قبلاً فهمیدید که شبکه بیت کوین به دلیل ماینرهایی که توان محاسباتی خود را به شبکه اختصاص می دهند قادر است تراکنش ها را بدون یک مرجع واحد تأیید کند.برای دستیابی به معامله ای که در بلاک بعدی قرار دارد ، هزینه معاملات ضروری است.

هزینه واقعی که باید بپردازید متفاوت است و به شبکه بستگی دارد.هزینه معاملات بیت کوین بدون در نظر گرفتن مبلغی که ارسال می کنید ، در چند سنت تعیین می شود.

یکی از دلایل اصلی شرکت ماینرها به طور مداوم در یک شبکه مبتنی بر بلاکچین , مسلماً به دلیل پاداش بلاکی است که برای اعتبارسنجی یک بلاک دریافت می کنند.

هزینه معاملات با روند استخراج ارتباط نزدیک دارد. این موارد ضروری هستند زیرا بخشی از پاداش ماینرها برای شرکت در شبکه است.

در مورد معاملات بیت کوین ، پاداش ماینرها شامل دو چیز است: تمام هزینه های معاملاتی در بلاکی که ماینر اعتبار آن را تأیید کرده و انگیزه اضافی پاداش بلاک خاصی از کوین های تازه ضرب شده در این مرحله است. در حال حاضر ، در سال ۲۰۱۹ ، این پاداش بلاک ۱۲٫۵ بیت کوین است. نصف شدن مقدار – تقسیم آن بر دو – هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک صورت می گیرد.

تأیید معامله چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلاً می دانید ، از نظر جسمی ارز رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین ندارید. در عوض ، بلاکچین مالکیت را ثبت می کند و این مالکیت ها را در کل شبکه توزیع می کند.

تراکنش های بیت کوین صرف نظر از مبلغی که ارسال می کنید ، با هزینه ای معادل دو سنت دلار قابل ارسال هستند. این جزئیات مهمی است.

میزان واقعی کارمزد پرداختی شما به ارز رمزپایه و شبکه بستگی دارد. برای بیت کوین ، معامله متوسط ​​در پایان سال ۲۰۱۷ به ۳۴ دلار آمریکا رسید زیرا شبکه وجود دارد. با تشکر از راه حل های لایه دوم مانند (Segregated Witness) (SegWit) یا شبکه رعد و برق ، اکنون می توان معاملات را بدون در نظر گرفتن مبلغی که ارسال می کنید ، با هزینه ای معادل دو سنت دلار آمریکا ارسال کنید.

هزینه معاملات چیست و چرا باید آنها را پرداخت کنم؟ Transaction Fee

اگر از بیت کوین به عنوان جایگزینی برای خدمات حواله سنتی و مستقر استفاده کنید ، این جزئیات مهمی است که برخی از آنها برای هر معامله حداکثر ۱۰ درصد هزینه می گیرند.

به همین دلیل ، معدنچیان انگیزه مالی برای اولویت بندی اعتبار معاملات که شامل کارمزد بالاتر است ، دارند. برای کسی که می خواهد پول ارسال کند و یک تأیید سریع دریافت کند ، هزینه مناسب شامل آن به ارز رمزنگاری شده ارسال شده بستگی دارد و بسته به عوامل مختلفی از جمله اندازه معامله و شرایط شبکه ، بسیار متفاوت است.

هزینه معاملات درکیف پول Blockchain

کیف پول Blockchain شما به طور خودکار هزینه مناسب برای ارسال ارز رمزنگاری شده شما را محاسبه می کند. هزینه ارسال اتر ثابت است (شما می توانید هزینه ارسال اتر را با کلیک روی “ارسال” و انتخاب اتر به عنوان واحد پول مشاهده کنید) ، در حالی که هزینه ارسال بیت کوین ، بیت کوین پول نقد و ستاره پویا است و توسط کیف پول شما محاسبه می شود پس از وارد کردن مبلغی که می خواهید ارسال کنید.

کاربران کیف پول Blockchain.com همیشه گزینه های معامله با بیت کوین را در اختیار دارند. کیف پول ما از هزینه های پویا استفاده می کند ، به این معنی که کیف پول با توجه به شرایط فعلی شبکه و اندازه معامله ، هزینه مناسب برای معامله شما را محاسبه می کند.

شما می توانید بین حق تقدم و هزینه عادی یکی را انتخاب کنید. هزینه اولویت محاسبه می شود تا معاملات شما در یک ساعت در یک بلاک لحاظ شود. هزینه منظم کمتر است و برای کاربرانی است که می توانند کمی صبورتر باشند. تأیید معامله ای که شامل هزینه منظم باشد معمولاً کمی بیشتر از یک ساعت طول خواهد کشید.

کاربران پیشرفته می توانند با فشار دادن Customize Fee و وارد کردن مبلغی ، هزینه های سفارشی معامله خود را در واحد ساتوشی بر بایت (sat / b) تعیین کنند. لطفا توجه داشته باشید که تعیین هزینه بسیار کم ممکن است باعث شود معامله شما برای مدت طولانی تأیید نشده باقی بماند و احتمالاً رد شود. هزینه معاملات خود را با مسئولیت شخصی خود تنظیم کنید.

هزینه بلاکچین چقدر است؟

کارمزد بلاکچین یک معامله ارز رمزنگاری شده است که هنگام انجام معاملات رمزنگاری از کاربران دریافت می شود. این هزینه برای پردازش معاملات در شبکه دریافت می شود.

شما باید اطمینان حاصل کنید که انتقال ارز رمزنگاری شده شما به موقع انجام می شود ، هزینه بلاکچین را پرداخت کنید. هزینه بلاکچین یکی از اصلی ترین ابزارهایی است که برای سرعت بخشیدن به معاملات رمزنگاری استفاده می شود ، که به دلیل ازدحام زیاد در شبکه بلاک چین اغلب کند است. هرچه هزینه بلاکچین کمتر باشد ، اولویت معامله شما در شبکه بلاکچین کاهش می یابد.

هزینه بلاکچین هزینه Wirex نیست. این یک هزینه استاندارد است که برای کلیه معاملات رمزنگاری درون زنجیره ای اعمال می شود.

هزینه معاملات چیست و چرا باید آنها را پرداخت کنم؟ Transaction Fee

توضیح هزینه معاملات بیت کوین

هر معامله بیت کوین باید به بلاکچین ، دفتر رسمی رسمی همه معاملات بیت کوین ، اضافه شود تا با موفقیت انجام شده یا معتبر در نظر گرفته شود. کار اعتبار سنجی معاملات و افزودن آنها به بلاکچین توسط ماینرها ، کامپیوترهای قدرتمندی که شبکه را تشکیل می دهند و به آن متصل می شوند ، انجام می شود. استخراج کنندگان مقدار زیادی انرژی و انرژی محاسباتی را صرف این کار می کنند تا پاداش مالی بگیرند: با هر بلاک (مجموعه ای از معاملات که بیش از ۱ مگابایت اندازه ندارند) به زنجیره بلاک اضافه می شود ، پاداش بنام پاداش بلاک (۱۲٫۵ BTC فعلی) نیز به دست می آید به عنوان تمام هزینه های ارسال شده با معاملات که در بلاک گنجانده شده است.

به همین دلیل ، ماینرها انگیزه مالی برای اولویت بندی اعتبار معاملات که شامل کارمزد بالاتر است ، دارند. برای کسی که قصد ارسال وجه و تأیید سریع را دارد ، بسته به عوامل مختلفی ، هزینه مناسب برای آن بسیار متفاوت است. اگرچه این هزینه به مبلغی که ارسال می کنید بستگی ندارد ، اما به شرایط شبکه در آن زمان و اندازه داده معامله شما بستگی دارد.

عوامل موثر در هزینه معاملات

شرایط شبکه

از آنجا که یک بلاک در بلاکچین بیت کوین فقط می تواند حداکثر ۱ مگابایت اطلاعات داشته باشد ، تعداد محدودی تراکنش وجود دارد که می تواند در هر بلاک مشخص گنجانده شود. در زمان ازدحام ، وقتی تعداد زیادی از کاربران در حال ارسال وجه هستند ، تراکنش های بیشتری در انتظار تأیید بیشتر از فضای موجود در یک بلاک است.

هنگامی که یک کاربر تصمیم به ارسال وجوه می گیرد و معامله پخش می شود ، در ابتدا قبل از اینکه در یک بلاک قرار گیرد ، به همان قسمت حافظه (به اختصار mempool) می رود. از این یادداشت است که ماینرها معاملات را با انتخاب اولویت معاملات با هزینه بالاتر انتخاب می کنند. در صورت پر شدن mempel ، ممکن است بازار کارمزد به یک رقابت تبدیل شود: کاربران با در نظر گرفتن هزینه های بالاتر و بالاتر برای بدست آوردن معاملات خود در بلاک بعدی رقابت می کنند. سرانجام ، بازار به حداکثر هزینه تعادلی که کاربران مایل به پرداخت آن هستند ، می رسد و استخراج کنندگان به ترتیب از طریق تمام ممبرها کار می کنند. در این مرحله ، وقتی ترافیک کاهش یافت ، هزینه تعادل دوباره کاهش می یابد.

اندازه معامله

باز هم با توجه به این واقعیت که یک بلاک در بلاکچین بیت کوین نمی تواند بیش از ۱ مگابایت اطلاعات داشته باشد ، اندازه معامله مورد توجه مهم ماینرها است. معاملات کوچکتر به راحتی تأیید می شوند. معاملات بزرگتر کار بیشتری می گیرند و فضای بیشتری را در بلاک اشغال می کنند. به همین دلیل ، ماینرها ترجیح می دهند معاملات کوچکتر را در آن گنجانند. برای انجام یک معامله بزرگتر ، هزینه بیشتری باید در بلاک بعدی لحاظ شود.

هیچ راهی ساده برای محاسبه اندازه معامله با دست وجود ندارد. کیف پول Blockchain.com شما به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد و هزینه مناسبی را به شما پیشنهاد می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *