Aragon یکی از آن پروژه های ارز رمزنگاری شده است که سعی در ساخت چیزی چنان بلند پروازانه دارد که غیرممکن به نظر می رسد.

در حالی که این نام ممکن است مانند غلط املایی Aragorn ، شخصیت معروف ارباب حلقه ها به نظر برسد ، پروژه Aragon به دلیل یک منطقه خودمختار در اسپانیا نامگذاری شده است که زمانی به مدت ۶ سال در دهه ۱۹۳۰ یک شکل کاملاً بدون دولت را در اختیار داشت. Aragon در تلاش است تا با استفاده از ارز رمزنگاری شده این نوع حکومت منسجم و عملکردی جامعه را بازسازی کند.

Aragon خود را برای اداره آنچه بیت کوین برای پول است می داند. در حالی که خود یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) است ، Aragon برای هرکسی الگوهایی را ارائه می دهد تا در ۵ دقیقه DAO خود را ایجاد کنند. Aragon از قدرت Decentraland’s DAO و حتی DAO پروژه معروف DeFi ، Aave بهره می برد.

نه تنها این ، بلکه Aragon در حال ایجاد یک حوزه قضایی دیجیتال است که در آن همه DAO ها (و افراد) قادر به حل اختلافات و دستیابی به توافق بدون یک مرجع متمرکز خواهند بود.

تاریخچه آراگون

داستان Aragon با دو بنیانگذار آن ، لوئیس کوئنده و خورخه ایزکیردو آغاز می شود. این که بگوییم هر دو اعجوبه هستند ، نه تنها دست کم نمی گیرد ، بلکه توهین است. Cuende از ۱۲ سالگی شروع به مخلوط کردن کد منبع باز کرد تا یک سیستم عامل بسازد.

وی در سن ۱۶ سالگی مشاور فنی معاون رئیس کمیسیون اروپا بود. در سن ۱۸ سالگی ، او نزدیک به دوازده استارت آپ را راه اندازی کرده بود و از طرف HackFWD عنوان بهترین برنامه نویس در اروپا را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۶ او به لیست ۳۰ نفره زیر ۳۰ سال فوربس راه یافت – او ۲۰ ساله بود.

Izquierdo در سال ۲۰۱۱ پس از خواندن رزومه چشمگیر Cuende به صورت آنلاین با Cuende از طریق توییتر دوست شد. در حالی که Izquierdo ممکن است عناوین پر زرق و برق مشابه Cuende را نداشته باشد ، او همان درجه قدرت شلیک شناختی را دارد. این زوج با یکدیگر در بسیاری از استارت آپ های اسپانیا و ایالات متحده همکاری کرده اند.

در حالیکه در سیلیکون والی بودند ، آنها تلاش کردند بودجه لازم را برای توسعه یک شرکت هوش مصنوعی که به طور خودکار درخواست ثبت اختراع می کند ، کسب کنند. این کار برای مبارزه با اعتیاد به اختراع ثبت شده بود ، نهادهایی که برای فناوری های رایج ثبت اختراع می کنند و سعی می کنند با استفاده از این فناوری ها از کسب و کارها پول دریافت کنند.

پس از آنکه استارت آپ ثبت اختراع هوش مصنوعی آنها مسطح شد ، کوئنده و ایزکوئیردو به سرمایه گذاری های مرتبط با رمزنگاری روی آوردند و حتی یک مزرعه کوچک استخراج Zcash راه اندازی کردند. آنها در اواسط توسعه استارت آپ دیگری در سال ۲۰۱۶ بودند که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد.

Aragon چیست؟رمز ارز ANT (مادر همه ی DAOها)

کوئنده این مسئله را به منزله شکست در نظام دموکراتیک دانست و با مشاهده نتیجه انتخابات ، ایزکوئردو را صدا کرد. وی پیشنهاد ایجاد یک پروژه ارز رمزنگاری شده را داد که می تواند شفافیت و پاسخگویی را که به اعتقاد کوئنده در نهادهای سیاسی و اقتصادی مدرن از بین رفته است ، بازگرداند.

Aragon در نوامبر ۲۰۱۶ تنها چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری تاسیس شد. در فاصله چند هفته ، جفت دوباره به اسپانیا نقل مکان کرد و قبلاً نمونه اولیه قابل استفاده ای از سیستم حاکمیت غیرمتمرکز Aragon ایجاد کرده بود. این باعث محبوبیت پروژه آنها در فضا شد ، زیرا به قول ایزکوئیردو “ما یک محصول کارآمد تولید کرده بودیم”. نسخه آلفای پلت فرم Aragon تا فوریه سال ۲۰۱۷ برای عموم منتشر شد.

در همان ماه ، کوئنده و ایزکیردو Aragon را در کنفرانسی در پاریس با ویتالیک بوترین ، خالق Ethereum (ETH) ، در صف اول ارائه دادند. ویتالیک پس از آن در توییت خود نوشت: “اگر دادگاه غیرمتمرکز برای جلوگیری از حملات ۵۱٪ ندارید ، شرکتهای غیرمتمرکز احمق هستند”.

با خواندن این مقاله ، تیم متوجه شد که آنها باید فراتر از ایجاد DAO با Aragon ، فراتر بروند. ایزکوئیردو این را یکی از ارزشمندترین نظرات در مورد این پروژه از زمان آغاز به کار خود می داند.

ICO Aragon (ANT)

Aragon ICO در ماه می سال ۲۰۱۷ با قیمت توزیع تقریبی ۰٫۹۰ $ USD برای هر ANT ، رمز ERC-20 ساخته شده در بلاکچین Ethereum برگزار شد. سرمایه گذاران با استفاده از ETH قادر به خرید توکن های ANT شدند و سرمایه گذاران آمریکایی به دلیل شرایط ICO از این امر مستثنی شدند.

ICO “نرم” ۲۵ میلیون دلار بودجه داشت که کمی بیش از نیم ساعت به آن رسید. در نتیجه ، ۸ میلیون دلار معامله ETH معلق دیگر نمی تواند انجام شود. تعداد کل توکن های فروخته شده کمی کمتر از ۲۸ میلیون بود که ۷۰٪ از ۳۹٫۶ میلیون توکن ANT در کل عرضه شد. ANT مخفف کلمه Aragon Network Token است.

۱۵٪ (یا تقریبا ۶ میلیون ANT) برای بنیاد Aragon نگهداری می شد و ۱۵٪ دیگر به مشارکت کنندگان اولیه و بنیان گذاران اختصاص داشت. یک نکته جالب توجه این است که ICO Aragon برای جلوگیری از خرید بیش از حد بسیاری از نشانه های ANT توسط هر یک از طرفین طراحی شده است زیرا این امر سلامت شبکه را به خطر می اندازد.

تقریباً ۲۴۰۰ آدرس منحصر به فرد توکن های ANT را خریداری کرده اند و Cuende اظهار داشته است که تیم Aragon “به معنای واقعی کلمه هیچ ایده ای” از خریدن توکن های ICO ندارد. تجزیه و تحلیل بعدی از ICO توسط یکی از طرفداران Aragon انجام شد که اولین سرمایه گذار به نوعی بیش از ۳ میلیون رمز ANT را بدست آورد.

Aragon چیست؟

Aragon یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) است که به اشخاص ثالث اجازه می دهد تا به راحتی DAO های خود را با استفاده از جعبه ابزار قراردادهای هوشمند از پیش برنامه ریزی شده ایجاد کنند. Aragon همچنین بسته به اینکه DAO قصد دارد مانند یک شرکت ، موسسه خیریه و غیره کار کند الگوهای DAO را ارائه می دهد.

ستون فقرات پروتکل Aragon چیزی است که دادگاه Aragon نامیده می شود ، یک حوزه قضایی دیجیتال غیرمتمرکز که برای اداره شبکه آراگون و حل و فصل اختلافات بین DAO ها و افراد موجود در شبکه استفاده می شود. دارندگان رمز ANT شبکه آراگون را اداره می کنند.

Aragon چیست؟رمز ارز ANT (مادر همه ی DAOها)

Aragon حکمرانی را به عنوان راس هر ساختار انسانی خاص می داند. با درک ابهام در بسیاری از پروتکل های حاکمیتی موجود و حتی پروژه هایی مانند بیت کوین ، کلیه تصمیمات ، تحولات و اختلافات درون شبکه مطابق با ارزشهای اصلی مانیفست Aragon انجام می شود.

این موارد عبارتند از: آزادی انتخاب (خود حاکمیت) ، ضدعفونی کننده خشونت (عدم تعرض) ، تمرکززدایی از قدرت ، ارزش بلند مدت نسبت به سود کوتاه مدت و شمول (سهولت قابلیت استفاده و تجربه کاربری یک فرد متوسط ​​در تعامل با شبکه Aragon).

Aragon به جای تحمیل یک ساختار حکمرانی واحد به کل شبکه ، جهانی را متصور است که از هزاران جامعه DAO Aragon تشکیل شده است و هر یک از آنها ساختارهای حکومتی منحصر به فرد خود را با شبکه Aragon به عنوان واسطه ای که از طریق آنها تعامل دارند ، کار می کنند.

هدف این است که نوعی “سرمایه داری حاکمیت” تقویت شود که در آن قوی ترین سازوکارهای حکمرانی از طریق رقابت به حداکثر دوام می رسند. به همین ترتیب ، موسسان آن از Aragon غالباً به عنوان آزمایشی یاد می کنند که می خواهد کارآمدترین ساختار (ها) حاکمیت را در نهادهای دولتی و خصوصی کشف کند.

Aragon چگونه کار می کند؟

برای درک نحوه کار Aragon ، توضیح مختصر ساختار Aragon بسیار مهم است. بنیاد Aragon مسئول شبکه آراگون است و یک سازمان غیر انتفاعی در سوئیس است. Aragon وان یک تیم توسعه انتفاعی است که برای حفظ شبکه Aragon توسط بنیاد Aragon قرارداد بسته شده است.

در تیم های یافت شده در این دو نهاد هم پوشانی قابل توجهی وجود دارد ، به طور همزمان لوئیز کوئنده و خورخه ایزکیردو رهبران بنیاد Aragon و توسعه دهندگان اصلی Aragon یک هستند. بنیاد Aragon و Aragon1  هر دو از زوگ سوئیس (در Crypto) مستقر هستند.

حکومت Aragon

از آنجا که Aragon یک DAO است ، کلیه تغییرات پیشنهادی در شبکه توسط جامعه رأی داده می شود و توسط بنیاد Aragon اجرا می شود که Aragon یک را برای انجام کارها سفارش می دهد. تا مارس سال جاری ، ۱ رمز ANT برابر با یک رأی بود و حداقل ۱٪ از کل عرضه ANT باید یا موافق یا مخالف پیشنهاد بود واریز می شد.

حداقل ۵۱٪ از آرا باید از پیشنهاد تصویب آن حمایت کنند ، در این مرحله با یک قرارداد هوشمند ، بودجه خزانه Aragon باز می شود. اگرچه خزانه داری توسط بنیاد Aragon اداره می شود ، اما بازپرداخت وجوه فقط با رای جامعه امکان پذیر است.

حداقل ۱۰۰۰ ANT باید برای ارائه پیشنهادی واریز شود که “باید با حسن نیت با هدف بهبود کارایی عملیاتی شبکه ، کیفیت یا گستردگی خدمات ارائه شود و از همه دارندگان ANT به اندازه مساعد بهره مند شود”.

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره شد ، این ساختار حاکمیتی اخیراً متوقف شد تا دادگاه Aragon ایجاد شود ، که نه تنها چارچوب “قانونی” را برای تعامل DAO و افراد در شبکه فراهم می کند ، بلکه در نهایت یک مکانیسم حاکمیت قوی تر را نیز ایجاد می کند به خود شبکه آراگون.

Aragon چیست؟رمز ارز ANT (مادر همه ی DAOها)

دادگاه Aragon

دادگاه Aragon را می توان شعبه قضایی یک دولت متشکل از قراردادهای هوشمند تصور کرد. این دولت مانیفست آراگون را به عنوان قانون اساسی خود دارد. پیشنهادات مربوط به شبکه آراگون نیز در دادگاه آراگون رأی داده می شود اما هنوز روند دقیق این امر به طور دقیق بیان نشده است. ساختار فنی دادگاه آراگون کاملاً پیچیده و خارج از محدوده این مقاله است اما درک آن از دید پرندگان کاملاً آسان است.

در دادگاه Aragon ، همه طرفهایی که می خواهند به عنوان اعضای هیئت منصفه ، شاکی یا متهم شرکت کنند ، باید حداقل ۱۰۰۰۰ توکن ANT را سهام خود بگذارند (در بخش بعدی بیشتر در این باره). یک شاکی باید شرط بندی کند تا یک موضوع را به “دادگاه” برساند. اگر متهم در یک بازه زمانی مشخص پاسخ ندهد ، شاکی به طور خودکار برنده می شود و متهم سهام خود را از دست می دهد.

هیئت منصفه به طور تصادفی از بین شرکت کنندگان “فعال” (کسانی که سرمایه اندوخته اند) دادگاه آراگون را برای تصمیم گیری در مورد هر اختلاف مشخص انتخاب می کنند ، با احتمال اینکه تحت تأثیر تعداد اعضای هیئت منصفه انتخاب شوند (تعیین نمی شود) توکن های ضبط می شود.

تصمیمات قاضی به طور مستقل و ناشناس گرفته می شود و شامل اصلی است که به آن “کثرت” گفته می شود. به بیان ساده ، هیئت منصفه انگیزه می گیرد تا “صحیح” (اکثریت) را قضاوت کند زیرا “نادرست” (اقلیت) هیئت منصفه سهام خود را از دست می دهند.

برعکس ، هیئت منصفه ای که تصمیم صحیح را اتخاذ کرده است ، پاداش هایی را با علائم ANT گرفته شده از سهام از دست رفته متهم و هیئت منصفه نادرست (در صورت وجود) دریافت می کند. متهمان می توانند با انداختن سهام بیشتر نسبت به قضاوت خود اعتراض کنند ، در این مرحله همان روند با تعداد بیشتری از اعضای هیئت منصفه تکرار می شود.

این فرایند تجدیدنظر می تواند تکرار شود تا زمانی که تک هیئت منصفه شبکه برای حل اختلاف احضار شود. می توانید جزئیات بیشتر درباره دادگاه آراگون را در white paper آراگون که اخیراً به روز شده است ، بخوانید.

توکن های Aragon

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید ، تعداد توکن های بیش از ANT در شبکه آراگون وجود دارد. در واقع ، در حال حاضر ۳ مورد برجسته توسط آراگون وجود دارد: ANT ، ANJ و ARA. اگر فراموش کرده باشید ، ANT رمز اصلی شبکه آراگون است و برای اداره شبکه استفاده می شود.

ANJ توکن ERC-20 است که برای جایزه دادن به وظایف هیئت منصفه و هیئت منصفه در دادگستری Aragon مورد استفاده قرار می گیرد و به ANT پیوند می خورد ، در آنجا توکن های ANT در یک قرارداد هوشمند برای ضرب توکن های ANJ واریز می شوند. رمزهای ANJ در واقع می توانند در صرافی های ارز رمزنگاری شده (البته با حجم کم و قیمت کاملاً پایین) معامله شوند.

ARA توکن آتی است که در زنجیره Aragon مورد استفاده قرار می گیرد ، پروتکل دیگری که عملکرد ستونی را در شبکه Aragon مانند دادگاه آراگون انجام می دهد (در بخش بعدی بیشتر در مورد این مورد).

ANJ و ARA هر دو به عنوان توکن های مداوم شناخته می شوند ، زیرا عرضه آنها به چیزی تحت عنوان قرارداد هوشمند منحنی پیوند (Bonding Curve) بستگی دارد که نرخ ارز از پیش تعریف شده ای را بین توکن های ANJ و ARA بر اساس قیمت و عرضه فعلی آنها ایجاد می کند. هر پروتکل (نه DAO) در شبکه Aragon ، توکن اصلی خود را دارد که از این طریق با ANT پیوند داده می شود.

نقشه راه Aragon

به طور مشابه سایر DAO ها ، آراگون دارای نقشه راه ثابت نیست زیرا اساساً توسط اراده جامعه آراگون ترسیم شده است. با نگاهی به نقاط عطف گذشته خود ، آراگون شبکه اصلی ایجاد DAO خود را در اکتبر ۲۰۱۸ راه اندازی کرد.

در سال ۲۰۱۹ آراگون همچنان به اضافه کردن الگوهای جدید DAO و ایجاد بهبودی در شبکه ادامه داد ، همچنین Aragon یک را به عنوان تیم توسعه دهنده اصلی در ساختار مشخص شده در ابتدای بخش قبلی معرفی کرد. دادگاه Aragon نیز در فوریه سال جاری رسماً راه اندازی شد.

پیشرفت های دیگر شامل Aragon Agent ، یک پلاگین الگویی است که به هر آراگون DAO امکان تعامل با برنامه های دیگر در Ethereum از جمله برنامه های DeFi مانند MakerDAO را می دهد. آراگون همچنین به تازگی AraCred را اجرا کرده است ، پروتکلی که اعتبار کاربران را در شبکه آراگون ردیابی می کند و با توکن های بومی پروتکل مورد تعامل آنها پاداش می دهد (به عنوان مثال ANJ در دادگاه آراگون).

بر اساس پست های اخیر وبلاگ توسط بنیاد Aragon و مصاحبه با لوئیس کوئنده ، سال آینده به توسعه دادگاه Aragon و زنجیره Aragon پرداخته خواهد شد. دادگاه Aragon در حال حاضر “مبارزات اولویت دار” را برای آزمایش کارآیی پروتکل قبل از انتقال حکمرانی هر دو دادگاه آراگون و شبکه آراگون به دارندگان توکن ANT در حال انجام است. این در واقع هدف بلند مدت بنیانگذاران این پروژه بود ، که امیدوارند بنیاد Aragon به تدریج از شبکه کاملاً دور شود.

زنجیره Aragon در حال توسعه است و به عنوان لایه دوم شبکه آراگون عمل می کند. برخلاف شبکه زیربنایی ، Aragon زنجیره ای از سازوکار اجماع اثبات سهام استفاده می کند و امکان انجام معاملات سریع و کم خطر بین DAOs در شبکه را با هزینه بسیار کم فراهم می کند. قرار دادن دو و دو در کنار هم نشان می دهد که شرکت کنندگان در زنجیره Aragon باید توکن های ARA را که به ANT پیوند دارند ، سهام بگذارند.

آنالیز قیمت ANT

تاریخچه قیمت ANT در مقایسه با بیشتر ارزهای رمزپایه دیگر نسبتاً چشمگیر نیست. این نمایش در بازار رمزنگاری در ماه مه سال ۲۰۱۷ با قیمت تقریبی ۱٫۵۰ دلار به ازای هر رمز آغاز شد ، که کمتر از دو برابر قیمت اولیه ICO 0.90 $ USD بود. ANT در ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین سطح خود نزدیک به ۸ دلار USD رسید. در حالی که سایر ارزهای رمزپایه در طی اجرای گاو نر افزایش بیش از ۱۰۰ برابر قیمت ICO خود را تجربه می کردند ، ANT موفق به حتی ۱۰ برابر ارزیابی اولیه خود نشد.

گفته می شود ، ANT از ژانویه سال جاری میلادی و در حالی که ارزش هر رمز ارزشی معادل ۰٫۴۰ $ دلار بود ، در یک روند افزایشی قابل مشاهده قرار داشت ، قیمتی که از اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در نوسان بود. راه اندازی دادگاه Aragon ، درجه قابل توجهی سرگرمی را به همراه آورد به خصوص پس از آنکه سرمایه دار مشهور تیم دراپر یک میلیون دلار تومان ارزش ANT از بنیاد Aragon با قیمت ۰٫۵۰ دلار به ازای هر رمز خریداری کرد.

اگرچه سقوط فلش ​​در مارس سال جاری میلادی ANT را به حالت اول برگرداند ، اما قیمت ها در سطحی که از اواسط سال ۲۰۱۸ دیده نشده بود ، بهبود یافتند و در اوایل ژوئیه هنگامی که اعلام شد شبکه آراگون اعلام شد ، جهش شدیدی را به بیش از ۲ دلار تجربه کرد سرانجام می خواهد حاکمیت پروتکل را بدون محدودیت به دارندگان رمز ANT واگذار کند. به نظر می رسد که ANT همچنان در آینده قابل پیش بینی قدردانی خواهد کرد (هر چند این توصیه مالی نیست!).

از کجا ANT تهیه کنید

اگر به دنبال این هستید که به توکن Aragon’s ANT دست پیدا کنید ، متأسفانه گزینه های زیادی ندارید. فقط حدود دو تا ده جفت معاملاتی با رمز ANT وجود دارد که بیشتر آنها در صرافی های ناشناخته یا مبادلات غیرمتمرکز با حجم کم هستند. به نظر می رسد که تنها گزینه مناسب شما Bittrex است و حتی میزان صدا در آنجا نیز به همین اندازه نیست.

همچنین مهم است که میزان ۲۴ ساعته ANT و میزان کل منبع آن را برجسته کنید. حجم ۲۴ ساعته ANT با توجه به محدودیت بازار بسیار باورنکردنی است و به نظر می رسد که مقداری از این حجم نیز جعلی باشد.

با توجه به میزان عرضه کامل آن ، هنگامی که شبکه Aragon به دارندگان رمز ANT تحویل داده شود ، آنها توانایی تغییر محدودیت عرضه توکن و همچنین تورم آن را به دلخواه خود خواهند داشت. اگر طرفدار ارزهای تورمی نیستید ، این می تواند آزار و اشتیاق شما برای سرمایه گذاری را به وجود آورد.

کیف پول های رمزنگاری شده ANT

از آنجایی که توکن ANT Aragon به عنوان یک توکن ERC-20 در شبکه Ethereum ساخته شده است ، شما می توانید آن را تقریباً در هر مکانی که می توانید ETH خود را پایین بیاورید ذخیره کنید. برخی از کیف پول های نرم افزاری خوب شامل MyEtherWallet (وب) ، کیف پول Exodus (دسکتاپ / موبایل) ، Atomic Wallet (دسکتاپ / موبایل) و Trust Wallet (تلفن همراه) هستند. کیف پول های سخت افزاری شامل دستگاه های Ledger ، Trezor و Keepkey هستند.

نظر ما درباره Aragon

وقتی صحبت از احساس ما در مورد Aragon می شود ، ما با همان بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی آن ، لوئیس کوینده ، در یک کشتی هستیم. در حالی که آراگون قصد دارد کاری باورنکردنی انجام دهد و در حال پیشرفت جدی است ، این سوال همچنان باقی است: آیا کسی واقعاً از آن استفاده می کند؟

اگرچه بیش از ۱۴۰۰ DAO با استفاده از “حکمرانی بلاک های لگو” Aragon ایجاد شده است ، اما دستیابی به هر نوع پذیرش معنادار فن آوری های آنها بسیار دشوار است.

در یک مصاحبه اخیر ، از کوینده در مورد میزان مشارکت کم شبکه مشارکت شبکه Aragon 7 درصد در بین دارندگان توکن ANT پرسیده شد. اگرچه از این تعداد نیز راضی نیست ، اما گفت که این تعداد شرکت کنندگان نیست بلکه کیفیت نتایج مهم است. وی همچنین به طور دقیق اشاره کرد که این میزان کم مشارکت در برنامه های غیرمتمرکز (به ویژه موارد غیرمرتبط با DeFi) بومی است.

مهمتر از همه ، Cuende از این واقعیت کاملاً آگاه است که بین دانش متوسط ​​و تجربیات ارزهای رمزنگاری شده فاصله زیادی در دانش و تجربه وجود دارد. نه تنها این ، بلکه بسیاری از پروتکل ها و برنامه های کاربردی در فضای رمزنگاری از نظر قانونی برای کاربر جذاب نیستند.

این بخشی از دلیل این است که یکی از “دستورات” مانیفست آراگون ، گنجاندن است – یک تجربه کاربر بصری که فعالیت و مشارکت در آن را برای یک فرد عادی آسان می کند. از نظر کوینده ، Aragon هنوز از این نظر باید مسیری طولانی را طی کند.

در مجموع ، شرم آور است که Aragon به آن چیزی که شایسته آن است توجهی نکرده است. این یکی از معدود پروژه هایی است که جامعه در واقع در صندلی راننده است. آخرین صحبت را در مورد نحوه تخصیص بودجه خزانه داری بنیاد آراگون از زمان راه اندازی شبکه Aragon بیان کرده است.

ICO منصفانه بود و این پروژه هرگز هیچ شرکت سرمایه گذاری خطرناکی نداشت که بنیاد Aragon را تحت فشار قرار دهد تا همان شیوه های سایه ای را که در پشت صحنه مشاهده می کنید با بسیاری از پروژه های مشابه انجام دهد.

ایزکوئردو سال گذشته گفته بود که Aragon بودجه کافی برای ادامه توسعه حداقل برای یک دهه دیگر دارد. این بدان معناست که شبکه Aragon حداقل تا آن زمان در اینجا است و ممکن است فقط پیشرفت لازم را برای سیمان کاری خود به عنوان یکی از پروژه های پیشرو در ارزهای رمزپایه انجام دهد. با توجه به اینکه توسعه دهندگان اصلی آنها از بهترینها در کره زمین هستند ، به نظر می رسد این احتمال بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *