NETWORK STATS= آمار اولیه شبکه بیت کوین شامل اطلاعات بلاک و توزیع UTXO که یکی از آنها DIFFICULTY می باشد.

مشکل رمز ارز چیست؟

DIFFICULTY ارز دیجیتالی معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلاک در یک بلاکچین برای یک ارز دیجیتال خاص چقدر دشوار است. دشواری بالای ارزهای دیجیتال به این معنی است که برای تأیید تراکنش‌های وارد شده در یک بلاکچین به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد – فرآیندی که استخراج نامیده می‌شود.

DIFFICULTY کریپتوکارنسی پارامتری است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از آن برای ثابت نگه داشتن میانگین زمان بین بلاک ها با تغییر قدرت هش شبکه استفاده می کنند. دشواری ارزهای دیجیتال مهم است زیرا دشواری بالا می تواند به ایمن کردن شبکه بلاکچین در برابر حملات مخرب کمک کند.

هر چه سختی لازم برای ایجاد یک بلاک بیشتر باشد، امنیت شبکه ارزهای دیجیتال را بهبود می بخشد زیرا مهاجمان برای به دست گرفتن کنترل به منابع عظیمی نیاز دارند.

درک DIFFICULTY ارزهای دیجیتال

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که از بلاکچین های اثبات کار استفاده می کنند، از طریق فرآیند استخراج حفظ می شوند. ماینرها تراکنش هایی را که روی یک بلاکچین انجام می شود تأیید می کنند و وظایف حسابرسان را برای جلوگیری از تقلب و اطمینان از مشروعیت تراکنش ها انجام می دهند. ماینینگ توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شد.

در این سیستم، ماینرها – که نرم‌افزار ارز دیجیتال را روی رایانه‌های خود اجرا می‌کنند – برای یافتن یک بلاک جدید با هم رقابت می‌کنند و جدیدترین دسته از داده‌های تراکنش را به زنجیره اضافه می‌کنند. زمانی که تراکنش های کافی تایید شد، یک بلاک جدید به بلاکچین اضافه می شود.

ممکن است ماینرها برای تلاش خود هزینه ای دریافت کنند، اما قبل از اینکه استخراج کنندگان بتواند در صورت وجود غرامت دریافت کند، شرایط دیگری نیز وجود دارد. میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج یک بلاک با DIFFICULTY ارز دیجیتال نشان داده می شود. مدت زمانی که برای یافتن یک بلاک جدید طول می‌کشد به سطح دشواری ارز دیجیتال و شانس تصادفی بستگی دارد.

برای اندازه‌گیری DIFFICULTY ارز دیجیتال یک بلاک جدید، درک قدرت هش مهم است که نشان‌دهنده قدرت محاسباتی ترکیبی مورد استفاده برای استخراج و پردازش تراکنش‌های روی بلاکچین است.

هش های تصادفی

هش یک کد الفبایی است که برای نمایش کلمات یا داده ها استفاده می شود. استخراج‌کننده‌ها دسته‌ای از داده‌های تراکنش را می‌گیرند و آن را از طریق یک الگوریتم هش اجرا می‌کنند، یک تابع یک طرفه که – با توجه به مجموعه‌ای از داده‌ها – همیشه همان خروجی را تولید می‌کند، اما خروجی آن برای نشان دادن داده‌های اصلی قابل برگشت نیست.

الگوریتم های هش برای ایجاد این کدهای هش تصادفی استفاده می شود. قبل از اینکه بتوان داده‌های جدیدی را به یک بلاکچین اضافه کرد، استخراج‌کنندگان باید برای تولید هش کمتر یا برابر با یک مقدار عددی به نام هش هدف رقابت کنند.

ماینرها فرآیند هش را با تغییر یک مقدار به نام nonce انجام می دهند – یا عددی که یک بار استفاده می شود – و هر بار که nonce تغییر می کند، یک هش جدید با مجموعه اعداد خاص خود ایجاد می شود. هیچ راهی برای پیش‌بینی اینکه هش چگونه خواهد بود وجود ندارد و از آنجایی که هر مجموعه داده فقط یک خروجی برای یک تابع هش معین دارد، ماینرها باید فرآیند اضافه کردن یک nonce جدید به داده‌ها را تکرار کنند تا زمانی که نیاز هش را برآورده کنند.

DIFFICULTY یا سختی شبکه بیت کوین چیست؟

مشکل ارزهای دیجیتال

الزامی که یک هش باید برآورده کند با DIFFICULTY آن مطابقت دارد. یک هش معتبر باید کمتر از مقدار هدف مشخصی باشد که به‌طور خودکار (و به صورت دوره‌ای تنظیم شده) توسط پروتکل ارز دیجیتال تنظیم شده است. هرچه مقدار هدف پایین‌تر باشد، یک ماینر باید تعداد دفعات بیشتری از تابع هش را طی کند تا به نتیجه قابل قبولی دست یابد – به عبارت دیگر، دشواری بالاتر است.

یک ماینر، در تئوری، می تواند خوش شانس باشد و در اولین تلاش، یک هش معتبر برای یک بلاک مشخص به دست آورد. با این حال، با گذشت زمان، سختی بالاتر به این معنی است که ماینرها باید به طور متوسط ​​در هر بلاک ، تعداد بیشتری از نونها را وصل کنند.

افراد و سازمان ها قدرت محاسباتی خود را از طریق ریگ های ماینینگ خود برای پردازش داده ها و تولید هش ها به اشتراک می گذارند. قدرت هش یک شبکه ارز دیجیتال، کل نرخ هش تمام دکل های ماینینگ را نشان می دهد. نرخ هش تعداد هش هایی است که می توان در هر ثانیه محاسبه کرد.

از آنجایی که هر هش به‌طور تصادفی ایجاد می‌شود، می‌تواند میلیون‌ها حدس یا هش را قبل از برآورده شدن نیاز هش هدف و ضرب کوین های ارز دیجیتال جدید برای ماینر موفق انجام دهد. تنها پس از آن تراکنش ها به یک بلاک جدید در بلاکچین اضافه می شوند. به نوعی فرآیند هش شبیه به سیستم قرعه کشی است. در نتیجه، کوین های جدید از طریق این فرآیند استخراج صادر می شود.

هرچه نرخ هش بالاتر باشد، کنترل بلاکچین برای یک کلاهبردار دشوارتر است زیرا به قدرت هش بیشتری نیاز است. به عبارت دیگر، هر چه DIFFICULTY بالاتر باشد، امنیت شبکه بیشتر می شود.

مزایای DIFFICULTY ارزهای دیجیتال

ممکن است تعجب کنید که چرا شرکت کنندگان یک شبکه مشکل ارز دیجیتال بالاتری را ایجاد می کنند اگر نتیجه به این معنی باشد که ماینرها یک عملکرد مشابه را بارها و بارها تکرار می کنند. دو مزیت کلیدی برای دشواری ارزهای دیجیتال وجود دارد.

۱/نرخ ثابت بلاک های جدید :کاغذ سفید بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو توضیح می دهد که چگونه دشواری اثبات کار به تولید ثابت بلاک های جدید اضافه شده به بلاکچین کمک می کند.

برای جبران افزایش سرعت سخت‌افزار و علاقه متفاوت به اجرای گره‌ها در طول زمان، دشواری اثبات کار با میانگین متحرکی تعیین می‌شود که میانگین تعداد بلاک ها در ساعت را هدف قرار می‌دهد. اگر آنها خیلی سریع تولید شوند، دشواری افزایش می‌یابد.

بیت کوین طوری طراحی شده است که به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید به بلاکچین اضافه می کند.

۲/هدف دیگر ارزهای رمزپایه بلاک های بیشتر است. به عنوان مثال، لایت کوین ۲٫۵ دقیقه را هدف قرار می دهد. مسئله این است که میزان قدرت محاسباتی که ماینرهای شبکه به طور جمعی کنترل می کنند می تواند بسیار متفاوت باشد.

هنگامی که ساتوشی ناکاموتو اولین بلاک را استخراج کرد، تنها یک دستگاه در شبکه وجود داشت – احتمالاً یک لپ‌تاپ یا دسکتاپ ساده. امروزه تعدادی ماینر ASIC گسترده و به اندازه یک انبار وجود دارد. ASIC ها ماشین هایی هستند که به طور خاص برای شخم زدن عملکردهای هش با بیشترین سرعت ممکن طراحی شده اند.

به منظور اطمینان از اینکه شبکه یک بلاک جدید را با نرخ متوسط ​​ثابت تولید می کند، نرم افزار تنظیم شده است تا به طور خودکار هش هدف را بالا یا پایین تنظیم کند که به ترتیب منجر به سختی کمتر یا بالاتر می شود. وقتی ناکاموتو بلاک پیدایش را استخراج کرد، DIFFICULTY بیت کوین یک بود.

امنیت شبکه

نرخ هش کلی بینشی در مورد امنیت شبکه ارزهای دیجیتال فراهم می کند زیرا کلاهبرداران یا بازیگران بد باید بر کل قدرت هش شبکه غلبه کنند تا در یک حمله مخرب کنترل کنند. کامپیوترهای طراحی شده ویژه برای انجام توابع هش استفاده می شوند که می توانند در هر ثانیه تریلیون ها حدس بزنند تا مشکل هش را حل کنند.

هر چه DIFFICULTY ارز دیجیتال بالاتر باشد، حدس ها یا هش های بیشتری برای رسیدن به نیاز هش مورد نیاز است. در نتیجه، این فرآیند به دست آوردن کنترل اکثریت – که اکثریت ۵۱ درصدی – شبکه بلاکچین نامیده می شود، برای مهاجمان بسیار دشوار و پرهزینه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *