Algorand برای حل به اصطلاح “سه گانه بلاکچین” متولد شد. که این تصور می شود که نمی توان تمرکز زدایی، مقیاس پذیری و امنیت کامل را در یک پلتفرم بلاکچین انجام داد. مگر اینکه حداقل یک مولفه متناسب با آن باشد.

ایجاد یک سیستم عامل غیرمتمرکز قوی، به عنوان مثال باید آسیب رساندن به امنیت و مقیاس پذیری آن را اجتناب ناپذیر کند. پاسخ پیشنهادی برای این چالش در قالب پلت فرم Algorand ارائه شد. که در ژوئن ۲۰۱۹ به عنوان یک پروژه جهانی با هدف ترویج تمرکززدایی اقتصاد دیجیتال بر اساس موارد زیر تاسیس شد:

  • دسترسی آزاد و بدون اجازه

  • قابلیت تأیید فوری

  • اثبات خالص داخلی پروتکل سهام

  • سیستم مدیریت معاملات با قابلیت مقیاس گذاری در پروژه های بلاکچین سفارشی

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

فلسفه اصلی الگوراند حول مفهوم مشارکت کاربر “دموکراتیک” است. به جای الگوریتم اثبات کار مبتنی بر استخراج که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه از آن استفاده می کنند، Algorand معاملات به روز شده Proof-of-Stake و اعتبار سنجی خود را پیشنهاد می کند. این پروژه مستقر در بوستون توسط سیلویو میکالی، استاد MIT و دریافت کننده جایزه تورینگ، جایزه سالانه ملقب به جایزه نوبل محاسبات بنیانگذاری شد. بقیه اعضای تیم متخصص و بلاکچین به میکالی پیوستند. در ژوئن ۲۰۱۹، Algorand به دنبال فروش عمومی در لیست قرار گرفت. قیمت های پررونق آن در نهایت پس از هیاهوی اولیه تثبیت شد. بنیاد Algorand مسئول این پروژه گزارش داد که فروش موفق شد ۶۰ میلیون دلار جمع کند.

اهداف Algorand

پروژه Algorand لیستی از اهداف خود را بر اساس اجرای موفقیت آمیز مفهوم و فن آوری های خود تعیین کرده است.

نوآوری اقتصادی Algorand باید ایجاد یک بلاکچین باشد که ارزش واقعی را در تلاش برای ایجاد اقتصاد “بدون مرز” ارائه دهد. امید است که فناوری دفتر غیرمتمرکز، امن، مقیاس پذیر و توزیع شده Algorand به عنوان پل ارتباطی شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال دسترسی به بازارهای بکر هستند، باشد. اگر بستر بلاکچین نتواند عملکرد مناسبی را برای مطابقت با خواسته های این نوع اقتصاد فراهم کند، این بی فایده است.

بلاکچین Algorand بر اساس الگوریتم اجماع منحصر به فرد خود، معاملات فوری، بدون خطر انشعاب و اطمینان را ارائه می دهد. پس از ایجاد، هر بلاک جدید به طور نامحدود در زنجیره باقی می ماند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام معاملات در این بلاکچین نهایی هستند. به محض راه اندازی Algorand MainNet، این شبکه توانایی پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را داشت. این امر باعث نزدیک شدن آن به سطح عملکرد شبکه های پرداخت مانند VISA می شود که گفته می شود تقریباً ۱۷۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام می دهد.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

حق مالکیت Algorand  برای کاربر

بر شناخت حقوق مالکیت شخص بر دارایی به عنوان روش اصلی فعالیت خود تمرکز دارد. این تمرکز باید باعث شود Algorand در اجرای برنامه ریزی شده خود در صنعت مالی بیشتر در خانه باشد. برای دستیابی به این هدف، Pure PoS آن به عنوان یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد تبلیغ می شود که توسط خود سیلویو میکالی توسعه یافته است. این ویژگی به طور قابل توجهی تقاضا برای قدرت محاسباتی و همچنین توانایی تسویه معاملات در دامنه چند ثانیه را کاهش می دهد.

این سیستم قادر است بدون نیاز به مرجع مرکزی، با تحمل کاربران مخرب، تا زمانی که اکثر سهام توسط کاربران صادق حفظ شود، به اجماع برسد. هر کاربر می تواند هر بلاک را بخواند و به او فرصت می دهد تا در یک بلاک آینده معامله ای بنویسد. کاربران می توانند بر اساس اندازه سهام خود در سیستم که با تعداد توکن های ALGO اندازه گیری می شود، در انتخاب یک بلاک جدید تأثیر بگذارند. کاربران بر اساس اصل تصادفی با احتیاط انتخاب می شوند. همچنین مجاز به پیشنهاد بلاک و رأی دادن به پیشنهادات بلاک هستند.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

ویژگی های Algorand 

ویژگی های الگوراند

Algorand به عنوان یک سکوی درب باز تبلیغ می شود که هر کسی می تواند بدون دریافت تأیید قبلی، به آن بپیوندد. Algorand از نظر باز بودن پلتفرم خود بسیار مهم است. توسعه دهندگان آن امیدوارند که باعث تبادل ایده در میان پروفایل های مختلف کاربر در آن شود. این نرم افزار به روشی مشابه نرم افزارهای منبع باز فعالیت می کند. طیف وسیعی از بازیگران، از صاحبان مشاغل کوچک، سرمایه گذاران منفرد و شرکت های بزرگ به زنجیره بلاک غیرمجاز آن دسترسی دارند.

آنچه لازم است، داشتن منابع محاسباتی مسلماً متوسط ​​است. بر خلاف بلاکچین مجاز که ممکن است پتانسیل نوآوری کاربران را با مشکل روبرو کند، کاربران در Algorand آزاد هستند که براساس سوابق مالکیت که به طور عمومی در بلاکچین موجود است، برنامه های جدید بازار را ارائه دهند. این باید به پلتفرم کمک کند تا بازارهای کاملاً جدیدی ایجاد کند که صرفاً از نمونه های واقعی آنها تقلید نکنند.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

پروتکل الگوراند چگونه کار می کند؟

Algorand با زنجیره بلاکی کار می کند که یک پروتکل توافق نامه بیزانس غیر متمرکز را بر اساس Pure Proof-of-Stake استفاده می کند. پروتکل Algorand دارای چندین ویژگی است که باید آن را از راه حل های مشابه رقابت جدا کند:

کاربران برای دستیابی به توافق لازم نیست از کلیدها برای هزینه های خود استفاده کنند. به جای این، Algorand فقط به کاربرانی که می خواهند در این پروتکل شرکت کنند نیاز دارد تا کلیدهای مشارکت خود را ایجاد و ثبت کنند. سپس از کلید برای تصویب مشارکت در طرح پیشنهادها و رأی دادن در بلاک ها برای یک حساب شخصی استفاده می شود. امنیت با محافظت از توکن های ALGO با کمک کلیدها، حتی در صورت به خطر افتادن گره شرکت کننده، حاصل می شود.

نقش عملکرد تصادفی قابل تأیید (VRF) در پروتکل Algorand, پشتیبانی از روند انتخاب خود است که به وسیله آن کاربران می توانند به طور مخفیانه تعیین کنند که آیا برای شرکت در دور پروتکل اجماع انتخاب شده اند یا خیر. این روش مبتنی بر این واقعیت است که بلاک های Algorand دارای یک انتخاب تصادفی از کاربران واجد شرایط برای مشارکت است. هر بار که بلاک جدیدی به بلاکچین Algorand متعهد می شود، شرکت کنندگان آگاه می شوند و عملکرد تصادفی قابل تأیید با کمک کلید مشارکت مخفی و بذر انتخاب توسط کاربر بررسی می شود. عملیات VRF اثبات رمزنگاری تولید می کند که در دسترس همه کسانی است که می خواهند نتایج بعدی را تأیید کنند. سود اصلی در اینجا حداقل قدرت محاسبه مورد نیاز برای اجرای این عملکرد است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

اثبات خالص سهام Algorand چگونه امنیت را ارتقا می دهد؟

بر اساس طراحی Pure Proof-of-Stake پروتکل Algorand، کل مفهوم محافظت از کاربران آن در برابر حملات احتمالی به ترس از جریمه متکی نیست. بلکه بیشتر به اقدامات غیرمجاز اقلیت کاربران بستگی دارد:

دارندگان اکثر وجوه موجود در این پلتفرم تنها کسانی هستند که قادر به جلوگیری از انجام معاملات سایر کاربران هستند. کسانی که اکثریت وجوه را در دست دارند، به شدت ناامید می شوند که دست به اقدامات غیر صادقانه بزنند. زیرا این امر فقط منجر به کاهش ارزش دارایی آنها می شود.

اگر کاربران هنوز هم تصمیم بگیرند که به کارهای غیر صادقانه بپردازند، اعتبار Algorand به عنوان وسیله پرداخت در سطح جهانی آسیب می بیند و از مقبولیت جهانی و ارزش توکن ها می کاهد. در پایان، صاحبان این وجوه قدرت خرید خود را به شدت کاهش می دهند.

در عین حال، این روش مبتنی بر قابلیت تعویض کاربر و فقدان هرگونه ارتباط بین آنها است. به دلیل نیاز به داشتن کلید خصوصی و این که کاربر برای تکمیل مراحل صدور گواهینامه بلاک اقدام کند، کاربران مخرب نمی توانند بدانند که چه کسی مرتبط به تولید بلاک بعدی است.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

سایر فناوری ها و در دسترس بودن Algorand

 

سایر فناوری ها و در دسترس بودن الگوراند

علاوه بر فن آوری های پیاده سازی شده، توسعه دهندگان Algorand قول می دهند چندین ویژگی جدید معرفی کنند که به خوبی توانایی های موجود در این سیستم عامل را تنظیم می کند:

Vault به عنوان راه حل Algorand برای مشکل ذخیره سازی بلاکچین پیشنهاد شده است. با بزرگ شدن بلاکچین ها، ذخیره سازی تمام بلاک های آن ممکن است به یک چالش واقعی تبدیل شود. به جای این، فناوری Algorand’s Vault با ارتقا مقیاس پذیری بهتر با استفاده از سواری سوئیچ کاربران جدید، هدف دارد. این کاربران لازم است به محض ورود به شبکه، فقط یک اطلاعات را بارگیری و به روز و در ایجاد و ذخیره سازی بلاک ها شرکت کنند.

طرح امضای دیجیتال Pixel، فناوری است که با استفاده از آن Algorand می خواهد تقاضای پهنای باند خود را از طریق یک سیستم جدید کاهش دهد. این سیستم بر اساس توانایی جمع کردن چندین امضای پیام واحد و تبدیل آن به یک امضای جمع و جور با همان طول است. همزمان، از جعل امضا در پیام های قبلی از کاربران مخرب جلوگیری می شود.

معاملات اعتبارسنجی مبتنی بر تفکیک بین اجماع و ذخیره سازی است. کاربران می توانند اعتبار پرداخت ها را بدون نیاز به حفظ تعادل برای تأیید بلوک و پرداخت های فردی بررسی کنند. سرانجام ، الگوراند قصد دارد از مبادلات اتمی در خط حمایت کند. از سپتامبر ۲۰۱۹، سقف بازار ارز الگوراند در ۱۱۳ میلیون دلار بود. در حالی که در اوت ۲۰۱۹، ۱۵۶ میلیون دلار بود. در همان زمان، ۲۹۱ میلیون توکن از کل برنامه ریزی شده ۲٫۸ پیدا شد.

توکن های ALGO برای تجارت در صرافی های رمزنگاری مانند Binance و سایر موارد موجود است.

سهام و سود سهام Algorand

Algorand را می توان به طور مستقیم از طریق برنامه کیف پول موبایل که می تواند روی هر دو دستگاه Android و iOS نصب شود، ذخیره کرد. برای به خطر انداختن کوین، ALGO را مستقیماً به کیف پول واریز کنید. با گذشت زمان، کیف پول به طور خودکار ALGO جمع می شود.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *