پاداش بلاک به ارز رمزپایه ای گفته می شود که وقتی یک ماینر با موفقیت بلاک جدیدی را تأیید می کند ، جایزه می گیرد. پاداش بلاک از دو مولفه ساخته شده است: یارانه بلاک و هزینه معاملات. یارانه بلاک شامل کوین های تازه تولید شده است و نشان دهنده بزرگترین قسمت block Reward است. قسمت دیگر کارمزدی از تمام هزینه های پرداخت شده توسط معاملات انجام شده در بلاک است.

از آنجا که Block Rewards تقریباً به طور کامل از یارانه بلاکی ساخته شده است ، معمولاً مشاهده افرادی که در مورد یارانه بلاکی صحبت می کنند در حالی که از آن به عنوان پاداش بلاک یاد می کنند بسیار معمول است. بنابراین در اصطلاحات رایج ، اصطلاح “پاداش بلاک” هزینه ها را شامل نمی شود.

پاداش بلاک چیست؟هر آنچه باید بدانید

در مورد بیتکوین ، پاداش بلاک از ۵۰ BTC شروع شد و در هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک (تقریبا هر چهار سال یکبار) به نصف کاهش می یابد که به این رویداد Halving نیز می گویند. این فرایندی به نصف شدن پاداش بیت کوین معروف است. پاداش بلاک بیت کوین در سال ۲۰۱۲ به ۲۵ BTC و در سال ۲۰۱۶ به ۱۲٫۵ BTC کاهش یافت.هم اکنون در زمان انتشار این مقاله در تاریخ ۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ پاداش هر بلاک ۶/۲۵ بیتکوین می باشد.

کوین های تازه تولید شده توسط نوع خاصی از معاملات به نام معامله Coinbase ایجاد می شوند. به طور معمول ، معامله Coinbase اولین معامله ای است که در یک بلاک اضافه می شود و اساساً از هیچ چیز کوین تولید نمی کند زیرا کوین ها از یک ورودی خالی واحد حاصل می شوند.اما سوال اصلی اینجاست که این پاداش در تمام مکانیزم ها و الگوریتم های اجماع بلاکچین ها ، به یک صورت مشابه توزیع می شود ؟ و تاثیرات نحوه توزیع block Reward در قیمت توکن آن پروژه چیست ؟

پاسخ این سوال را در مورد بیتکوین می توانیم در مقاله Halving پیدا کنیم اما در مورد تمام آلتکوین ها قوانین بیتکونی صدق نمی کند و هر کدام معماری خاص خودش را دارد.اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستید و نیاز دارید تا بهترین کوین ها و پرپتانسیل ترین توکن ها را در سبد هولد خود جای دهید، پیشنهاد آکادمی آموزشی Arekcrypto مطالعه و یادگیری ۵۰۰ سرفصل مفید و کاربردی با شرکت در دوره های آموزشی یعنی دوره آموزشی تحلیل فاندامنتال ۱ و دوره آموزشی تحلیل فاندامنتال ۲ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *