NETWORK STATS = آمار شبکه
آمار اولیه شبکه بیت کوین شامل اطلاعات بلاک و توزیع UTXO که یکی از آنها HASHRATE می باشد.

HASHRATE چیست؟

HASHRATE اندازه گیری قدرت محاسباتی است که برای تأیید تراکنش ها و افزودن بلاک ها در یک بلاکچین اثبات کار (PoW) استفاده می شود. دو شبکه بزرگ بلاکچین در سراسر جهان، اتریوم و بیت کوین، بلاکچین های PoW هستند که از استخراج برای ضرب کوین های جدید و تأیید تراکنش ها استفاده می کنند.

HASHRATE می تواند تعداد افراد یا نهادهای موجود در جهان را که در فرآیند استخراج شرکت می کنند، نشان دهد. بنابراین، هرچه افراد بیشتری بیت کوین استخراج کنند، هش ریت بالاتری دارد.

چرا HASHRATE در ماینینگ مهم است؟

فرآیند ماینینگ، که شامل حل پازل های محاسباتی پیچیده توسط ماینرها برای افزودن بلاک ها در بلاکچین است، به شبکه ایمن تر منجر می شود. علاوه بر این، ماینرها انگیزه ای برای استخراج دارند. هر بار که یک بلاک جدید استخراج می شود، به آنها تعداد کوین های رایگان از پیش تعیین شده پاداش داده می شود.

این سیستم پاداش برای ماینرها تضمین می کند که همیشه کوین های جدیدی به اقتصاد بیت کوین اضافه می شود و در عین حال یکپارچگی شبکه بلاکچین را حفظ می کند.

رابطه بین HASHRATE و قیمت بیت کوین نیز مستقیماً متناسب است. از آنجایی که افراد بیشتری بیت کوین را در شبکه می خرند و می فروشند، باید نقدینگی دارایی بیشتری (بیت کوین) وجود داشته باشد. استخراج کوین های بیشتری را معرفی می‌کند و زمانی که افراد بیشتری بیت‌کوین می‌خرند و می‌فروشند، فعالیت افزایش می‌یابد.

مردم معمولاً زمانی که قیمت یک دارایی افزایش می‌یابد تمایل به خرید/فروش دارایی دارند، بنابراین قیمت بالای بیت‌کوین منجر به هش‌های بالاتری می‌شود.

برای ماینرها، قیمت بالای بیت کوین به معنای پاداش بیشتر از کارمزد تراکنش در شبکه است. بنابراین، زمانی که قیمت بیت کوین افزایش می یابد، معمولا ماینرهای بیشتری را به شبکه دعوت می کند.

روندهای کلیدی استخراج و هش بیت کوین در سال ۲۰۲۲ چه خواهد بود؟

استخراج بیت کوین می تواند یک فعالیت با کاهش بازده باشد. با افزایش هش ریت در شبکه بیت کوین، قدرت محاسباتی لازم برای استخراج بلاک های جدید برای ماینرها افزایش می یابد و در نتیجه حاشیه سود کاهش می یابد. این امر می‌تواند به‌ویژه برای شرکت‌های تازه وارد در بخش استخراج سخت‌کننده باشد، زیرا آنها برای رقابت با شرکت‌های معدنی مستقر به سخت‌افزار استخراج گسترده نیاز دارند.

سرمایه‌گذاری اولیه برای سخت‌افزار محاسباتی، GPU (واحدهای پردازش گرافیک)، می‌تواند قابل توجه باشد، زیرا این روزها می‌توانند پرهزینه باشند. بنابراین، این مانعی برای ورود بسیاری از ماینرهای بالقوه در سراسر جهان خواهد بود.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که با فشرده شدن حاشیه‌ها، منجر به ادغام واحدهای برجسته‌تر در عملیات معدنی کوچک‌تر می‌شود.

فرد تیل، مدیرعامل Marathon Digital، یکی از بزرگترین استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که به صورت عمومی معامله می‌شوند، در صحبت با Yahoo Finance، پیش‌بینی کرد: «من فکر می‌کنم زمانی فرا خواهد رسید که در آینده‌ای نه چندان دور، شرکت‌هایی هستند که سرمایه‌گذاری کرده‌اند. پول، ماشین‌های سفارشی داشته باشید و هنوز آن‌ها را که در مشکل نقدینگی قرار دارند، مستقر نکرده‌اید.»

استخراج بیت کوین اکنون با شروع بازیابی هش سخت تر شده است

در حالی که کارشناسان انتظار داشتند که ممنوعیت استخراج بیت کوین توسط چین به طور قابل توجهی به هش ریت جهانی ضربه بزند، و برای مدتی هم همینطور بود، شکافی که چین پشت سر گذاشت فرصت هایی را برای سایر کشورها برای ورود به فضای استخراج باز کرد.
سال گذشته، استخراج بیت کوین در ایالات متحده شروع به رونق کرد و شرکت های استخراج در آنجا شاهد هجوم نقدینگی ناشی از سرمایه گذاری های مخاطره آمیز بودند.
اکنون هش بیت کوین با هش ریت فعلی ۱۸۱ EH/S در موقعیت خوبی قرار دارد و کارشناسان بر این باورند که تا پایان سال ۲۰۲۲ دو برابر خواهد شد.

تمایل به استخراج بیت کوین در حال تغییر است. در ابتدا به عنوان یک سرگرمی منزوی دیده می شد، اما اکنون در حال تبدیل شدن به یک صنعت حرفه ای و نهادی است. در حال حاضر، چندین شرکت معدنی با حمایت تعدادی از سرمایه گذاران حامی آنها به صورت عمومی معامله می شوند.

چارلی شوماخر، مدیر ارتباطات شرکتی در شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital Holdings MARA، در مصاحبه ای با خبرنامه MarketWatch Distributed Ledger گفت: «اگر به گذشته نگاه کنید که استخراج بیت کوین یک سال پیش چگونه بوده است، تنها تعداد انگشت شماری وجود داشته است. شرکت‌هایی که به صورت عمومی در این فضا معامله می‌شدند، و اگر به ارزش بازار همه در آن زمان نگاه کنید، بسیار پایین‌تر از آنچه امروز هستند هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *