نهنگ بیت کوین یک اصطلاح ارز رمزپایه است که به افراد یا نهادهایی گفته می شود که مقادیر زیادی بیت کوین را در خود دارند. نهنگ ها به اندازه کافی ارز رمزنگاری شده ای دارند که پتانسیل دستکاری در ارزیابی ارز را دارند.

سه دارایی بزرگ بیت کوین ۲٫۷۱ درصد از کل بیت کوین در گردش را تشکیل می دهند و ارزش تقریبی ۳۱/۴ میلیارد دلار را نشان می دهند.

نهنگ های بیت کوین مانند دیگر دارندگان دارایی های اکثریت هستند: حرکات آنها تأثیرات بیش از اندازه ای در بازار بیت کوین دارد ، یا از طریق افزایش نوسانات ، کاهش نقدینگی یا ترکیبی از هر دو.

بزرگترین نهنگ های بیت کوین Satoshi Nakamoto ، مخترع بیت کوین ، دوقلوهای Winklevoss و سرمایه دارانی خطرناک مانند تیم Draper و Barry Silbert هستند.

درک نهنگ بیت کوین

دارندگان بزرگ بیت کوین نهنگ نامیده می شوند زیرا حرکات آنها باعث اختلال در آبهایی می شود که ماهی های کوچکتر در آن شنا می کنند. طبق قانون ۸۰-۲۰ (همچنین به عنوان اصل پارتو شناخته می شود) بالای ۲۰٪  دارندگان بیت کوین بیش از ۸۰٪ ارزش بیت کوین در ایالات متحده دارند. طبق BitInfoCharts ، فقط سه کیف پول بیت کوین ۲٫۷۱٪ از کل بیت کوین در گردش را با ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ در اختیار دارند و ۱۰۶ کیف پول برتر ۱۵٪ کل بیت کوین را با ارزش ۲۵٫۱ میلیارد دلار دارند.

نهنگ بیت کوین چیست؟معرفی نهنگ های معروف جهانی

نهنگ ها می توانند برای بیت کوین مشکل ساز شوند زیرا تمرکز ثروت ، به ویژه اگر در یک حساب بی حرکت باشد و نقدینگی را کاهش دهد ، که به نوبه خود می تواند نوسانات قیمت را افزایش دهد. اگر نهنگ همزمان مقدار زیادی بیت کوین را حرکت دهد نوسانات بیشتر می شود. اگر فروشنده بخواهد بیت کوین را با ارز دولتی بفروشد ، کمبود نقدینگی و حجم معاملات بزرگ می تواند قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار دهد ، زیرا سایر فعالان بازار معامله را مشاهده می کنند و همچنین اقدام به فروش می کنند و فروش هیجانی ایجاد می کنند.

از آنجا که دارندگان بزرگ ممکن است برای جلوگیری از جلب توجه به خود ، سعی کنند دارایی های خود را در مقادیر کمتری بفروشند ، می توانند باعث ایجاد تحریف در بازار شوند ، قیمت را به طور غیر منتظره بالا یا پایین می کنند. نهنگ ها شرایط را برای حدس و گمان در میان ماهی های کوچک ایجاد می کنند ، که می تواند منجر به یک چرخه معیوب شود که قیمت ها از اصول اساسی خارج شوند.

نمونه هایی از یک نهنگ بیت کوین

با توجه به این واقعیت که ۱۰۶ کیف پول حاوی ۱۵٫۵ درصد از کل بیت کوین است ، آیا می توان دانست که این نهنگ ها چه کسانی هستند؟

بیت کوین نام مستعار است ، به این معنی که نام دارندگان حساب مشخص نیست ، اما دفتر تمام آدرس ها و معاملات را نشان می دهد. بنابراین ، می توانیم با اطمینان در مورد هویت برخی از نهنگ های بیت کوین حدس بزنیم. در اینجا نامزدهای احتمالی وجود دارد.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟چه کسی بنیانگذار مرموز بیت کوین است؟

ساتوشی ناکاموتو

رمز و راز ساتوشی ناکاموتو تاکنون به طور رضایت بخشی حل نشده است ، اما اخیراً داستان پیچیده است. یکی از نامزدهای احتمالی ساتوشی ناکاموتو “واقعی” کریگ رایت ، یک تاجر استرالیایی است که ادعا کرد ارز رمزنگاری شده را با کمک دوست خود دیو کلیمان اختراع کرده است.

در سال ۲۰۱۹ ، رایت به دلیل نیمی از گزارش ۱٫۱ میلیون بیت کوین خود ، توسط املاک کلیمان شکایت شد. جزئیات پرونده پیچیده است و بیشتر به دلیل ماهیت پنهانی رایت و ناکاموتو ساخته شده است ، اما اگر رایت ۱ میلیون بیت کوین داشته باشد ، مطمئناً او یکی از سه نهنگ برتر بیت کوین خواهد بود.

نهنگ بیت کوین چیست؟معرفی نهنگ های معروف جهانی

دوقلوهای وینکلوس

کامرون و تایلر وینکلوس ، معروف به آرمی هامر در فیلم شبکه اجتماعی ، اوایل پذیرش ، علاقه مندان و بشارت دهندگان بیت کوین بودند. گزارش شده است که آنها تقریباً ۱۱۵۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند و آنها را در لیست سه نهنگ برتر قرار می دهد.

تیم دراپر

تیم دراپر یک سرمایه گذار خطرناک آمریکایی و بنیانگذار شرکت Draper Fisher Jurvetson ، دانشگاه Draper شبکه Draper Venture ، Draper Associated و Draper Goren Holm است.

Draper در Baidu ، Hotmail ، Skype ، Tesla ، SpaceX ، AngelList ، Twitter ، DocuSign ، Coinbase ، Robinhood ، Ancestry.com ، Twitch و Cruise Automation سرمایه گذاری کرده است. او همچنین یک سرمایه گذار اولیه در بیت کوین بود ، تقریباً ۴۲۰۰۰ بیت کوین به قیمت هر یک شش دلار خرید و آنها را در صرافی Mt Gox که اکنون از کار افتاده است ، ذخیره کرد . پس از هک Mt Gox ، دراپر کل دارایی های خود را از دست داد.

در ژوئیه ۲۰۱۴ ، Draper پوشش گسترده ای را برای خرید خود در حراج خدمات مارشال ایالات متحده دریافت کرد که حدود ۳۰،۰۰۰ بیت کوین از وب سایت بازار راه ابریشم کشف و ضبط شده است. دارایی فعلی وی او را در ۱۵٪ از سرمایه گذاران بیت کوین قرار می دهد.

نهنگ بیت کوین چیست؟معرفی نهنگ های معروف جهانی

باری سیلبرت

باری سیلبرت مدیر عامل و بنیانگذار گروه ارزهای دیجیتال است که در بیش از ۷۵ شرکت مرتبط با بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. Digital Currency Group همچنین مالک CoinDesk ، منبع اصلی اخبار بیت کوین است.

سیلبرت در همان حراج دولت آمریکا مانند Draper بود و گفته شد که ۴۸۰۰۰ بیت کوین را ضرب و شتم کرده و او را به عنوان آخرین نهنگ های بیت کوین در آب قرار داده است.

نهنگ خرسی

یک نهنگ خرسی شخصی است که مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده دارد و با استفاده از حساب گسترده خود قیمت را پایین می آورد و از آن سود می برد. بازار خرس مجموعه ای از قیمت ها برای انواع مختلف دارایی است که کاهش می یابد و یک سرمایه گذار بی ارزش می خواهد از آن سود ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *