به زبان ساده ، کیف پول رمز ارز دستگاهی است که می توانید برای همکاری با سازماندهی بلاکچین استفاده کنید. انواع مختلفی از کیف کیف پول رمز ارز وجود دارد که می توان آنها را به سه نوع تقسیم کرد: نرم افزاری ، سخت افزازی و کیف پول های کاغذی. منوط بر اجزای سازنده آنها ، به همین ترتیب ممکن است به عنوان کیف پول سرد یا گرم کنایه داده شوند.

بیشتر تأمین کنندگان کیف پول رمز ارز به کیف پول نرم افزاری روی آورده اند که استفاده از آنها را نسبت به کیف پول سخت افزاری سودمندتر می کند. به هر حال ، کیف پول سخت افزازی به طور کلی مطمئن ترین گزینه دیگر هستند. کیف پول های کاغذی ، از یک “کیف پول” چاپ شده روی کمی کاغذ تشکیل شده اند ، اما در حال حاضر استفاده از آنها قدیمی و مشکل ساز شناخته شده است.

کیف پول رمز ارز چگونه کار می کنند؟

در مقابل تفکر رایج ، کیف پول رمز ارز در واقع ارزهای دیجیتال را ذخیره نمی کنند. بلکه دستگاه های مورد نیاز برای رابط کاربری با بلاکچین را ارائه می دهند. به عبارتی متفاوت ، این کیف پول ها می توانند داده های اساسی را برای ارسال و دریافت پول دیجیتال از طریق مبادلات بلاکچین ایجاد کنند. علاوه بر موارد دیگر ، چنین داده هایی حداقل از یک مجموعه کلید عمومی و خصوصی تشکیل شده است.

به همین ترتیب کیف پول دارای مکانی است و یک شناسه عددی دارد که وابسته به جامعه عمومی و کلیدهای خصوصی است. اساساً چنین مکانی “منطقه” خاصی در بلاکچین است که می توان به آن کوین فرستاد. این بدان معنی است که شما می توانید مکان خود را به دیگران انتقال دهید تا ذخیره کنید ، اما لازم نیست که هرگز کلید خصوصی خود را برای کسی فاش کنید.

کلید خصوصی دسترسی به اشکال رمزنگاری شده پول شما را فراهم می کند. بدون توجه به اینکه رایانه شخصی یا تلفن همراه شما معامله شود ، در هر صورت می توانید از طریق یک ابزار دیگر به دارایی خود دسترسی پیدا کنید – به شرطی که کلید خصوصی مربوطه (یا حالت دانه) را داشته باشید. توجه داشته باشید که کوین ها هرگز به طور واقعی زنجیره بلاک را ترک نمی کنند ، آنها به سادگی از یک مکان و سپس به مکان دیگر منتقل می شوند.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول رومیزی (Desktop Wallet) چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است ، کیف پول دسکتاپ محصولی است که به صورت محلی بر روی رایانه خود بارگیری و اجرا می کنید. به هیچ وجه مانند برخی از سازگاری های آنلاین ، کیف پول های منطقه کار به شما امکان کنترل کامل کلیدها و دارایی های شما را نمی دهد. در مرحله ای که کیف پول محل کار دیگری ایجاد می کنید ، سندی به نام wallet.dat به صورت محلی در رایانه شما قرار داده می شود. این سند شامل داده های کلید خصوصی است که برای دسترسی به آدرس پول رمزنگاری شما استفاده می شود ، بنابراین شما باید آن را با یک کلید مخفی جداگانه رمزگذاری کنید.

زمانی که کیف پول دسکتاپ خود را اجرا می کنید ، از شما خواسته می شود که هر بار که آن را اجرا می کنید عبارت مخفی خود را با این هدف که می تواند پرونده wallet.dat را مرور کند ، بیان کنید. در شانس از دست دادن این کلید یا چشم پوشی از کلمه محرمانه خود ، بدون شک ورودی به دارایی خود را از دست خواهید داد.

از این رو ، تقویت سند wallet.dat و محافظت از آن در برخی از نقاط مهم است. از طرف دیگر ، می توانید کلید خصوصی یا حالت دانه را مقایسه کنید. بنابراین ، درصورتی که رایانه شخصی شما کار کند یا به طریقی دیگر از دسترس خارج شود ، این امکان را خواهید داشت که از طریق ابزارهای مختلف به دارایی خود دسترسی پیدا کنید.

درمجموع ، ممکن است Desktop Wallet  از اکثر سازگاری های وب ایمن تر دیده شوند ، با این وجود قبل از راه اندازی و استفاده از کیف پول پول رمزنگاری ، اطمینان حاصل کنید که رایانه شخصی شما از آلودگی و بدافزار خالی است.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول کاغذی (Paper Wallet) چیست؟

کیف پول کاغذی مقداری کاغذ است که آدرس رمزگذاری شده و کلید خصوصی آن به طور واقعی به صورت کد QR چاپ می شود. سپس این کدها می توانند برای انجام مبادلات پول دیجیتال مورد بررسی قرار گیرند.

برخی از سایت های کیف پول کاغذی به شما امکان می دهند برای ایجاد مکان ها و کلیدهای جدید هنگام قطع اتصال ، کد آنها را بارگیری کنید. با این ظرفیت ، این کیف پول ها به طور استثنایی در برابر حملات هک تحت وب نفوذ ناپذیر هستند و ممکن است به عنوان گزینه ای در مقابل ذخیره سازی سرد مورد بررسی قرار گیرند.

در هر صورت ، از لکه های مختلف تأثیر پذیر است ، در حال حاضر استفاده از کیف پول های کاغذی خطرناک تلقی می شود و باید دلسرد شود. درصورتی که با وجود همه موارد به استفاده از آن نیاز دارید ، درک خطرات اساسی است. یک نقص قابل توجه در کیف پول های کاغذی این است که برای ارسال ناقص ذخایر معقول نیستند.

به عنوان مثال ، تصور کنید که یک کیف پول کاغذی تولید کرده اید و مبادلات مختلفی را برای پشتیبانی از آن ارسال کرده اید و مبلغ ۱۰ BTC را اضافه می کنید. درصورتی که بخواهید از طریق ۲ BTC بسوزانید ، ابتدا باید هر ۱۰ سکه را به نوع دیگری از کیف پول (مثلاً Desktop Wallet) ارسال کنید و دقیقاً در آن مرحله بخشی از دارایی ها را خرج کنید. ۲ BTC بعداً می توانید ۸ BTC را به یک کیف پول کاغذی دیگر بازگردانید ، با این وجود کیف پول های نرم افزاری و سخت افزازی یک تصمیم برتر است.

در واقع ، در شانس وارد کردن کلید خصوصی کیف پول کاغذی به کیف پول دسکتاپ و صرف بخشی از دارایی بقیه کوین ها به “آدرس تغییر” ارسال می شوند که در نتیجه کنوانسیون بیت کوین تولید می شود. درصورتی که آدرس تغییر را به صورت فیزیکی به نشانی تنظیم نکنید که کنترل می کنید ، احتمالاً دارایی خود را از دست خواهید داد.

اکثر کیف پول های نرم افزاری امروز با تغییر برای شما مقابله می کنند ، بقیه کوین ها را به مکانی که قطعه ای از کیف پول شما است ارسال می کنند. در هر صورت ، نکته قابل توجهی که باید به خاطر بیاورید این است که کیف پول کاغذی شما پس از ارسال اولین ارز مبادله ای ، بدون توجه به مبلغ ، پر نخواهد شد. بنابراین امیدوار نباشید بعداً دوباره از آن استفاده کنید.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول سخت افزاری (Hardware Wallet) چیست؟

کیف پول های سخت افزاری ابزارهای فیزیکی و الکترونیکی هستند که از یک مولد نامنظم RNG برای ایجاد کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می کنند. سپس کلیدها در خود ابزار قرار داده می شوند که با اینترنت ارتباط ندارند. تمام مواردی که در نظر گرفته شده است ، ذخیره سازی سخت افزاری نوعی کیف پول سرد را تشکیل می دهد و به عنوان یکی از مطمئن ترین گزینه ها مورد توجه قرار گرفته است.

در حالی که کیف پول های سخت افزاری از سطح قابل توجهی در برابر حملات آنلاین محافظت می کنند ، اگر استفاده از سیستم عامل به طور مناسب انجام نشود ممکن است خطرات را به همراه داشته باشد. علاوه بر این ، رابط کاربری کیف پول سخت افزاری به طور کلی دشوارتر خواهد بود و دستیابی به دارایی ها با تقابل با کیف پول های گرم به طور فزاینده ای دشوار است.

برای غلبه بر عدم دسترسی ، می توانید از Binance DEX استفاده کرده و ابزار خود را به طور قانونی به مرحله تبادل مرتبط کنید. با توجه به اینکه کلیدهای خصوصی هرگز از ابزار شما خارج نمی شوند ، این یک روش مطمئن برای رسیدن به دارایی های شما است. برخی از سازمان های متخصص کیف پول تحت وب علاوه بر این یک کمک قابل مقایسه را ارائه می دهند ، اجازه می دهند کیف پول سخت افزاری با رابط برنامه آنها مرتبط شود.

شما باید به فکر استفاده از کیف پول سخت افزاری باشید و احتمالاً قصد دارید رمزنگاری خود را برای مدتی طولانی نگه دارید یا در صورت نگه داشتن پول دیجیتال زیاد. از هم اکنون ، اکثر کیف پول های تجهیزات به شما امکان می دهند که برای ایمن سازی ابزار خود ، یک کد پین تنظیم کنید ، درست به عنوان یک عبارت بهبودی – که می تواند در صورت از دست رفتن کیف پول ارز رمزنگاری شده استفاده شود.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول موبایل (Mobile Wallet) چیست؟

کیف پول های موبایل همراه بسیار شبیه شرکای دسکتاپ خود هستند ، اما به طور صریح به عنوان برنامه های تلفن همراه ساخته شده اند. اینها بسیار سودمند است زیرا به شما امکان می دهد اشکال دیجیتالی پول را با استفاده از کدهای QR ارسال و دریافت کنید.

بر این اساس ، کیف پول های قابل حمل به ویژه برای انجام هر روز مبادله و اقساط مناسب هستند ، و آنها را به گزینه مناسبی برای هزینه Bitcoin ، ETM و اشکال دیجیتال مختلف پول تبدیل می کند. Trust Wallet مورد قابل توجه ترین کیف پول های موبایل است.

با این وجود ، به طور مشابه رایانه های شخصی ، تلفن های همراه در برابر برنامه ها وآلودگی به بدافزارها درمانده نیستند. بنابراین پیشنهاد می شود که کیف پول های موبایل خود را با یک کلید مخفی رمزگذاری کنید و کلیدهای خصوصی یا seed express خود را در احتمال گم شدن یا خراب شدن تلفن همراه تقویت کنید.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول وب (Web Wallet) چیست؟

شما می توانید با استفاده از کیف پول های وب از طریق یک رابط برنامه بدون بارگیری یا معرفی هر چیزی به بلاکچین ها بروید. این شامل کیف پول های تجاری و سایر برنامه های تامین کننده کیف پول است.

به عنوان یک قاعده ، می توانید کیف پول دیگری بسازید و یک کلید مخفی شخصی تنظیم کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید. با این وجود ، برخی از سازمانهای تخصصی کلیدهای خصوصی را به نفع شما در اختیار دارند و با آنها برخورد می کنند. علی رغم این واقعیت که این ممکن است به تدریج برای مشتریانی که عمل نمی کنند مفید باشد ، این یک عمل خطرناک است.کلیدهای خصوصی خود را به کسی ندهید همان طور که پول نقد خود را به شخص دیگری نمی دهید.

برای حل این مسئله ، در حال حاضر بسیاری از کیف پول های وب به شما اجازه می دهند که با کلیدهای آنها ، به طور کامل یا از طریق کنترل مشترک (با استفاده از چند علامت) استفاده کنید. بنابراین ضروری است قبل از انتخاب مناسب ترین روش ، روش ویژه هر کیف پول را بررسی کنید.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول نرم افزاری (Software Wallet) چیست؟

کیف پول های نرم افزاری انواع مختلفی دارند که هر یک از ویژگی های خاص خود را دارند. اکثریت قریب به اتفاق آنها از یک طریق یا دیگر با اینترنت (کیف پول گرم) مرتبط هستند.

کیف پول سرد (Cold Wallet) چیست؟

کیف پول های سرد ، هیچ ارتباطی با اینترنت ندارند. در عوض ، آنها از یک محیط فیزیکی برای ذخیره کلیدهای قطع شده استفاده می کنند و این امر باعث می شود آنها در برابر هک وب تحت تأثیر نباشند. بنابراین ، کیف پول های سرد به طور کلی گزینه بسیار مطمئن تری برای “کنار گذاشتن” کوین های شما خواهند بود. در غیر این صورت این روش ذخیره سازی سرد نامیده می شود و خصوصاً برای سرمایه گذاران بلند مدت یا HODLers مناسب است.

کیف پول گرم (Hot Wallet) چیست؟

کیف پول گرم در دسته نرم افزاری ها است که اینجا و آنجا را به اینترنت مرتبط می کند. در بیشتر موارد ، این برنامه به عنوان یک برنامه کاربردی همه کاره یا منطقه کار ظاهر می شود که به شما امکان می دهد بدون زحمت کوین ارسال و دریافت کنید.

یک مورد ساده برای استفاده از کیف پول گرم با حجم زیادی کوین ذخیره شده ، Trust Wallet است. از آنجا که آنها در وب هستند ، کیف پولهای گرم معمولاً به طور تدریجی برای اقساط سودمند هستند ، اما از طرف دیگر در مقابل حمله به طور فزاینده ای درمانده می شوند.

کیف پول رمز ارز چیست؟ آشنایی با انواع آن و تمام اطلاعات مورد نیاز

کیف پول گرم در مقابل کیف پول سرد

کیف پول های رمز ارز در دو براکت قرار می گیرند: کیف پول گرم و کیف پول سرد اما از کدام یک باید استفاده کنید؟ خوب ، این بستگی دارد.

کیف پول گرم

 “کیف پول گرم هر کیف پول رمزنگاری شده است که به نوعی به اینترنت متصل باشد.”

این می تواند یک حساب در صرافی مانند BitMart یا Stex باشد که از آن برای ذخیره کوین مورد نظر خود استفاده می کنید. این نوع کیف پول ، کیف پول گرم بورس است. و کیف پول گرم هم دسترسی آسان دارد و هم استفاده از آن آسان است. این گزینه ای مناسب برای تجار یا هزینه کنندگانی است که می خواهند به راحتی به تعادل خود دسترسی پیدا کنند.

کیف پول سرد

 “کیف پول سرد هر کیف پول رمزنگاری شده ای است که کاملاً آفلاین و بدون اتصال به اینترنت باشد.”

کیف پول های سرد معمولاً از یک دستگاه فیزیکی برای ذخیره رمزنگاری استفاده می کنند که این امر باعث امنیت بیشتر آنها نسبت به نمونه های گرم خود می شود زیرا روش های کمتری برای هک چنین دستگاه هایی وجود دارد. بیشتر کیف پول های سرد را به عنوان گزینه ذخیره سازی ترجیح می دهند: به ویژه هودلرها تمایل دارند از وسایل سردخانه مانند کیف پول های سخت افزاری استفاده کنند.

Elitium چگونه رمزنگاری را ذخیره می کند؟

Elitium بیش از هر چیز دیگری به امنیت جایزه می دهد. به همین ترتیب ، با استفاده از ذخیره سازی سرد در هر زمان ممکن ، وجوه کاربران را ایمن نگه می دارد. به این معنی که وقتی کوین های شما با الیتیوم ذخیره می شوند می توانید اطمینان کامل داشته باشید که وجوه شما ایمن است. گفته شد ، شما می توانید EUM را روی هر کیف پول سازگار با Ethereum ذخیره کنید ، بنابراین در صورت تمایل از راه حل مورد نظر خود استفاده کنید.

لیست کیف پول سردخانه برای ارزهای رمزپایه مختلف

هم اکنون صدها ارز رمزنگاری شده در بازار وجود دارد. در حالی که برخی از آنها بیش از یک گزینه کیف پول سرد دارند ، بعضی از آنها اصلاً گزینه ای ندارند.

من این لیست را با آخرین گزینه ها به روز می کنم ، بنابراین برای به روزرسانی دوباره اینجا را بررسی کنید.

# Name                                                             Cold Wallet Options
    Desktop Offline Wallets
۱ Bitcoin Ledger Nano S, Trezor  & KeepKey Bitaddress         Electrum, Armory
۲ Ethereum Ledger Nano S, Trezor  & KeepKey MyEtherWallet                   NA
۳ Ripple Ledger Nano S RipplePaperWallet                   NA
۴ Litecoin Ledger Nano S, Trezor  & KeepKey Liteaddress                   NA
۵ Ethereum Classic Ledger Nano S, Trezor ClassicEtherWallet                   NA
۶ Komodo Ledger Nano S  NA                   NA
۷ Dash Ledger Nano S, Trezor  & KeepKey DashPaperWallet                   NA
۸ Dogecoin Ledger Nano S, Trezor  & KeepKey DogePaperWallet                   NA
۹ BitShares  NA  NA                   NA
۱۰ Monero  NA MoneroAddress                   NA
۱۱ Stratis  Ledger Nano S  NA                   NA
۱۲ Zcash  Ledger Nano S, Trezor  NA                   NA
۱۳ Siacoin  NA  NA                   NA
۱۴ Waves  NA  NA                   NA
۱۵ Golem  Ledger Nano S, Trezor

MyEtherWallet

                  NA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *