ترکیب BIG DATA با فناوری بلاکچین

ترکیب BIG DATA با فناوری بلاکچین، پتانسیل رشد را در بسیاری از شرکت ها به ارمغان می آورد و همچنین بازار ارزهای دیجیتال را تقویت می کند.

BIG DATA می توانند الگوها و روندهایی را که می توانند یافته های روشنگری برای شرکت ها ایجاد کنند، باز کند. اگر از تجزیه و تحلیل داده ها برای تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال استفاده شود، می تواند به ابزار مفیدی برای پیش بینی روندها و محافظت در برابر اقدامات غیرقانونی تبدیل شود.

تجزیه و تحلیل داده های روشنگر. بلاکچین یک سیستم غیرمتمرکز است که در آن ارائه دهندگان کنترل بر روی اینکه کدام داده به اشتراک گذاشته می شود و کدام داده نیست. داده های موجود در سیستم قابل اعتماد هستند زیرا از طریق یک فرآیند تأیید می گذرد. با این حال، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن، سازماندهی نشده است. در نتیجه ممکن است سرمایه گذاران را از خرید یا معامله باز دارد.

تجزیه و تحلیل داده ها را می توان برای تسهیل داده ها و پیش بینی روندهای بزرگتر در انواع خاصی از ارزهای دیجیتال استفاده کرد. به این ترتیب، سرمایه گذاران می توانند تصمیمات هوشمندانه ای در مورد معامله و خرید بگیرند.

 • حفاظت اضافی در برابر اعمال غیرقانونی: BIG DATA می توانند به نشان دادن روندها یا الگوهای اعمال غیرقانونی کمک کنند و لایه ای از امنیت را در ارزهای دیجیتال اضافه کنند. از این الگوها، شرکت ها می توانند روش های امنیتی سخت تری را پیاده سازی کنند.
 • این می تواند به عنوان ابزاری برای کمک به صاحبان ارزهای دیجیتال برای آگاهی بیشتر از تلاش های هک عمل کند.
 • این روندها همچنین می توانند به طور بالقوه کلاهبرداری ها و کلاهبرداری های بزرگتر را در ارزهای دیجیتال شناسایی کنند.

ساده سازی فرآیندها در مشاغل درک و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال به زمان نیاز دارد. یکی از دلایل این است که بسیاری از انواع ارز دیجیتال قابل معامله هستند. نظارت بر تغییرات بازار نیز دشوار است.

از BIG DATA می توان برای ایجاد یک فرآیند ساده استفاده کرد که در آن مدل ها می توانند گزارش های داده قابل اعتمادی را ایجاد کنند که در زمان واقعی به روز می شوند. در همین حال، تیم ها می توانند زمان خود را بر روی کارهای کارآمدتر متمرکز کنند.

مروری بر ارزهای دیجیتال و نقش کلان داده ها

شتاب بازار مالی دیجیتال پتانسیل رشد ارز دیجیتال را به همراه دارد. ارزهای دیجیتال به افراد اجازه می‌دهد به صورت دیجیتالی خرید کنند و فرصت‌هایی را برای شکل غیرمتمرکز ارز باز می‌کند.

با این حال، با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، تهدید کلاهبرداری نیز افزایش می یابد. هکرها همچنین امکان تداخل در معاملات را دارند.

اقدامات حفاظتی مانند اثبات کار و اثبات سهام برای اطمینان از معتبر بودن تراکنش های بلاکچین استفاده می شود.

علاوه بر این، ادغام تکنیک‌های کلان داده می‌تواند روش‌های اضافی حفاظت و ابزارهای تحلیلی مفیدی را نیز ارائه دهد. سرمایه‌گذاران بیشتری احتمالاً از تکنیک‌های کلان داده برای ایمن کردن تراکنش‌ها و تصمیم‌گیری هوشمندانه در بازار ارز دیجیتال استفاده می‌کنند.

همه چیز درباره ی BIG DATA

ارزهای دیجیتالی یا ارزهای مجازی (VC) نمایش‌های دیجیتالی ارزشی هستند که می‌توانند به صورت الکترونیکی منتقل، ذخیره یا معامله شوند و توسط بانک مرکزی یا مقامات دولتی صادر نمی‌شوند، بلکه توسط مردم به عنوان وسیله پرداخت پذیرفته می‌شوند. VC ها به گونه ای طراحی شده اند که برای شبکه های دیجیتال بهینه سازی شوند و در عین حال کاربر پسند، مقرون به صرفه و قابل تایید باشند.

محبوب ترین ارز مجازی تا به امروز بیت کوین است که بر مفهوم بلاکچین تکیه دارد، یک فناوری دفتر کل توزیع شده و مشترک که در آن تمام تراکنش ها به طور ایمن ثبت می شوند، بنابراین به هر شرکت کننده در یک شبکه تجاری اجازه می دهد اعتبار یک تراکنش را ببیند و بررسی کند.

پلتفرم‌های محاسباتی با عملکرد بالا (HPC) و پارادایم‌های کلان داده نقش کلیدی در VC دارند و آزمایشگاه DtoK در این زمینه‌های فناوری فعال است.

دفتر کل توزیع شده یک فناوری است که با قرار دادن تراکنش ها در بلاک ها و پیوند دادن بلاک ها توسط مکانیسم های رمزنگاری، توزیع “دفتر کل” را در تمام گره های شبکه امکان پذیر می کند. که به این شکل ایجاد شده است، بلاکچین نیز نامیده می شود.

به‌عنوان یک سیستم توزیع‌شده با اصول اشتراک‌گذاری، مکانیسم‌های اجماع برای تسهیل طرح‌های رأی‌گیری برای تصمیم‌گیری گره فعال برای به‌روزرسانی محتوای بلاکچین معرفی شده‌اند. حوزه‌های کلیدی کاربرد فناوری دفتر کل توزیع‌شده عبارتند از:

 • قراردادهای هوشمند
 • KYC و AML
 • سپرده‌ها و وام‌دهی
 • افزایش سرمایه
 • مدیریت سرمایه‌گذاری
 • پرداخت‌ها
 • بیمه
 • تأمین بازار
 • و ارزهای دیجیتالی.

فناوری BIG DATA و بلاکچین

BIG DATA به محتوای دیجیتالی عظیم و ناهمگن اشاره دارد که پردازش آن با استفاده از ابزارها و تکنیک های سنتی مدیریت داده دشوار است. این اصطلاح شامل پیچیدگی و تنوع داده ها و انواع داده ها، نیازهای جمع آوری و پردازش آنی داده ها و ارزشی است که می توان با تجزیه و تحلیل هوشمند به دست آورد.

خدمات مالی و بلاکچین، به ویژه، ممکن است از استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ سود ببرند. در واقع، با استفاده از استراتژی‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها، مانند استراتژی‌هایی که توسط DtoK Lab ایجاد شده‌اند، بر روی بلاکچین‌ها، امکان شناسایی روندها، مدل‌ها و تهدیدها از طریق داده‌های تولید و مبادله می‌شود.

برنامه های کاربردی داده کاوی بزرگ می توانند وظایف تشخیص الگو را از هزاران تا میلیون ها تعامل بلاکچین برای شناسایی کاربران شرور و استفاده های شرور انجام دهند. در عین حال، داده‌های بلاکچین را می‌توان برای ارزیابی اعتماد بانک‌ها، اپراتورها و خدمات مالی خوشه‌بندی و طبقه‌بندی کرد.

الگوریتم‌های تجزیه و تحلیل توزیع شده که می‌توانند در تجزیه و تحلیل بلاکچین استفاده شوند، ممکن است ارزش افزوده قابل توجهی را نشان دهند که از طریق آن می‌توان مزایای دانش را از آن استخراج کرد. تعداد زیادی بلاک در دسترس است. به طور خاص، تکنیک‌ها و مدل‌های توزیع‌شده برای استخراج جریان داده باید برای تحلیل بلاکچین بلادرنگ بررسی و ارزیابی شوند. این کار همچنین مزایایی را برای سیستم های پرداخت دیجیتالی که قرار است در آینده نزدیک به کار گرفته شوند، به همراه خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل BIG DATA باید برای شناسایی عملیات تقلبی روی بیت کوین و به طور کلی تر، استفاده متقلبانه از ارزها استفاده شود. این راه‌حل‌ها بیشتر و بیشتر اهمیت پیدا می‌کنند و برای استفاده از مکانیسم‌های امنیتی متعامد هستند، زیرا تکنیک‌های تجزیه و تحلیل می‌توانند رفتارهای شرورانه‌ای را که از عملیات منفرد تشکیل شده‌اند، به ظاهر درست و ایمن شناسایی کنند. توانایی شناسایی افراد، شرکت ها، کاربرانی که مشکوک به ارتکاب یا ارتکاب کلاهبرداری هستند، برای امن و قانونی کردن بلاکچین و تراکنش های مالی و کمک به افراد برای اعتماد به آنها ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *