INSURANCE شروع به علاقه مندی کرده اند

شرکت‌های INSURANCE (بیمه) در ورود به دنیای ارزهای دیجیتال کند بوده‌اند، که طیفی از خطرات از حملات سایبری به صرافی‌ها و کاربران گرفته تا نوسانات قیمت در معاملات را به همراه دارد. علیرغم اینکه یک صنعت رو به رشد و چند تریلیون دلاری است، ۹۶٪ بیمه نشده است.

اما با دور شدن کریپتو از پایگاه کاربران HNW (“نهنگ های بیت کوین”)، برخی از بیمه گذاران اولیه در حال حرکت هستند.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که سه راه اصلی وجود دارد که بیمه گران (باز) در فضای ارزهای دیجیتال بازی می کنند.

۱٫ به عنوان پذیره نویسان بازار ارزهای دیجیتال

دو روش وجود دارد که بیمه‌گران می‌توانند ریسک‌های مربوط به رمزنگاری را تضمین کنند. اول، آنها می توانند برای دارایی های کریپتو خود پوششی را در قالب سیاست های جرم و حضانت، به عنوان مثال در برابر سرقت، هک یا از دست دادن کلید ذخیره سازی سرد، فراهم کنند.

در اواسط سال ۲۰۱۴، گروه INSURANCE (بیمه)گریت آمریکا اولین کسی بود که این کار را با محصول جرم خود انجام داد، که دارندگان بیت کوین را برای جعل و کلاهبرداری رایانه ای از جمله موارد دیگر پوشش می دهد. از آن زمان، دیگر بازیکنان شروع به ظهور کردند: Nexus Mutual، که در سال ۲۰۱۷ توسط یکی از مدیران سابق Munich Re تأسیس شد، یک صندوق بیمه غیرمتمرکز است که بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کند و «پوشش اختیاری» را با مدیریت جامعه محور ارائه می‌کند.

از طرف دیگر، بیمه‌گران می‌توانند برای کسب‌وکارهای دیجیتالی پوشش ارائه دهند. تنها تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان قادر به ارائه این نوع پوشش ها به شرکت های دیجیتالی هستند.

۲٫ پذیرش کریپتو به عنوان یک فرم پرداخت

تعداد اندک اما رو به رشدی از بیمه گذاران رمزارز را به عنوان یک فرم پرداخت می پذیرند. مزایای انجام این کار شامل شفافیت تأیید و ردیابی پرداخت است. در مواردی که بیمه‌گران دارایی‌های کریپتو را پذیره‌نویسی می‌کنند، پذیرش حق INSURANCE در ارز ریسک، نوسانات FX را از بین می‌برد.

۳٫ نگهداری رمزارز به عنوان یک قلم ترازنامه

با توجه به نوسانات دارایی های کریپتو، تعداد بسیار کمی از شرکت های بیمه به دنبال سرمایه گذاری مستقیم بوده اند. تنها نمونه اصلی بیمه‌گری که رمزارز را به عنوان یک اقلام ترازنامه نگه می‌دارد، غول INSURANCE (بیمه) و خدمات مالی آمریکا MassMutual است. در سال ۲۰۲۰، ۱۰۰ میلیون دلار در بیت کوین به همراه سرمایه گذاری ۵ میلیون دلاری در سهام NYDIG، یک ارائه دهنده نگهبانی ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری کرد.

وضعیت ممکن است تغییر کند زیرا بیمه‌گران و سرمایه‌گذاران به دنبال جایگزین‌هایی برای بازدهی کم سابقه سرمایه‌گذاری‌های با درآمد ثابت هستند. سایر عوامل تشویق کننده این حرکت عبارتند از تایید اخیر توسط تنظیم کننده های مالی ایالات متحده در مورد استفاده از بلاکچین های عمومی توسط بانک های مستقر در ژانویه، و همچنین صحبت از کاهش نوسانات ضمنی بیت کوین (یا انتظارات برای تلاطم قیمت) که از اوج ۱۴۵ کاهش یافته است.

برخی از بازارهای کریپتو مانند Nexus Mutual و Nayms کریپتو را نگه می‌دارند، اما با نگه‌داشتن همه چیز به ارز پایه (مانند دارایی‌ها، حق بیمه‌ها، مطالبات، ترازنامه و غیره) از ریسک نرخ ارز جلوگیری می‌کنند.

پروژه‌های مختلف مرتبط با INSURANCE (بیمه) در طول رونق NFT معرفی شده‌اند، از جمله پیشنهادهایی برای صدور بیمه‌نامه‌ها:

 • به شکل منحصربه‌فرد NFT (به عنوان مثال، yInsure، تحت تعهد Nexus Mutual)
 • و پلتفرم‌هایی که NFT‌ها می‌توانند به عنوان وثیقه برای استقراض سایر دارایی‌های دیجیتالی (مانند NFTfi استفاده شوند. در بلاک چین اتریوم).

در سناریوی دوم، وام دهندگان می توانند یک NFT را پیدا کنند که مایل به وام دادن در برابر آن هستند و به وام گیرنده پیشنهاد بدهند، NFT را در یک قرارداد هوشمند قفل کنند به عنوان وثیقه برای وام گیرنده که قادر به بازپرداخت وام نیست. این پروژه‌ها ارتباط چندانی با «هیجان‌انگیز» پیرامون NFT‌ها ندارند و نمونه‌ای از ابزارها و امکانات دائمی هستند که بلاک چین در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهد.

رمز ارز و INSURANCE

ارزهای دیجیتال، ارزهای الکترونیکی غیرمتمرکز هستند که از تکنیک‌های رمزگذاری برای فعال کردن تراکنش‌های مالی جهانی بدون نیاز به یک مرجع مرکزی استفاده می‌کنند. رشد سریع و موفقیت پروژه های ارزهای دیجیتال با اکوسیستم پررونق حمایت از محصولات و خدمات همراه بوده است.

برای مثال، ارائه‌دهندگان زیرساخت‌های دیجیتالی مانند اتریوم، پیشرو در این فضا، Polkadot و Chainlink راه‌اندازی کرده‌اند تا ریل‌هایی را فراهم کنند که روی آن‌ها می‌توان کسب‌وکارهای کریپتو و بلاکچین ایجاد کرد. در کنار این پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو مانند کوین‌بیس و بایننس قرار دارند که به سرمایه‌گذاران شرکت‌ها و خرده‌فروشان اجازه می‌دهند تا طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتال را معامله کنند.

نقش بیمه (INSURANCE) در صنعت کریپتوکارنسی

اکوسیستم ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتالی شده مانند بیت کوین که در ابتدا به عنوان تسهیل کننده تراکنش های بالقوه مشکوک در نظر گرفته می شدند، اکنون نسخه ای مرتبط با نسل طلا هستند که بیشتر و بیشتر مورد توجه شرکت ها و مقررات قرار می گیرند. رگولاتورها مواضع مختلفی را بدون دیدگاه جهانی منسجم اتخاذ کرده اند.

جدیدترین روند ارزهای دیجیتال در بازار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بوده است که بیشتر آن حول محورهای کلکسیونی و اقتصاد منابع دیجیتال در حال گسترش است. NFT توکنی است که تأیید می کند یک دارایی دیجیتال خاص منحصر به فرد است و قابل تعویض نیست. NFTها عمدتاً در بازارهایی مانند NiftyGateway و SuperRare خرید و فروش می‌شوند که از بلاکچین اتریوم برای ساده‌سازی فرآیند تبادل دارایی‌های فیزیکی و رفع نیاز به واسطه‌ها استفاده می‌کنند.

مزایا و چالش ها برای بیمه گذاران

بازار INSURANCE (بیمه) با احتیاط در حال حرکت با کریپتو است و به درستی هم همینطور است. از یک طرف، کریپتو پتانسیل زیادی برای توجه و بازده دارد که تنها همراه با موارد استفاده آن رشد خواهد کرد. از سوی دیگر، ماهیت ناملموس و هک شدنی آن هنوز درک، بیمه کردن و تنظیم آن دشوار است.

 1. یک فرصت بازار جدید برای تطبیق سمت عرضه بازار بیمه کریپتو با تقاضا
 2. طیف گسترده ای از مدل های کسب و کار برای پوشش دیجیتالی که ممکن است به کاهش ریسک تمرکز کمک کند
 3. یک جایگزین بهتر برای سرمایه گذاری، زیرا بازده سرمایه گذاری های با درآمد ثابت در پایین ترین سطح تاریخی است
 4. توجه قابل توجه رسانه ها و مشتری برای بیمه گران عمده ای که با ارزهای دیجیتال درگیر هستند

همچنین شاهد پنج چالش هستیم:

 1. یک زیربنای فنی دشوار است، زیرا ارزهای دیجیتال هنوز نوپا هستند و مشخصات ریسک به خوبی درک نشده است
 2. نوسانات بر حق بیمه ها تأثیر می گذارد – برخی معتقدند که ممکن است در حال کاهش باشد، اما این فقط در آینده روشن تر می شود
 3. ریسک تمرکز زیرا بسیاری از ارزهای دیجیتال به چند پلتفرم (مانند اتریوم) وابسته هستند.
 4. عدم قطعیت نظارتی و نرخ بسیار بالای تغییر در مقررات که در کوتاه مدت انتظار داریم
 5. بازار بیمه سخت به این معنی است که بیمه‌گران کمتر بر روی دستیابی به ریسک‌های جدید تمرکز می‌کنند، زیرا خطوط تجاری موجود سودآورتر می‌شوند.

چه چیزی در آینده نهفته است

واضح است که کریپتو هنوز یک بازار بی ثبات است اما این نباید بهانه ای برای انفعال باشد. چه باور داشته باشید که کریپتو یک سرمایه گذاری بلندمدت جذاب است یا نه، ارزهای دیجیتال در حال حاضر نقشی در اقتصاد جهانی ایفا می کنند و احتمالاً اینجا باقی خواهند ماند. ما معتقدیم که INSURANCE (بیمه)ها نیز باید نقشی را ایفا کنند.

در کوتاه مدت، ما فرصتی را برای شرکت‌های بزرگتر و بیمه‌گران تخصصی می‌بینیم که برای درک و پذیره‌نویسی بازاری با چنین عدم اطمینان و نوسانی راه‌اندازی شده‌اند. در بلندمدت، با توجه به عدم قطعیت در مورد چگونگی رونق کریپتو، بیمه‌گران باید به دنبال آزمایش، یادگیری و آشنایی با ساختارهای پیرامون کریپتو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *