ALPHA توکن اصلی ابزار پلتفرم است. دارندگان توکن می توانند با پوشش توکن های ALPHA برای پوشش وام های پیش فرض ، سهمی از هزینه های شبکه دریافت کنند.

آزمایشگاه مالی آلفا از طریق یک سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) حکمرانی را اجرا می کند که به دارندگان ALPHA اجازه می دهد تا در مورد مشخصات محصولات آتی آن رای دهند و نحوه همکاری آنها را تعیین کنند. این روش حکمرانی به دو سطح تقسیم می شود: حکمرانی در سطح محصول و حکمرانی در سطح مالی ، که به دارندگان توکن کنترل زیادی بر آینده Alpha می دهد.

پلتفرم  بهره وری Alpha Homora دومین محصول راه اندازی شده توسط این پلتفرم بود ، در حالی که AlphaX-یک محصول مبادله دائمی غیرقابل سفارش-در سال ۲۰۲۱ راه اندازی می شود

Alpha Finance Lab یک پلتفرم DeFi متقابل است که به نظر می رسد آلفا را در انواع مختلف بلاکچین مختلف ، از جمله Binance Smart Chain (BSC) و Ethereum ، برای کاربران به ارمغان بیاورد

موسسان آزمایشگاه ALPHA چه کسانی هستند؟

Alpha Finance Lab (ALPHA) در سال ۲۰۲۰ و پس از فروش توکن عمومی در Binance Launchpad راه اندازی شد.

این پلتفرم توسط Tascha Punyaneramitdee ، سرپرست پروژه Alpha Finance Labs و رئیس سابق استراتژی در Band Protocol تأسیس شد. پانیانرامیتی قبل از سمت خود در آزمایشگاه آلفا فاینانس ، تجربه زیادی در کار با شرکت های مالی جهانی کسب کرد-اخیراً به عنوان تحلیلگر بانک سرمایه گذاری در جفریس از ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و مدیر محصول در غول فناوری Tencent از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ کار می کرد.

علاوه بر Punyaneramitdee ، تیم اصلی Alpha Finance Labs همچنین شامل مهندس اصلی و محقق بلاکچین Nipun Pitimanaaree ، فارغ التحصیل رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) است که در المپیاد بین المللی ریاضی (IMO) چهار مدال طلا کسب کرد. در مجموع ، تیم آزمایشگاه های Alpha Finance از حداقل هفت عضو تشکیل شده است.

چه چیزی آزمایشگاه ALPHA را منحصر به فرد می کند؟

به نظر می رسد آزمایشگاه آلفا فاینانس با جستجوی فعال ، شناسایی و رفع نیازهای برآورده نشده در فضای DeFi با یک چرخه توسعه سریع ، خود را از سایر اکوسیستم های DeFi متمایز کند.

بر خلاف سایر سیستم عامل ها ، Alpha Finance Lab به نظر می رسد که راه حل های آن نه تنها ابزار درخواستی را ارائه نمی دهد بلکه کاربر پسند است و به دسترسی بیشتر DeFi کمک می کند. هر محصولی که توسط آزمایشگاه Alpha Finance توسعه یافته است ، با ارائه ابزار اضافی برای دارندگان توکن ALPHA ، برای تقویت کل اکوسیستم آلفا عمل می کند.

اولین محصولات آزمایشگاه آلفا فاینانس ادعا می کنند که راه حلی کاملاً جدید را به بازار ارائه می دهند. Alpha Homora اولین پلتفرم برای معرفی مفهوم کشاورزی با بهره وری بالا است و با راه اندازی Alpha Homora V2 در سال ۲۰۲۱ ، اولین قرارداد هوشمند را معرفی می کند که قادر به گرفتن وام از یک قرارداد هوشمند دیگر (Cream Finance) به صورت ضمانت نشده است.

علاوه بر این ، AlphaX پس از راه اندازی ، اولین مبادله غیر متمرکز غیرمتمرکز به سبک Uniswap/Sushiswap بدون کتاب سفارش خواهد بود. این به افراد بیشتری امکان می دهد بدون نیاز به درک نحوه عملکرد آنها در پس زمینه ، به مزایای مبادله دائمی (مانند تجارت با اهرم) دسترسی پیدا کنند.

چند کوین آلفا در گردش است؟

توکن ALPHA در ابتدا با عرضه گردش ۱۷۴٫۱ میلیون توکن از مجموع ۱ میلیارد ALPHA راه اندازی شد.

مجموع توکن های ALPHA به شرح زیر اختصاص داده شده است:

  • فروش خصوصی: ۱۳٫۳۳ درصد  از کل عرضه توکن
  • نقدینگی استخراج: ۲۰٫۰۰ درصد  از کل عرضه توکن
  • تیم و مشاوران: ۱۵٫۰۰٪ از کل عرضه توکن
  • اکوسیستم: ۳۶٫۶۷ درصد از کل عرضه توکن

توکن های تیم تا آگوست ۲۰۲۱ قفل هستند و تا مارس ۲۰۲۴ به طور کامل واگذار می شوند.

  • کل عرضه: ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ALPHA
  • عرضه گردش: ۴۰۶،۳۳۰،۱۲۶ ALPHA
  • رتبه:۱۳۵

ALPHA چیست؟ تفاوت این توکن با DEFI

چگونه شبکه آزمایشگاه ALPHA امن است؟

به عنوان یک رمز ERC-20 ، ALPHA توسط یکی از قوی ترین و ایمن ترین شبکه های بلاکچین در استفاده عمومی-Ethereum پشتیبانی می شود. این شبکه با استفاده از شبکه معدنی اثبات کار (POW) که از ارتش استخراج کنندگان اختصاصی برای حفظ یکپارچگی شبکه استفاده می کند ، ایمن می شود. برای اطمینان از ایمن بودن قراردادهای هوشمند خود ، به حسابرسی خارجی متکی است. به عنوان مثال ، Alpha Finance Labs از PeckShield و Quantstamp برای بررسی کد قرارداد هوشمند Alpha Homora V2 استفاده کرده است.

از کجا می توانید آلفا بخرید؟

از ژانویه ۲۰۲۱ ، توکن ALPHA فقط در تعداد کمی از سیستم عامل های مبادله – از جمله Binance و Uniswap – فهرست شده است. در حال حاضر هیچ جفت معامله فیات برای ALPHA شناخته نشده است ، اما ممکن است بتوانید بیتکوین (BTC) را با فیات خریداری کرده و سپس آن را با ALPHA در بایننس معامله کنید.

ALPHA چیست؟

ALPHA یک اصطلاح بیش از حد در بازار سرمایه است که معمولاً به توانایی یک استراتژی سرمایه گذاری برای عملکرد بهتر از بازار اشاره دارد. از نظر بازار ، ما اغلب به شاخص های معیار مانند S&P 500 ، Nikkei 225 یا Russell 2000 اشاره می کنیم که عملکرد یک بخش مالی خاص را نشان می دهد.

در بازارهای نیمه کارآمد ، نمی توان تصور کرد که استراتژی هایی که در معیارهای شاخص منفعل یا نمونه کارها سرمایه گذاری می کنند ، به طور سیستماتیک از بازارها بهتر عمل کنند. یکی از مهمترین و ساده ترین مقالات درباره کشف آلفا در بازارهای سرمایه سنتی در سال ۲۰۱۹ توسط BlueMountain Capital منتشر شد. در آن تحقیق بیشترین ALPHA تولید شده در بازارهای مالی را با چهار منبع اساسی نسبت می دهد:

۱-رفتاری: ALPHA از نوع رفتاری زمانی وجود دارد که یک سرمایه گذار یا به احتمال زیاد گروهی از سرمایه گذاران به گونه ای رفتار می کنند که باعث تغییر قیمت و ارزش می شود.
۲-اطلاعاتی: آلفا مبتنی بر اطلاعات زمانی ایجاد می شود که برخی از شرکت کنندگان در بازار اطلاعات متفاوتی نسبت به سایرین داشته باشند و بتوانند بر اساس این عدم تقارن سودآوری معامله کنند.
۳-تحلیلی: ALPHA از نوع تحلیلی زمانی اتفاق می افتد که همه شرکت کنندگان دارای اطلاعات یکسان یا بسیار مشابه هستند و یک سرمایه گذار می تواند آن را بهتر از سایرین تجزیه و تحلیل کند.
۴-فنی: آلفا همچنین می تواند بر اساس ناکارآمدی های فنی بازار باشد. این امر زمانی رایج است که برخی از شرکت کنندگان در بازار مجبور به خرید یا فروش اوراق بهادار به دلایلی هستند که با ارزش بنیادی ارتباط ندارند مانند قوانین ، مقررات یا سیاست های داخلی که می تواند بین قیمت و ارزش اختلاف ایجاد کند.

این چهار دسته منبع اکثر ALPHA تولید شده در بازارهای سرمایه سنتی را در بر می گیرند. در حالی که بسیاری از این دسته ها مطمئناً در دنیای DeFi کاربرد دارند ، بازار جدید مطمئناً ویژگی منحصر به فرد خود را به آن اضافه می کند.

آیا ALPHA با DEFI  متفاوت است؟

در یک کلام بله! مقایسه آلفا در بازارهای سرمایه سنتی با DeFi مشابه مقایسه فیزیک نیوتنی و انیشتین است. برخی از قوانین قوانین نیوتن در جهان نسبیت کاربرد دارد اما بیشتر قوانین کاملاً متفاوت هستند.

برنامه ریزی و غیر متمرکز بودن پروتکل های DeFi به همراه ناکارآمدی های بومی این بازار نوپا ، باعث می شود که ALPHA در DeFi متفاوت از سایر کلاس های دارایی و حتی دیجیتالی در بازارهای متمرکز باشد. به طور کلی ، ویژگی های منحصر به فرد آلفا در بازارهای DeFi را می توان به دو عنصر اساسی نسبت داد:

  • قابلیت محک زدن بازار DeFi
  • منابع بومی آلفا در DeFi

معضل معیار شاخص DEFI

شاخص ها مکانیزم های پیش فرض برای ارزیابی عملکرد یک دارایی خاص هستند و برای تعیین میزان آلفا در بازار معین ضروری هستند. با این حال ، ایده مقایسه بازار DeFi از طریق مکانیزم شاخص چندان بی اهمیت نیست زیرا رفتار بازار نه تنها توسط قیمت دارایی بلکه توسط رفتار پروتکل ها نیز دیکته می شود.

در بازارهای سنتی سرمایه ، واحدهایی که یک شاخص معین را تشکیل می دهند ، نمایانگر مستقیم عملکرد بخش معینی از بازار هستند. راسل ۲۰۰۰ بر مبنای بازنمایی دارایی های کوچک سرمایه گذاری شده است در حالی که کامپوزیت Nasdaq بر اساس مجموعه ای از سهام فناوری است. عملکرد بهتر از شاخص های بازار اندازه گیری مستقیم آلفا است اما این روش در مورد DeFi کاملاً کاربردی نیست.

ما نمونه هایی از آن را در حال حاضر در بازار داریم مانند شاخص DeFi Pulse Index یا Bitwise Index. آیا می توانیم بگوییم که استراتژی ای که از این شاخص ها بهتر عمل کند ،به طور موثر آلفا تولید می کند؟

پاسخ بسیار ساده نیست زیرا توکن های حکمرانی نمایانگر مستقیم عملکرد بازار DeFi نیستند. معیارهای دیگر مانند ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل های خاص یا هزینه های استخراج نقدینگی بازتاب واضح تری از DeFi alpha هستند و مستقیماً با قیمت توکن های حاکمیتی ارتباط ندارند.

DeFi روشهای شاخص سنتی را به چالش می کشد زیرا نمی توان کمی عملکرد بازار را به مدل سازی میانگین موزون با قیمت توکن های حاکمیتی تقلیل داد. رفتار و فعالیت پروتکل های زیرین به طور مساوی بردار مهمی برای محک زدن عملکرد فضای DeFi است. فقدان روش شناسی شاخص مشخص ، تعیین مقدار ALPHA در DeFi را بسیار سخت تر از سایر کلاس های دارایی می کند.

ALPHA چیست؟ تفاوت این توکن با DEFI

منابع ALPHA در DEFI

فقدان روش کمی تنها ویژگی هایی نیست که آلفا را در فضای DeFi منحصر به فرد می کند. مسلماً قوی ترین متمایز کننده DeFi alpha به منشاء و شکل گیری منحصر به فرد آن مربوط می شود. آلفا در DeFi اشکال و اشکال مختلفی دارد اما در بیشتر مواقع می تواند با یکی از منابع زیر مرتبط باشد:

۱-زیرساخت ALPHA

لایه زیرساختی بازار DeFi می تواند به تنهایی منبع آلفا باشد. اعتبارسنجها یا گره های گیرنده در زمان اجرای DeFi قادر به تولید بازدهی هستند که می توان آنها را با تعاریف استاندارد بازار آلفا در نظر گرفت. ارائه دهندگان زیرساخت DeFi با میزبانی اعتبارسنجان یا گره های تهدید کننده می توانند بدون نیاز به اجرای استراتژی معاملات بازار خاص ، بازدهی آلفا را در قالب پاداش دریافت کنند. این نوع پویا در بازارهای سنتی هیچ شباهتی ندارد اما بخشی از چیزی است که DeFi alpha را منحصر به فرد می کند.

۲-پروتکل ALPHA

بدوی اولیه در قالب پروتکل ها سنگ بنای اکوسیستم DeFi و بدون شک مهمترین منبع آلفا آن است. بخشی از زیبایی DeFi این است که زیرساخت ها در حال رشد هستند. راه اندازی پروتکل های جدید مانند Uniswap v3 یا Curve v2 اشکال جدیدی از آلفا ایجاد می کند که در تکرار قبلی بازار وجود ندارد. این منبع آلفا به احتمال زیاد در حالی باقی می ماند که فضای DeFi همچنان در حال تکامل است.

۳-حکمرانی ALPHA

تغییر قوانین ایجاد پروتکل DeFi ، بردار دیگری است که منجر به ایجاد سیستماتیک آلفا می شود. در پروتکل هایی مانند Curve ، Compound یا Aave ، پیشنهادات حکومتی به طور منظم جنبه هایی مانند مشوق های نقدینگی را تغییر می دهد که می تواند بلافاصله به بازده نوع آلفا تبدیل شود. نظارت و استفاده از پیشنهادات حکومتی یکی از سودآورترین استراتژی های تجاری در وضعیت کنونی فضای DeFi است.

۴-اطلاعات ALPHA

در یک بازار کنترل نشده ، ناکارآمد ، در مراحل اولیه مانند DeFi ، عدم تقارن اطلاعات می تواند منجر به بازدهی باورنکردنی شود. احزاب نزدیک به پروتکل های جدید به اطلاعاتی مانند مدل توزیع توکن ، راه اندازی برنامه های ادغام ، پیشنهادات حکومتی که می توانند به منابع اصلی آلفا تبدیل شوند دسترسی دارند. با کارآمدتر شدن بازار DeFi ، این عدم تقارن به احتمال زیاد اصلاح می شود و به همین ترتیب زمینه بازی برابرتر بین سرمایه گذاران مطلع از ابتدا و سایر افراد فراهم می شود.

۵-تحلیلی ALPHA

یک لبه تحلیلی منبع آلفا در هر بازاری است و DeFi هیچ تفاوتی با آن ندارد. DeFi یک بازار فوق العاده غنی از داده است که در آن رفتارهای اولیه مالی در بلاکچین عمومی موجود است. تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بلاکچین اغلب منجر به درک پروتکل و الگوهای تجاری می شود که می توانند آلفا را در فضای DeFi ثبت کنند.

نوع متفاوت اما هیجان انگیز ALPHA

DeFi بسیاری از مفاهیم اصلی مربوط به ایجاد بازارهای سرمایه سنتی آلفا را دوباره تصور می کند. ویژگی های منحصر به فرد DeFi به منابع آلفا تبدیل می شود. در حالی که روشهای سنتی برای تعیین کمیت آلفا به طور مستقیم در فضای DeFi کاربرد ندارد ، بازار جدید اشکال کاملاً نامتقارن آلفا را در تمام لایه های پشته ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *