ON_CHAIN DATA = داده های روی زنجیره چیست؟

ON_CHAIN DATA = داده های روی زنجیره

ON_CHAIN DATA = داده های روی زنجیره، فعالیت ها را از طریق تراکنش های ثبت شده در شبکه های بلاکچین نشان می دهد

«روی زنجیر» بودن نمای پرنده ای از بلاکچین ارائه می دهد

داده‌های زنجیره‌ای از یک سیستم دفتر کل عمومی به دست می‌آیند که به افراد امکان می‌دهد تمام تراکنش‌هایی را که روی آن ثبت می‌شوند، بررسی کنند. با استفاده از این شفافیت، داده‌های خام مختلف حاوی اطلاعاتی مانند مقدار و زمان ارسال کوین، آدرس کیف پول و هزینه‌هایی که به استخراج‌کننده پرداخت می‌شوند و جزئیات فعالیت‌ها را از طریق تراکنش نشان می‌دهند، می‌توانند از داده‌های روی زنجیره استخراج شوند. فضای کمی برای پنهان شدن در فرآیند زنجیره ای وجود دارد و “روی زنجیره” بودن به شما امکان می دهد ناظر شبکه بیت کوین باشید.

با توجه به این اطلاعات خام، اگر منابع خود را برای تجزیه و تحلیل آنها قرار دهیم، تجزیه و تحلیل زنجیره ای می تواند چارچوب جدیدی برای ارزش گذاری بیت کوین باشد که به معامله گران اجازه می دهد تا یک مزیت ایجاد کنند. با تجزیه و تحلیل زنجیره ای، معامله گران می توانند ببینند چه اتفاقی در شبکه ها می افتد که در نهایت منجر به حرکت قیمت می شود.

در مورد آموزش تحلیل فاندامنتال بخوانید.

برای مثال:

داده‌های جریان مبادله به ما بینشی از جریان پول واقعی بازیگران اصلی در شبکه‌ها می‌دهد. هدف آن ارائه اطلاعات کامل تاریخی در زنجیره و بازار است که به شما امکان می دهد درک عمیقی از بازارها ایجاد کنید، بنابراین، شما را به سمت استراتژی های معاملاتی قوی سوق می دهد.

هنگامی که ماینرها یک بلاک جدید را تأیید کردند، بلاکچین تمام اطلاعات مربوط به آخرین تراکنش ها را ثبت می کند. البته چنین اطلاعاتی برای همه در جهان قابل دسترسی است. همچنین، داده‌های ضروری مانند تعداد آدرس‌های فعال، ارزش تراکنش و غیره، همه را می‌توان از روی تراکنش‌های ثبت‌شده در بلاکچین محاسبه کرد.

حتی اگر هر کسی می‌تواند ON_CHAIN DATA را مشاهده کند، درک آن برای اکثر معامله‌گران سخت است زیرا بلاکچین داده‌های روی زنجیره را نمودار، تجسم یا تجزیه و تحلیل نمی‌کند. با این حال، پلتفرم های تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای موفق شدند سلامت شبکه را در زمان واقعی روشن کنند.

با بازیابی صدها هزار تراکنش از بلاکچین، تجزیه و تحلیل و ترسیم نمودار داده های روی زنجیره، معامله گران اکنون می توانند معیارهای مختلف روی زنجیره را در نمودارهای ساده مشاهده کنند.

در مورد آموزش تحلیل تکنیکال بخوانید.

پلتفرم های ON_CHAIN DATA چگونه کار می کنند؟

پلتفرم‌های تحلیل زنجیره‌ای در پنج مرحله کار می‌کنند:

  • بازرسی

  • شناسایی

  • خوشه‌بندی

  • مدل‌سازی

  • و تجسم

در مرحله اول، پلتفرم‌ها بلاکچین را دقیقاً مانند هر کسی بازرسی می‌کنند. پس از آن، آنها شروع به شناسایی یا برجسته کردن تمام داده های مورد نظر مانند آدرس ها، مقادیر، قیمت تراکنش و موارد دیگر می کنند. سپس، پلتفرم های تحلیل زنجیره ای شروع به گروه بندی و به روز رسانی داده های بازیابی شده می کنند. پس از آن، آنها شروع به ایجاد یک مدل داده با استفاده از تکنیک های رسمی خاص می کنند. در نهایت، داده‌های زنجیره‌ای در نمودارهای تعاملی، ساده و مفید نشان داده می‌شوند.

برای آگاهی از قیمت لحطه ای ارز دیجیتال کلیک کنید.

محبوب ترین داده های زنجیره ای

صدها داده در زنجیره وجود دارد که هر یک از آنها اطلاعات مختلفی را نشان می دهد. و با دنبال کردن و درک موارد منحصر به فرد، سرمایه گذاران می توانند در بازار پیشتاز باشند تا بینشی برای تصمیم گیری معاملات سودآور به دست آورند. اینها برجسته ترین داده های زنجیره ای هستند که می توانند قیمت روزانه را تعیین کنند.

  • تعداد آدرس های فعال

  • تعداد آدرس های جدید

  • حجم معاملات

  • ارزش شبکه به تراکنش

  • مبادلات ورودی/خروجی

چارت ارزهای دیجیتال را ببینید.

بهترین پلتفرم های ON_CHAIN DATA

۱- SANTIMENT

Santiment دارای سه طرح مختلف رایگان، Pro با قیمت ۴۹ دلار و Pro+ با قیمت ۲۴۹ دلار است که به صورت ماهیانه صورت‌حساب می‌شود. با طرح Pro+، ویژگی‌های انحصاری مانند آموزش سفارشی و ورود به سیستم و گپ بسته با تحلیلگران بازار Santiment را دریافت خواهید کرد.

۲- CRYPTOQUANT

قیمت از ۲۹ دلار برای Advanced ،مبلغ  ۹۹ دلار برای حرفه ای و ۶۹۹ دلار برای Premium شروع می شود. همچنین دارای یک طرح رایگان است که به شما امکان می دهد تا تمام معیارها را مشاهده کنید

۳- MESSARI

Messari خدمات ترسیم نمودار رایگان را ارائه می‌کند و می‌توانید برای دریافت ویژگی‌های اضافی مانند تحقیقات هفتگی طولانی مدت، داده‌های CSV قابل دانلود و موارد دیگر، با ۲۹ دلار در ماه مشترک شوید.

۴- GLASSNODE

Glassnode یک پلن رایگان و ۲ پلن پولی دارد، ۳۹ دلار برای پلن های پیشرفته و ۷۹۹ دلار برای طرح حرفه ای.

۵- تجزیه و تحلیل DUNE

به طور منحصر به فرد، ON_CHAIN DATA را با استفاده از کدهای پرس و جو مشاهده کنید. Dune Analytics با طرحی رایگان برای استعلام داده های بلاکچین با SQL، ایجاد داشبورد و به اشتراک گذاری نمودارهای شما ارائه می شود. همچنین، یک طرح پولی به قیمت ۳۹۰ دلار ویژگی‌های اضافی مانند صادرات نتایج به CSV، پرش از زمان صف پرس و جو را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۶- NANSEN

به دلیل تجربه منحصر به فرد Nansen، طرح رایگان ندارد و قیمت آنها از ۱۴۹ دلار برای استاندارد، ۱۴۹۰ دلار برای VIP و ۲۵۰۰ دلار برای آلفا شروع می شود.

۷- INTOTHEBLOCK

IntoTheBlock یک اشتراک ماهیانه ۱۰ دلاری دارد و در صورت انتخاب صورت‌حساب سالانه، می‌توانید ۱۷ درصد صرفه‌جویی کنید. با این حال، هیچ طرح رایگان وجود ندارد.

۸-BREADCRUMBS

همراه با یک طرح رایگان و دو طرح پولی، طرح Lite برای ۴۹٫۰۰ دلار در ماه و طرح تبلیغاتی ۷۹٫۰۰ دلار در ماه

در مورد مینی دوره رایگان مقدماتی ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

مزایای داده های زنجیره ای

پس از مشاهده معیارهای مهم روی زنجیره مانند: تعداد آدرس‌های فعال و تعداد تراکنش‌ها، معامله‌گران می‌توانند بدانند چه زمانی تقاضای زیادی در شبکه وجود دارد، بنابراین قیمت‌ها افزایش خواهند یافت.

همچنین، می‌توانید با بررسی معیارهای زنجیره‌ای از بازار و رفتار سرمایه‌گذاران مطلع شوید. به عنوان مثال، سرمایه بازار را به عنوان مشارکت همه معامله گران در نظر بگیرید، و سرمایه تحقق یافته می تواند مشارکت سرمایه گذاران بلندمدت باشد.

در نهایت، معامله گران هوشمند می دانند و معامله گران تازه کار نیز باید بدانند که ON_CHAIN DATA چقدر ارزشمند هستند. و پلتفرم های تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای، مشاهده چنین داده های مهمی را ساده، آسان و روان کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *