیت کل شبکه توسط زنجیره والد Ardor تأمین می شود در حالی که زنجیره های کودک قابل همکاری دارای تمام قابلیت ها هستند. تیم معتقد است که این طراحی و دسترسی به قابلیتهای ترکیبی مجوز کاربر کلید انعطاف پذیری لازم برای موارد مختلف استفاده است و درهای اصلی را برای پذیرش اصلی فناوری بلاکچین باز می کند.

Ardor با مقیاس پذیری در نظر گرفته شد و بسیاری از مشکلات موجود در صنعت مانند نفخ بلاکچین ، وابستگی به یک توکن و نیاز به راه حل های بلاکچین را به سادگی قابل تنظیم و در عین حال سازگار حل می کند. Ardor مبتنی بر فناوری Nxt است و مدعی است که اولین اثبات محض الگوریتم اجماع سهام را ارائه می دهد. اولین فرزند زنجیره ای اردور Ignis است.

تاریخ آردور

Ardor در ۱ ژانویه ۲۰۱۸ توسط شرکت موسس Jelurida از طریق فروش بزرگ اولین زنجیره فرزند خود ، IGNIS راه اندازی شد. جلوریدا توانست ۱۵ میلیون دلار دریافت کند. از آنجا که IGNIS محدود نیست و با ویژگی های بلاکچین NXT غیر متمرکز است ، تمام گره های کودک ایجاد شده نیز دارای این ویژگی ها هستند.
Ardor نرم افزار توسعه NXT است که مشکلات مربوط به باد کردن ، مقیاس پذیری و تنوع  بلاکها را برطرف می کند. NXT که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد ، اولین بلاکچین است که از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند.
NXT بر اساس JAVA ساخته شده است و از زمان راه اندازی ، هیچ وقت خرابی را تجربه نکرده است. سه سال قبل از راه اندازی Ardor ، NXT برای ایجاد چندین راه حل صنعتی مانند ابر داده ، کنترل حساب ، فروشگاه کالاهای دیجیتال ،سیستم های پولی ، سیستم های رای گیری و موارد دیگر استفاده می شد.

توسعه هر سه توکن (ARDR ، IGNIS ، NXT) توسط Jelurida Swiss SA مدیریت می شود.

کوین ARDR چیست و چگونه کار می کند؟

Ardor در حال ساختن زیرساخت بلاکچین Proof-of-Stake (PoS) است که از طراحی هزینه تراکنش ارزان ، معماری چند زنجیره ای و قراردادهای هوشمند بهینه شده برای کسب و کار پشتیبانی می کند. توکن ARDR به عنوان یک روش پرداخت برای عملکردهای شبکه عمل می کند و همچنین می تواند برای شرط بندی استفاده شود.

Ardor ، که در مبادلات با کد ARDR معامله می شود ، یک پروژه Blockchain چند لایه است که توسط پلتفرم Nxt توسعه یافته است. Ardor پلتفرمی است که هدف آن ارائه خدمات بلاکچین به موسسات و مشاغل است. در سیستم Ardor ، بلاکچین های سفارشی را می توان به راحتی ایجاد کرد و این سیستم به بلاکچین جدید اجازه می دهد تا با سایر بلاکچین هماهنگ عمل کند. ARDR به عنوان توکن سوخت در بلاکچین Ardor استفاده می شود.

پلتفرم Ardor توسط توسعه دهندگان پلتفرم Nxt توسعه یافته است. پلتفرم Nxt در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و یکی از اولین ICO ها را در دنیای ارزهای دیجیتالی سازماندهی کرد. Ardor از بلاکچین Nxt پشتیبانی می کند. می توان گفت که متمایز بودن Ardor ساختار مورد نیاز برای افزودن زنجیره های جدید به شبکه Ardor است که “بلاکچین کودک” نامیده می شود.

در این ساختار ، یک بلاکچین اصلی (Ardor) و بسیاری از بلاکچین های دختر وجود دارد. بلاکچین اصلی Ardor برای عملکرد سریع و پردازش آسان تراکنش ها به طور کامل مقیاس بندی شده است. هنگامی که یک بلاکچین یا پروژه جدید به شبکه اضافه می شود ، این بلاک کودک تحت امنیت شبکه اصلی است و به لطف اعتبارسنجان اصلی شبکه کار می کند. بنابراین ، بلاکچین فرزندی جدید می تواند تنها در چند ساعت ایجاد شود.

ARDOR یک پروژه ی قوی,آشنایی با توکن ARDR

ویژگی های ARDOR

  • تمام معاملات زنجیره ای کودک موجود در هر بلوک در حدود ۶۰ ثانیه یا کمتر پردازش می شود.
  • داده های معاملاتی زنجیره کودک برای کاهش اندازه بلاکچین کوتاه می شود.
  • هزینه های معامله همه زنجیره های کودک از رمز بومی آن زنجیره کودک استفاده می کند. کاربران شرکت زنجیره ای کودک برای مشارکت نیازی به داشتن ARDR ندارند.
  • حساب ایجاد شده ، یک حساب تعیین شده در زنجیره کودک ، هزینه های تراکنش را در توکن زنجیره بومی کودک جمع آوری می کند و سپس هزینه پردازش زنجیره کودک در ARDR را به زنجیره اصلی پرداخت می کند.
  • کاربران هر زنجیره کودک قادر خواهند بود دارایی های موجود در Ardor را با سایر زنجیره های کودک دیگر در سراسر پلت فرم نگهداری و معامله کنند.
  • پس از راه اندازی ، راه اندازی به صورت دستی انجام می شود و ایجاد زنجیره کودک در جاده پس از راه اندازی Ardor ساده می شود. با این وجود ، این فرآیند بسیار ساده تر از راه اندازی بلاک چین شخصی است.

IGNIS : اولین زنجیره کودک ARDOR

Ignis توسط توسعه دهندگان Ardor برای آزمایش قابلیت های این ارز و به عنوان نمونه ای از یک زنجیره عملیاتی کودک ایجاد شده است. تمام ویژگی های قابل تنظیم که از پایگاه کد Nxt آمده در Ignis پیاده سازی شده است.

Ignis به گونه ای طراحی شده است که به عنوان نقطه اصلی ورود Ardor عمل می کند. Ignis تا حد زیادی NXT را تکرار می کند. هدف اصلی Ignis ارائه امکانات و انعطاف پذیری نامحدود است.

چگونه می توان یک کیف پول ARDOR دریافت کرد؟

Ardor یک پلتفرم بلاکچین نسل بعدی است که بر اساس تجربه موفق Nxt ساخته شده است. بلاکچین Ardor مقیاس پذیری نامحدودی دارد و از قراردادهای هوشمند ایمن پشتیبانی می کند. یکی از ویژگی های اصلی Ardor ، به اصطلاح Child-Chain است.

این عنصر بلاکچین است که به شما امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز را بدون زمان کم ، سانسور یا هرگونه دخالت ناخواسته ایجاد کنید. Child Chains یک اکوسیستم کم هزینه و پایدار را ارائه می دهد و به زنجیره های دیگر متصل می شود و بدین ترتیب اصلی ترین بلاکچین Ardor می شود. از این سیستم می توان برای هر گونه مقاصد شخصی و عمومی استفاده کرد

از کجا کوین اردور بخریم؟ قیمت ARDR چقدر است؟

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۰٫۳۲۱٫۱۱۳ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی ۱۶۶ است

با ارزش بازار زنده ۲۶۶،۰۶۴،۲۹۴ دلار آمریکا.

دارای گردش ۹۹۸،۹۹۹،۴۹۵ کوین ARDR

عرضه ۹۹۸،۹۹۹،۴۹۵ کوین ARDR.

اگر می خواهید بدانید Ardor را از کجا بخرید ، صرافی های برتر برای معاملات در حال حاضر Upbit و Binance  Huobi Global ، Mandala Exchange ، OKEx و هستند.

Ardor آخرین بلاکچین به عنوان ارائه دهندگان خدمات (BaaS) است. Ardor نیازی به سرمایه گذاری در توسعه راه حل های بلاکچین سفارشی ندارد ، در عوض زیرساخت های بلاکچین را برای مشاغل و موسسات فراهم می کند تا از قدرت فناوری بلاکچین استفاده کنند.

یک زنجیره اصلی توسط Ardor ارائه می شود که به تمرکززدایی و زنجیره های کودک قابل سفارشی و امنیت بلاکچین می پردازد که برای استفاده در برنامه های تجاری مختلف آماده استفاده است.

پروژه NXT با هدف دموکراتیک کردن دسترسی به فناوری بلاک چین و توسعه دهندگان Ardor همان شرکت پشت پروژه منبع باز NXT هستند.

Ardor به عنوان نام مستعار “NXT 2.0” شناخته می شود زیرا دارای تمام ویژگی های Nxt به علاوه قابلیت های پیشرفته اضافی است. از زمان راه اندازی testnet خود ، Ardor به ۳۰ ارز دیجیتالی برتر جهان صعود کرده است.

NXT چیست؟

NXT در سال ۲۰۱۳ یکی از اولین ICO هایی بود که یک ارز دیجیتالی را راه اندازی کرد. بنیانگذاران NXT در ۴ سال گذشته با این پروژه درگیر بودند ، زیرا ICO اولیه فقط ۶۰۰۰ دلار کمک مالی جمع آوری کرد.

NXT هیچ کدی از بیتکوین وام نگرفت و جزو اولین پروژه هایی بود که بلاکچین جدیدی را از ابتدا کدگذاری کرد. این اولین بلاکچین بود که به طور کامل اثبات سهام را اجرا کرد و همچنین کد منبع باز آن به زبان جاوا نوشته شده است.

هدف NXT این بود که به شرکت ها و سایر نهادها اجازه دهد راه حل های بلاکچین خود را با استفاده از API ، کپی/ویرایش کد منبع NXT و حتی ایجاد کوین های جدید در بالای بلاکچین NXT پیاده سازی کنند.

عملکردهای مختلف ایجاد شده توسط تیم توسعه ، می تواند با ایجاد یک توکن جدید فعال شود. این موارد شامل رأی گیری بلاکچین ، ایجاد دارایی ، معامله و ایجاد بازار است.

ARDOR یک پروژه ی قوی,آشنایی با توکن ARDR

مشکلات NXT

۱-نشانه های بومی:

استفاده از توکن های بومی برای هزینه های معامله اولین و مستقیم ترین مشکل است. یک سند جعلی از سیستم سهام توسط NXT استفاده شده است ، بدین معنی که کل توکن قبلاً ایجاد شده است و توکن های جدیدی با هر بلاک ایجاد نشده است.

بخشی از هزینه های تراکنش پرداخت شده در شبکه توسط جعل کنندگان تأیید می شود. در نتیجه ، حتی اگر یک ارز جدید مستقل از NXT ایجاد کرده اید ، هزینه های معامله باید در NXT پرداخت شود ، اما برای پرداخت استخراج کنندگان همچنان باید صاحب NXT باشید ، که این امر ارزش پول خود را کاهش می دهد.

۲-Blockchain Bloat:

اکثر فن آوری های بلاکچین ، از جمله NXT ، با نوعی از نفخ بلاکچین مواجه هستند. برای آگاهی از ریشه این نفخ ، باید کل تاریخچه بلاکچین را بارگیری کنید تا بتوانید یک گره کامل را در شبکه کار کنید. شرایط ذخیره سازی برای عملکرد یک گره کامل هر زمان که تراکنش های بیشتری اضافه شود افزایش می یابد.

به زودی ، کارکردن یک گره بر روی بلاکچین می تواند به معنای بارگیری صدها گیگابایت داده تراکنش به منظور راه اندازی نودها باشد و با ایجاد یک تنگنا شدید ، گره های جدیدی اضافه شود. سیستم فعلی بارگیری یک نسخه کامل از تاریخ معاملات در دراز مدت پایدار نیست و برخی از اطلاعاتی که به تأیید تراکنش ها مربوط نمی شوند توسط NXT پیاده سازی شده است.

۳-مسائل سفارشی سازی:

بلاکچین سفارشی سازی ، ایجاد دارایی های جدید و سیستم عامل های معاملاتی را تشویق می کند و در مورد کمک به مشتریان برای حفظ سیستم های خود با چالشی روبرو می شود. برای اینکه سیستم سفارشی به راحتی کار کند ، ایجاد یک کلون نسبتاً ساده از بلاکچین NXT نیاز به سرورهای جداگانه و نگهداری مداوم دارد.

تلاش زیادی برای پشتیبانی مداوم از راه حل های سفارشی مبتنی بر NXT باید توسط NXT انجام شود و کلون ها از به روز رسانی نرم افزار و پروتکل های امنیتی عقب می مانند.

ARDOR: با نام مستعار “NXT 2.0”

هر آینده ای که توسط بلاکچین NXT پشتیبانی می شود در Ardor گنجانده شده است ، اما معماری نحوه اجرای بلاکچین های جدید در Ardor تغییر می کند. امنیت با عملکرد با ایجاد چندین زنجیره جدا می شود. زنجیره اصلی Ardor یک بلاکچین استخوان های برهنه است که برای سرعت و امنیت ساخته شده است.

هنگامی که می خواهید پروژه جدیدی را در Ardor اجرا کنید ، فرد باید چیزی به نام زنجیره کودک ایجاد کند. تمام قابلیت ها و قابلیت سفارشی سازی پشتیبانی شده در NXT توسط زنجیره کودک نگهداری می شود. با این حال ، زنجیره کودک به زنجیره اصلی متصل است و زنجیره کودک امنیت و عدم تمرکز خود را از استفاده از زنجیره اصلی برای تأیید می گیرد.

زنجیره های کودک می توانند به سرعت موارد استفاده سفارشی را اتخاذ کنند زیرا زیرساخت بلاکچین با زنجیره اصلی Ardor در حال حاضر ایجاد شده است. تمام ارتقاء سرعت ، امنیت و قابلیت استفاده از زنجیره اصلی هنوز توسط این زنجیره های کودک دریافت می شود ، زیرا همه آنها در یک پلتفرم یکپارچه شده اند.

ARDOR چگونه مشکلات NXT را حل می کند؟

مشکل نفخ بلاکچین توسط Ardor با استفاده از سیستم جدید هرس تراکنش حل می شود.

در آینده ، برای هر گره مهم است که تراکنش های اخیر مربوطه را که بلاکچین را به این مرحله رسانده اند ، نگه دارد تا اینکه یک نسخه کامل از سابقه تراکنش ها را در اختیار نداشته باشد. گره های بایگانی پشتیبانی شده توسط Ardor در صورت نیاز به حفظ تاریخچه کامل تراکنش ها عمل می کنند.

مشکل توکن بومی توسط Ardor حل شده است و سیستم بسته بندی کننده ها و گره هایی را در شبکه اجرا می کند که هزینه های پرداخت شده در کد زنجیره ای کودک را می پذیرند.

این بسته ها سپس به جعل کنندگان اصلی زنجیره ای Ardor در ARDR پرداخت می کنند ، که اساساً به عنوان خانه های مبادله تبدیل برای هزینه های معامله عمل می کنند. این بدان معناست که کاربر نهایی می تواند هزینه تراکنش را در توکن کودک بپردازد و معامله را در توکن کودک آغاز کند.

نتیجه

تفکر در مورد روش های جدید برای ساختار زیرساخت ها و امنیت بلاکچین از جمله کارهای بسیار مهمی است که توسط Ardor انجام شده است.

اگر نتیجه نهایی راه حل Ardor را بتوان به درستی انجام داد ، زمانی فرا می رسد که هر کسب و کاری می تواند بدون تخصص فنی گسترده یا نگهداری مداوم پیاده سازی کند.

اگر تصمیم گرفته شود هزینه تراکنش ها را در توکن های فرزند بپذیریم ، توکن های ARDR در زنجیره اصلی تا حد زیادی عملیاتی می شوند. در صورت ایجاد سر و صدا و اتخاذ پشت Ardor ، ممکن است در نحوه اجرای راه حل های بلاک چین تغییر زیادی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *