AKASH اولین بازار غیرمتمرکز محاسبات ابری در جهان و DeCloud برای DeFi است

شبکه Akash اولین ابر منبع آزاد غیر متمرکز در جهان است که برنامه های کاربردی سریعتر ، کارآمدتر و کم هزینه تری را برای صنایع با رشد بالا از جمله DeFi ، سازمانها و برنامه های غیر متمرکز و یادگیری ماشین/AI ارائه می دهد.

Akash Token (AKT) توکن ابزار بومی این پلتفرم است که به عنوان ابزار اصلی برای مدیریت ، ایمن سازی بلاکچین ، ایجاد انگیزه برای شرکت کنندگان و ارائه مکانیزم پیش فرض برای ذخیره و تبادل ارزش مورد استفاده قرار می گیرد.

AKASH چیست؟

Akash ، که Akash DeCloud نیز نامیده می شود ، از دو جزء اصلی تشکیل شده است: شبکه و پلتفرم.

شبکه Akash یک بازار غیر متمرکز زنجیره ای برای اجاره منابع محاسباتی است. در حالی که پلتفرم Akash یک پلتفرم استقرار خارج از زنجیره است که برای میزبانی و مدیریت حجم کار استفاده می شود و مجموعه ای از خدمات مدیریت ابر است که از Kubernetes برای اجرای بارهای کاری استفاده می کند.
شبکه Akash یک برنامه بلاکچین مبتنی بر Tendermint است که با Cosmos SDK ساخته شده است.

شبکه Akash یک بازار محاسبات ابری امن ، شفاف و غیر متمرکز است که افراد نیازمند منابع محاسباتی (مستاجران) را با افرادی که دارای توان محاسباتی برای اجاره (ارائه دهندگان) هستند ، متصل می کند.

Akash به عنوان یک پلتفرم ابر فوق العاده عمل می کند – یک لایه یکپارچه را در بالای همه ارائه دهندگان در بازار ارائه می دهد تا مشتریان را بدون توجه به اینکه از کدام ارائه دهنده خاص استفاده می کنند ، یک پلتفرم ابری واحد ارائه دهد.

مشتریان از Akash به دلیل مزیت هزینه ، قابلیت استفاده و انعطاف پذیری برای جابجایی بین ارائه دهندگان ابر و مزایای عملکرد استقرار جهانی استفاده می کنند. ارائه دهندگان از این ارز استفاده می کنند زیرا به آنها امکان می دهد از ظرفیت اختصاصی یا موقت استفاده نشده درآمد کسب کنند.

هدف اصلی طراحی شبکه Akash این است که مانعی برای ورود به ارائه دهندگان ایجاد کند و در عین حال اطمینان حاصل کند که مشتریان می توانند به منابعی که پلتفرم به آنها ارائه می دهد اعتماد کنند. برای دستیابی به این هدف ، سیستم نیاز به ثبت عمومی تراکنش های درون شبکه دارد. برای این منظور ، شبکه Akash با استفاده از فناوری های بلاکچین به عنوان وسیله ای برای دستیابی به اجماع در مورد صحت پایگاه داده توزیع شده پیاده سازی شده است.

Akash ، در درجه اول ، بستری است که به مشتریان امکان می دهد منابع را از ارائه دهندگان تهیه کنند. این امر با مبادله توزیع شده مبتنی بر بلاکچین فعال می شود که در آن مشتریان منابع مورد نظر خود را برای ارائه دهندگان برای ارسال پیشنهاد ارسال می کنند. واحد پول این بازار یک توکن دیجیتالی است ، AKT که دفتر کل آن در بلاکچین ذخیره می شود.

آکاش یک بستر ابری برای برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است. الزامات چنین برنامه هایی عبارتند از:

  • حجم کاری زیادی در هر تعداد مرکز داده ایجاد می شود.
  • محدودیت های اتصال که از دسترسی ناخواسته به حجم کار جلوگیری می کند.
  • خودگردان است به طوری که اپراتورها نیازی به تمایل دائمی به استقرار ندارند.

Akash برای پشتیبانی از حجم کاری در منابع تأمین شده ، شامل یک پروتکل همتا به همتا برای توزیع حجم کار و پیکربندی پیاده سازی بین و بین ارائه دهندگان سرویس گیرنده است.

حجم کار در Akash به عنوان Docker container تعریف می شود. کانتینرهای Docker امکان اجرای محیطهای بسیار ایزوله و قابل تنظیم را فراهم می آورند و امروزه بخشی از استقرارهای مبتنی بر ابر هستند.

AKT چیست؟ آشنایی با شبکه AKASH

AKT: توکن شبکه آکاش

وظایف اصلی AKT در شرط بندی (که امنیت شبکه را تامین می کند) و عمل به عنوان واحد اندازه گیری قیمت تمام ارزهای پشتیبانی شده توسط بازار است. انتظار می رود AKT نقدینگی بسیار پایینی داشته باشد زیرا پتانسیل بالایی برای دریافت پاداش دارد.

اگرچه می توان از این ارز برای تسویه معاملات در بازار استفاده کرد ، اما به دلیل ماهیت بسیار غیر نقدشوندگی آن ، برای پرداخت هزینه یا استفاده از آن به عنوان ارز استفاده نمی شود. با این حال ،هزینه های معامله و پاداش های بلاکی در AKT نشان داده می شود. درآمدهایی که سهامداران کسب می کنند متناسب با توکن های واریز شده و طول تعهد سهام است.

با این وجود ، AKT سه عملکرد اصلی را انجام می دهد: حل ، پاداش و ذخیره.

حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳٫۹۳۳٫۲۷۱ دلار آمریکا است.

رتبه فعلی شماره ۲۳۵ است ،

با ارزش بازار زنده ۳۵۸،۰۱۰،۵۹۸ دلار آمریکا.

دارای حجم گردش ۱۱۱،۰۸۶،۲۱۵ کوین AKT

عرضه ۳۸۸،۵۳۹،۰۰۸ کوین AKT.

اگر می خواهید بدانید از کجا Akash Network بخرید ، صرافی های برتر برای معاملات در حال حاضر ZT ، Gate.io ، BitMart ، DigiFinex و BHEX (BlueHelix Exchange) هستند.

بازار شبکه AKASH

بازار Akash Network به عنوان یک پلتفرم ابر عمل می کند که یک لایه یکپارچه را در بالای همه ارائه دهندگان بازار (شبکه) خود فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان از یک پلتفرم ابری واحد برخوردارند ، صرف نظر از اینکه از کدام ارائه دهنده خاص استفاده می کنند. مردم به دلیل قابلیت استفاده ، انعطاف پذیری برای جابجایی بین ارائه دهندگان ، مزایای عملکرد و مزیت هزینه از شبکه Akash به جای خدمات رایانش ابری سنتی استفاده می کنند.

ارائه دهندگان خدمات ابری عمدتا از Akash استفاده می کنند زیرا به آنها امکان می دهد از ظرفیت اختصاص داده شده یا موقت استفاده نشده سود ببرند. یک واحد محاسباتی (CPU) به عنوان یک واحد محفظه نرم افزاری اجاره داده می شود که کد و همه وابستگی های آن را بسته بندی می کند تا اطمینان حاصل شود که برنامه به سرعت و با اطمینان از یک محیط به محیط دیگر اجرا می شود.

جالب اینجاست که هرکسی که دارای رایانه یا سرور است می تواند منابع خود را با استفاده از فرایند مجازی سازی به واحدهای ظرف تقسیم کند. همه معاملات بازار در بلاکچین Akash انجام می شود. برای اجاره یک ظرف ، توسعه دهنده با تعیین نوع واحدها و مقدار مورد نیاز آنها درخواست استقرار می کند. سپس یک سفارش در کتاب سفارش ایجاد می شود (پس از تأیید اعتبارسنج). ارائه دهنده ای که با تمام الزامات مطابقت دارد ، پیشنهاد می دهد و ارائه دهنده ای که کمترین مبلغ را برای سفارش پیشنهاد می دهد ، برنده می شود. برای هر اجاره موفق ، بخشی از مبلغ اجاره به بلاکچین پرداخت می شود.

بلاکچین AKASH

چشم انداز ابر آکاش ابری بدون اجازه ، مستقل و باز است که سازندگان اینترنت از آزادی بیشتری برای ایجاد آن برخوردارند. Akash از طریق فناوری های ذکر شده و مدل منحصر به فرد تبدیل به ابری سریعتر ، کارآمدتر و کم هزینه تر برای DeFi ، پروژه های غیر متمرکز و حتی رشد بالا شده است.

Akash با نرخ ۱۰ برابر کمتر از استاندارد بازار رقابت می کند. پلتفرم محاسبات بدون سرور با همه ارائه دهندگان ابر و برنامه های کاربردی که بر روی ابر کار می کنند سازگار است و ادغام Akash با پشته فناوری موجود شرکت را آسان می کند.
به گفته خود شبکه ، Akash به عنوان اولین بازار محاسبات ابری غیر متمرکز در جهان ، ۸۵ درصد از ظرفیت ابرهای کم استفاده را در ۸٫۴ میلیون مرکز داده به کار می گیرد. Akash به هر کسی امکان خرید و فروش رایانش ابری را می دهد.
بنابراین ، بلاکچین Akash لایه ای از اعتماد را در محیط غیر متمرکز و غیرقابل اعتماد ارائه می دهد. بلاکچین اعتماد خود را از طریق یک بستر باز و شفاف جلب می کند. داده های مربوط به زنجیره یک پرونده تغییر ناپذیر و عمومی از همه معاملات ، از جمله سابقه انجام هر ارائه دهنده است.

علاوه بر این ، آکاش از نظر سیاسی نیز غیر متمرکز است. هیچ نهاد واحد شبکه را کنترل نمی کند و هیچ واسطه ای معاملات را تسهیل نمی کند. این بدان معناست که هیچ کس انگیزه ای برای کنترل یا استخراج درآمد از شبکه ندارد.

Core to Akash Network یک مدل اقتصادی توکن است که از دارایی بومی به نام Akash token (AKT) برای حل مشکلات بی ثباتی استفاده می کند و امنیت مالی بلاکچین عمومی پلتفرم را تضمین می کند. علاوه بر این ، بلاکچین برای رای دادن به پیشنهادات به مجموعه ای از اعتبارسنجان متکی است. هر رأی با قدرت رأی سنجیده می شود ، که عبارت است از مجموع توکن هایی که آنها واریز کرده اند و توکن هایی که به آنها پیوند خورده است.

AKT چیست؟ آشنایی با شبکه AKASH

جایزه

ارائه دهندگان توکن های سهام Akash برای یارانه هزینه های عملیاتی و سرمایه ای. پاداش دهندگان متناسب با تعداد توکن های درج شده ، طول زمان قفل شدن و کل توکن های موجود در سیستم پاداش می گیرند. زمان قفل کردن می تواند در هر نقطه از یک ماه تا یک سال متفاوت باشد.

انعطاف پذیری در قفل کردن ، سهامداران را تشویق می کند که برای دوره های کوتاه مدت (بازارهای خرسی) در یک سیستم تورمی خودتنظیمی که برای بهینه سازی فشار کمتر قیمت در طول بازارهای خرس بهینه شده است ، مشارکت کنند.

کیف پول شبکه AKASH را بشناسید

شبکه Akash (AKT) یک ارز دیجیتال است. این یک نوع ارز در قالب کد دیجیتال است.

شما می توانید ارز فیات خود را در یک کیف پول سخت ذخیره کنید ، اما چگونه می توانید ارز دیجیتال خود را هنگامی که بحث امنیت مطرح می شود ذخیره کنید؟ در اینجا ، کیف پول شبکه Akash به وجود آمد.

کیف پول Akash Network یک نوع برنامه یا نرم افزار است ، یا می توانید بگویید یک برنامه دیجیتالی است که می توانید بدون هیچ تردیدی شبکه Akash خود را ذخیره یا نگه دارید زیرا بسیار امن است. از نظر فنی ، مانند یک بانک است. هنگامی که ارز خود را به بانک واریز کردید. برنامه بانکی شما شماره ای را که به بانک واریز کرده اید نشان می دهد. همانطور که در کیف پول شبکه Akash ، مقدار دقیق سرمایه گذاری و مقدار آن را با توجه به پول خود مشاهده خواهید کرد.

افکار نهایی

در Stakin ،  از Akashian Challenge Testnet از اولین Aknet پشتیبانی می شود ، هم به عنوان اعتبارسنج ، هم به عنوان آزمایش کننده و سازنده DeCloud.

استقرار در Akash یک تجربه فوق العاده روان است. در مقایسه با سایر محصولات ابری بلاکچین ، Akash بسیار پیشرفته تر است زیرا آنچه را که می توانید در این ارز به کار بگیرید بسیار فراتر از ذخیره سازی ساده است.
امکانات بی حد و حصر است و رویکرد بدون سرور Akash حتی استقرار کارآمدتر است

 Akash می تواند سنگ بنایی برای یک شبکه غیر متمرکز در آینده باشد ، زیرا سازندگان Akash از مجموعه ای از سرورهای بسیار جهانی و متنوع استفاده خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *