پاداش بلاک به ارز رمزپایه ای گفته می شود که وقتی یک ماینر با موفقیت بلاک جدیدی را تأیید می کند ، جایزه می گیرد. پاداش بلاک از دو مولفه ساخته شده است: یارانه بلاک و هزینه معاملات. یارانه بلاک شامل کوین های تازه تولید شده است و نشان دهنده بزرگترین قسمت پاداش بلاک است. قسمت دیگر از تمام هزینه های پرداخت شده توسط معاملات انجام شده در بلاک است.

از آنجا که Block Rewards تقریباً به طور کامل از یارانه بلاکی ساخته شده است ، معمولاً مشاهده افرادی که در مورد یارانه بلاکی صحبت می کنند در حالی که از آن به عنوان پاداش بلاک یاد می کنند بسیار معمول است. بنابراین در اصطلاحات رایج ، اصطلاح “پاداش بلاک” هزینه ها را شامل نمی شود.

در مورد بیتکوین ، یارانه بلاک از ۵۰ BTC شروع شد و در هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک به نصف کاهش می یابد (تقریبا هر چهار سال یکبار). چنین فرایندی به نصف شدن بیت کوین معروف است. یارانه بلاک بیت کوین در سال ۲۰۱۲ به ۲۵ BTC و در سال ۲۰۱۶ به ۱۲٫۵ BTC کاهش یافت.

کوین های تازه تولید شده توسط نوع خاصی از معاملات به نام معامله coinbase ایجاد می شوند. به طور معمول ، معامله coinbase اولین معامله ای است که در یک بلاک اضافه می شود و اساساً از هیچ چیز کوین تولید نمی کند زیرا کوین ها از یک ورودی خالی واحد حاصل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *