بلاک Genesis اولین بلاکی است که در شبکه بلاکچین مربوطه ثبت شده و گاهی اوقات به عنوان Block 0 یا Block 1 نیز شناخته می شود.

وقتی یک بلاک از زنجیره بلاک پخش می شود ، به بلاک قبلی ارجاع می شود. با این حال ، در مورد بلاک پیدایش ، هیچ بلاک قبلی برای مراجعه وجود ندارد.

از آنجا که هیچ بلاک قبلی برای مراجعه وجود ندارد ، بلاک های genesis به طور کلی در نرم افزار رمزگذاری می شوند.

از نظر بیت کوین ، بلاک پیدایش در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ بود. این بلاک ۵۰ BTC جایزه داشت که برای همیشه قابل صرف هزینه نیست. مشخص نیست که آیا پاداش بلاک پیدایش به طور عمدی هزینه نشده است یا خیر ، زیرا توضیحی در این باره از ساتوشی ناکاموتو وجود ندارد.

بلاک Genesis بیت کوین

هش بلاک جنسیس (d6689c085ae165831e934ff763ae46a2a6c172b3f1b60a8ce26f 00000000000019) منحصر به فرد است زیرا شامل دو صفر هگزا پیشرو اضافی نسبت به سایر بلاک های اولیه است.

جایزه ۵۰ BTC از بلاک پیدایش به آدرس ، ۱A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa ارسال شد و از تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۹ ، این آدرس شامل ۶۶٫۹۱۲ BTC است و در مجموع ۱۴۸۶ معامله دریافت کرده است. پاداش بلاک ۵۰ BTC برای همیشه بدون هزینه خواهد ماند و افرادی که بیت کوین خود را به این آدرس ارسال کرده اند هرگز نمی توانند وجوهی را که ارسال کرده اند بازیابی کنند.

پیام پنهان

در بلاک Genesis بیت کوین ، پیامی توسط Satoshi برای همیشه در تاریخ نوشته شد. در پارامتر coinbase ، همراه با داده های بلاک منظم ، پیام زیر گنجانده شده بود : برگرفته از (The Times)

نخست وزیر تایمز ۰۳ / ژانویه / ۲۰۰۹ در آستانه کمک مالی دوم برای بانک ها است.

این پیام بعنوان یک مهر زمان برای اثبات عدم ایجاد بلاک قبل از ۳ ژانویه درج شده است. با این حال ، عنوان انتخاب شده نیز ارتباط زیادی با دلیل ایجاد بیت کوین دارد.

مهر زمان

بعد از بلاک Genesis بیت کوین ، بلاک بعدی بلاکچین دارای مهلت زمانی بود که شش روز بعد ثبت شد.

بلاک ۰: ۲۰۰۹-۰۱-۰۳ ۱۸:۱۵:۰۵

بلاک ۱: ۲۰۰۹-۰۱-۰۹ ۰۲:۵۴:۲۵

دلیل دقیق این امر در حال حاضر ناشناخته است ، اما فرضیه این است که ساتوشی یا کمی استراحت کرده یا این برنامه را تنظیم کرده است تا با روایت کتاب مقدس از جهان خلق شده در ۶ روز ارتباط برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *