حداکثر عرضه یا Max supply

حداکثر میزان عرضه ارز رمزپایه به حداکثر تعداد کوین یا توکن که ایجاد می شود اشاره دارد. این بدان معناست که با دستیابی به حداکثر میزان تأمین ، کوین های جدیدی به روش دیگر استخراج ، ضرب یا تولید نمی شوند.

به طور معمول ، حداکثر میزان عرضه توسط محدودیت های تعیین شده توسط پروتکل اساسی هر دارایی دیجیتال محدود می شود. بنابراین ، حداکثر تأمین و صدور کوین های جدید معمولاً در بلاک پیدایش طبق کد منبع پروژه تعریف می شود (که بسیاری از ویژگی های دیگر را نیز تعریف می کند).

تنظیم نرخ صدور ثابت همراه با حداکثر عرضه از پیش تعیین شده می تواند برای کنترل نرخ تورم ارز رمزپایه ارزشمند باشد ، که به طور بالقوه ممکن است منجر به افزایش بلند مدت دارایی شود. به طور کلی ، وقتی به حداکثر عرضه می رسیم ، کوین های کمتری در بازار موجود است. پیش بینی می شود این امر باعث ایجاد کمبود بازار می شود که در نهایت ممکن است منجر به شرایط تورم (یا نرخ تورم ۰٪) شود.

با این حال ، برخی از ارزهای رمزپایه حداکثر عرضه از پیش تعیین شده ندارند ، به این معنی که می توانند به طور مداوم استخراج یا ضرب شوند. اتریوم نمونه قابل توجهی از سیستم ارزهای رمزپایه است که حداکثر تأمین از پیش تعیین شده را ندارد. با تولید بلاک های جدید ، میزان تأمین اتر به طور مداوم در حال افزایش است.

Total supply vs Max supply

همانطور که گفته شد ، محاسبه حداکثر میزان عرضه شامل کلیه کوین هایی است که قبلاً تولید شده (یا استخراج شده اند) به اضافه کوین هایی که هنوز صادر نشده اند (در آینده). از طرف دیگر ، کل عرضه فقط شامل سکه هایی است که قبلاً تولید شده اند منهای واحدهایی که از بین رفته اند ، به عنوان مثال از طریق  رویدادهای سوزاندن کوینمیتوان کل عرضه را حساب کرد.

حداکثر عرضه و کل عرضه چیست؟ Circulating supply,Total supply,Max supply

عرضه در گردش یا Circulating supply

اصطلاح عرضه در گردش به تعداد کوین ها یا رمزهای ارز رمزپایه ای گفته می شود که به صورت عمومی در بازار موجود است و در گردش است.

منبع گردش یک ارز رمزنگاری شده می تواند با گذشت زمان افزایش یا کاهش یابد. به عنوان مثال ، عرضه  بیت کوین در گردش به تدریج افزایش خواهد یافت تا حداکثر میزان عرضه ۲۱ میلیون کوین. چنین افزایش تدریجی به روند استخراج مربوط می شود که به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه کوین های جدید تولید می کند. متناوباً ، سوزاندن کوین مانند رویدادهایی که توسط Binance انجام می شود ، باعث کاهش عرضه در گردش و حذف دائمی کوین ها از بازار می شود.

منظور از عرضه در گردش ، کوین هایی است که در دسترس عموم قرار دارند و نباید آنها را با کل عرضه یا حداکثر عرضه اشتباه گرفت.

علاوه بر این ، می توان از عرضه در گردش ارز رمزنگاری شده برای محاسبه ارزش بازار آن استفاده کرد که با ضرب قیمت فعلی بازار با تعداد کوین های در گردش تولید می شود. بنابراین اگر یک ارز رمزنگاری شده معادل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ کوین در گردش داشته باشد که هر کدام با قیمت ۵٫۰۰ دلار معامله می شود ، سقف بازار معادل ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *