NETWORK INDICATOR =نشانگر شبکه بر اساس داده های شبکه از جمله سقف مارکپ برای ارزیابی اینکه آیا بیت کوین بیش از حد ارزش گذاری شده است یا خیر ساخته شده است. و یکی از این شاخص ها PUELL MULTIPLE می باشد

PUELL MULTIPLE

PUELL MULTIPLE به عنوان نسبت ارزش روزانه کوین صادر شده به دلار تقسیم بر ۳۶۵ روز میانگین متحرک ارزش روزانه کوین های صادر شده به دلار تعریف می شود.

تفسیر

Puell Multiple را می‌توان اینگونه تفسیر کرد: «اگر تمام بیت‌کوین‌های استخراج‌ شده بلافاصله در بازار فروخته می‌شوند، استخرهای استخراج چقدر در مقایسه با یک سال تاریخی گذشته سودآور هستند؟». این معیار به معامله گران کمک می کند تا چرخه های بازار را از دید جهانی بسنجند.

ماینرها تنها نهادی هستند که به هزینه ثابت مانند برق نیاز دارند. بنابراین، رفتار ماینرها همیشه تا حد معینی با قیمت مرتبط است. Puell Multiple میانگین درآمد تخمینی ۳۶۵ روزه را با درآمد کوتاه مدت ماینرها مقایسه می کند.

پیش بینی قیمت بالا و پایین

مقادیر بیش از “۴”: سیگنال کوتاه

اگر Puell چند برابر شود، نشان می‌دهد که درآمد ماینر در مقایسه با هزینه‌ای که انجام می‌دهند به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. در این مرحله، بیت‌کوین تا جایی افزایش یافت که درآمد ماینر بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که می‌کنند. اگر ارزش واقعی بیت‌کوین را در نظر بگیریم. هزینه ماینرها (POW) و هش ریت، این می تواند نشان دهنده گرانی بیت کوین باشد.
به عبارت دیگر، این می تواند نشان دهد که قیمت همراه با افزایش انگیزه ماینر برای فروش، بیش از حد ارزش گذاری شده است.

مقادیر زیر “۰٫۵”: سیگنال طولانی

اگر Puell چند برابر کاهش یابد، نشان می‌دهد که درآمد ماینر نسبت به هزینه‌ای که انجام می‌دهند به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. در این مرحله، قیمت بیت‌کوین به حدی سقوط کرد که ماینرها نمی‌توانند هزینه برق را تحمل کنند و باعث می‌شود برخی از ماینرها فعالیت استخراج خود را متوقف کنند. .
به عبارت دیگر، این می تواند نشان دهنده این باشد که قیمت همراه با انگیزه فزاینده ماینر برای نگهداری ذخایر بیت کوین خود کم ارزش شده است.

با بررسی روند PUELL MULTIPLE

درآمدهای کوتاه مدت ماینرها را نسبت به سود بلندمدت نشان می دهد.

روند افزایشی: بازار (قیمت) در مقایسه با هزینه ماینرها در حال افزایش است

روند کاهشی: Marketcap (قیمت) در مقایسه با هزینه ماینرها در حال کاهش است

PUELL MULTIPLE چیست؟

نمای کلی شاخص

این معیار به سمت عرضه اقتصاد بیت کوین می پردازد – استخراج کنندگان بیت کوین و درآمد آنها.

چرخه های بازار را از منظر درآمد استخراج بررسی می کند. ماینرهای بیت کوین به دلیل نیاز به پوشش هزینه های ثابت سخت افزار استخراج در بازاری که قیمت آن بسیار نوسان است، گاهی اوقات به عنوان فروشندگان اجباری شناخته می شوند. بنابراین درآمدی که آنها تولید می کنند می تواند در طول زمان بر قیمت تأثیر بگذارد.

Puell Multiple یک معیار بازار برای تخمین سطح فشار فروش در بازار است که از طرف ماینرها می آید. از لحاظ تاریخی، درآمد ماینینگ عمدتاً شامل یارانه های بلاکی بود که به استخراج کننده برای یافتن یک بلاک اعطا می شد. ارزش دلاری آن یارانه هر روز با تغییر قیمت بیت کوین تغییر می کند.

معامله گران دریافتند که ارزش یارانه بلاک را برای تعیین اینکه استخراج کنندگان با چه نوع فشارهایی برای فروش این پاداش ها برای ادامه فعالیت مواجه می شوند، در نظر بگیرند، زیرا فروشندگان اجباری در بازار تمایل به کاهش قیمت دارند.

مشکلی که فقط به درآمد روزانه ماینرها نگاه می شود این است که به شما نمی گوید که این درآمد در یک دوره زمانی چقدر سالم است. در اینجا Puell Puell Multiple وارد می شود.را توسعه داد.

 به روز شدن PUELL MULTIPLE

در ابتدا، کارمزدها بخش ناچیزی از درآمد یک ماینر بود. با این که بیت کوین مورد پذیرش قرار گرفت، ممپول بلاکچین پر شد و بازار کارمزد رقابتی ایجاد کرد. این کارمزدها بخش بزرگتر و بزرگتری از کل درآمد ماینرها را تشکیل می دادند. این روزها، کارمزدها دیگر بخش ناچیزی از درآمد ماینرها نیستند، بنابراین Puell قضیه را تغییر داد تا آنها را نیز شامل شود. اکنون، Puell از درآمد ماینر به جای انتشار کوین برای محاسبه چند برابر استفاده می کند.

کاربرد بالقوه

با Puell Multiple، یک معامله‌گر می‌تواند به سرعت یک مقدار واحد بدست آورد که نشان می‌دهد درآمد ماینر در هر روز معین در مقایسه با سایر روزهای گذشته در سال چقدر سالم است. چند برابر Puell بالا ممکن است نشان دهد که فشار فروش زیادی در بین ماینرها وجود ندارد. چند برابر Puell پایین ممکن است نشان دهد که فشار فروش قابل توجهی در بین ماینرها وجود دارد. از آنجایی که ماینرها به مقدار زیادی بیت کوین دسترسی دارند، درک فشار آنها برای فروش ممکن است نشان دهد که قیمت در کوتاه مدت به کجا می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *