توکنومیک مبحثی مهم و کاربردی در بررسی فاندامنتالی پروژه های ارز دیجیتال می باشد. زمانی که یک پروژه ارز دیجیتال تصمیم می گیرد تا از توکن و یا کوین بومی شبکه ی خود رونمایی کند ما به سراغ بررسی فاکتورهای فاندامنتالی مرتبط با آن توکن می رویم که می تواند به شدت در روند قیمتی و پامپ و دامپ توکن تاثیر گذار باشد. این همان بخش بررسی توکنومیک (Tokenomics) در بررسی های فاندامنتالی یا Research می باشد. این مبحث برای پروژه هایی که هنوز توکنی لانچ نکرده اند قابل بررسی نمی باشد.

توکنومیک (Tokenomics) چیست؟

توکومیک ترکیبی از دو کلمه ی (Token) و (Economics) می باشد. این یعنی بررسی عناصری که یک توکن ارز دیجیتال خاص را برای سرمایه گذاران جذاب می کند. این عناصر شامل همه چیز از عرضه توکن و نحوه صدور آن تا مواردی مانند کاربردی است که دارد.

آموزش صفر تا صد توکنومیک

آکادمی آمورشی Arekcrypto جلسه ی ۵۱ دوره ی آموزشی تحلیل فاندامنتال ۲ را که حول محور مبحث توکنومیک تهیه و تدوین شده است را به صورت کاملا رایگان در کانال Youtube خود بارگذاری کرده است. این جلسه به همراه دو جلسه ی دیگر از دوره فاندامنتال ۲ به صورت رایگان در کانال یوتیوب بارگذاری شده اند و برای مشاهده سایر جلسات می بایست در دوره ی آموزشی شرکت کنید.

برای مشاهده روی youtube کلیک کنید

subscribe یادتون نره !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *