AETERNITY یک شبکه بلاکچین قرارداد هوشمند است که با میزبانی قراردادهای خارج از شبکه اصلی سریعتر از رقبا اجرا می شود. همچنین روی موبایل متمرکز است و برای مقیاس ساخته شده است

وقتی «پدرخوانده اتریوم» از کار بیفتد و بلاکچین خود را تشکیل دهد، چه اتفاقی می‌افتد؟ AETERNITY همین است.

این پلتفرم به دنبال اصلاح اشتباهات سلف معروف خود است. بنابراین به جای داشتن قراردادهای هوشمند روی بلاکچین، AETERNITY آنها را از زنجیره خارج می کند.

AETERNITY به جای داشتن برنامه‌های غیرمتمرکز Dappهایی که دست و پا چلفتی هستند و استفاده از آن‌ها سخت است، یک تیم کامل از افراد را استخدام می‌کند تا رابط کاربری خود را بسیار آسان کنند.

همچنین از سه زبان برنامه نویسی مختلف برای برآوردن نیازهای مختلف در بلاکچین استفاده می کند. اتریوم فقط یک (Solidity) دارد که به سختی استفاده و به هم ریختن آسان شهرت دارد.

AETERNITY چیست؟

AETERNITY یک شبکه بلاکچین است که هر آنچه را که انتظار دارید ارائه می دهد:

 • قراردادهای هوشمند
 • توکن خود
 • و برنامه های غیرمتمرکز.

اما به خود می بالد که سریعتر و کارآمدتر از بلاکچین های رقیب است. همچنین ویژگی های امنیتی اضافی را برای قراردادهای هوشمند ارائه می دهد که با هدف پذیرش انبوه انجام می شود.

چه کسی ابدیت را خلق کرد؟

AETERNITY توسط یانیسلاو مالاهوف، که خود را “پدرخوانده اتریوم” می نامد، تاسیس شد. بدیهی است که او قبل از نامگذاری رسمی اتریوم با موسس اتریوم همکاری نزدیکی داشته است.

یک تاریخچه مختصر

 • ۲۰۱۷ – تاسیس شد
 • ژانویه ۲۰۱۷ – شبکه آزمایشی عمومی راه اندازی شد
 • مارس ۲۰۱۷ – وایت پیپر منتشر شد
 • آوریل ۲۰۱۷ – ICO اولیه
 • نوامبر ۲۰۱۸ – Mainnet به نام “Roma” راه اندازی شد

AETERNITY (ابدیت) چیست؟

چه چیز خاصی در مورد AETERNITY است؟

کانال های دولتی

به طور سنتی، قراردادهای هوشمند مستقیماً در بلاکچین ساخته می شوند. این کار فضای زیادی را اشغال می کند و سرعت کار را کاهش می دهد. AETERNITY با اجازه دادن به قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره بلاکی یا «خارج از زنجیره» این مشکل را حل کرده است.

همچنین افزایش حریم خصوصی را ارائه می دهد. قراردادها فقط در صورت اختلاف بر روی بلاکچین قرار می گیرند و به افراد اجازه می دهند قراردادهایی داشته باشند که می توانند پنهان نگه داشته شوند.

حکومت داری

AETERNITY با دادن نظر به همه سهامداران در مورد آنچه اتفاق می افتد، تأکید زیادی بر قدرت جامعه داشته است. هر چه ژتون های بیشتری داشته باشید، وزن بیشتری را تحمل می کنید.

اجماع

AETERNITY از روش ترکیبی اثبات کار و اثبات سهام استفاده می کند. معمولاً اثبات کار به قدرت محاسباتی خام متکی است، که برق زیادی مصرف می‌کند و فقط به افرادی که قوی‌ترین رایانه‌ها را دارند اجازه می‌دهد در بازی ماینینگ شانس داشته باشند.

در عوض، ابدیت از “چرخه فاخته” استفاده می کند که به پهنای باند حافظه کامپیوتر بستگی دارد. این اثبات کار به این معنی است که از نظر تئوری، از هر دستگاهی از لپ‌تاپ گرفته تا تبلت می‌توان برای استخراج توکن‌های AE استفاده کرد.

ORACLES

برخی از قراردادهای هوشمند به اطلاعات خارجی بستگی دارد که باید انجام شوند – مانند آب و هوا یا قیمت سهام.

اوراکل ها به عنوان کمکی عمل می کنند که آن اطلاعات را از طرف قرارداد هوشمند بازیابی و تأیید می کنند.

AE چگونه تولید می شود؟

توکن‌های AE با استفاده از الگوریتم اثبات کار چرخه فاخته استخراج می‌شوند. کوین های دیگری که از این استفاده می کنند عبارتند از BitCash و Grin coin.

به جای تکیه بر قدرت محاسباتی خام ، به حافظه کامپیوتر متکی است. این امر ماینینگ را برای افرادی با رایانه های روزمره قابل دسترسی می کند.

در حال حاضر، گوشی‌های هوشمند قدرت کافی برای استخراج توکن‌ها را ندارند، اما ایده این است که روزی آن‌ها نیز خواهند داشت.

با توکن های AETERNITY چه کاری می توانید انجام دهید؟

مانند دیگر بلاکچین ها، توکن های AE سوختی هستند که برای انجام هر کاری روی پلتفرم نیاز دارید. این شامل دسترسی به نسخه AETERNITY از برنامه های غیرمتمرکز می شود.

برخی از نمونه های “aepp” عبارتند از:

 • بازی های ویدیویی چند نفره
 • تامین مالی جمعی
 • مدیریت زنجیره تامین

آینده

شبکه اصلی AETERNITY تنها در نوامبر ۲۰۱۸ راه اندازی شد. AETERNITY باید به یافتن راه‌هایی برای متمایز کردن خود از رقبا ادامه دهد زیرا با غول‌هایی مانند اتریوم و همچنین EOS و NEO پیش می‌رود.

با این حال، ابدیت به طور گسترده ای برای اولین موبایل خود که برای رویکرد مقیاس ساخته شده است، تحسین شده است. با بسیاری از مشکلاتی که بیت کوین و اتریوم را تحت فشار قرار می دهند، مقابله می کند.

قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره مطمئناً AETERNITY را برای پذیرش انبوه آماده می کند که علاقه کسب و کارهای سنتی تر را برانگیخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *