اصطلاح Hash Rate به سرعتی که رایانه قادر به انجام محاسبات هش دارد اشاره دارد. در زمینه بیت کوین و ارزهای رمزپایه ، نرخ هش نشان دهنده کارایی و عملکرد یک ماشین استخراج است. این تعریف می کند که یک سخت افزار استخراج هنگام تلاش برای محاسبه یک هش بلاک معتبر با چه سرعتی کار می کند.

به طور خلاصه ، روند استخراج شامل هزاران تلاش برای هش کردن است ، تا زمانی که یک هش معتبر تولید شود. به عبارت دیگر ، یک استخراج کننده بیت کوین برای تولید هش نیاز به اجرای یک دسته داده از طریق یک تابع هش دارد و آنها فقط در صورت تولید یک مقدار هش خاص موفق می شوند (هشی که با تعداد مشخصی صفر شروع می شود).

بنابراین ، نرخ هش مستقیماً با سودآوری یک استخراج کننده یا استخر استخراج متناسب است. نرخ هش بالاتر به این معنی است که احتمال استخراج یک بلاک بیشتر است و بنابراین ، استخراج کننده شانس بیشتری برای دریافت پاداش بلاک دارد.

به طور معمول ، میزان هش در ثانیه (ساعت در ثانیه) همراه با پیشوند SI مانند مگا ، گیگا یا تراس اندازه گیری می شود. به عنوان مثال ، یک شبکه بلاکچین که یک تریلیون هش در ثانیه محاسبه می کند ، نرخ هش ۱ Th / s دارد.

Hash Rate بیت کوین در سال ۲۰۱۱ به ۱ Th / s و در سال ۲۰۱۳ به ۱،۰۰۰ Th / s رسید. در مراحل اولیه شبکه ، کاربران می توانند بلاک های جدید را با استفاده از رایانه های شخصی و کارت های گرافیک خود استخراج کنند. اما با ایجاد سخت افزار تخصصی استخراج (معروف به ASIC miner) ، سرعت هش بسیار سریع شروع به افزایش می کند و باعث می شود مشکل استخراج افزایش یابد. بنابراین ، رایانه های شخصی و کارت های گرافیک دیگر برای استخراج بیت کوین مناسب نیستند. Hash Rate بیت کوین در سال ۲۰۱۶ و ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ثانیه در ثانیه در سال ۲۰۱۷ فراتر رفته است. از جولای ۲۰۱۹ ، این شبکه تقریباً با ۶۷،۵۰۰،۰۰۰ Th / s کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *