تعریف بلاکچین و هوش مصنوعی(AI)

AI از رایانه‌ها، داده‌ها و گاهی ماشین‌ها برای تقلید از توانایی‌های حل مسئله و تصمیم‌گیری ذهن انسان استفاده می‌کند. همچنین حوزه‌های فرعی یادگیری ماشین و یادگیری عمیق را در بر می‌گیرد که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده بر روی داده‌ها برای پیش‌بینی یا طبقه‌بندی استفاده می‌کنند و در طول زمان هوشمندتر می‌شوند. مزایای هوش مصنوعی شامل اتوماسیون کارهای تکراری، بهبود تصمیم گیری و تجربه بهتر مشتری است.

بلاکچین یک دفتر کل مشترک و غیرقابل تغییر است که یک تبادل فوری، مشترک و شفاف از داده های دیجیتالی را به طور همزمان برای چندین طرف هنگام شروع و تکمیل تراکنش ها فراهم می کند. یک شبکه بلاکچین می تواند سفارشات، پرداخت ها، حساب ها، تولید و بسیاری موارد دیگر را ردیابی کند. از آنجایی که اعضای دارای مجوز در مورد حقیقت یک دیدگاه مشترک دارند، در معاملات خود با سایر مشاغل و همچنین کارایی ها و فرصت های جدید اعتماد به دست می آورند.

ارزش های ترکیبی بلاکچین و AI

اعتبار

سوابق دیجیتالی بلاکچین بینشی را در مورد چارچوب پشت AI و منشأ داده هایی که از آن استفاده می کند ارائه می دهد و چالش هوش مصنوعی قابل توضیح را برطرف می کند. این امر به بهبود اعتماد در یکپارچگی داده ها و در نتیجه به توصیه هایی که هوش مصنوعی ارائه می دهد کمک می کند. استفاده از بلاکچین برای ذخیره و توزیع مدل‌های هوش مصنوعی یک مسیر حسابرسی را فراهم می‌کند و جفت‌سازی بلاکچین و هوش مصنوعی می‌تواند امنیت داده‌ها را افزایش دهد.

افزایش

هوش مصنوعی می تواند به سرعت و به طور جامع داده ها را با سرعتی باورنکردنی بخواند، درک کند و به هم مرتبط کند و سطح جدیدی از هوش را به شبکه های تجاری مبتنی بر بلاکچین بیاورد. با فراهم کردن دسترسی به حجم زیادی از داده‌ها از داخل و خارج سازمان، بلاکچین به مقیاس AI کمک می‌کند تا بینش‌های عملی‌تری ارائه دهد، استفاده از داده‌ها و اشتراک‌گذاری مدل را مدیریت کند، و یک اقتصاد داده قابل اعتماد و شفاف ایجاد کند.

اتوماسیون

هوش مصنوعی، اتوماسیون و بلاکچین می‌توانند ارزش جدیدی را برای فرآیندهای کسب‌وکار که چندین طرف را در بر می‌گیرند به ارمغان بیاورند – حذف اصطکاک، افزودن، سرعت و افزایش کارایی.

برای مثال، مدل‌های هوش مصنوعی تعبیه‌شده در قراردادهای هوشمند اجرا شده بر روی یک بلاکچین، می‌توانند:

  • محصولات منقضی شده را برای فراخوانی
  • اجرای تراکنش‌ها – مانند سفارش‌های مجدد، پرداخت‌ها، یا خرید سهام بر اساس آستانه‌ها و رویدادهای تعیین‌شده – توصیه کنند – اختلافات را حل کنند
  • و پایدارترین حمل‌ونقل را انتخاب کنند.

همه چیز درباره ی AI

از کیس ها برای بلاکچین و هوش مصنوعی استفاده کنید

در سراسر صنایع، آوردن هوش مصنوعی به بلاکچین فرصت های جدیدی را ارائه می دهد:

۱-مراقبت های بهداشتی

از آشکارسازی بینش‌های درمان و حمایت از نیازهای کاربر گرفته تا شناسایی بینش از داده‌های بیمار و آشکارسازی الگوها، AI می‌تواند تقریباً در هر زمینه‌ای در مراقبت‌های بهداشتی به پیشرفت کمک کند. با داده های بیمار در بلاکچین، از جمله سوابق الکترونیکی سلامت، سازمان ها می توانند برای بهبود مراقبت و در عین حال محافظت از حریم خصوصی بیمار با یکدیگر همکاری کنند.

۲-علوم زیستی

بلاکچین و هوش مصنوعی در صنعت داروسازی می توانند دید و قابلیت ردیابی را به زنجیره تامین دارو اضافه کنند و در عین حال میزان موفقیت کارآزمایی های بالینی را به طور چشمگیری افزایش دهند. ترکیب تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته با یک چارچوب غیرمتمرکز برای کارآزمایی های بالینی، یکپارچگی داده ها، شفافیت، ردیابی بیمار، مدیریت رضایت و خودکارسازی مشارکت در کارآزمایی و جمع آوری داده ها را امکان پذیر می کند.

۳-خدمات مالی

بلاکچین و هوش مصنوعی صنعت خدمات مالی را با ایجاد اعتماد، حذف اصطکاک از تراکنش های چند جانبه و تسریع سرعت تراکنش ها متحول می کنند. روند وام را در نظر بگیرید. متقاضیان برای دسترسی به سوابق شخصی ذخیره شده در بلاکچین رضایت می دهند. اعتماد به داده‌ها و فرآیندهای خودکار برای ارزیابی برنامه به بستن سریع‌تر و بهبود رضایت مشتری کمک می‌کند.

۴-زنجیره تامین

با دیجیتالی کردن یک فرآیند عمدتاً مبتنی بر کاغذ، قابل اشتراک‌گذاری و قابل اعتماد کردن داده‌ها، و افزودن هوشمندی و اتوماسیون برای انجام تراکنش‌ها، AI و بلاکچین زنجیره‌های تامین را در سراسر صنایع متحول کرده و فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، یک سازنده می تواند داده های انتشار کربن را در سطح محصول یا قطعات ردیابی کند و دقت و هوشمندی را به تلاش های کربن زدایی اضافه کند.

۵-مطالعات موردی

IPwe از هوش مصنوعی و بلاکچین برای کشف و تراکنش IP استفاده می کند
IPwe ثبت اختراع جهانی (GPR) را ایجاد کرده است، اولین پلتفرم پتنت مبتنی بر بلاکچین برای مدیریت مالکیت معنوی، افزایش دید و انعطاف پذیری هم برای خریداران و هم برای فروشندگان.

۶-Heifer International و IBM به تولیدکنندگان قهوه و کاکائو کمک می کنند

فناوری بلاکچین از IBM Food Trust و AI قدرتمند از پلتفرم تصمیم‌گیری IBM Watson برای کشاورزی، تصمیم‌گیری در سطح مزرعه و سرعت بخشیدن به تراکنش‌ها را بهبود می‌بخشد.

نتیجه گیری

محدودیت های متعددی برای استفاده گسترده از فناوری های AI وجود دارد. به ویژه، کمبود اطلاعات، زیرا بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با بازار سهام سنتی نسبتاً جدید است و دانش هوش مصنوعی اغلب با مقدار اطلاعاتی که بشریت دارد محدود می شود.

مشکل دیگر این است که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی بسیار دقیق و پیچیده به سخت‌افزار محاسباتی قدرتمند و پیچیده‌ای نیاز دارند که فقط شرکت‌های غول‌پیکر توانایی پرداخت آن را دارند. اما همه اینها را می توان با یادگیری و تقویت اصول هوش مصنوعی و ML از هر دوره آموزشی مناسب هوش مصنوعی حل کرد

باید به خاطر داشت که کیفیت هر ربات دیجیتالی با همبستگی بین کارایی و ارزش واقعی آن تعیین می شود. هر ربات برای معامله ارزهای دیجیتال در صرافی باید عملکرد پایداری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *