استخر استخراج ، خانواده ای از استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه است که با ادغام تلاش های انفرادی و توانایی محاسباتی خود همکاری می کنند. این ادغام حل مشکلات رمزنگاری و کسب ارز دیجیتال را برای آنها آسان می کند. متعاقباً ، استخر استخراج جوایز بلاکی را در بین هر یک از اعضای خانواده به اشتراک می گذارد. نسبت مشارکت در فرآیند هش کردن ، نسبت درآمد هر عضو را تعیین می کند.

جوهر استخر  یا Pool ink چیست؟

با توجه به منابع سخت افزاری و نرم افزاری پرهزینه مورد نیاز برای استخراج ، گرد هم آمدن ماینرها تولید بلاک را سریعتر می کند. قبل از اینکه ایده استخرها به وجود بیاید ، مدت زمان زیادی طول کشید تا ماینرها با کندی سرعت ، یک بلاک تولید کنند. سرعت بخشیدن به نسل ، پاداش مداوم را تضمین می کند.

استخر استخراج چگونه کار می کند؟

استخراج ارز رمزنگاری شده شامل اجرای ورودی تراکنش از طریق الگوریتم هش است. الگوریتم با توجه به نام هش ، یک خروجی با طول ثابت تولید می کند. یک استخراج کننده رمزنگاری به تنهایی دارای محدودیت در تعداد دستگاه ها و عملکردهای هش کمتر در یک دوره خاص است. به عنوان مثال ، گرد هم آوردن پنج ابزار استخراج ، هرکدام با ظرفیت استخراج ۴۰۰ مگاهرتز در ثانیه ، قدرت استخراج را به صورت تجمعی ۲ گیگاهرتز در ثانیه افزایش می دهد. تقسیم پاداش در بین اعضای گروه به ارائه هر یک از اعضا در فرآیند هش کردن با ارائه اثبات معتبر کار بستگی دارد. سود به طور کلی در واحدهای ارز رمزنگاری شده استخراج شده است.

آنچه قبل از عضویت در استخر استخراج نیاز دارید:

قبل از پیوستن به استخر استخراج کنندگان ، یک لیست چک وجود دارد که باید آنها را علامت بزنید.

استخر استخراج چیست؟هر آنچه باید بدانید.

کیف پول ارز رمزنگاری شده

کیف پول برنامه ای است که به کاربران زنجیره بلاک امکان می دهد در یک مکان قرار بگیرند و با وجوه دیجیتالی خود معامله کنند. کیف پول از مجموعه ای از کلیدهای عمومی و خصوصی تشکیل شده است. بدون مورد عمومی ، نمی توانید پرداخت کنید زیرا هیچ آدرسی برای پرداخت وجود ندارد. از طرف دیگر ، یک کلید خصوصی کاربر را قادر می سازد مبالغی را از آن آدرس خاص معامله کند.

سخت افزار و نرم افزار استخراج

استخراج بیتکوین از ابزارهای سخت افزاری منحصر به فردی استفاده می کند که به ASIC معروف هستند. از طرف دیگر ، استخراج Ethereum با استفاده از GPU miner ، در یک واحد پردازش گرافیک (کارت گرافیک شما) کار می کند. اینها بیشترین قدرت هش ممکن را فراهم می کنند.

هنگامی که سخت افزار استخراج به زنجیره بلاک متصل شد ، نرم افزار برای تهیه یک رابط مورد نیاز است. برخی از نرم افزارهای استخراج برتر شامل MinerGate ، NiceHash ، CGMiner و سایر موارد هستند.

 مهمترین استخر استخراج رمزنگاری در سال ۲۰۲۰

به نظر می رسد چین حدود ۸۰٪ از کل ظرفیت استخراج جهانی بیت کوین و اتر را کنترل می کند. از نظر بیت کوین ، F2Pool بزرگترین در جهان است. این امر بر ۲۰٪ از نرخ هش تجمعی جهانی تسلط دارد. دیگر استخرهای بزرگ استخراج بیت کوین Poolin ، BTC.com ، SlushPool  و بسیاری دیگر هستند. آنها با اعضای جدید استخر استخراج محبوبیت یافته اند.

استخرهای مهم استخراج Ethereum Ethermine ، F2pool و Ethermine بزرگترین استخرهای معدن Ether هستند که بیش از ۵۰٪ از کل ETH را استخراج می کنند.

نتیجه

به نظر می رسد مفهوم استخر استخراج برای افزایش قدرت هش کردن و از این رو احتمال استخراج یک بلاک تنها راه حل برای فعالیت منابع فشرده است: استخراج رمزنگاری. استخراج بلاک سریع و کارآمد می شود و از این رو یک جریان ثابت درآمد دارد. قسمت زیبا این است که تقسیم سود به نسبت توان پردازشی است که یک ماینر منفرد به استخر آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *