از نظر تئوری ، Airdrop  ارزهای رمزپایه ای رایگان از پروژه هایی است که می خواهند خود را به جامعه Crypto معرفی کنند. اما امروزه ، آیا واقعاً می توانید چند ارزدیجیتال کاملاً رایگان دریافت کنید؟

ارزهای رمزپایه رایگان؟ آیا واقعاً آنها را رایگان دریافت می کنیم؟

پاسخ مثبت است ، کریپتوکارنسی ایردراپ یک راهبرد بازاریابی است که شامل ارسال کوین ها یا توکن‌ها به آدرس‌های کیف پول افراد می‌شود. مقدار کمی از ارز دیجیتال جدید به کیف پول اعضای فعال از جامعه بلاکچین به صورت رایگان یا به عنوان پاداشی کوچک در ازای فعالی شما ارسال می‌شود، این فعالیت می تواند به سادگی ریتوییت کردن یک پست ارسال شده توسط توییتر کمپانی ایردراپ دهنده، لایک کردن و به اشتراک گذاشتن پست و هر فعالیت مشابهی از شما که باعث رشد مخاطبان پروژه می شود. هدف نهایی ایردراپ کریپتو افزایش آگاهی و گسترش توکن یا کوین جدید است.

نکات کلیدی:

  • ایردراپ کریپتو، یک روش بازاریابی استفاده شده توسط شرکت‌های نوپا در فضای کریپتوکارنسی است.
  • این شامل ارسال توکن‌ها به کیف پول‌های معامله‌گران کریپتوکارنسی فعلی، رایگان یا به عنوان پاداشی برای یک خدمت تبلیغاتی کوچک می‌شود.
  • هدف ایردراپ، افزایش آگاهی و مالکیت در استارتاپ ارز است.
  • در حالی که برخی از آن‌ها قانونی هستند، ایردراپ‌های دیگر برای کلاهبرداری در نظر گرفته شده‌اند هنگامی که به سرقت کیف پول یا اطلاعات شخصی مشهورند.
  • ایردراپ ممکن است از طریق راه های دیگر مانند هولد کردن توکن یک پروژه، فعالیت کردن در شبکه آزمایشی آن و راه های دیگر نیز بدست آید که به اختصار در ادامه مطلب توضیح می دهیم.

چگونه می توان Airdrop را با خیال راحت جمع آوری کرد؟

اول از همه ، شما باید در هنگام شکار ارزهای رمزپایه رایگان ، قوانین اساسی ایمنی را به خاطر بسپارید. اگر در حین ساخت Airdrop ، در برهه ای از زمان با پیامی روبرو شدیم که پروژه به دلایلی برای تأیید نیاز به کلید خصوصی یا سایر اطلاعات حساس ما دارد ، می توانیم از کلاهبرداری ۱۰۰٪ مطمئن باشیم.

در مورد پروژه هایی که می خواهند مقداری BTC / ETH برای آنها بفرستیم ، همین مورد صدق می کند – به هر حال ، ما کسانی هستیم که وظایفی را برای آنها انجام می دهیم ، که قرار است برای آنها رمزنگاری های رایگان دریافت کنیم ، نه؟ پس دلیلی ندارد در این راستا به آنها بیتکوین، اتریوم و یا هر ارز دیجیتال دیگری را ارسال کنیم. اگر پروژه شامل موراد کلاهبرداری نبود، باید آدرس کیف پولی را که  کلید خصوصی آن را در اختیار دارید ، برای دریافت ایردراپ بدهید. به عنوان مثال ، اگر این پروژه مبتنی بر ETH باشد ، یک راه حل خوب و ساده  ارسال آدرس اتریوم کیف پول MyEtherWallet خواهد بود.

Airdrop چیست و چگونه کار می کند؟

انواع Airdrop

Standard Airdrops

در یک ایردراپ کریپتو استاندارد، شرکت کنندگانی که علاقه مند به دریافت ایردراپ هستند، به سادگی علاقه خود را برای دریافت ایردراپ ابراز می کنند. فرد باید یک آدرس کیف پول معتبر ارائه دهد و برخی از ایردراپ ها به اطلاعات اضافی فراتر از این نیاز ندارند. ایردراپ‌های استاندارد معمولاً مقدار مشخصی از توکن‌ها برای توزیع با محدودیت در تعداد آدرس های دریافتی هر فرد دارند. بنابراین، برخی از ایردراپ های استاندارد به زمان حساس هستند. اگرچه این نوع ایردراپ ها به دلیل سادگی محبوب هستند، اما هیچ چیزی مانع از ایجاد کیف پول های متعدد برای تخلیه سریع مقدار ایردراپ توسط یک کاربر نمی شود، بنابراین ممکن است به دست آوردن آنها دشوارتر باشد.

Bounty Airdrops

Bounty زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران وظایف خاصی را انجام می‌دهند. این وظایف اغلب مستلزم افزایش آگاهی از یک پروژه با ارسال پست در رسانه های اجتماعی و برچسب گذاری شرکت یا بازنشر یک توییت اخیر در مورد پروژه است. همچنین ممکن است برای افرادی که کاربران دیگر را جذب می‌کنند، در خبرنامه پروژه ثبت‌نام می‌کنند یا به کانال Discord شرکت می‌پیوندند، پاداش‌های ارجاع وجود داشته باشد. در ازای انجام وظایف، کاربران اغلب امتیازهایی را دریافت می کنند که با میزان ایردراپی که دریافت می کنند مطابقت دارد. همچنین ممکن است از کاربران خواسته شود قبل از واجد شرایط شدن برای ایردراپ، مقدار مشخصی امتیاز کسب کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک کاربر پس از کسب ۳۰۰ امتیاز واجد شرایط ایردراپ باشد که هر مورد ذکر شده در بالا ۱۰۰ امتیاز دارد.

Holder Airdrops

ایردراپ هولدرهای کریپتو بر اساس اینکه چه کسی توکن‌های موجود را در اختیار دارد، چه تعداد توکن دارد و چه مدت زمانی آنها را نگه داشته است به‌طور خودکار رخ می‌دهد. از آنجایی که کیف پول ها و اطلاعات بلاکچین بخشی از یک دفتر کل توزیع شده عمومی هستند، همه کاربران بلاکچین در کیف پول ها و توزیع توکن ها شفافیت کامل دارند. نقطه ضعف این نوع ایردراپ این است که افرادی که توکن در دست داشته باشند ممکن است ایردراپ نخواهند. از طرف دیگر، ایردراپ‌های نگهدارنده تضمین می‌کنند که نگهدارندگان بزرگ‌تر و افراد سرمایه‌گذار، این مزایا را دریافت می‌کنند. برخی از ایردراپ های دارنده تنها زمانی ممکن است ایردراپ اعطا کنند که اعضا مقدار مشخصی توکن در دست داشته باشند. در غیر این صورت، آنها ممکن است مبلغ جایزه را به نسبت میزان موجودی توکن تعیین کنند.

Exclusive Airdrops

ایردراپ انحصاری کریپتو زمانی رخ می دهد که افراد خاصی به صورت جداگانه برای ایردراپ انتخاب شوند. تفاوت این است که آنها ممکن است نه بر اساس مقدار توکن‌هایی که دارند، بلکه بر اساس عناصر دیگری مانند زمان صرف شده برای یک پروژه، هزینه بیشتر صرف شده برای فعالیت در شبکه یا تعداد پست‌ها در یک انجمن انتخاب شوند. ایردراپ انحصاری روشی حتی متمرکز تر برای پاداش دادن به نزدیکترین افراد به پروژه است و ممکن است ایردراپ را به کیف پول هایی بدهد که ممکن است اصلاً توکنی در خود نداشته باشند.

آیا ایردراپ ها ارزش جمع آوری را دارند؟

بنابراین ، آیا ارزش دارد که وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که فقط نتایج مورد انتظار را برای ما به ارمغان بیاورد؟ اگر ما تازه ماجراجویی خود را با ارزهای رمزپایه آغاز می کنیم ، ممکن است به جای سرمایه گذاری سرمایه خود ، گزینه جالبی باشد. همچنین ممکن است تنوع جالبی باشد ، به ویژه در بازار خرس. هیجان زده نشوید که ما از این طریق ثروت زیادی کسب خواهیم کرد – احتمالاً بسیاری از پروژه های سازماندهی Airdrop ناعادلانه به نظر می رسند و هرگز ارزهای دیجیتال خود را نخواهیم دید. با این حال ، این احتمال نیز وجود دارد که دارایی های دیجیتال به دست آمده از ایردراپ در مدتی ارزش چیزی را داشته باشند.

گزینه های جایگزین Airdrop

روش دیگر برای کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری در زمان شرکت در برنامه های وابسته است. صرافی های رمزنگاری مانند BitBay ، Binance و BitMEX برنامه های وابسته دائمی را به کاربران خود ارائه می دهند ، جایی که ما می توانیم بخشی از کمیسیون ها را از طریق رفرال گیری به دست آوریم.کسب درآمد از این روش مقدار ناچیزی است که ارزش ندارد تمام تمرکز خود را روی این راه بگذارید.

بسیاری از شرکتهای Fintech هزینه ثبت نام و تأیید در سیستم عامل خود را به ما پرداخت می کنند. مثال ایده آل Monese ، ارائه دهنده کارت پرداخت جدید است که برای ثبت نام و تأیید حساب حدود ۱۴ یورو به ما پرداخت می کند. مثال دیگر ، پروژه Bitwala است که بابت گذراندن فرآیندی مشابه ، ۳۰ یورو پاداش به ما می پردازد. در صورتی که پلتفرم جدیدی راه اندازی شد و به ازای ثبت نام و ارسال لینک دعوت وجه قابل توجهی پرداخت میکرد، حتما از آن فرصت استفاده کنید.

پرسش و پاسخ (FAQ)

اولین Crypto Airdrop چه بود؟

اولین ایردراپ ارز دیجیتال در ۲۵ مارس ۲۰۱۴ به AuroraCoin (AUR) نسبت داده شد. در نظر گرفته شده که ارز رمزنگاری شده برای کشور ایسلند باشد، هر شهروند یا مقیم دائمی که شناسه ملی خود را ارسال کند، ۳۱٫۸ AUR دریافت می کرد.

NFT Airdrop چیست؟

مشابه سایر انواع ایردراپ کریپتو، ایردراپ NFT به دارندگان توکن های NFT یک پتلفرم یا پروژه ی خاص تعلق میگیرد. این کار برای ایجاد یک جامعه بزرگ تر و قوی تر پیرامون NFT های خاص و پاداش دادن به دارندگان آنهاانجام می شود.

آیا کشور السالوادور بیت کوین Airdrop را انجام داد؟

بله. السالوادور برای تشویق پذیرش بیت کوین در حالی که این کشور بیت کوین را به عنوان پول قانونی خود انتخاب کرد ، به همه کسانی که کیف پول ساخته شده توسط دولت را نصب کرده اند به اندازه ی ۳۰ دلار بیت کوین اعتبار داد.

چگونه Crypto Airdrops را پیدا کنم؟

ایردراپ های کریپتو اغلب برای افزایش هیجان و آگاهی در مورد یک توکن به عموم مردم اطلاع رسانی و بازاریابی می شوند. بسیاری از این ایردراپ‌ها را می‌توان با عضویت در خبرنامه‌های airdrop یا دنبال کردن بلاکچین در رسانه‌های اجتماعی پیدا کرد. از منابع محبوب اطلاع رسانی ایردراپ ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

آیا می توانید از Crypto Airdrops درآمد کسب کنید؟

افراد می‌توانند از ایردراپ‌های کریپتو کسب درآمد کنند، اگرچه ایردراپ‌های کریپتو برای افزایش استفاده از یک ارز دیجیتال در میان طیف وسیعی از کاربران در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، ایردراپ ها اغلب مقادیر قابل توجهی نیستند (کمتر از ۱۰ دلار)، و ممکن است توکن ها در ابتدا قابلیت نقد کردن را نداشته باشند. همچنین، خطر بیشتری وجود دارد که کاربران در صورت توانایی، سعی کنند دارایی های خود را نقد کنند (در نتیجه به سرعت ارزش کوین ها یا توکن ها کاهش می یابد).

نتیجه گیری

ایردراپ راهی برای شرکت‌ها و پروژه‌ها برای افزایش آگاهی از توکن یا کوین خود است. همچنین راهی برای افزایش نقدینگی آنها با دادن توکن به هزاران کیف پول مختلف است. اگرچه ایردراپ‌ها ارزش دارند و ممکن است پول رایگان در نظر گرفته شوند، اما اگر کاربران از کلاهبرداری‌های احتمالی مرتبط با ایردراپ‌های کریپتو آگاه نباشند، خطرات قابل توجهی نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده و سایر پیشنهادات اولیه کوین (“ICO”) بسیار پرخطر است و این مقاله توصیه ای از طرف Arekcrypto یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد. برای دریافت مشاوره رایگان به آدرس اینستاگرام آکادمی آموزشی Arekcrypto مراجعه کنید.

2 پاسخ به “Airdrop چیست؟ نکات کلیدی دریافت ارز دیجیتال رایگان”

  1. فردين مصطفایی گفت:

    سلام مطالب مفید و عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *