لاکسیس چیست؟

Lachesis الگوریتم اجماع (ABFT) ASYNCHRONOUS BYZANTINE FAULT TOLERANCE _تحمل خطای ناهمزمان بیزانس  فانتوم است. به زبان ساده، مکانیزم اجماع، موتوری است که بلاکچین را نیرو می دهد.
در مقایسه با اجماع کلاسیک و ناکاموتو، Lachesis یک انتخاب سریع‌تر، مقیاس‌پذیرتر و مطمئن‌تر است.
توسعه دهندگان می توانند از Lachesis برای ساخت برنامه های همتا به همتا بدون نیاز به ایجاد لایه شبکه خود استفاده کنند.

اقلام کلیدی:

 • ناهمزمان: شرکت کنندگان این آزادی را دارند که دستورات را در زمان های مختلف پردازش کنند.
 • بدون رهبر: هیچ شرکت کننده ای نقش “ویژه” ایفا نمی کند.
 • Byzantine Fault-Tolerant: از یک سوم گره های معیوب، از جمله رفتارهای مخرب پشتیبانی می کند.
 • نهایی: خروجی Lachesis را می توان بلافاصله استفاده کرد. نیازی به انتظار برای تایید بلاک نیست. تراکنش ها در ۱-۲ ثانیه تایید می شوند.

چرا LACHESIS ؟

Lachesis برای غلبه بر محدودیت‌های الگوریتم‌های اجماع قبلی ایجاد شده است. در واقع، این گزینه ایده‌آل برای برنامه‌هایی است که به سرعت بالا، نهایی‌بودن سریع و امنیت در سطح بانکی نیاز دارند.
در دنیای پرشتاب امروزی، هر چیزی که نیاز به انتظار یا تاخیر داشته باشد، به سادگی استفاده نمی شود.

Lachesis مانع ایجاد برنامه‌های سریع و غیرمتمرکز را که هر کسی می‌تواند استفاده کند، برطرف می‌کند.

برای بخش‌هایی مانند پرداخت‌ها، ردیابی زنجیره تامین، ذخیره‌سازی داده‌های مراقبت‌های بهداشتی و موارد دیگر، یا ایجاد انقلابی در صنعت رو به رشدی مانند DeFi، لاکسیس می‌تواند همه این کارها را انجام دهد.

اجماع LACHESIS یک الگوریتم اجماع ABFT

 • Lachesis یک الگوریتم اجماع aBFT مبتنی بر DAG است که پیشرفت‌های ملموسی را نسبت به مدل‌های کلاسیک و ناکاموتو ارائه می‌دهد.
 • Lachesis ناهمزمان، بدون رهبر و نهایی است و در عین حال تحمل خطای بیزانسی نیز دارد.
 • Lachesis طوری طراحی شده است که به راحتی به برنامه های نوشته شده در هر زبان برنامه نویسی متصل شود. توسعه دهندگان می توانند روی ایجاد منطق برنامه تمرکز کنند و Lachesis را برای مدیریت جنبه تکرار ماشین حالت یکپارچه کنند.
 • Lachesis به سایر گره‌های Lachesis متصل می‌شود و تضمین می‌کند که همه دستورات یکسان را به ترتیب یکسان پردازش می‌کنند.

ABFT _ تحمل خطای ناهمزمان بیزانس

الگوریتم اجماع چیست؟

مکانیسم اجماع هسته فناوری های توزیع شده است. در یک محیط غیرمتمرکز، که در آن هیچ نهاد مرکزی تراکنش‌ها را تایید نمی‌کند، پروتکل اجماع تضمین می‌کند که همه شرکت‌کنندگان شبکه به توافق دست می‌یابند: شبکه به‌عنوان یک کل، تراکنش‌ها را به روشی کاملاً غیرقابل اعتماد تأیید می‌کند.

اجماع کلاسیک

پروتکل‌های اجماع کلاسیک مدت‌ها قبل از بلاکچین ایجاد شدند. آنها از دهه ۱۹۸۰ در پایگاه های داده توزیع شده استفاده شده اند.

تحمل خطای بیزانسی (BFT)

تحمل خطا بیزانس توانایی یک شبکه توزیع شده برای دستیابی به اجماع است، بنابراین به کار خود، با وجود اطلاعات نادرست یا شرکت کنندگان مخرب در شبکه ادامه می دهد.
قبل از بیت کوین، تنها راه برای حفظ تحمل خطای بیزانسی در یک شبکه توزیع شده، محدود کردن تعداد گره ها بود.

تحمل خطای بیزانسی (PBFT)

تحمل خطای بیزانسی عملی مدلی برای دستیابی به اجماع با قادر ساختن بسیاری از رایانه‌ها به صورت یکپارچه رفتار می‌کند، تکنیکی که به عنوان تکرار ماشین حالت شناخته می‌شود.

اجماع ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو مکانیزم اجماع را طراحی کرد که مسائل مقیاس پذیری اجماع کلاسیک را حل می کند.
ناکاموتو اجماع یک مدل BFT است که برای کار در شبکه‌های همتا به همتا با هزاران گره ایجاد شده است و از تمرکززدایی و امنیت حمایت می‌کند. این مدل با معرفی Proof-of-Work هزینه های ارتباطی را از بین می برد.

تحمل خطای ناهمزمان بیزانس (ABFT)

ABFT _ تحمل خطای ناهمزمان بیزانس بالاترین استاندارد الگوریتم های اجماع است. این Trilemma مقیاس پذیری بلاکچین را حل می کند، که طبق آن تنها دو مورد از سه جزء زیر به طور همزمان امکان پذیر است:

 • عدم تمرکز
 • امنیت
 • مقیاس پذیری

پروتکل اجماع aBFT حداکثر تمرکززدایی، مقیاس پذیری بالا و امنیت در سطح بانک را امکان پذیر می کند.

در یک شبکه aBFT، گره ها می توانند به اجماع به طور مستقل این اطلاعات را منتقل کنند و نیازی به تبادل بلاک های نهایی ندارند.
به همین دلیل، مکانیسم‌های اجماع aBFT کاملاً بدون رهبری هستند و امنیت را افزایش می‌دهند: هیچ مرحله‌ای وجود ندارد و هیچ اثبات کار وجود ندارد.

برخلاف pBFT، که بر این واقعیت تکیه می کند که تمام پیام های به اشتراک گذاشته شده بین گره ها در نهایت تحویل داده می شوند، aBFT اجازه می دهد تا پیام ها به تاخیر بیفتند یا به طور کلی از بین بروند. علاوه بر انعطاف‌پذیری ویژه شبکه‌ها در برابر حملات DDoS، تحمل خطای ناهمزمان بیزانس همچنین تأخیر تراکنش را کاهش می‌دهد و در نتیجه شبکه سریع‌تری ایجاد می‌کند.

در نهایت، شبکه‌های aBFT امکان مقیاس‌پذیری و عدم تمرکز بیشتر را فراهم می‌کنند، زیرا ارتباطات بیش از حدی برای محدود کردن تعداد گره‌های شرکت‌کننده وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *