برای پیشنهاد اولیه کوین (ICO اصطلاح Hard Cap به حد بالای تعداد توکن های قابل فروش اطلاق می شود. این مربوط به حداکثر بودجه ای است که تیم توسعه در آن مرحله اولیه تأمین بودجه مایل به جمع آوری در ازای نشانه های خود است.

بنابراین اگر در طی یک کمپین جمع آوری کمک مالی ICO به هارد کپ  دسترسی پیدا کنید ، توکن ها برای آن دور خاص فروخته می شوند. به عبارت دیگر ، این بدان معناست که حداکثر هدف رویداد ICO محقق شده است و توسعه دهندگان دیگر در ازای توکن های پروژه سرمایه های سرمایه گذار را نمی پذیرند.

انتخاب چگونگی بالا بردن Hard Cap کاملاً به عهده تیم توسعه است و نیاز به ایجاد تعادل در حد بالایی هدف جمع آوری کمک مالی با کمبود اقتصادی توکن های مرتبط (و ارزش قابل درک آن) است.

Hard Cap چیست؟تفاوت آن با Soft Cap

اگرچه بحث برانگیز است ، اما برخی منابع از اصطلاح سخت استفاده می کنند تا بیشترین مقدار عرضه یک کوین یا کوین خاص را نشان دهند. در این حالت ، کلاه سخت محدودیت صدور را که توسط پروتکل ارز رمزپایه تعریف شده نشان می دهد. این حد بالایی از نشانه ها یا سکه هایی را که می توانند در آن شبکه بلاکچین خاص وجود داشته باشند تعیین می کند. در این زمینه ، استفاده از اصطلاح “حداکثر تأمین” بسیار مناسب تر به نظر می رسد ، زیرا “Hard Cap” معمولاً برای توصیف حداکثر هدف دور تأمین اعتبار ICO استفاده می شود.

Hard Cap در مقابل Soft Cap

در حالی که Hard Cap حداکثر تعداد توکن قابل فروش در طول سرمایه گذاری جمعی ICO را تعریف می کند ، اصطلاح soft cap به حداقل بودجه مناسب برای یک پروژه خاص برای شروع توسعه آن اشاره دارد. بدین ترتیب ، هاردکپ به طور معمول بالاتر از صافت کپ تنظیم می شود ، زیرا نشان دهنده یک هدف جمع آوری کمک مالی است تا یک هدف حداقل مناسب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *