AIRSWAP پلتفرمی برای تجارت همتا به همتا توکن‌های اتریوم است، به این معنی که کاربران توکن‌های خود را مستقیماً با یکدیگر معامله می‌کنند.

این پلتفرم غیرمتمرکز است زیرا AIRSWAP وجوه کاربران را کنترل نمی کند و اجرای معاملات از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود.

پلتفرم AIRSWAP اینگونه کار می کند که کاربران با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که چه توکن هایی را می خواهند مبادله کنند و با چه قیمتی. هنگامی که هر دو طرف آماده تکمیل مبادله هستند، پروتکل Swap که یک قرارداد هوشمند اتریوم است، معامله را اجرا می کند.

این پلتفرم مزیت یک صرافی غیرمتمرکز را دارد، زیرا کاربران تا زمانی که معامله انجام نشود، کنترل کاملی بر وجوه خود دارند، بنابراین یا هر دو طرف آنچه را که معامله کرده‌اند به دست می‌آورند یا هیچ‌کدام نمی‌توانند.

چه کسی AIRSWAP را اختراع کرد؟

بنیانگذاران مایکل اوید و دان موزیتس هستند که بنیانگذاران Fluidity، شرکت مادر AIRSWAP نیز هستند.

سرمایه گذاران معروف کریپتو؛

  • مایک نووگراتز مدیر عامل گلکسی دیجیتال
  • و جوزف لوبین مدیر عامل شرکت

ژانویه ۲۰۱۹ – DexIndex به عنوان یک ابزار منبع باز راه اندازی شد که قیمت توکن های مختلف را در صرافی های غیرمتمرکز در اتریوم جستجو و فهرست می کند.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

صرافی‌های متمرکز از کاربران می‌خواهند که:

  • به صرافی اعتماد کنند تا با خیال راحت پول خود را برایشان نگه دارند
  • هک نشوند
  • قانون را زیر پا نگذارند
  • تصمیمات نابخردانه نگیرند.

از سوی دیگر، صرافی های غیرمتمرکز که در آن معاملات به طور کامل بر روی بلاکچین انجام می شود، در برابر موارد زیر آسیب پذیر هستند:

  • زمان معاملات کند است، زیرا اتریوم در حال حاضر بسیار کند است.
  • معامله‌گران می‌توانند معاملات یا قیمت‌ها را با اولویت دادن به معاملات خود دستکاری کنند.
  • نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی از آنجایی که تجارت غیرمتمرکز مبادله در کتاب‌های نظم عمومی برای همه اتفاق می‌افتد.

در AIRSWAP ، اجرای معاملات به طور مستقیم از یک کیف به کیف پول دیگر به طور همزمان انجام می شود، بنابراین هیچ خطری برای اجرا وجود ندارد.

مذاکرات نیز به صورت خصوصی و نه در بلاکچین انجام می شود، بنابراین حریم خصوصی حفظ می شود و به دلیل اینکه نیازی به نگهداری نیست، این پلتفرم دارای هزینه صفر است.

AIRSWAP ابزارک خود را ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد توکن ها را مستقیماً در یک وب سایت خریداری کنند، به این معنی که بازدیدکنندگان می توانند بدون نیاز به رفتن به صرافی در وب سایت دیگری به تجارت توکن دسترسی داشته باشند.

چه چیز دیگری متفاوت است؟

برای کمک به کاربران AIRSWAP در یافتن همتایان خود برای تجارت، آنها AirSwap Spaces را ایجاد کردند. فضاهای AirSwap اساساً اتاق هایی هستند که در آن کاربران می توانند علاقه خود را به معامله توکن های مختلف ارسال کنند و سایر کاربران می توانند آنها را کشف کنند.

AST چگونه تولید می شود؟

در اکتبر ۲۰۱۷، AIRSWAP یک ICO راه اندازی کرد و با آن توکن (AST) را ایجاد کرد.

AST یک توکن ERC-20 است که می تواند در صرافی AIRSWAP یا در صرافی های متمرکز مانند Binance و Huobi معامله شود.

با AIRSWAP چه کاری می توانید انجام دهید؟

برخلاف اکثر صرافی ها، هیچ کارمزدی برای استفاده از AIRSWAP وجود ندارد، بنابراین AST برای پرداخت هزینه های معاملاتی استفاده نمی شود، بلکه به عنوان راهی برای پخش معاملات در شبکه عمل می کند.

آینده

AIRSWAP همچنان به افزودن ویژگی‌ها و پیشرفت‌ها به پلتفرم معاملاتی خود ادامه می‌دهد.

برای رفع این چالش، AIRSWAP ابزارهای جدیدی را برای کاربران ایجاد می‌کند تا راحت‌تر همتایان را پیدا کنند تا معاملات را خودکار، کامل‌تر و بدون درز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *