MARKETDATA : شاخص‌های بازار بر اساس داده‌های بازار (MARKETDATA) از جمله بهره باز و عرضه استیبل کوین برای پیش‌بینی حرکت بازار ساخته شده‌اند.

دسته بندی بر اساس MARKETDATA:

*OPEN INTEREST : بهره باز

بهره باز که از مهم ترین دسته بندی های MARKETDATA می باشد به عنوان مقدار موقعیت های باز (شامل موقعیت های خرید و فروش) در حال حاضر در جفت های معاملاتی BTC/USD یک بورس مشتقه تعریف می شود.

مقدار زیاد سود باز می تواند نشان دهنده افزایش نوسانات در قیمت BTC باشد. به همین دلیل، نمودار بهره باز نیز می تواند برای تعیین بالا و پایین بازار با شاخص های اضافی مفید باشد.

*FUNDING RATES : نرخ های تامین مالی

نرخ های تامین مالی یکی دیگر از دسته بندی های مهم MARKETDATA ، پرداخت های دوره ای بین معامله گران است تا قیمت قرارداد آتی دائمی نزدیک به قیمت شاخص باشد.

نرخ های تامین مالی، قیمت قراردادهای آتی دائمی را به قیمت شاخص نزدیک می کند. به قیمت های لحظه ای نزدیک تر است و بخشی از شکاف ایجاد شده توسط دوره همیشگی را پوشش می دهد.
تمام مبادلات مشتقات ارزهای دیجیتال از نرخ های تامین مالی برای قراردادهای دائمی استفاده می کنند و واحد استاندارد یک درصد است.
نرخ سرمایه نتیجه رفتارهای بازار است و می تواند برای ایجاد تعبیر در بازار مشتقه که همچنین قیمت ساز غالب در بازار است، استفاده شود. با این حال، همبستگی نرخ های تامین مالی بالا با کاهش اجتناب ناپذیر قیمت می تواند تفسیر اشتباهی باشد.

*ESTIMATED LEVERAGE RATIO : نسبت اهرم تخمینی

نسبت اهرم تخمینی (ELR) به عنوان نسبت بهره باز تقسیم بر ذخیره یک بورس تعریف می شود.

نسبت اهرم تخمینی نشان می دهد که کاربران به طور متوسط ​​چقدر از اهرم استفاده می کنند.
ELR برای مبادله مشتقه به ما می گوید که کاربران به طور متوسط ​​چقدر از اهرم استفاده می کنند. این اطلاعات احساسات معامله‌گران را اندازه‌گیری می‌کند، چه ریسک بالایی داشته باشند و چه ریسک پایین.

*TAKER BUY SELL VOLUME/RATIO : خریدار خرید حجم/نسبت فروش

این مفهوم اغلب گیج کننده است زیرا هر معامله ای به خریدار و فروشنده آن دارایی داده شده نیاز دارد. با این حال، بسته به اینکه گیرنده سفارش خریدار یا فروشنده باشد (خواه معامله با قیمت پیشنهادی انجام شود)، می‌توانید بین حجم بلند مدت از حجم فروشنده گیرنده تمایز قائل شوید.

توجه داشته باشید که واحد ارزش بازگشتی را به USD برای هر صرافی که مشخصات قرارداد آن ممکن است متفاوت باشد، یکسان می کند

خرید یا فروش گیرنده امکان معامله یک دارایی مالی را فوراً با بهترین قیمت موجود فعلی فراهم می کند. از آنجایی که گیرندگان در حال افزایش هستند، می توان آن را به این صورت تفسیر کرد که آنها مایل به پرداخت بیشتر برای خرید یا فروش در یک لحظه هستند. با استفاده از این ویژگی، می توانیم تشخیص دهیم که آیا فشار خرید یا فروش عالی است.

Taker: معامله گیرنده به سفارشی اطلاق می شود که قبل از ورود به دفتر سفارش معامله می شود. تمام معاملات سفارش بازار گیرنده هستند.
Maker: Maker Trade به سفارشی اطلاق می‌شود که در دفترچه سفارش (مثلاً یک سفارش محدود) انجام می‌شود. این سفارش‌ها به کتاب سفارش حجم می‌دهند و به «بازارسازی» کمک می‌کنند.

*CAPITALIZATION MODELS : مدل های حروف بزرگ

مدل های سرمایه گذاری جایگزین به قیمت بازار

خود قیمت بازار را می توان به راحتی توسط نیروها به ویژه در بازارهای ارزهای دیجیتال که ما آن را نویز می نامیم دستکاری کرد. برای اینکه فریب قیمت بازار را نخورید، معامله گران باید چندین مدل سرمایه گذاری جایگزین را ببینند تا ببینند بازار چگونه پیش می رود.

ارزش MARKET : ارزش بازار به عنوان کل ارزش بازار کوین تعریف می شود که با ضرب کل عرضه در قیمت دلار آن محاسبه می شود.
Cap Realized : مجموع هر UTXO * آخرین قیمت حرکت است. از آنجایی که ارزهای رمزپایه ممکن است از طریق اشکالات مختلف گم شوند، مطالبه نشده یا غیرقابل دسترسی باشند، Realized Cap معرفی شده است تا کوین هایی را که برای مدت طولانی بدون حرکت باقی مانده اند، تخفیف دهد. این یکی از راه های تلاش برای اندازه گیری ارزش کوین است. این را می توان به عنوان یک نسخه زنجیره ای از قیمت میانگین وزنی حجمی (VWAP) توصیف کرد.

سرپوش متوسط : میانگین سقف یک میانگین متحرک برای همیشه است که با تقسیم مجموع انباشته ارزش روزانه بازار بر سن بازار محاسبه می شود. به جای استفاده از زمان ثابت برای محاسبه میانگین متحرک (به عنوان مثال ۵۰ روز، ۱۰۰ روز …)، این به عنوان میانگین واقعی عمل می کند.

کلاهک دلتا : سرپوش دلتا به صورت تفریق درپوش تحقق یافته به سرپوش متوسط ​​محاسبه می شود. دلتا کپ اغلب برای شناسایی کف بازار استفاده می شود. علاوه بر این، با تجزیه و تحلیل حرکت Delta Cap که بین Realized Cap و Average Cap در نوسان است، می‌توانیم متوجه شویم که زمانی که Delta Cap نزدیک به Realized Cap است به بالای بازار می‌رسیم.

درپوش حرارتی (درپوش ورودی) : Thermo Cap به عنوان مجموع وزنی کوین های استخراج شده توسط قیمت ایجاد محاسبه می شود. این اندازه گیری کل سرمایه وارد شده به شبکه بلاکچین است که به نوبه خود به عنوان سقف ورودی نامیده می شود.

*EXCHANGE WHALE RATIO : نسبت نهنگ مبادله ای

مجموع مبلغ بیت کوین ۱۰ تراکنش برتر (بر حسب کل بیت کوین ارسالی) تقسیم بر کل مبلغ بیت کوین ورودی به صرافی ها.

صرافی های متمرکز بر نهنگ را با ۱۰ ورودی برتر پیدا کنید. با نگاهی به اندازه نسبی ۱۰ ورودی برتر به کل جریان ورودی، می توان کشف کرد که نهنگ ها از کدام صرافی استفاده می کنند. به عنوان مثال، از آنجایی که Gemini بیشتر کاربران نهنگ دارد، ممکن است قیمت به طور چشمگیری افزایش یا کاهش یابد. این خطرات بالقوه دارد، اما امکان آربیتراژ نیز دارد.

*MVRV RATIO : نسبت MVRV

نسبت MVRV (ارزش بازار به ارزش واقعی) به عنوان ارزش MARKET دارایی تقسیم بر سرمایه تحقق یافته تعریف می شود.

MVRV هم سقف تحقق یافته و هم ارزش بازار را در نظر می گیرد که ارزش های خاصی را در تصمیم گیری سرمایه گذاری حیاتی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *