نام ساتوشی ناکاموتو نام مستعار است که توسط شخص یا نهادی که بیت کوین ایجاد کرده است برای مخفی کردن هویت واقعی خود استفاده می شود. او ادعا می کند ژاپنی است ، متولد ۵ آوریل ۱۹۷۵ و ساکن ژاپن است اما به دلیل تسلط وی به زبان انگلیسی و همچنین ترجیح او برای ساعت کاری بیشتر از آسیا ، مردم به این مسئله شک دارند. ساتوشی نام پسر ژاپنی است که به معنی “کسی با تبار فرزانه” است و فرض می شود که او مرد باشد.

ساتوشی ناکاموتو اولین کسی بود که مشکل دو برابر هزینه یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز را حل کرد و دارایی جدیدی را ایجاد کرد ، جهان مانند آن را ندیده بود: بیت کوین. در اکتبر ۲۰۰۸ ، ساتوشی وایت پیپر را منتشر کرد ، و نقشه اصلی خود را برای “یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” توصیف کرد. در ژانویه ۲۰۰۹ او نسخه ۰٫۱ کد منبع را منتشر کرد و ارز رمزنگاری شده را با استخراج بلاک پیدایش راه اندازی کرد. بنیانگذار قبل از انصراف از توسعه فعال ، حدود یک سال و نیم دیگر روی پروژه نرم افزار کار کرد.

هیچ کس نمی داند چرا ساتوشی ناکاموتو واقعاً تصمیم گرفت ناپدید شود بدون اینکه هرگز خودش را فاش کند یا حتی میلیاردها دلار از کوین های اولیه ضرب شده خود را پس بگیرد. این زمینه مناسبی را برای حدس و گمان ، حدس های تحصیل کرده و نظریه های آشکار توطئه فراهم کرده است. محققان در مورد نقاط معدودی که این شخصیت مرموز باقی مانده است ، تلاش کرده اند تا واژگان ، روش نوشتن و سایر سرنخ ها را برای یافتن برخی اشارات به هویت واقعی او تجزیه و تحلیل کنند.

بیایید نگاهی به برخی از نامهایی که به عنوان Satoshis مطرح شده اند بیاندازیم.

آیا ساتوشی ناکاموتوی واقعی است لطفا بایستد!

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

دوریان ناکاموتو مردی است که چهره دوستانه ای دارد که اکنون بیشتر افراد با خالق بیت کوین ارتباط برقرار می کنند. او در ماه مارس ۲۰۱۴ توسط مجله نیوزویک به عنوان ساتوشی کنار گذاشته شد ، این یک شور و هیجان رسانه ای در اطراف او ایجاد کرد و زندگی او را بسیار مختل کرد. دوریان هرگونه ارتباط با توسعه ارزهای رمزپایه را انکار کرده است اما سرانجام نقش یک طلسم متفاوت را برای جامعه پذیرفت.

شواهد ذکر شده توسط این مجله شامل این واقعیت است که دوریان در واقع با نام ساتوشی متولد شده است. وی به عنوان فیزیکدان در دانشگاه کال پلی آموزش دید و به عنوان مهندس سیستم در پروژه های دفاعی طبقه بندی شده و مهندس کامپیوتر در شرکت های خدمات فناوری اطلاعات و مالی کار کرد. ناکاموتو نیز گرایش های آزادیخواهانه دارد و دخترش را به داشتن تجارت “نه تحت فشار دولت” تشویق می کند. و هنگامی که برای اولین بار در مورد بیت کوین از او سوال شد ، ناکاموتو به اشتباه فکر کرد که این سوال در مورد یکی از پروژه های طبقه بندی شده برای پیمانکاران ارتش ایالات متحده است و گفت: “من دیگر درگیر آن نیستم و نمی توانم در مورد آن بحث کنم. آن را به افراد دیگر تحویل داده شده است. آنها اکنون مسئولیت آن را بر عهده دارند. من دیگر هیچ ارتباطی ندارم “

یک پاسخ به “ساتوشی ناکاموتو کیست؟چه کسی بنیانگذار مرموز بیت کوین است؟”

  1. حیرانی گفت:

    فرد نابغه ای بوده و تعلق به یک کشور نداشته. تفکر جهانی و غیر برده ای داشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *