این  پلتفرم یک مهره سخت برای شکستن است زیرا Waves Platform همزمان دارای ویژگی های مختلف است. قبل از اینکه به همه ویژگی های شگفت انگیز بپردازم می خواهم تمایز قائل شوم.لایه های Waves Platform ,Waves Blockchain و Waves Client در بالای بلاکچین آن ساخته شده در حالی که همه موارد دیگر بخشی از کل اکوسیستم Waves است. اکنون که برخی از تعاریف موجود در این زمینه وجود دارد ، با نگاهی به لایه پایه Waves Blockchain اجازه چرخش می دهیم.

بلاکچین Waves

Waves Blockchain پایه مشتری Waves Client و همه مواردی است که روی Waves اجرا می شود. خود بلاکچین با تأثیر زیادی از ایده “سکه های رنگی” و نشانه های سفارشی بلاکچین Nxt ایجاد شده است. Waves تکامل سکه رنگی و دید Nxt است اما از روش جدیدی برای انعطاف پذیری زنجیره بلاک استفاده می کند.

به جای افزودن تراکنش های رمز به معاملات مرتب بلاکچین ، Waves از “افزونه ها” استفاده می کند که انواع جدید تراکنش را معرفی می کند. این افزونه ها در بالای مفهوم اصلی نرم افزار ساخته شده اند تا کاربر بتواند از این تراکنش ها برای نصب آن پلاگین استفاده کند. آن نوع معامله را نمی خواهید؟ افزونه را نصب نکنید و انواع اضافی معاملات رخ داده تاثیری در تجربه شما ندارند ، حتی اگر گره هایی که برای معاملات خود استفاده می کنید ، معاملات پلاگین را دوباره انجام می دهند.

این سیستم و قابلیت ایجاد توکن های سفارشی به بلاکچین Waves امکان می دهد تا یک توکن دلخواه را در برابر توکن سفارشی دیگر معامله کند. در اصل ، توکن سازی و معامله هر دارایی در بلاکچین امکان پذیر است. مثالی که در این وایت پیپر آورده شده معامله ارزهای ملی توکن شده است,بنابراین با گره رمز سفارشی به دلار آمریکا ، می توانیم آن را با علامت سفارشی که به بلاک چین Waves به ین ژاپن گره خورده معامله کنیم. این امکانات با این قابلیت کاملاً بی حد و حصر است و برای جفت شدن با آن بلاک چین Waves دارای یک پروتکل اجماع برتر برای مطابقت است.

پروتکل Waves-NG

Waves-NG الگوریتم اجماع نسل بعدی است که در حال حاضر توسط بلاک چین Waves استفاده می شود. این پروتکل براساس پروتکل Bitcoin-NG است که در دانشگاه کرنل ساخته شده است. این پروتکل با ایده رفع مشکلات مقیاس پذیری که سال ها موضوع بحث در جامعه بیت کوین بوده است ، طراحی شده است. Waves آن پروتکل را گرفت و آن را با سیستم Proof-of-Stake سازگار کرد.

برای درک پیشرفتهای این سیستم ابتدا باید در مورد چگونگی عملکرد یک مدل معمولی بحث شود. با بیت کوین ، طراحی شده است که بلاک ها در فواصل منظم کشف می شوند و هنگامی که یک ماینر یک بلاک را اعتبار می بخشد ، معاملات پردازش می شوند.

البته ، پس از آن تعداد بسیاری از تراکنش ها می توانند وارد هر بلاک شوند و این بلاک ها به سرعت کشف می شوند. به طور خلاصه ، در معاملات ثانیه بلاکچین کلاسیک محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال بیت کوین حداکثر از نظر تئوری ۳ تراکنش در ثانیه دارد.

امواج رویکرد کمی اصلاح شده ای را به پروتکل NG نشان می دهند. در امواج Waves چیزی وجود دارد که به عنوان بلاک مایع برای بلاکچین شناخته می شود و در Waves-NG بلاک های مایع از بلاک های کلیدی و میکرو بلاک ها (پروتکل اصلی NG) تشکیل شده است. در این سیستم ، یک گره استخراج کننده از طریق PoS حق ایجاد یک بلاک کلیدی را بدست می آورد.

آن بلاک کلیدی هیچگونه معامله در شبکه را شامل نمی شود اما شامل معامله coinbase است و به گره حق ایجاد میکرو بلاک را می دهد. بلاک های میکرو از معاملات ساخته شده توسط گره استخراج با بلاک کلید تشکیل شده است. گره تراکنش ها را به این میکرو بلاک ها اضافه می کند بدون اینکه هیچگونه عملکرد Proof-of-Stake اتفاق بیفتد و سپس آن میکرو بلاک ها را به شبکه ارسال می کند و بنابراین آنها را با کلید خصوصی خود تأیید می کند.

این فرآیند تا زمانی رخ می دهد که یک گره استخراج جدید با استفاده از PoS برای تولید یک بلاک کلید جدید انتخاب شود. هنگامی که یک بلاک کلید جدید ایجاد می شود ، مجموعه اصلی بلاک قبلی با تمام میکرو بلاک هایی که تولید می شود ، یک بلاک مایع جدید و کامل تشکیل می دهد که به زنجیره بلاک اضافه می شود.

با توجه به این روش ، پروتکل Waves-NG می تواند حداکثر به ۱۰۰ معامله در ثانیه برسد که از نظر سرعت معاملات Bitcoin و Ethereum را کوتاه می کند. بلاک های کلیدی را می توان به دلیل کوچک بودن  معامله سریع پیدا کرد و ایجاد و ارسال بلاک های میکرو فقط با سرعت پخش شبکه محدود می شود. همانطور که توضیح داده شد ، سیستم NG هنوز ماهیت غیرمتمرکز سیستم و الگوریتم Proof-of-Stake را در قلب سیستم حفظ می کند. با حرکت به جلو ، بیایید سازوکار Waves Proof-of-Stake را بررسی کنیم.

PoS and Leasing22 

اثبات سهام اجاره ای (LPOS) به دارندگان امواج اجازه می دهد تا با استفاده از مانده های خود برای تأمین امنیت شبکه – در حالی که کنترل کامل وجوه خود را دارند ، سود کسب کنند.

روش کار LpoS از چند طریق به طور همزمان کارآمد و کاربرپسند است.

با چند کلیک ساده می توانید بودجه امواج خود را از طریق کیف پول امواج به یک گره نمایندگی اجاره دهید. اکثر گره ها حدود ۷۰-۹۰٪ از بودجه خود را به رای دهندگان خود می دهند ، به این معنی که شما درآمد منفعلانه یک گره اصلی را دارید بدون هیچ گونه مشکل فنی یا نیازی به نگه داشتن کیف پول خود.

آنچه که بیشتر از پروژه Waves قدردانی می کنم تمرکز آن بر کاربرپسندی است ، ما نمی توانیم با دستورات پیچیده و سایر موارد فنی به تصویب جریان اصلی برسیم.

روش کار Waves این است که کارهای دشوار در پشت به صورت خودکار است و شما فقط باید موارد خاص را از طریق یک رابط تمیز و انتخاب کنید.

این است که چگونه بلاکچین استفاده شده توسط کاربر انبوه کار خواهد کرد و باید کار کند!

اثر مثبت دیگر از طریق لیزینگ حفظ ماهیت غیر متمرکز است ، تنها پروژه بلاکچین دیگری که از نظر قدرت و سرعت به Waves نزدیک می شود NEO است ، در حالی که من طرفدار پروژه های زیادی هستم ، آنها با رویکرد متمرکز خود می جنگند.

غیر از این که متمرکز کردن بلاکچین کار ساده ای نیست ، در این زمینه Waves در میان پروژه های پیشرو مطمئنا وجود دارد.

Waves Client

Client حال حاضر در نسخه وب و دسک تاپ / موبایل مانند کابین خلبان کل عملکرد Waves است. در آن ، می توانید رمزهای خود را ارسال و دریافت کنید ، توکن های جدیدی ایجاد کنید ، وجوهی را اجاره کنید و البته در بازار غیرمتمرکز dex با تمام توکن های مبتنی بر Waves تجارت کنید.

تیم Waves مقدار زیادی از وقت را در جهت جمع آوری بازخورد و بودجه را برای شکل دادن و بهبود dex صرف کردند.

البته تیم Waves با معرفی فیلتر اسپم ، ابزار رایت و علامت گذاری آن توکن ها به عنوان هرزنامه بالقوه خطرناک ، واکنش درخشان نشان داد.

از طریق چندین برگه ، می توانید بین برگه های معاملات ، معاملات ، dex ، لیزینگ و ایجاد توکن جابجا شوید. این اساساً همه در یک مشتری قدرتمند و سریع است.

wave چیست؟ معرفی پلتفرم Waves

قراردادهای هوشمند

همچنین در این قسمت می توانید تمرکز روی پذیرش و سادگی کاربر را مشاهده کنید . در حالی که Ethereum یک کابوس برنامه نویسی پیچیده است که منجر به هک شدن چندین مشکل ، خرابی ها و اشکالات می شود ، مشتری های Waves با سادگی به آن اشاره می کند. Waves زبان قرارداد هوشمند موسوم به ridon ایجاد کرده است و به قول خودشان :

“ارائه عملکرد برای اجرای سناریوهای مورد نیاز مانند کیف پول چند علامت ، مبادله اتمی ، مجوز ۲ عاملی و همچنین محافظت دقیق تر از سکه ها.”.ما همچنین یک تراکنش داده را معرفی خواهیم کرد:” روشی برای ارسال داده های Oracle به بلاکچین ، البته این روش در کد قراردادهای هوشمند ما موجود است. “

از نظر فناوری ، شما اساساً قادر خواهید بود در زمان های فعلی از طریق بلاکچین هر کاری انجام دهید: ۲fa ، مبادله اتمی ، کیف پول های چند سیگنال ، رای گیری ، انجماد ، و موارد دیگر.

با این وجود Waves به بالاترین استاندارد ممکن می رسد و درعین حال بلاکچین غیر متمرکز باقی می ماند.

همچنین بسیار متفاوت از Ethereum ، اجرای همه توابع فوق نسبتاً ساده خواهد بود.

“به عنوان مثال ، مردم از Ethereum برای ICO استفاده می کنند ، زیرا شما می توانید توکن ایجاد کنید ، اما در واقع یک روش بسیار پیچیده ، ناکارآمد و گران قیمت برای انجام آن است. توکن ها در آدرس Ethereum شما نگهداری نمی شوند: آنها در یک قرارداد هوشمند ثبت شده اند و هر بار که آنها را “جابجا می کنید” ، اطلاعاتی را که قرارداد هوشمند ثبت می کند به روز می کنید. با Waves ،  با آنها یکسان رفتار می شود و در آدرس شما نگهداری می شود. بعلاوه ، ما از ایجاد رمز در هسته و کیف پول Waves استاندارد پشتیبانی می کنیم ، که زندگی را برای کاربران نهایی بسیار راحت تر می کند. سپس توکن هایی که ایجاد می کنید می توانند بلافاصله در DEX توزیع و معامله شوند و دیگر هیچ کار دیگری انجام نشود. این یک رویکرد ساده تر و مفید تر است. “

اکوسیستم

اجازه دهید ما اکوسیستم Waves را توضیح دهیم ، که یکی از mAh است . Ecosystems ، یکی از اصطلاحات پرکاربرد است ، متأسفانه بسیاری از پروژه ها فقط آن را به نظر می رسانند تا به نظر شگفت آور برسد ، یک اکوسیستم کار زیادی است.

بگذارید اکوسیستم Waves را توضیح دهیم ، که یکی از مورد علاقه های من است. متفاوت از بیت کوین یا سایر پروژه های بلاکچین ، همه Waves قبلاً استخراج شده اند . این بدان معناست که منبع فعلی و در گردش ۱۰۰ میلیون موج فعلی تغییر نخواهد کرد.

درآمد گره و اجاره از کجا حاصل می شود؟

صرفاً از هزینه های معامله ، هر بار که Wave ارسال می کنید و یا یک قرارداد هوشمند را شروع می کنید . بخشی از Waves در گره های محافظت کننده در شبکه توزیع می شود . در اینجا همه ما در صورت اجاره گره های خود سهم می گیریم.

می توانید مانند یک شبکه تحت مالکیت جامعه به فکر آن بیفتید که همه ما از رشد آن بهره مند شویم.

متفاوت از Ethereum و بیت کوین که فقط انحصارات استخراج از آن سود می برند . از آنجا که استخراج این ارزها دیگر پایدار نیست. شما فقط با نگه داشتن و اجاره وجوهات مالی خود سهمی از شبکه در حال رشد Waves بدست می آورید!

هرچه شبکه بزرگتر باشد ، تراکنش های بیشتر ، کارمزد بیشتر و منفعل تر خواهد بود.

 مورد علاقه. متفاوت از بیت کوین یا سایر پروژه های بلاکچین ، همه Waves قبلاً استخراج شده اند. این بدان معناست که منبع فعلی و در گردش ۱۰۰ میلیون موج فعلی تغییر نخواهد کرد.

برای خرید این ارز میتوانید از طریق صرافی بایننس اقدام کنید.

برای نگه داری آن نیز تمامی کیف پول هایی که آن را پشتیبانی می کنند کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *