ENTITY MATTERS IN ON_CHAIN = اهمیت نهاد در داده های زنجیره ای

مفهوم ENTITY MATTERS یک نکته کلیدی برای درک ON_CHAIN است.

پیدا کردن مالک بیت کوین برای سرمایه گذاری بسیار مهم است. مطمئناً محرک‌های قیمتی در بازار وجود دارد و وضعیت بازار بسته به وضعیت چنین محرک‌هایی در بازار می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

به عنوان مثال، اگر یک ماینر بیت کوین ـ بیت کوین خود را به بازار مبادلات بفرستد و آنها را بفروشد، قیمت ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین، ردیابی و نظارت بر رفتار دارندگان خاص و کشف اینکه چه کسانی محرک‌های اصلی قیمت در بازار هستند، مهم است.

بزرگی و علایق متفاوت بازیگران اصلی

ENTITY MATTERS IN ON_CHAIN = اهمیت نهاد در داده های زنجیره ای

میزان

خرده فروشی هایی که بیت کوین می فروشند و نهادهایی با حجم زیادی کوین که کیف های خود را می فروشند، به دلیل تأثیر آن بر قیمت، نمی توانند در یک سطح تفسیر شوند.

علایق مختلف

هر واحد دارای ویژگی منحصر به فردی است که می تواند در مورد تفسیر ساختار یا حرکت بازار به سرمایه گذاران بدهد. برای سرمایه گذاران ضروری است که بدانند چه هستند و بدانند که سرمایه گذاران باید همیشه به چه نکاتی با توجه به نهادها توجه کنند.

به عنوان مثال، در مورد ماینرها، مدیریت هزینه/درآمد و ذخیره اولویت خواهد بود در حالی که سرمایه‌گذار با حجم عظیمی از دارایی‌های دیجیتال بر حفظ ذخایر خود و تلاش برای انباشت دارایی‌های بیشتر تمرکز می‌کند.

بنابراین، از منظر سرمایه گذاری، شرکت کنندگان اصلی در بلاکچین را می توان به سه نوع طبقه بندی کرد:

  • صرافی(مبادله)
  • ماینر
  • و نهنگ.

موجودیت نوع ۱: مبادله

مبادله جایی است که رویدادهای معاملاتی واقعی رخ می دهد، که منعکس کننده سمت تقاضا است.
قیمت بازار در نتیجه فعالیت های معاملاتی شکل می گیرد که در آن قیمت در بازار اتفاق نظر است. معیارهای مبتنی بر موجودیت های مبادله ای مانند جریان ورودی یا خروجی می تواند نشانه بزرگی از فعالیت های تجاری عمده باشد که می تواند کنترل کننده ریسک برای معامله گران هوشمند باشد

موجودیت نوع ۲: ماینر

ماینر با استفاده از بلاک های ماینینگ، عرضه در بلاکچین را کنترل می‌کند.

اگر استخرهای ماینینگ به دلایلی فعالیت های استخراج خود را تعطیل کنند، شبکه نمی تواند حفظ شود. از آنجایی که استخرهای ماینینگ تا جایی که می توانند سود می برند، معمولاً یک فاصله زمانی بین استخراج و کسب درآمد وجود دارد. معامله گران با مشاهده رفتارهای آنها از طریق معیارهایی مانند جریان خروجی ماینرها می توانند سیگنال های منحصر به فردی برای کسب سود پیدا کنند.

ماینرها نهنگ های OG هستند. آنها به صورت دوره ای مقدار معینی از بیت کوین را به صرافی ها ارسال می کنند، اما اگر تصمیم به فروش کوین های بیشتری داشته باشند، احتمالاً جریان خروجی آنها به طور قابل توجهی تغییر می کند.

موجودیت نوع ۳: نهنگ

با کنترل تقاضا و عرضه، ناکارآمدی بازار را ایجاد کرده و از آن بهره برداری می کند.

نهنگ با کنترل تقاضا و عرضه، ناکارآمدی بازار را ایجاد کرده و از آن بهره برداری می کند. نهنگ ها به طور سنتی موجودیت های مهمی حتی در بازارهای سهام هستند، زیرا آنها قدرت چرخش و حرکت در بازارها را دارند. استفاده از الگوهای آنها با معیارهای CQ برای جلوگیری از خطرات مفید خواهد بود.

آینده  ENTITY MATTERS

برای بهره برداری از ناکارآمدی بازار ناشی از نهادها به عنوان یک معامله گر، باید رفتار آنها را ببینیم. داده‌های جریان، داده‌های منحصربه‌فرد است که رفتارهای آن‌ها را خلاصه می‌کند.

در مقایسه با داده‌های شبکه، داده‌های جریان، داده‌های دانه‌ای (ریز) بیشتری هستند که می‌توانند فعالیت‌های دقیقی را که در زنجیره بلاکی رخ داده‌اند توضیح دهند.

با درک نحوه رفتار ENTITY MATTERS در بلاکچین، ممکن است استراتژی های معاملاتی منحصر به فردی در برابر معامله گران عادی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *