اندیکاتورهای NETWORK

شاخص‌های NETWORK بر اساس داده‌های شبکه از جمله سقف مارکپ ساخته شده‌اند تا ارزیابی کنند که آیا بیت‌کوین بیش از حد ارزش‌گذاری شده است یا خیر.

دسته بندی اندیکاتورهای NETWORK

*NVT RATIO = نسبت ارزش NETWORK به تراکنش ها

نسبت ارزش NETWORK به تراکنش ها (نسبت NVT) به عنوان نسبت ارزش بازار تقسیم بر حجم معامله در پنجره مشخص شده تعریف می شود.

نسبت NVT نسبت PE (Price Earning) در ارز دیجیتال است که ارزش آن را بر اساس حجم تراکنش ارزیابی می کند.
اگر مقدار خیلی زیاد باشد، به این معنی است که شبکه در مقایسه با توانایی کم تراکنش کوین ها از نظر حجم، بیش از حد ارزش گذاری شده است، که به معنای حذف احتمالی حباب قیمت است. این تفسیر مبتنی بر تأثیر بازگشت میانگین است.

*NVT GOLDEN CROSS:

NVT Golden Cross (NVT_GC) یک نشانگر سیگنالینگ شبیه به NVT است که به صورت معادله زیر تعریف شده است.

NVT = MARKET CAP/TRANSACTION VOLUME

 NVT_DIFF =  NVT(10 DAYS MOVING AVARAGE) _ NVT (30 DAYS MOVING AVARAGE)

 NVT_GC = NVT_ DIFF / NVT_DIFF (300 DAYS MOVING STANDARD DEVIATION)

NVT Golden Cross با مقایسه روند کوتاه مدت NVT و روند بلند مدت NVT تولید سیگنال های کوتاه یا بلند مدت را هدف قرار می دهد.
این شاخص پیشرو ظاهر بالا و پایین محلی را پیش بینی می کند، که به معامله گران کمک می کند تا موقعیت های کوتاه یا لانگ خود را بگیرند.

*PUELL MULTIPLE

Puell Multiple به عنوان نسبت ارزش روزانه کوین صادر شده به دلار تقسیم بر میانگین متحرک ۳۶۵ روز ارزش روزانه کوین های صادر شده به دلار تعریف می شود.

Puell Multiple را می‌توان اینگونه تفسیر کرد: «اگر تمام بیت‌کوین‌های  استخراج‌شده بلافاصله در بازار فروخته می‌شوند، استخرهای استخراج چقدر در مقایسه با یک سال تاریخی گذشته سودآور هستند؟». این معیار به معامله گران کمک می کند تا چرخه های بازار را از دید جهانی بسنجند.
ماینرها تنها نهادی هستند که به هزینه ثابت مانند برق نیاز دارند. بنابراین، رفتار ماینرها همیشه تا حد معینی با قیمت مرتبط است. Puell Multiple میانگین درآمد تخمینی ۳۶۵ روزه را با درآمد کوتاه مدت ماینرها مقایسه می کند.

*STOCK TO FLOW RATIO

نسبت سهام به جریان (SF) به عنوان نسبت کوین های در حال گردش تقسیم بر کوین های تازه عرضه شده تعریف می شود.

نسبت SF فرض می کند که کمیاب بودن کوین باعث افزایش قیمت کوین می شود. تجزیه و تحلیل نسبت SF ابتدا توسط یک سرمایه گذار نهادی هلندی با نام مستعار که تحت حساب توییتر “PlanB” فعالیت می کند، ارائه شد. با نگاه کردن به نسبت SF به عنوان نمودار، می‌توانیم رژیم بازار را در کجا قرار دهیم.
-اگر کوین های تازه عرضه شده کاهش یابد، نسبت SF افزایش می یابد.
-اگر کوین های در گردش افزایش یابد، نسبت SF افزایش می یابد.

*STOCK TO FLOW REVERSION

بازگشت سهام به جریان (SF) به عنوان نسبت قیمت BTC تقسیم بر نسبت SF تعریف می شود.

بازگشت SF شاخصی است که تفاوت نسبی بین قیمت بازار و نسبت SF را اندازه گیری می کند. نسبت SF تاکنون به درستی روند قیمت را تخمین می زند، به این معنی که انحراف قیمت از نسبت SF می تواند فرصتی برای شرط بندی باشد. اگر برگشت SF در مقایسه با قیمت خیلی زیاد باشد، قیمت بازار به زودی اصلاح می‌شود، یعنی یک لحظه نزولی.

*NVM RATIO = نسبت ارزش NETWORK به متکالف

نسبت ارزش NETWORK به متکالف (نسبت NVM) به عنوان نسبت گزارش ارزش بازار تقسیم بر لاگ مربع آدرس‌های فعال روزانه در پنجره مشخص شده تعریف می‌شود.

NVM Ratio ارزش منصفانه شبکه بلاکچین را با استفاده از قانون Metcalfe ارزیابی می کند که در آن قانون ادعا می کند که ارزش NETWORK با مجذور تعداد کاربران فعال متناسب است.

** علامت ( / ) به معنی کسر و تقسیم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *