اصطلاح All Time Low در مقابل All Time High است. All Time Low مربوط به حداقل قیمتی است که یک دارایی (ممکن است یک سهم یا یک کوین ارز رمزنگاری شده) داشته باشد و در بازار رسیده است و All Time High حداکثر قیمتی که کوین یا توکن مذکور تجربه کرده است.

معمولاً هنگام ورود دارایی به بازار ، قیمت آن کم تعیین می شود. ممکن است سرمایه گذاران به دارایی های جدید اعتماد نکنند و این دلیل پایین بودن قیمت دارایی جدید است. یکی دیگر از دلایل احتمالی هنگام تعیین دارایی برای پایین آوردن قیمت ، زمانی است که کشوری (که از ارز رمزنگاری شده استفاده می کند) قوانین جدیدی را وضع می کند که استفاده از دارایی جدید را سخت تر می کند و قیمت خود را از دست می دهد.

برای نشان دادن حداقل قیمت نظری که یک دارایی می توانست به فروش برسد ، می توان از All Time Low استفاده کرد. می توان از این مقدار برای نشان دادن حداقل قیمتی که خریدار بالقوه باید برای خرید یک دارایی هزینه می کرد ، استفاده کرد.

یک دارایی ممکن است چندین بار در سال ، یک ماه یا یک روز به All Time Low برسد. وقتی دارایی به این مقدار رسید ، ممکن است تحرکات قیمتی شدیدی را تجربه کند. هنگامی که قیمت دارایی به All Time Low می رسد ، ممکن است به یک سیگنال برای سرمایه گذاران تبدیل شود و این امر منجر به فروش با حجم زیاد شود که به نوبه خود ، ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت دارایی شود. همچنین گاهی اوقات ، ممکن است یک دارایی ارزش خود را بازگرداند و ATL آن تبدیل به یک سطح حمایتی مهم شود.

از All Time Low می توان به عنوان عاملی برای ایجاد استراتژی سرمایه گذاری استفاده کرد. بازهم ، این نباید تنها عاملی باشد که باید در نظر گرفته شود. برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام سطوح قیمتی، بهترین نقطه برای خرید و فروش رمزارز است، پیشنهاد می کنیم حتما در دوره های آموزشی آکادمی Arekcrypto مانند دوره آموزشی پرایس اکشن و دوره آموزشی تحلیل آنچین شرکت کنید.

All Time Low و All Time High چیست؟

اصطلاح “All Time High” مربوط به بالاترین قیمتی است که یک دارایی در صرافی برای جفت معاملاتی فعلی که به آن مراجعه می شود ، بدست آورده است. به عنوان مثال ، اگر سهمی از سهام XZY Corp با قیمت ۵ دلار برای هر سهم به IPO بیاید ، پس از آن برای هر سهم ۲۰ دلار معامله می شود ، قبل از اینکه در یک دوره زمانی خاص به ۱۰ دلار برسد ، می توان گفت که “All Time High ” برای قیمت سهام XZY Corp 20 دلار بود.

در اواخر سال ۲۰۱۷ ، بسیاری از ارزهای رمزپایه رکوردهای جدیدی را ثبت کردند که در اواسط دسامبر بیت کوین ATH جدیدی تعیین کرد. هر صرافی ارز رمزنگاری شده دارای مقدار ATH متفاوتی برای بیتکوین است. در برخی از بازارها ، هر بیتکوین بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شد ، اما بسیاری معتقدند که Bitcoin ATH تقریباً ۱۹،۶۶۵ دلار بود.

مقدار ATH نشان دهنده حداکثر قیمت نظری است که شخص می تواند دارایی خاص را برای آن بفروشد و همچنین نشان دهنده حداکثر قیمتی است که معامله گر دیگری مایل به پرداخت آن دارایی در آن دوره بوده است. با این حال ، با توجه به ماهیت کسری اکثر دارایی های دیجیتال ، این امکان وجود دارد که ATH از طریق تجارت کسری از دارایی به جای یک کوین یا رمز کامل بدست آمده باشد.

مفهوم All Time High نیز ممکن است در ارزشهای سرمایه بازار (سقف بازار) اعمال شود. در اوایل ژانویه ۲۰۱۸ – دو هفته پس از Bitcoin ATH – حجم بازار کل بازار ارزهای دیجیتال به ATH حدود ۶۶۱٫۲ میلیارد دلار رسید.

منابع مختلفی از جمله Coinmarketcap، Trading View و سایر صرافی های ارز دیجیتال اطلاعات کاملی راجع به دارایی معین (ارز رمزنگاری شده) مانند (ATH بیشترین قیمت تمام زمان) و (ATL کمترین قیمت تمام زمان) در اختیار شما قرار می دهد ، شما نه تنها می توانید قیمت بالقوه دارایی را تخمین بزنید بلکه می توانید پویایی آن را نیز بفهمید و یک استراتژی صحیح سرمایه گذاری ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *