شاخصه ی MINER در ONCHAIN چیست؟

یک MINER با استفاده از بلاک های ماینینگ ، عرضه در بلاکچین را کنترل می‌کند.
اگر استخرهای ماینینگ به دلایلی فعالیت های استخراج خود را تعطیل کنند، شبکه نمی تواند حفظ شود.

دلیلی برای جستجوی جریان/شاخص MINER 

نگاهی به مدل هزینه و فایده ماینر با قیمت BTC

نقطه زمانی برای فروش یا حتی خرید آنها بینش ارزشمندی را ارائه می دهد که از دیدگاه ماینرها ایجاد می شود.
ماینرها پول خود را در استخراج با هزینه برق یا تعمیر و نگهداری خرج می کنند که آنها را به تنها نهادی تبدیل می کند که از یک مدل تجاری معمولی پیروی می کند. آنها به زور مجبورند مقداری از بیت کوین استخراج شده خود را برای پوشش هزینه ها بفروشند. این ساختار تجاری به طور طبیعی برخی از دلایل رفتار ماینرها را آشکار می کند. مثلا،
۱) اگر آنها بیت کوین خود را به طور منظم با مقدار غیرمعمول زیادی فروختند، می تواند نشان دهنده این باشد که ماینرها به قیمت بیت کوین بیش از ارزشی می فروشند.
۲) اگر به جای جمع آوری فیات برای پرداخت هزینه های خود، شروع به خرید بیت کوین کنند، می تواند نشان دهنده این باشد که بیت کوین کم ارزش است و باعث می شود استخراج کنندگان فروش خود را به تعویق بیندازند و سعی کنند از قیمت کم ارزش شده بیت کوین سود ببرند.
بنابراین، نگاه کردن به الگوی رفتار ماینرها می تواند بینش بازاری را برای سرمایه گذاران فراهم کند که مدل هزینه-فایده استخراج کنندگان را در نظر گرفته است.

چگونه به شاخص ها نگاه کنیم

این بخش نقطه توجه برای شاخص های فردی را مشخص می کند. این شاخص ها را می توان بر اساس هویت و سودمندی آنها در معاملات تقسیم کرد. هر داده هر یک از ویژگی های ماینرها (MINER) را ردیابی می کند و در کنار هم، جنبه های متعددی را پوشش می دهد و حرکات را در ماینرها به طور نسبتاً دقیق ثبت می کند.

اگر می‌خواهید از داده‌های مبادله با کشف کردن استفاده کنید:

۱) چند کوین از ماینرها خارج شد
بررسی جریان خروجی از ماینرها: MINER OUTFLOW

۲) چه تعداد کوین از ماینرها به صرافی برداشت می شود
بررسی جریان در صرافی یک راه عالی برای پیگیری کوین هایی است که می توانند از استخراج کنندگان به فروش برسند; MINER TO EXCHANGE

۳) برای بررسی اینکه آیا اکثر ماینرها BTC می فروشند یا خیر
به دلیل پوشش هزینه های خود، طبیعی است که ماینرها بیت کوین خود را بفروشند، اما اگر اکثر ماینرها بفروشند، می تواند نشان دهنده کاهش قیمت در آینده باشد یا سیگنال برتر را ارائه دهد.:MPI

نکات :

درست مانند هر داده جریان، تمام جریان خروجی از ماینرها نشان دهنده فروش فوری نیست
اعتقاد قطعی به ارتباط خروج از MINER با کاهش قیمت همیشه صحیح نخواهد بود زیرا دلایل مختلفی وجود دارد که ماینرها بیت کوین خود را به آدرس دیگری ارسال می کنند.

  • ۱) فقط یک انتقال کیف پول داخلی
  • ۲) ارسال بیت کوین خود برای فروش در آینده
  • ۳) امکان ارسال مجدد بیت کوین به کیف پول خودشان از صرافی

همچنین این احتمال وجود دارد که ماینرها بیت کوین را پیش بینی کرده یا به اشتباه ارزش گذاری کرده باشند.
حتی اگر ماینرها هزینه تولید BTC را می دانند، پیش بینی آنها از قیمت BTC آینده ممکن است اشتباه باشد و استنباط حرکت آنها با قیمت BTC آینده ممکن است گمراه کننده باشد.
علاوه بر این، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، مانند رابطه رقیب بازار با ماینرهای جدید قدیمی که بر هزینه غیرمنتظره آنها تأثیر می گذارد و ترجیح زمان بازیابی هزینه ممکن است از نصف کردن به نصف یا با استخرهای ماینر متفاوت باشد.

انواع MINER

*MINER OUTFLOW

خروج بیت کوین از کیف پول استخر استخراج. ما کیف پول‌های استخر استخراج را در معیارهای خود به‌عنوان همه شرکت‌کنندگان در استخر استخراج از جمله ماینرهای فردی تعریف می‌کنیم.

درباره خروج استخراج کنندگان

ماینرها به دلایل مختلف کوین های خود را به بیرون ارسال می کنند.
با توجه به این واقعیت که جابجایی کوین ها هزینه دارد، کیف پول ماینرها کوین های استخراج شده یا کوین های خریداری شده را برای دو سناریو ممکن به بیرون ارسال می کند.

۱) حرکت به صرافی ها برای فروش احتمالی – نزولی

انتقال کوین های آنها به صرافی ها شامل اهداف فروش برای پوشش هزینه یا آماده شدن برای فروش احتمالی است. هر دو مورد با اقدام فروش مرتبط هستند که طبیعتاً منجر به تفسیر این دلیل به کاهش قیمت می شود که نشان دهنده یک علامت نزولی است.

۲) حرکت کیف پول داخلی – خنثی

انتقال کوین های آن ها به کیف پول ماینرها به استثنای اهداف تجاری، علامت خنثی دارد. این می تواند برای مسائل امنیتی انجام شود.

*MINER TO EXCHANGE

کل مقدار کوین های منتقل شده از استخر استخراج به کیف پول های صرافی

شناسایی کنید که آیا ماینرهای وابسته به استخر استخراج در حال آماده شدن برای فروش کوین هستند یا خیر.
برخلاف Miner Outflow، فقط حرکت بین ماینر و اکسچنج ها را ردیابی می کند.

درباره خروج ماینرز به صرافی

حرکت به صرافی ها برای فروش احتمالی – نزولی

انتقال کوین های آنها به صرافی ها شامل اهداف فروش برای پوشش هزینه یا آماده شدن برای فروش احتمالی است. اقدامات فروش ماینر شامل نیاز فوری به پوشش هزینه یا به دست آوردن سود اضافی از طریق فروش به قیمتی است که آنها آن را بیش از حد ارزیابی می کنند. هر دو مورد با اقدام فروش مرتبط هستند که طبیعتاً منجر به تفسیر این دلیل به کاهش قیمت می شود که نشان دهنده یک علامت نزولی است.

*MPI

به عنوان نسبت تعداد خروجی همه ماینرها به دلار تقسیم بر میانگین متحرک ۳۶۵ روز آن تعریف می شود.
شاخص موقعیت ماینرها (MPI) به عنوان نسبت تعداد خروجی همه ماینرها به دلار تقسیم بر میانگین متحرک ۳۶۵ روز آن تعریف می شود. این اندیکاتور از Puell Multiple الهام گرفته شده است.

Puell Multiple به عنوان نسبت ارزش روزانه کوین صادر شده به دلار تقسیم بر میانگین متحرک ۳۶۵ روز ارزش روزانه کوین های صادر شده به دلار تعریف می شود.

برخلاف جریان خروجی MINER ، شاخص موقعیت ماینرها (MPI) با استفاده از میانگین متحرک ۳۶۵ روز، میانگین رفتار ماینرها را در نظر می گیرد. همچنین، MPI رفتار انحلال MINER نسبی را در مقایسه با میانگین تاریخی توضیح می‌دهد، با این فرض که بیشتر جریان‌های خروجی از ماینرها به سمت مبادلات برای فروش می‌رود.

همچنین با فرض اینکه ماینرها در فروش موقعیت های خود در زمان مناسب به عنوان معامله گران حرفه ای خوب هستند، MPI با تکرار رفتارهای آنها، شاخص خوبی برای زمان بندی نقاط خروج (فروش) است. این همچنین به مشاهده سوددهی ماینرها همراه با Puell Multiple کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *