پلتفرم wave دارای ویژگی های مختلف است. لایه های Waves Platform ,Waves Blockchain و Waves Client در بالای بلاکچین آن ساخته شده در حالی که همه موارد دیگر بخشی از کل اکوسیستم Waves است. اکنون که برخی از تعاریف موجود در این زمینه وجود دارد، با نگاهی به لایه پایه Waves Blockchain به ادامه مطلب می رویم.

مطلب مرتبط: آموزش ارز دیجیتال

بلاکچین Waves

Waves Blockchain پایه مشتری Waves Client و همه مواردی است که روی Waves اجرا می شود. خود بلاکچین با تأثیر زیادی از ایده “سکه های رنگی” و نشانه های سفارشی بلاکچین Nxt ایجاد شده است و از روش جدیدی برای انعطاف پذیری زنجیره بلاک استفاده می کند.

به جای افزودن تراکنش های رمز به معاملات مرتب بلاکچین، پلتفرم wave از “افزونه ها” استفاده می کند که انواع جدید تراکنش را معرفی می کند. این افزونه ها در بالای مفهوم اصلی نرم افزار ساخته شده اند تا کاربر بتواند از این تراکنش ها برای نصب آن پلاگین استفاده کند.

این سیستم و قابلیت ایجاد توکن های سفارشی به بلاکچین Waves امکان می دهد تا یک توکن دلخواه را در برابر توکن سفارشی دیگر معامله کند. در اصل، توکن سازی و معامله هر دارایی در بلاکچین امکان پذیر است. مثالی که در این وایت پیپر آورده شده معامله ارزهای ملی توکن شده است. بنابراین با رمز سفارشی به دلار آمریکا، می توانیم آن را با علامت سفارشی که به بلاک چین Waves به ین ژاپن گره خورده معامله کنیم. این امکانات با این قابلیت کاملاً بی حد و حصر است و برای جفت شدن با آن بلاک چین Waves دارای یک پروتکل اجماع برتر برای مطابقت است.

مطلب مرتبط: صرافی های ارز دیجیتال

پروتکل Waves-NG پلتفرم wave

پروتکل Waves-NG

Waves-NG الگوریتم اجماع نسل بعدی است که در حال حاضر توسط بلاک چین Waves استفاده می شود. این پروتکل براساس پروتکل Bitcoin-NG است که در دانشگاه کرنل ساخته شده است. این پروتکل با ایده رفع مشکلات مقیاس پذیری که سال ها موضوع بحث در جامعه بیت کوین بوده است، طراحی شده است. Waves آن پروتکل را دریافت و با سیستم Proof-of-Stake سازگار کرد.

نکته:

در معاملات ثانیه بلاکچین کلاسیک محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال بیت کوین حداکثر از نظر تئوری ۳ تراکنش در ثانیه دارد.

پلتفرم wave رویکرد کمی اصلاح شده ای را به پروتکل NG نشان می دهند. در پلتفرم wave چیزی وجود دارد که به عنوان بلاک جاری برای بلاکچین شناخته می شود و در Waves-NG بلاک های جاری از بلاک های کلیدی و میکرو بلاک ها (پروتکل اصلی NG) تشکیل شده است. در این سیستم، یک گره استخراج کننده از طریق PoS حق ایجاد یک بلاک کلیدی را بدست می آورد.

مطلب مرتبط: کیف پول های ارز دیجیتال

آن بلاک کلیدی هیچگونه معامله در شبکه را شامل نمی شود. اما شامل معامله coinbase است و به گره حق ایجاد میکرو بلاک را می دهد. بلاک های میکرو از معاملات ساخته شده توسط گره استخراج با بلاک کلید تشکیل شده است. گره تراکنش ها را به این میکرو بلاک ها اضافه می کند بدون اینکه هیچگونه عملکرد Proof-of-Stake اتفاق بیفتد. سپس آن میکرو بلاک ها را به شبکه ارسال می کند. بنابراین آنها را با کلید خصوصی خود تأیید می کند.

این فرآیند تا زمانی رخ می دهد که یک گره استخراج جدید با استفاده از PoS برای تولید یک بلاک کلید جدید انتخاب شود. هنگامی که یک بلاک کلید جدید ایجاد می شود، مجموعه اصلی بلاک قبلی با تمام میکرو بلاک هایی که تولید می شود، یک بلاک جاری جدید و کامل تشکیل می دهد که به زنجیره بلاک اضافه می شود.

نکته:

با توجه به این روش، پروتکل Waves-NG می تواند حداکثر به ۱۰۰ معامله در ثانیه برسد که از نظر سرعت معاملات Bitcoin و Ethereum را کوتاه می کند. بلاک های کلیدی را می توان به دلیل کوچک بودن معامله سریع پیدا کرد. ایجاد و ارسال بلاک های میکرو فقط با سرعت پخش شبکه محدود می شود. سیستم NG هنوز ماهیت غیرمتمرکز سیستم و الگوریتم Proof-of-Stake را در قلب سیستم حفظ می کند. با حرکت به جلو، بیایید سازوکار Waves Proof-of-Stake را بررسی کنیم.

مطلب مرتبط: آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

PoS and Leasing22

اثبات سهام اجاره ای (LPOS) به دارندگان Waves اجازه می دهد تا با استفاده از مانده های خود برای تأمین امنیت شبکه در حالی که کنترل کامل وجوه خود را دارند، سود کسب کنند.

روش کار LpoS از چند طریق به طور همزمان کارآمد و کاربرپسند است. با چند کلیک ساده می توانید بودجه Waves خود را از طریق کیف پول Waves به یک گره نمایندگی اجاره دهید. اکثر گره ها حدود ۷۰-۹۰٪ از بودجه خود را به رای دهندگان خود می دهند. روش کار Waves این است که کارهای دشوار در پشت صحنه به صورت خودکار است. شما فقط باید موارد خاص را از طریق یک رابط انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: قیمت ارز دیجیتال

Waves Client

Client حال حاضر در نسخه وب و دسک تاپ / موبایل مانند کابین خلبان کل عملکرد Waves است. در آن، می توانید رمزهای خود را ارسال و دریافت کنید، توکن های جدیدی ایجاد کنید، وجوهی را اجاره کنید و البته در بازار غیرمتمرکز dex با تمام توکن های مبتنی بر Waves تجارت کنید.

پلتفرم wave

قراردادهای هوشمند

Waves زبان قرارداد هوشمند موسوم به ridon ایجاد کرده است:

“ارائه عملکرد برای اجرای سناریوهای مورد نیاز مانند کیف پول چند علامت، مبادله اتمی، مجوز ۲ عاملی و همچنین محافظت دقیق تر از سکه ها.”.ما همچنین یک تراکنش داده را معرفی خواهیم کرد: روشی برای ارسال داده های Oracle به بلاکچین. البته این روش در کد قراردادهای هوشمند ما موجود است. از نظر فناوری، شما اساساً قادر خواهید بود در زمان های فعلی از طریق بلاکچین هر کاری انجام دهید: ۲fa، مبادله اتمی، کیف پول های چند سیگنال، رای گیری، انجماد، و موارد دیگر.

با این وجود Waves به بالاترین استاندارد ممکن می رسد و درعین حال بلاکچین غیر متمرکز باقی می ماند.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تحلیل تکنیکال

همچنین بسیار متفاوت از Ethereum، اجرای همه توابع فوق نسبتاً ساده خواهد بود.

“به عنوان مثال، مردم از Ethereum برای ICO استفاده می کنند. زیرا شما می توانید توکن ایجاد کنید، اما در واقع یک روش بسیار پیچیده، ناکارآمد و گران قیمت برای انجام آن است. توکن ها در آدرس Ethereum شما نگهداری نمی شوند: آنها در یک قرارداد هوشمند ثبت شده اند و هر بار که آنها را “جابجا می کنید” ، اطلاعاتی را که قرارداد هوشمند ثبت می کند به روز می کنید. در پلتفرم wave، با آنها یکسان رفتار می شود و در آدرس شما نگهداری می شود. بعلاوه، ما از ایجاد رمز در هسته و کیف پول Waves استاندارد پشتیبانی می کنیم، که زندگی را برای کاربران نهایی بسیار راحت تر می کند. سپس توکن هایی که ایجاد می کنید می توانند بلافاصله در DEX توزیع و معامله شوند و دیگر هیچ کار دیگری انجام نشود. این یک رویکرد ساده تر و مفید تر است. “

درآمد گره و اجاره از کجا حاصل می شود؟

صرفاً از هزینه های معامله، هر بار که Wave ارسال می کنید و یا یک قرارداد هوشمند را شروع می کنید. بخشی از Waves در گره های محافظت کننده در شبکه توزیع می شود. در اینجا همه ما در صورت اجاره گره های خود سهم می گیریم. می تواند مانند یک شبکه تحت مالکیت جامعه باشد که همه از رشد آن بهره مند می شوند. از آنجا که استخراج این ارزها دیگر پایدار نیست، شما فقط با نگه داشتن و اجاره وجوهات مالی خود سهمی از شبکه در حال رشد Waves بدست می آورید.

هرچه شبکه بزرگتر و تراکنش های بیشتر باشد ، کارمزد بیشتر و منفعل تر خواهد بود.

برای خرید این ارز میتوانید از طریق صرافی بایننس اقدام کنید. برای نگه داری آن نیز تمامی کیف پول هایی که آن را پشتیبانی می کنند کافی است.

مطلب مرتبط: از کجا شروع کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *