Ankr پروژه ای است که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آنها در حال ساخت یک پلت فرم رایانش ابری (cloud computing) هستند که قدرت محاسبات بیهوده را توزیع خواهد کرد.

Ankr واقعاً معتقد است که محاسبات ابری آینده است و آنها نیاز به یک جایگزین غیرمتمرکز را برای انحصارهای فعلی AWS ، Azure و Google می بینند. با این وجود ، آنها با توجه به گستردگی پروژه های مبتنی بر بلاکچین ، در ماموریت خود تنها نیستند.

بنابراین ، آیا آنها واقعاً می توانند در چنین فضای رقابتی رقابت کنند؟

در این بررسی Ankr ، من همه آنچه را که باید درباره پروژه بدانید به شما می دهم. من همچنین به موارد استفاده و پتانسیل پذیرش طولانی مدت رمزهای ANKR می پردازم.

شبکه Ankr چیست؟

شبکه Ankr برای ارائه یک راه حل جدید برای بلاکچین ایجاد شده است که از قدرت محاسبات بیهوده دستگاه های غیرمتمرکز و مراکز داده استفاده می کند.

پلت فرم محاسباتی توزیع شده امکان به اشتراک گذاری اقتصادی را فراهم می کند ، جایی که مصرف کنندگان با دسترسی مقرون به صرفه تری می توانند به منابع ابری دسترسی پیدا کنند و شرکت ها قادر به کسب درآمد اضافی از محاسبات خواهند بود.

این شبکه از این نظر منحصر به فرد است که در نوع خود اولین شبکه ای است که از سخت افزار قابل اعتماد برای اطمینان از امنیت در سطح شرکت استفاده می کند. همچنین این زنجیره های جانبی پلاسما را پیاده سازی می کند تا بتوان از محاسبات خارج از زنجیره برای افزایش توان شبکه استفاده کرد.

هدف پروژه

هدف Ankr باز کردن قفل پتانسیل محاسبات ابری توزیع شده با تعبیه قدرت محاسبات در بلاکچین است. این امر از طریق سازوکار اجماع اثبات کار مفید (PoUW) حاصل می شود ، جایی که کسانی که امنیت شبکه را ایجاد می کنند و گسترش بلاک را گسترش می دهند قادر به باز کردن قفل منابع قابل توجه محاسباتی هستند.

Ankr یکی از رویکردهای جدید در فضای بلاکچین توزیع شده Cloud Computing است و با راه اندازی شبکه اصلی آن در ۱۰ جولای ۲۰۱۹ ، تیم احساس می کند که از موقعیت خوبی برای انجام هر مسابقه برخوردار هستند. از نظر سرمایه بازار ، Ankr به طور قابل توجهی از گولم (GNT) عقب است ، اما در حال نزدیک شدن به سقف بازار iExec RLC است و بسیار ارزشمندتر از پروژه SONM است.

درست است که فضای رایانش ابری توزیع شده شلوغ می شود ، هنوز جا برای روش منحصر به فرد اعمال شده توسط Ankr وجود دارد. اندازه روزافزون داده ها و اطلاعات موجود ، یک بستر امن پردازش و ذخیره داده را می طلبد و Ankr می خواهد این نقش را پر کند.

Ankr چیست؟اشنایی با شبکه و رمز ارز Ankr Network

جزئیات شبکه

مدل شبکه Ankr نوید خوبی می دهد زیرا از معماری بلاکچین سنتی استفاده می کند ، اما مکانیزم اجماع و سیستم تشویقی را بهبود می بخشد.

این تیم برای اطمینان از اینکه انگیزه های شبکه های سطح سازمانی به اندازه کافی قوی هستند و مجموعه ای منحصر به فرد از بازیگران به این سیستم عامل جذب می شوند ، از این روش استفاده کردند. با استفاده از گره های تأیید در فرآیند اعتبارسنجی بلاک ، Ankr اطمینان از حفظ کیفیت شبکه و حذف عوامل بد را می دهد.

برای اطمینان از اینکه آنها سیستمی دارند که فقط بازیگران خوب به عنوان گره های تأیید انتخاب می شوند ، Ankr از یک سیستم مبتنی بر شهرت استفاده می کند که بازیگران را براساس مشارکت در گره فیلتر می کند. از آزمون عملکرد برای توزیع عادلانه بازیگران با منابع مختلف محاسباتی استفاده می شود.

Ankr در به کارگیری Intel SGX به عنوان مولفه اصلی فناوری که امکان اجرای برنامه ها را در خود سخت افزار فراهم می کند ، بی نظیر است. این فناوری در برابر برخی از حملات سخت افزاری و نرم افزاری ایمن تر است زیرا اجرای خاصی را در داخل سخت افزار پردازش می کند.

وقتی صحبت از پردازش داده های خارج از زنجیره می شود ، یک سیستم اوراکل بومی (NOS) وجود دارد که بین قراردادهای هوشمند درون زنجیره ای و داده های خارج از زنجیره انتقال می یابد. NOS امن است و برای بهبود امنیت نیاز به احراز هویت دارد.

امنیت منبع داده نیز به روشی انعطاف پذیر صورت می گیرد زیرا این پلتفرم از تمام سطوح امنیتی از عدم رمزگذاری تا TLS 1.2 / 1.3 و Perfect Forward Secrecy (PFS) پشتیبانی می کند.

این تیم می فهمد که با استفاده از فناوری Intel SGX با وابسته ساختن شبکه خود به یک راه حل سخت افزاری معتبر ، آنها وارد بازار مناسبی می شوند. به دلیل هزینه سخت افزار ، لزوماً تعداد کاربران قادر به پشتیبانی از یک گره تأیید را کاهش می دهد.

تیم Ankr این مسیر را انتخاب کرده اند زیرا آنها احساس می کنند امنیت شبکه را افزایش می دهد و سطح تعهدات مالکان گره را افزایش می دهد. این امر علاوه بر اینکه شانس ورود بازیگران به قصد سو به شبکه را کاهش می دهد ، تیم همچنین احساس می کند هنگام بررسی تکامل طولانی مدت اکوسیستم محاسبات ابری غیرمتمرکز ، این کار ضروری است.

تیم ANKR

تیم اصلی Ankr از ۱۶ عضو تشکیل شده است که بسیاری از آنها فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی هستند. آنها دارای سابقه قوی در رشته های مهندسی و فنی هستند و برخی از آنها تجربه بازاریابی محدودی دارند ، تعداد معدودی از آنها قبل از پیوستن به Ankr با موفقیت مشاغل دیگری ایجاد و فروخته اند. همچنین چندین شریک و مشاور در این پروژه وجود دارند که تخصص تجاری و کارآفرینی را به پروژه ارائه می دهند.

تیم Ankr دارای اعضای قوی بسیاری است که از بنیانگذار ، چندلر سانگ شروع می شود. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و علوم کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است. او به عنوان مدیرعامل Ankr خدمت می کند و چندین سال سابقه کار در آمازون قبل از تأسیس Ankr را دارد. او زود پذیرش بیت کوین بود و توسعه در راه اندازی کارگزاران املاک و مستغلات P2P CitySpade را در نیویورک رهبری کرد.

دومین عضو بنیانگذار شبکه Ankr ، استنلی وو است که ده سال قبل از کمک به تأسیس Ankr ، به عنوان سرآمد فناوری در آمازون کار کرد. او یکی از مهندسان اولیه سرویس های وب آمازون بود ، که در سال ۲۰۰۸ به عضویت وی درآمد ، که به او دانش عمیقی از محاسبات ابری می دهد.

او همچنین به عنوان بخشی از تیم اینترنت الکسا کار می کرد و از توسعه کامل پشته ها ، فن آوری های مرورگر ، فناوری های موتور جستجو و سیستم های توزیع شده در مقیاس بزرگ بسیار آگاه است.

یکی دیگر از بازیگران اصلی Ankr ، رایان فانگ ، یکی دیگر از فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی با مدرک تحصیلی در رشته های آماری و مدیریت بازرگانی است. او پس از کسب تجربیات ارزشمند به عنوان دانشمند داده در Credit Suisse و Morgan Stanley ، مدیر COO در Ankr است.

یکی دیگر از اعضای اصلی تیم اصلی ، Song Liu است که مهندس ارشد امنیت Ankr است. وی در رشته مهندسی برق از دانشگاه شانگهای جیائو تانگ فارغ التحصیل شده است ، اما به دلیل تجارب خود به عنوان یک هکر اخلاقی ، در سمت خود در Ankr مشغول به کار است و برای کشف اشکالات نرم افزار با شرکت هایی مانند مایکروسافت همکاری می کند.

قبل از Ankr ، او در Gigamon ، یک سکوی توزیع امنیت تحویل ، که در آنجا ۲ سال کار کرد ، تجربه کسب کرد. پیش از این او به عنوان مهندس ارشد کارکنان در Palo Alto Networks ، معمار نرم افزار در General Electric ، مهندس ارشد سرور در Electronic Arts و دارای ۱۰ سال سابقه کار به عنوان مهندس ارشد نرم افزار و Tech Lead (LV6) در آمازون کار می کرد.

Ankr چیست؟اشنایی با شبکه و رمز ارز Ankr Network

جامعه ANKR

چیزی که Ankr ندارد ، یک جامعه پر جنب و جوش برای حمایت از پروژه است. Ankr sub-Reddit فوق العاده کوچک است ، از زمان ایجاد یک سال قبل فقط ۱۷ خواننده و ۴ پست دارد. به نظر نمی رسد توسط تیم رسمی Ankr اداره شود.

گفته شد ، یک زیر Reddit خصوصی نیز وجود دارد که فقط با دعوت نامه قابل دسترسی است. این احتمالاً Reddit رسمی است ، اما از آنجا که خصوصی است ، من نمی دانم که تعداد خوانندگان آن چقدر است ، و من سوال می کنم که یک زیر Reddit خصوصی برای جامعه چقدر مفید است.

سایر سایت های رسانه های اجتماعی به همین ترتیب جوامع کوچکی را نشان می دهند. ۱۰ هزار دنبال کننده در توییتر و کمتر از ۱۰۰ مشترک در کانال YouTube وجود دارد. یکی از مناطق محبوب کانال تلگرام است که بیش از ۲۳۰۰۰ عضو در آن وجود دارد.

این تیم همچنین دارای یک کانال WeChat و KaKaoTalk است ، اما من نتوانستم تعیین کنم که جوامع در آنجا چقدر بزرگ هستند. من گمان می کنم که به دلیل نیازهای سخت افزاری تبدیل شدن به یک گره و سود از امنیت شبکه ، علاقه چندانی در سطح وسیع از سوی کاربران وجود ندارد.

رمز ارز ANKR

Ankr در تاریخ ۱۶-۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸ در اعماق زمستان رمزنگاری ICO برای رمز ANKR خود برگزار کرد. این مانع از جمع آوری ۱۸٫۷ میلیون دلار پروژه در طول شش روز نشد.

بیشتر این مبلغ در بخش خصوصی فروش جمع شده است ، با فروش عمومی ۲٫۷۵ میلیون دلار از کل فروش. توکن ها در فروش عمومی ۰٫۰۰۶۶ دلار و در فروش خصوصی هر کدام فقط ۰٫۰۰۳۳ دلار فروخته شد. فقط ۳٫۵ میلیارد از ۱۰ میلیارد کل توکن برای فروش ارائه شده است.

من قادر به یافتن اطلاعات قیمت قبل از مارس ۲۰۱۹ نبودم ، در آن زمان رمز ANKR بیش از دو برابر از قیمت ICO خود به ۰٫۰۱۳۵۶۱ دلار رسیده بود. این در حالی است که در اول ماه آوریل ۲۰۱۹ با بالاترین قیمت ۰٫۰۱۶۹۸۹ دلار روبرو شد.

طی یک هفته از رسیدن به بالاترین حد خود به سرعت از آن بالاترین سطح سقوط کرد و در ۰٫۱۰ دلار بود. از آن زمان به بعد بی ثبات باقی مانده است و در ماه می ، ژوئن و جولای ۲۰۱۹ بین ۰٫۰۶ تا ۰٫۰۱۳ دلار معامله می شود. از ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹ ، با پایین آمدن ۰٫۰۰۶۱۵۷ دلار در هر ANKR در انتهای دامنه است.

با راه اندازی شبکه اصلی در ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۹ ، تیم Ankr نیز رمز ANKR بومی را منتشر کرد. در آن زمان توکن های ERC-20 و BEP-2 و ANKR نیز وجود داشت. تیم به جای اینکه به توکن بومی نیاز داشته باشد ، تصمیم به فعال نگه داشتن هر سه توکن گرفت ، بنابراین نیازی به دارندگان برای انجام هرگونه تعویض رمز نیست.

از توکن های ERC-20 و BEP-2 برای تأمین نقدینگی و معاملات در صرافی ها استفاده می شود ، در حالی که رمز داخلی ANKR برای دسترسی به توابع بلاکچین مانند پاداش دادن به ارائه دهندگان منابع محاسبه ، پرداخت برای میزبانی و وظایف محاسبه ، پرداخت هزینه های شبکه و مشوق ذینفعان. رمزها از طریق پل ها با یکدیگر رد و بدل می شوند ، و هرگز بیش از ۱۰ میلیارد رمز ANKR در هر سه نوع رمز وجود نخواهد داشت.

Ankr چیست؟اشنایی با شبکه و رمز ارز Ankr Network

خرید و ذخیره

رمزهای ANKR در بیش از دوارده صرافی مختلف معامله می شوند که بیشترین حجم مربوط به Binance است ، اگرچه Upbit و BitMex نیز حجم زیادی از تجارت را دارند. از دیگر صرافی ها می توان به Hotbit ، Bitinka و Bittrex اشاره کرد.

با نگاهی به گردش مالی این داده های صرافی ها ، این رمز ارز کاملاً سالم و قوی به نظر می رسند. این بدان معناست که شما مقدار قابل توجهی نقدینگی برای رمزهای ANKR خود دارید و بعید است در سفارشات بلاک بزرگ لغزش زیادی داشته باشید.

هنگامی که رمزهای ANKR خود را خریداری کردید ، احتمالاً می خواهید آنها را از صرافی خارج کرده و در کیف پول آفلاین نگه دارید. همه ما از خطرات ناشی از هک های صرافی های متمرکز بزرگ آگاهی داریم.

برای ذخیره ANKR شما ، توکن های ERC-20 را می توان در هر کیف پول سازگار با ERC ذخیره کرد ، و توکن های BEP-2 را می توان در کیف پول سازگار با BEP-2 ذخیره کرد. یا می توانید کیف پول ANKR بومی را که موجود است و در حال حاضر فقط برای ویندوز وجود دارد ، بارگیری کنید.

توسعه و آینده ی ANKR

سنجش پیشرفت توسعه گاهی اوقات دشوار است زیرا تیم ها معمولاً مبلغی را که برای یک پروژه انجام شده است تزئین می کنند. با این حال ، اگر فعالیت برنامه نویسی در GitHub عمومی آنها را بررسی کنید ، می توانید ایده خوبی بگیرید.

من تصمیم گرفتم که به GitHub Ankr بپردازم تا درک بهتری از آنچه در این پروژه اتفاق می افتد داشته باشم. در زیر تعهدات کد برای سه مخزن فعال پین شده برتر وجود دارد.

همانطور که می بینید ، تیم در طول ۱۲ ماه گذشته با تعهدات کد خود بسیار فعال بوده است. همچنین لازم به ذکر است که ۲۱ repo دیگر در GitHub آنها با درجات مختلف فعالیت وجود دارد.

این سطح از فعالیت توسعه ای مطابق با مواردی است که در مراحل مشابه در پروژه های دیگر مشاهده می کنیم. این به روزرسانی ها وقتی در متن نقاط عطف قبلی در نقشه راه خود مشاهده شوند ، منطقی هستند.

با نگاهی به آینده ، تیم فقط نقشه راه خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ ارائه داده است. در زیر چهار نقطه عطفی است که آنها ارائه داده اند:

جالب است که یک نقشه راه ANKR به روز شده مشاهده کنید که به خوبی ما را به سال ۲۰۲۰ می رساند. اگر می خواهید از آخرین پیشرفت های آنها مطلع شوید ، می توانید به وبلاگ رسمی ANKR مراجعه کنید.

نتیجه

Ankr یک چارچوب جدید برای راه حل blockchain برای محاسبات ابری توزیع شده ارائه می دهد. راه حل مبتنی بر سخت افزار آن مزایای امنیتی را فراهم می کند ، اما تبدیل شدن به یک عملگر گره را گران می کند. انتظار می رود که در دراز مدت برای شبکه خوب باشد.

کاربران منابع رایانش ابری می توانند از طریق راه حل امن و مقرون به صرفه از طریق داشبورد کاربر پسند استفاده کنند و سرمایه گذاران می توانند به راحتی و بدون نگرانی از نقدینگی سیستم عامل ، رمزهای ANKR را معامله کنند ، به لطف درج سه نوع رمز مختلف.

این تیم رویکردی بسیار منحصر به فرد و جالب در زمینه رایانش ابری در پیش گرفته است و به نظر می رسد امیدوار کننده باشد ، اما بسیار پیشنهادی برای تجارت.

ANKR قطعاً در ایجاد اخلال در صنعت رایانش ابری اهتمام زیادی دارد ، با این حال ، آنها باید راهی برای بازاریابی محصول خود و جلب نظر کاربران گسترده پیدا کنند.

آنها چندین کار برای آنها انجام می دهند ، از جمله یک تیم جوان ، با استعداد و چندین مشارکت مهم ، که مهمترین آنها با بستر BOINC نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *