یک Recovery phrase در واقع یک شکل قابل خواندن از کلیدهای خصوصی کیف پول های رمزنگاری شده شما توسط انسان است و معمولاً به صورت یک عبارت ۱۲ کلمه ای نمایش داده می شود.

هر کیف پول رمزنگاری که ایجاد می کنید یا صاحب آن هستید ، کلید خصوصی خود را دارد ، کلید خصوصی را به عنوان رمز ورود بانکی آنلاین خود تصور کنید و هر کیف پول رمزنگاری (حساب) دارای یک کلید خصوصی (رمز ورود) متفاوت است که به شما امکان دسترسی به وجوه را می دهد.

این یک کابوس است که تمام کلیدهای خصوصی کیف پول های رمزنگاری خود را به خاطر بیاورید یا به طور ایمن نگه دارید و به همین دلیل است که هنگام ایجاد کیف پول DeFi Crypto.com برای اولین بار ، کلید خصوصی هر کوین از طریق یک الگوریتم استاندارد اجرا می شود تا به یک کلید خصوصی اصلی تبدیل شود و این استاد اصلی خصوصی است. سپس کلید از طریق الگوریتم استاندارد شده دیگری اجرا می شود تا به عبارت ۱۲ کلمه بازیابی شما تبدیل شود.

Recovery phrase چیست؟ عبارت بازیابی

اکنون که اهمیت Recovery phrase دوازده کلمه ای خود را درک کردید – این کلید خصوصی اصلی است که به شما امکان می دهد به دارایی های رمزنگاری در کیف پول DeFi Crypto.com خود دسترسی پیدا کنید!

شما هرگز نباید عبارت بازیابی خود را با شخص دیگری ، حتی کارمندان Crypto.com ، به اشتراک بگذارید. درست مثل این که هرگز رمزعبور بانکداری آنلاین خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

هرکسی که عبارت بازیابی شما را بداند،می تواند از هرجایی به وجوه شما دسترسی داشته باشد و آن را هزینه کند. به همین دلیل است که عبارت بازیابی شما برای شما بسیار مهم است و باید در هنگام ایجاد کیف پول از عبارت بازیابی خود پشتیبان تهیه کنید و عبارت ۱۲ کلمه ای خود را در مکانی امن و فیزیکی نگه دارید.

کلیدهای خصوصی دارایی های رمزنگاری شده شما به صورت محلی بر روی دستگاه شما تولید و رمزگذاری می شوند. کلیدهای خصوصی هرگز در فضای ابری و روی هیچ یک از سرورهای ما ذخیره نمی شوند. آنها ۱۰۰٪ در کنترل و مالکیت شما باقی می مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *